مهاجرت کاری به رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

مهاجرت کاری به رومانی در هنگام مهاجرت به رومانی ۲۰۱۸ و پس از گرفتن وکیل مهاجرت و پس از اخذ ویزای کار رومانی و یا برای کار در رومانی و شرایط اخذ اقامت رومانی چگونه است ؟ شرایط اخذ ویزای کاری رومانی و یا موسسات کاریابی در رومانی و یا مشاغل موردنیاز رومانی چگونه است ؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم اطلاعاتی را در خصوص مهاجرت کاری به رومانی و همچنین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار رومانی ، نحوۀ اقدام برای مهاجرت کاری به رومانی در اختیار شما قرار دهیم .

اکثر متقاضیان مهاجرت به رومانی علاقه مند به مهاجرت کاری به آن کشور هستند چرا که اخذ ویزای کار نسبت به سایر روش ها بخصوص سرمایه گذاری هزینه ی کمتری دارد و مقرون به صرفه تر خواهد بود.مهاجرت کاری به رومانی و اخذ اقامت آن چندین مرحله دارد تا نهایتا به اقامت رومانی منجر شود و البته پس از اخذ اقامت درصورتی که فرد دارای شرایط لازمه بود میتوان برای اخذ پاسپورت نیز اقدام کرد.

قوانین مربوط به مهاجرت کاری به رومانی مشابه اکثر کشورهای اتحادیه اروپا است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای کار قانونی در کشور رومانی باید مجوز کار واجازه اقامت بلند مدت رومانی را بدست آورند. متقاضیان برای شروع این فرایند نیازمند یک پیشنهاد کاری هستند .

 

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت آن بخارا است این کشور دارای آب وهوای معتدل قاره ای است و از غرب با مجارستان و صربستان ، از شمال  شرقی و شرق با اکراین وسولداوی و از جنوب با بلغارستان همسایه است. رومانی سرزمین کاخ های با شکوه و قلعه های بسیار زیبا است در این کشور شما محو زیبایی های طبیعی و جاذبه های گردشگری خواهید شد. زبان رسمی کشور رومانی  رومانیایی است که بیشترین شباهت را به زبان لاتین دارد. واحد پول آن لئو رومانی است و اکثریت مردم آن مسیحی هستند. کشور رومانی مرکز امور مالی و تجاری اروپای شرقی است و در صنایع ماشین آلات و تجهیزات ، مواد شیمیایی و داروسازی ، صنایع هوایی و ساخت سلاح به پیشرفت های موفقیت آمیزی نائل شده است. این کشور به پیشرفت انرژی هسته ای وابسته است .هزینه زندگی در کشور رومانی ماهیانه ۴۰۰-۵۰۰ یورو است البته در پایتخت آن بالاتر وماهیانه  تقریبا ۶۰۰ یورو به بالاست اجاره خانه در رومانی ماهیانه پرداخت میگردد. با دارا بودن اقامت کشور رومانی میتوان بدون ویزا به کلیه ی کشورهای اتحادیه ی اروپا وعضوشنگن سفر کرد و در کلیه ی کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای تحصیل رایگان ، کاروتجارت ، تسهیلات بانکی و امکانات رایگان پزشکی ورفاهی بهره مند شد.

مهاجرت کاری به رومانی یکی از راههای ورود به کشوررومانی میباشد در این خصوص مشاورین موسسه مشاوره ای MIE  با همکاری موسسه ی حقوقی ملک پور آماده ی ارائه خدمات به شما متقاضیان گرامی میباشند. مطالب زیر جهت آگاهی شما با قوانین مربوط به اجازه کار و مهاجرت کاری به رومانی میباشند.

قوانین مربوط به اجازه کار برای رومانی مشابه اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشند با توجه به مقررات اتحادیه اروپا شهروندان خارجی که شهروندان کشور سوم هستند میتوانند در رومانی تنها پس از اخذ مجوز کار و دریافت یک ویزای اقامت بلند مدت برای کار اقدام کنند. برای شروع فرایند، متقاضی نیاز به یک پیشنهاد کاری دارد . درخواست مجوز کار در رومانی میبایست توسط یک شرکت معتبر در رومانی انجام شود . مسئولیت کارفرما این است که ثابت کند این موقعیت کاری توسط رومانیایی یا فرد دیگری از کشور اتحادیه ی اروپا پر نشده است برای این منظور میبایست کارفرما پیشنهاد کاری را حدود سه ماه متوالی در روزنامه و اینترنت رومانی منتشر کرده و اگر در این مدت شخص درمورد حرفه ی مورد نظر معرفی نشد سپس بمدت سه ماه متوالی در کل اتحادیه اروپا منتشر کرده و در صورتی که هیچ متقاضی واجد شرایط پیدا نشد کارفرما میتواند دعوتنامه را ارائه نماید .کارفرما باید اثبات کند اسپانسر مالی متقاضی میباشد و باید مبلغی را برای حقوق او در نظر بگیرد همچنین کارفرما باید ثابت کند که نامزد دارای صلاحیت و تجربه و تخصص کافی برای موقعیت میباشد واین مستلزم اسناد حمایتی است .  موارد لازم برای درخواست مجوز کارعبارتند از:

۱-مدارکی که نشان میدهد متقاضی سابقه کیفری ندارد

۲-اثبات نماید متقاضی از لحاظ پزشکی سالم و توانایی لازم جهت فعالیت درکار را دارا میباشد

۳-متقاضی میبایست دارای مهارت زبان رومانیایی باشد

۴-ارائه مدارک و گواهینامه های معتبر ترجمه  وتایید شده الزامی است.

۵-اثبات نماید متقاضی دارای تجربه ، تخصص و مهارت لازم در زمینه کار خود دارد

روند دریافت مجوز کار رومانی میتواند تا ۴۵ روز طول بکشد. هنگامی که متقاضی اجازه کار خود را از کارفرما دریافت کرد باید برای سفارت رومانی در کشور خود برای ویزای طولانی مدت درخواست کند. برای دریافت ویزا به تعدادی اسناد نیاز است شامل اجازه کار، مدارک مالی کافی و بیمه درمانی . پس از ورود به کشور رومانی مهاجر میبایست در وزارت امور مالی رومانی ثبت نام کند و یک گواهی ثبت مالیاتی دریافت کند .اجازه اقامت مهاجر به مجوز کار خود محدود میشود و حداکثر تا یک سال معتبر میباشد پس از گذشت حدود یک سال با توجه به اینکه هنوز برای همان کارفرما کار میکند بایستی ۳۰ روز قبل از پایان دوره مجوز نسبت به تمدید مجدد آن اقدام نمایند. متقاضی میتواند پس از حدود چند سال اقامت در کشور درخواست اقامت دایم کند .

مهاجرینی که همراه خانواده مهاجرت میکنند باید در نظر داشته باشند که برای هر عضو خانواده نیاز به درخواست ویزای کار رومانی به صورت جداگانه میباشد اعضای خانواده مجاز به کار در کشور رومانی نیستند مگر آنکه آنها هم ویزای کار داشته باشند.کسانی که در کشور رومانی اجازه اقامت موقت دارند نیز اگر بخواهند در کشور کار کنند نیاز به اخذ مجوز کار دارند.

راه دیگروآسان برای مهاجرت به رومانی و اخذ ویزای کار در رومانی این است که فرد با ویزای تحصیلی وارد رومانی شود و با توجه به اینکه دانشجو اجازه کار نیمه وقت (مدت ۲۰ ساعت در هفته) را دارد ، مهاجر با مجوز اقامت تحصیلی هم میتواند به تحصیل بپردازد و هم در آن کشورکار کند.کار پاره وقت دانشجویی در کشور رومانی بسیار متداول بوده وبه تمام دانشجویان تعلق میگیرد . بعد از اتمام تحصیل نیز میتواند برای اخذ ویزای کار اقدام کرده و پس از سه سال کار و پرداخت مالیات برای گرفتن اقامت دائم در رومانی اقدام نماید.

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به رومانی و مهاجرت کاری به رومانی و شرایط اخذ ویزای کاری رومانی و یا موسسات کاریابی در رومانی و یا مشاغل موردنیاز رومانی و شرایط کار در رومانی و در نهایت شرایط اخذ اقامت رومانی می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با مهاجرت کاری به رومانی دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ