هزینه ی زندگی در سوئیس

هزینه ی زندگی در سوئیس

هزینه ی زندگی در سوئیس برای مهاجرت به سوییس ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت سوئیس امکانپذیر می باشد ؟ آیا از هزینه ی زندگی در سوئیس اطلاعی دارید ؟ شرایط هزینه ی زندگی در سوئیس چگونه است ؟ هزینه های تحصيل در سوئيس چگونه است ؟ هزینه ی زندگی در سوئیس از جمله هزینه زندگی در زوریخ و یا هزینه هزندگی در ژنو و یا هزینه زندگی در لوزان سوئیس به چه صورت می باشد ؟ آیا می توان با تحصيل در سوئيس و یا کار در سوئیس و یا سرمایه گذاری در سوئیس و یا ثبت شرکت در سوئیس به اخذ اقامت سوییس رسید ؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در خصوص هزینه ی زندگی در سوئیس و در صورت کلی مهاجرت به سوییس و یا اخذ اقامت سوئیس توضیح داده است .

هزینه ی  زندگی در کشور سوئیس وابسته به شهر مورد نظر است و در شهرها متغیر میباشد به عنوان مثال در شهرهای ژنو و زوریخ میانگین هزینه زندگی بسیار زیاد خواهد بود.

هزینه ماهیانه و تقریبی:

اجاره اتاق یک نفره: ۴۵۰ فرانک (معادل تقریباً ۸۰۰,۰۰۰ تومان)

غذا: ۴۰۰ فرانک (معادل تقریباً ۷۰۰,۰۰۰ تومان)

بیمه پزشکی: ۱۵۰ فرانک (معادل تقریباً ۲۰۰,۰۰۰ تومان)

کلیه ی هزینه های اقامتی یک دانشجو حداقل ۱۰۰۰ فرانک (معادل تقریباً ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان) میباشد. در ژنو و زوریخ هزینه‌های ماهیانه تقریبا به ۲۰۰۰ فرانک می رسد. در اغلب شهر ها یک دانشجو هفته ای ۱۵ ساعت حق کار خواهد داشت. با کارهای ساده و خدماتی تقریبا می توان ماهیانه ۱۲۰۰ فرانک درآمد داشت.

 آیا می توانید هزینه زندگی در سوئیس را پرداخت کنید؟

هزینه زندگی در سوئیس در حد بالا، اما دسترسی به یکی از بالاترین کیفیت زندگی در جهان را فراهم می کند. این راهنما شامل هزینه زندگی در سوئیس برای مسکن، مراقبت های بهداشتی، آموزش، حمل و نقل، غذا و غیره است. هزینه زندگی در سوئیس بسیار مشهور است. زندگی اجتماعی آلپ در سویس، ثبات سیاسی و اقتصادی، مراقبت های بهداشتی برتر و کیفیت زندگی با قیمت مناسب است. سه شهر مهم برجسته کشور – زوریخ، ژنو و بازل – در ۱۰ شهر گران ترین شهر مرسر در جهان در سال ۲۰۱۷ حضور دارند. اما همه اخبار بد نیست، زیرا هزینه های بالای زندگی در سوئیس با مزایای دیگر جبران می شود. به رغم هزینه بالای زندگی در سوئیس، به نظر می رسد که مقصد جذابی برای خارجی ها باقی مانده است، که به عنوان ۱۲ کشور محبوب ترین کشورهای انگلستان شناخته می شود. اداره آمار سوئیس نیز گزارش داد که جمعیت خارجی سوئیس در سال ۲۰۱۷ ۲٫۱ میلیون نفر را تجربه کرده است که تقریبا یک چهارم (۲۴٫۹ درصد) از کل جمعیت (حدود ۸٫۴ میلیون نفر) و نرخ رشد سالیانه در سال ۲۰۱۶ ۲٫۵ درصد است. این راهنما بینش هزینه زندگی در سوئیس را در زمینه هایی مانند مسکن، غذا، بیمه درمانی، آموزش، مالیات، امنیت اجتماعی و سرگرمی فراهم می کند. 

راهنمای هزینه زندگی در سوئیس شامل موارد زیر است :    

 هزینه عمومی زندگی در سوئیس      

هزینه زندگی در زوریخ     

هزینه زندگی در ژنو

هزینه های مسکن در سوئیس

هزینه جمع آوری آشغال در سوئیس

هزینه های سودمند در سوئیس

هزینه حمل و نقل عمومی در سوئیس

هزینه مواد غذایی در سوئیس

هزینه های تحصیل در سوئیس

هزینه های مراقبت های بهداشتی در سوئیس

هزینه مراقبت از کودکان در سوئیس

هزینه صرف غذا در سوئیس

هزینه های مالیاتی در سوئیس

هزینه های اجتماعی و حقوق بازنشستگی در سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس

در حالیکه متوسط ​​درآمد خانوار سوئیس حدود ۶۰ درصد بالاتر از کشورهای دیگر منطقه یورو است (یورواستات ۲۰۱۶)، هزینه زندگی در سوئیس با دستمزد برتر و استانداردهای زندگی بالا پشتیبانی می شود؛ مزیت بسیاری از کارکنان مهاجر در سوئیس به ویژه جذابیت دارد. در بررسی HSBC 2016 Expat Explorer، سوئیس پنجمین کشور برتر دنیا برای ارائه یک کیفیت خوب بود و شاخص قدرت خرید محلی را به خود اختصاص داد. شما می توانید حداقل دستمزد و حقوق متوسط ​​سوئیس را در سوئیس مقایسه کنید.

هزینه زندگی در زوریخ

زوریخ به عنوان دومین گرانترین در جهان در گزارش مرسر ۲۰۱۷ رتبه بندی شد و همچنین رتبه نهم (با هامبورگ) به عنوان بهترین زیرساخت های شهر شناخته شد. معاونان هزینه آنلاین، زوریخ را به عنوان داشتن بالاترین هزینه برای داروهای اولیه و ناهار و منسوجات و تاکسی در منطقه تجاری، با برآورد هزینه کل زندگی در Zurich در حدود:     ۱۰۰ درصد گرانتر از لیسبون، مادرید و استانبول است     ۸۴ درصد گران تر از بروکسل است     ۷۲ درصد گران تر از مونیخ است     ۴۶ درصد گران تر از پاریس است     ۳۳ درصد گران تر از سنگاپور است     ۲۴ درصد گران تر از لندن است     ۲۱ درصد گران تر از لوزان است     ۶ درصد گران تر از نیویورک است.

هزینه زندگی در ژنو

مرسر هزینه زندگی در ژنو را به عنوان هشتمین رتبه بالاتر در جهان رتبه بندی کرد. نظرسنجی های آنلاین هزینه زندگی زندگی ژنو را تخمین می زنند:     ۷۱ درصد گران تر از میلان است     ۳۶ درصد گران تر از پاریس است     ۲۵ درصد گران تر از سنگاپور است     ۱۶ درصد گران تر از لندن است     تقریبا همانند نیویورک.

هزینه زندگی بازل نیز برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ به نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی وارد می شود.

هزینه زندگی در برن در سال ۲۰۱۵ و نهم در سال ۲۰۱۴ میلادی، در رتبه نهم قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ به ۱۳ مکان رسیده است. هزینه های مسکن در سوئیس تعداد کمی از افراد دارایی خود را در سوئیس (تقریبا ۴۰ درصد) دارند، بنابراین پیدا کردن مسکن ارزان قیمت و مقرون به صرفه، مشکلاتی را نسبت به سایر کشورهای اروپایی ایجاد می کند.

در پاتوق های محبوب اکسپریا مانند زوریخ، ژنو و برن، تقاضای بالا به این معنی است که بهترین آپارتمان ها با بسیاری از الزامات، از جمله پیش پرداخت سه ماهه، تامین می شود. به طور کلی، مهاجران می توانند انتظار داشته باشند حدود ۲۰ درصد یا بیشتر از حقوق خود را در مسکن پرداخت کنند. گرانترین شهر سوئیس برای اجاره Zurich است. آپارتمان لوکس در حدود ۳۹۵۰ یورو در ماه برای ۱۲۰ مترمربع هزینه می دهد در حالیکه یک آپارتمان سه خوابه معمولی در حدود یک میلیون یورو در ماه است.

ژنو کمی ارزان تر با قیمت های اجاره ای در حدود ۱۸۷۰ یورو است. با این حال، برای خانواده های مهاجری که به دنبال یک خانه در یک محیط پیرامون هستند، قیمت ها به بیش از ۵۰۰۰ CHF در مناطق بالا می روند. ارزان ترین شهر برای اجاره La Chaux-de-Fonds در کانتون نایچاتل است که انتخاب مردمی بین آن ها است. در اینجا شما آپارتمان ها را برای میانگین ۱۵۰۰ یورو پیدا خواهید کرد

 هزینه های تحصیل در سوئیس:

هزینه دانشگاههای دولتی در مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) برای دانشجویان خارجی تقریباً ترمی ۷۰۰ فرانک (معادل تقریباً ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان) خواهد بود. دانشگاههای خصوصی آن تقریباً ترمی ۴۰۰۰ فرانک دریافت می نمایند.

زندگی در سوئيس به رغم هزينه هاي بالاي تحصيل و هزینه ی زندگی در سوئیس مي تواند گزينه مناسبي براي مهاجران بين المللي باشد. تلاش موسسه حقوقي ملكپور در نگارش اين مقاله بر آن بود تا افراد متقاضي زندگی در سوئيس با هزينه هاي تحصيل و زندگي در سوئيس آشنا شوند و در صورتي كه تمايل به آگاهی از هزینه ی زندگی در سوئیس و اقامت در سوییس را دارند با فرآيندهاي پيش روي خود در خصوص مهاجرت به سوئیس و یا شرایط تحصیل در سوئیس و یا شرایط کار در سوئیس و یا شرایط سرمایه گذاری در سوئییس و یا شرایط ثیت شرکت در سوئیس آشنا باشند و با اطمينان خاطر اقدام به مهاجرت به سوییس و اخذ تابعیت سوئيس نمايند .

مي توانيد با مشاورين برتر موسسه حقوقي ملكپور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نماييد تا در رسيدن به اهداف مهاجرتي شما از جمله اخذ اقامت سوییس كمك شاياني شده باشد.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 3٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر منظورتون هزینه زندگی هست که در مقالات مختلف بررسی شده و در حدود ۲۰۰۰ هزار دلار در ماه است. در خصوص اخذ اقامت دائم نیز شما باید در این کشور کار کنید و بیمه و مالیات پرداخت کنید.

   پاسخ
 1. داوطلب گفته:

  سلام برای درخواست و شروع کار در شرکتهای نفتی سوئیس از چه راهی باید اقدام کرد و برای یک زندگی مرفه ماهانه چند فرانک لازمه؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، برای اخذ ویزای کار سوییس باید از کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری داشته باشید. مقالات فراوانی در باب هزینه زندگی در سوییس در وب سایت های ملک پور منتشر شده است که با مطالعه آن ها به پاسخ سوال خواهید رسید. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 2. سام گفته:

  سلام وقت بخیر برای اقامت کشور سوییس از طریق سرمایه گذاری اطلاعات کم و بیش از دوستان و مشاوران شرکت دریافت کردم در بحث افتتاح حساب دوستان cim bank پیشنهاد دادند و حداقل مبلغ ۲۰،۰۰۰ فرانک. سوالم را باز میخواستم مطرح کنم محدودیتی برای مبالغ حدود ۵۰ میلیون یورو در بدو افتتاح حساب وجود دارد ؟ و در کل باز هم میپرسم این نوع حسابها تا چه سقفی تعریف شده اند و قابلیت جذب دارند و برای واریز کردن مبالغ بالا احتیاج هست داکیومنت برای حساب تعریف شود؟
  سپاسگزارم پیروز و موئد باشید

  پاسخ
 3. نادر گفته:

  آیا بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاههای سوییس برای مثال در مقطع کارشناسی ارشد ایا راهی برای اقامت در سوییس وجود دارد؟ آیا این مطلب صحیح هست که بعد از فارغ‌التحصیل شدن و حتی پیداکردن کار حداقل باید۱۵ سال در اونجا موندگار باشیم تا بتوانیم پاسپورت سوییسی بگیریم؟

  پاسخ
 4. درکه گفته:

  سلام.پسرم کلاس هشتمه میخواستم ببینم برای دیپلم کجا بفرستمش تا بتونه اقامت اونجا رو بگیره.ایشون نفر اول تیزهوشانه و ایلتس ۷داره

  پاسخ
 5. nazanin گفته:

  ببخشید سوال دیگه داشتم از حضورتون ، آیا امکان دارد که شرایط تحصیل در فنلاند و سوئیس را در مقطع phd در رشته مهندسی کامپیوتر توضیح بفرمایید؟؟؟

  مچکرم از محبتتون

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند نیازمند پیدا کردن سوپروایزور یا استاد راهنما بوده و پس از تایید برای پذیرش اقدام کرد. بعلاوه اینکه حداقل مدرک زبان مورد نیاز ایلتس ۷ می باشد. معمولا شانس پذیرش بسیار کم بوده و شاید بتوان برای فوق لیسانس مجدد برای پذیرش اقدام کرد. این شرایط تقریبا برای کشور سوییس نیز قابل تعمیم است. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل در فنلاند و سوییس با وکلای ما تماس بگیرید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱-۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
 6. nazanin گفته:

  با سلام
  ببخشید سوالی که از حضورتون دارم اینکه آیا اگر کسی بتواند در دانشگاه مقصد (یکی از دانشگاه های کانادا یا اتریش یا سوئیس ) استادی را که نسبتا درجه علمی بالایی دارد را پیدا کند و از آن طریق بتواند فاند دریافت کند آیا در این صورت باز هم نیاز به پرداخت شهریه های دانشگاه یا هزینه های جانبی هست؟؟؟؟؟

  آیا اگر کسی هیچ توانایی مالی برای پرداخت این شهریه ها نداشته باشد باید قید تحصیل در آن کشور را بزند؟؟

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   چیزی با عنوان فاند معمولا در دانشگاه های امریکا بوده و در کشورهایی که فرمودید شخص در دوره دکتری به عنوان TA یا RA می تواند از مبالغی که در برابر تحقیقاتی که انجام می دهد استفاده کند. نکته مهم تر اینکه در دانشگاه های دولتی اتریش که تقریبا به طور رایگان تحصیل صورت می گیرد به مراتب این مبالغ درموقعیت های کمتری موجود است.

   پاسخ