ویزای توریستی ایتالیا و بررسی آن

ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای توریستی ایتالیا و شرایط عمومی آن
 • ویزای توریستی ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • ویزای توریستی ایتالیا و مدت درخواست
 • ویزای توریستی ایتالیا و تمدید آن
 • ویزای توریستی ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا
 • ویزای توریستی ایتالیا و پروسه اقدام
 • ویزای توریستی ایتالیا (با وثیقه یا بدون وثیقه)
 • ویزای توریستی ایتالیا و خدمات مؤسسه Mie
 • ویزای توریستی ایتالیا و ریجکتی
 • ویزای توریستی ایتالیا تضمینی و با گارانتی
 • ویزای توریستی ایتالیا و نکات مهم

ویزای توریستی ایتالیا و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی ایتالیا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا در این مقاله به صورت دقیق مورد تحلیل و بررسی علمی قرار میگیرد. به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا شخص میبایست از مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا برای اعطای ویزای توریستی این کشور اطلاع دقیق پیدا کرده و نسبت به تهیه ی آنها اقدام نماید. سپس برای دریافت وقت سفارت اقدام نموده و با در دست داشتن مدارک خود در  زمان مشخص شده به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

 • ویزای توریستی ایتالیا ۲۰۱۸  در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت به چه صورت است ؟
 • راه ها و قوانین دریافت ویزای توریستی ایتالیا وشرایط مهاجرت به ایتالیا ۲۰۱۸ و هزینه ویزای توریستی ایتالیا چگونه می باشد ؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا چه مدارکی است و قوانین و راه های مهاجرت توریستی به ایتالیا کدام است ؟
 • قوانین اخذ اقامت ایتالیا و هزینه های اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا و فرم سفارت ایتالیا به چه صورت است ؟
 • با مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای توریستی می توان به اخذ اقامت ایتالیا رسید ؟

ویزای توریستی ایتالیا را میتوان از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار داد که در ادامه اصلی ترین و مهمترین نکات مربوط به شرایط ویزای توریستی این کشور خدمت شما عزیزان ارائه میگردد. شما همراهان عزیز میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در باب ویزای توریستی ایتالیا و سایر روش های اخذ اقامت این کشور زیبا با دفاتر حقوقی معتبر و وکلای مهاجرت ارتباط برقرار کرده و از اطلاعات و تجربه ی این بزرگواران  بهره مند شوید.

در ادامه به بررسی موارد زیر میپردازیم.

ویزای توریستی ایتالیا و شرایط عمومی آن

ویزای توریستی ایتالیا یکی از پر طرفدارترین ویزا های توریستی در بین کشور های اروپایی می باشد، چرا که این کشور یکی از زیباترین کشورهای اروپایی بوده و سالانه توجه افراد زیادی را به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا و همچنین مهاجرت به ایتالیا از راههای مختلف به خود جلب می کند.

ایتالیا در سالهای اخیر توجه ویژه ای به صنعت توریسم داشته و سعی در فراهم آوردن شرایط مساعدی به منظور جذب توریست و گردشگر نموده است. خوشبختانه این رویکرد نتیجه بخش بوده و درآمد گردشگری این کشور در ماه اوت ۲۰۱۸ به ۵۸۲۰ یورو رسیده است. در نمودار زیر میزان درآمد ایتالیا از بخش گردشگری در طی ۱۰ سال گذشته را مشاهده میکنید :

ویزای توریستی ایتالیا

همانگونه که در نمودار زیر مشاهده میکنید صنعت توریسم نقش به سزایی را در کمک به اقتصاد ایتالیا ایفا می کند.

چنانچه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۳ درصد از سهم درآمد ناخالص داخلی ایتالیا را به خود اختصاص داده و پیش بینی میشود که این روند رو به رشد و ارز آوری فوق العاده، در سالهای آتی نیز همچنان روندی صعودی داشته باشند.

ویزای توریستی ایتالیا

در ادامه به ارائه ی توضیحات کامل تری در باب شرایط ویزای توریستی ایتالیا میپردازیم. امید است این مقاله که با نظارت مستقیم مشاورین ارشد موسسه ی حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است بتواند کلیه ی سوالات و ابهامات شما را در باب ویزای توریستی ایتالیا برطرف کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های بیشتر در خصوص شرایط اخذ  ویزای توریستی ایتالیا و مهاجرت توریستی به ایتالیا با کارشناسان و مشاورین متخصص و مسلط به امور بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان برترین مشاورین خاورمیانه بهره مند گردید .

ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی میشود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی ایتالیا به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.
در صورتی که تمایل دارید بصورت مهاجرت توریستی برای کشور ایتالیا اقدام بفرمائید میتوانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در این رابطه راهنمایی های لازمه را کسب کنید .

توجه بفرمایید که نیاز نیست برای خیلی از اقدامات اخذ ویزای توریستی ایتالیا هزینه ی بالایی را متقبل شوید و گاهی یک مشاوره ی مناسب و هدفمند شما را در انتخاب بهترین مسیر بر حسب الویت ها و شرایطتان یاری میدهد .

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای توریستی ایتالیا است. این فرم را می‌توانید از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

مهاجرت به ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا و مدارک مورد نیاز

 • مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا به شرح زیر است :
 1. پاسپورت متقاضی با سه برگ سفید و حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ صدور روادید
 2. اصل و ترجمه ی مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی و … )
 3. ارائه ی دعوتنامه و اثبات تمکن مالی شخص میزبان همراه با کپی مدارک هویتی و پاسپورت ایشان
 4. رسید رزرو هتل و یا محل اقامت شخص
 5. دو قطعه عکس با پس زمینه ی سفید و به صورت تمام رخ
 6. اثبات تمکن مالی و پرینت گردش حساب ۳ ماهه ی شخص
 7. رسید رزرو بلیط هواپیما
 8. ارائه ی سوابق کاری و نامه ی اشتغال به کار، پروانه ی کسب و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 9. ارائه ی اسناد ملکی و کپی و ترجمه ی آنها
 10. ارائه بیمه نامه بین المللی معتبر که تا سقف ۳۰ هزار یورو را ساپورت نماید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

کلیه ی مدارک فوق میبایست با مراجعه به دارالترجمه ی معتبر به زبان انگلیسی ترجمه شده و نسخه ی اصل و یک نسخه ی کپی از آنها نیز به همراه داشته باشید. با کلیک بر لینک زیر میتوانید نمونه ی فرم درخواست روادید شنگن برای ویزای توریستی ایتالیا را مشاهده نمایید :

مدارکی که علاوه بر فرم باید در اولین مراجعه به بخش ویزا، همراه داشته باشید:

توجه: از کلیه‌ ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش روادید می‌ماند.

 •  شناسنامه ایرانی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

توجه: ترجمه‌ ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

 • گذرنامه جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

توجه: اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.
کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک تا پنج و همین‌ طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزاخورده، تهیه کنید.اصل گذرنامه باطل شده ( در صورت وجود )

 • سه قطعه عکس رنگی

توجه: در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
عکس باید زمینه روشن، واضح و کاملاٌ جدید باشد و با ظاهر فعلی متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای توریستی مغایرتی نداشته باشد.

 • آدرس محل کار و منزل به طور دقیق
 • اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای توریستی :
 • برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ ی آخرین حکم کارگزینی
  · برای کارمندان بخش خصوصی‌: گواهی اشتغال به کار
  · برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.
  · برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی.
  · برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی.

برای افراد بازنشسته، حکم بازنشستگی يا کارت بازنشستگی و يا آخرين فيش حقوقی الزامی است.

مؤسسه حقوقی ملک پور افتخار دارد که با بهترین اعتبار و سابقه به هموطنان عزیز ارائه ی بهترین و مطمئن ترین خدمات مشاوره رایگان را در خصوص مهاجرت توریستی به ایتالیا ارائه میدهد .

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی.

براي افراد محصل، گواهي اشتغال به تحصيل الزامي است.

 • مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی

توجه بفرمایید در زمینه هایی از جمله حسا ب های بانکی بدلیل نکات مهم حقوقی باید موارد خاصی رعایت شود که در صورت مشاوره و اقدام توسط یک وکیل مجرب در زمینه های ویزا میتوان با اطمینان خیلی بیشتری برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نمود .

 • ترجمه یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
 • ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ هفتاد میلیون ریال به ازای هر فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا

رضایت نامه پدر و مادر جهت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال.

برای خانم های خانه دار گواهی اشتغال به کار همسر الزامی است.

در صورت تمایل برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا میتوانید از راهنماییهای مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید .

برای ارائه‌ی مدارک احتیاج به وقت ملاقات و انجام مصاحبه از بخش روادید سفارت ایتالیا دارید که باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنید.
بررسی اولیه‌ی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.

برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا  و مسافرت به کشورهای گروه شنگن باید پاسپورتی معتبر داشته باشید که تاریخ انقضای آن به اندازه ۳ ماه از ویزایی که درخواست می کنید بیشترباشد.
کشورهای گروه شنگن عبارت هستند از آلمان، اتریش، اسپانیا، ایتالیا، ایسلند، بلژیک، پرتغال، دانمارک، سوئد، فنلاند، فرانسه، لوکزامبورگ، نروژ، هلند، یونان البته نروژ و ایسلند عضو اتحادیه اروپا نیستند. شما با ویزای شنگن می توانید به همه این کشورها مسافرت نموده و می توانید ویزای آن را از کنسولگری هرکدام از این کشورها درخواست کنید(با این ویزا اجازه کار نخواهید داشت). به یاد داشته باشید که اگر ویزای شنگن را به عنوان نمونه از کنسولگری ایتالیا دریافت کردید، باید مقصد اولیه شما حتماً ایتالیا بوده و بعدا به سایر کشورها سفر کنید.

اگر می خواهید در خصوص شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا و راه های مهاجرت به ایتالیا همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش بصورت مستقیم با شعبه وین در اتریش تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  در خصوص شرایط مهاجرت توریستی به ایتالیا  مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت درخواست روادید تجاری

 1. دعوتنامه که می بایست طبق نمونه موجود در ضمیمه، توسط یک شرکت ایتالیایی و بر روی سربرگ شرکت تکمیل گشته و به همراه گواهی عضویت در اتاق بازرگانی یا گواهی ثبت شرکتها ارائه گردد.
 2. اصل معرفی نامه از سوی شرکت یا سازمان ایرانی مربوطه بر روی سربرگ سازمان یا شرکت، جهت معرفی فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا معرفی نامه می بایست حاوی مطالب ذیل باشد:
 • اطلاعات شناسنامه ای فرد متقاضی (نام، نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد)؛
 • مشخصات گذرنامه ای (شماره گذرنامه، محل و تاریخ صدور، تاریخ انقضا)؛
 • سمت فرد متقاضی در شرکت یا سازمان مربوطه؛
 • توضیح مختصری پیرامون ارتباطات تجاری با شرکت ایتالیایی دعوت کننده؛
 • مدت زمان سفر فرد متقاضی مهاجرت توریستی ایتالیا
 • اظهار شرکت مبنی بر تقبل هزینه های سفر و اقامت فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا.
 1. مدارکی مبنی بر صحت وجود مراودات تجاری با شرکت ایتالیایی (گشایش اعتبارنامه، پروفورما، پیشنهاد قیمت، قرارداد، غیره).
 2. اصل و کپی شناسنامه معتبر متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی.
 3. مدارکی مبنی بر موجودیت و فعالیت شرکت ایرانی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی. در این راستا، با توجه به نوع شرکت، گواهی های ذیل مورد قبول خواهند بود:
 • آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ صدورش بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات مربوط به تاسیس و ثبت شرکت و مشخصات فرد متقاضی.
  در صورتیکه از تاریخ صدور روزنامه رسمی بیش از سه سال گذشته باشد، فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا می بایست آخرین روزنامه رسمی را نیز (با تاریخ صدور کمتر از سه سال) حاوی تغییرات احتمالی مربوط به تاسیس شرکت و یا یک گواهی از سازمان ثبت شرکتها مبنی بر فعال بودن شرکت، حتی اگر تغییراتش به ثبت نرسیده باشند، ارائه نماید.
  یا:
 •  جواز کسب معتبر صادره از شهرداری محل سکونت به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی.
  یا:
 • کارت بازرگانی معتبر به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی.

۶٫ در صورتیکه نام فرد متقاضی مهاجرت توریستی به کشور ایتالیا در روزنامه رسمی ثبت نشده باشد یا وی صاحب جواز کسب یا کارت بازرگانی ارائه شده، نباشد و تنها در سمت کارمند شرکت یا سازمان مربوطه مشغول بکار باشد، باید مدارک ذیل را نیز به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی، ارائه دهد:

 • معرفی نامه شرکت بیانگر ارتباط کاری و سمت فرد متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای توریستی
 •  لیست واریز حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی مربوط به شش ماه آخر.
  یا:
 • کارت پرسنلی فرد متقاضی نزد یک سازمان دولتی یا نیمه دولتی (بدون ترجمه).
 1. در صورتیکه فرد متقاضی مهاجرت به ایتالیا دارای شغل آزاد باشد می بایست اصل و کپی مدارک مالی خود را نیز ارائه دهد:
 • کارکرد سه ماه آخر حساب جاری بانکی با مهر و امضای بانک.
 • یا کارت اعتباری شخصی بین المللی (مانند: Visa، Master card، American Express)
 • بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما.
 1. ۸٫     بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا در حوزه شنگن.عدم ارائه حتی یکی از مدارک مذکور موجب رد درخواست صدور روادید می گردد.بخش صدور روادید این حق را برای خود قائل میشود تا در صورت نیاز، مدارک تکمیلی دیگری را جهت بررسی هرچه بهتر پرونده، از متقاضی درخواست نماید.کلیه مدارک فوق می بایست در هنگام مراجعه حضوری متقاضی به بخش صدور روادید این سفارت، جهت انگشت نگاری، به متصدی مربوطه تحویل داده شوند.

در زمینه ی اخذ ویزای توریستی تجاری و همچنین سرمایه گذاری میتوانید از مشاوره وکلای متبحر در این زمینه بهره بگیرید .

برای این منظور میتوانید از مشاوره ی تلفنی رایگان این مؤسسه استفاده نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت درخواست روادید توریستی سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای توریستی ایتالیا و درخواست ویزای ملاقات با اقوام و دوستانی که ساکن ایتالیا هستند

۱٫ دعوتنامه که می بایست طبق نمونه موجود در ضمیمه، توسط یک شهروند ایتالیایی یا شهروند خارجی مقیم ایتالیا تکمیل گردد.

مدارک شناسایی ذیل نیز بایستی همراه دعوتنامه ارسال گردند:

– شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر.

– شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت که به مدت حداقل ۱ ماه از تاریخ انقضای روادید درخواستی، همچنان دارای اعتبار باشد.

اصل و کپی شناسنامه معتبر متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی.

اصل و کپی مدارک شغلی متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی :

الف) شرایط مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکتها برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا:

– آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ صدورش بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات مربوط به تاسیس و ثبت شرکت و مشخصات فرد متقاضی مهاجرت توریستی به ایتالیا . در صورتیکه از تاریخ صدور روزنامه رسمی بیش از سه سال گذشته باشد، فرد متقاضیمهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای توریستی می بایست آخرین روزنامه رسمی را نیز (با تاریخ صدور کمتر از سه سال) حاوی تغییرات احتمالی مربوط به تاسیس شرکت و یا یک گواهی از سازمان ثبت شرکتها مبنی بر فعال بودن شرکت، حتی اگر تغییراتش به ثبت نرسیده باشند، ارائه نماید.

ب) شرایط دارندگان مشاغل آزاد برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا:

– جواز کسب معتبر صادره از شهرداری محل سکونت به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی.

– کارت بازرگانی معتبر به همراه رسید آخرین پرداخت مالیاتی.

ج) شرایط کارمندان بخش خصوصی یا دولتی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا:

– لیست واریز حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی مربوط به شش ماه آخر،

– کارت پرسنلی فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی ایتالیا نزد یک سازمان دولتی یا نیمه دولتی (بدون ترجمه) یا معرفی نامه بیانگر ارتباط کاری و سمت فرد متقاضی در شرکت یا سازمان مربوطه

– اصل و کپی مدارک مالی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی .

– کارکرد سه ماه آخر حساب جاری بانکی با مهر و امضای بانک.

– کارت اعتباری شخصی بین المللی (مانند: Visa، Master card، American Express)

– ضمانت بانکی (Fideiussione bancaria) از سوی شخص دعوت کننده به نفع متقاضی نزد یکی از بانکهای ایتالیا. مبلغ ضمانت نباید از مبالغ مشخص شده در جدول موجود در بخش صدور روادید این سفارت کمتر باشد.

– علاوه بر موارد ذکر شده، اسناد مربوط به دارایی های غیر منقول نیز (در صورت دارا بودن) در نظر گرفته می شوند.

 1. اصل و کپی بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت فرد متقاضی مهاجرت توریستی به کشور ایتالیا در حوزه شنگن.
 2. اصل و کپی بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما .
 3. اصل و کپی رزرو هتل در مقاصد مورد نظر در ایتالیا (در صورت دارا بودن).

ویزای توریستی ایتالیا و مدت درخواست

ویزای توریستی ایتالیا یک ویزای کوتاه مدت از نوع تایپ C میباشد که برای مرتبه ی اول معمولا به مدت کمتر از ۹۰ روز صادر میگردد و در این مدت شخص میتواند در ایتالیا و سایر کشور های عضو پیمان شنگن سفر کند. مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای توریستی کشور ایتالیا پاسخ داده شود ۱۵ روز کاری بوده که ممکن است این تایم تا ۳۰ روز نیز افزایش یابد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

ویزای توریستی ایتالیا و تمدید آن

در رابطه با ویزای توریستی ایتالیا یکی از موضوعاتی که همواره ذهن دارندگان این ویزا را به خود مشغول میکند این است که با اتمام اعتبار ویزای شنگن خود امکان تمدید این تایپ ویزا وجود دارد یا خیر؟! در پاسخ به این سوال باید گفت که ویزا های توریستی از نوع ویزا های تایپ C بوده و این ویزا ها معمولا قابلیت تمدید شدن ندارند و به منظور ادامه ی حضور شخص در کشور ایتالیا میبایست پس از اتمام اعتبار ویزای خود خاک کشور ایتالیا را ترک کرده و مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

ویزای توریستی ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا میبایست مدارک شخص حداقل ۳ ماه پیش از سفر به ایتالیا آماده باشند. سپس برای اخذ وقت سفارت درخواست داده و در روز تعیین شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به منظور انجام مصاحبه در سفارت کشور ایتالیا به آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸ حضور داشته باشید.

به منظور رزرو وقت ویزای توریستی ایتالیا میتوانید به لینک سفارت ایتالیا در ایران به آدرس زیر مراجعه کنید : لطفا آدرس زیر را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید.

https://prenotaonline.esteri.it/Login.aspx?ReturnUrl=%2fdefault.aspx&cidsede=100073

تحویل گذرنامه : افرادی که از طریق کانال سفارت ایتالیا وقت مصاحبه گرفته و مدارکشان را ارائه داده اند به منظور تحویل گرفتن گذرنامه میتوانند در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به دفتر کنسولگری سفارت مراجعه نمایند

ویزای توریستی ایتالیا و پروسه اقدام

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ابتدا میبایست از مدارک مورد نیاز این پروسه اطلاع دقیق پیدا کرده، آنها را تهیه نموده و به زبان انگلیسی و در صورت نیاز به زبان ایتالیایی نیز ترجمه نمایید. همچنین به منظور اثبات تمکن مالی در یکی از بانکهای خصوصی که مورد تایید سفارت ایتالیا نیز باشد اقدام به افتتاح حساب نموده، مبلغ مورد نظر به منظور اثبات توان مالی برای تامین هزینه های زندگی در طول مدتی است که شما در آن کشور حضور دارید را در حساب خود قرار داده و پرینت ۳ ماهه ی گردش حساب را دریافت کنید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد سپس برای دریافت وقت سفارت برای ویزای توریستی ایتالیا به صورت آنلاین درخواست دهید. مبلغ مورد نیاز برای وقت سفارت و ویزا را پرداخت کرده و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید و در روز مشخص شده به همراه اصل مدارک، ترجمه و کپی آنها به سفارت مراجعه نمایید.

ویزای توریستی ایتالیا (با وثیقه یا بدون وثیقه)

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا مخصوصا در شخص میبایست از کشور مقصد دعوتنامه داشته باشد. داشتن دعوتنامه مخصوصا در اولین سفر شخص شانس ویزا را تا حد زیادی افزایش میدهد. اما در صورتی که شخص دعوتنامه نداشته باشد با گرفتن دعوتنامه از شرکت ها و یا افراد دیگر میتوان شانس ویزای شخص را بالاتر برد. برخی از شرکت ها و موسسات به منظور اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا اقدام به اخذ وثیقه از متقاضیان مینمایند. این وثیقه به منظور تضمین بازگشت شخص به ایران و عدم درخواست پناهندگی وی در کشور ایتالیا بوده و در زمان بازگشت شخص به ایشان عودت می شود.

ویزای توریستی ایتالیا و خدمات مؤسسه MIE

ویزای توریستی ایتالیا هر ساله مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرد. اما پیش از هر اقدامی اطمینان از سوابق موسسه ای که پروسه ی شما را انجام می دهد بسیار مهم است. موسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش افتخار دارد که در طی ۱۵ سال متوالی توانسته است خدمات گسترده ای در باب کلیه ی روش های مهاجرتی به موکلین خود ارائه داده که از جمله ی آنها میتوان به انجام بیش از ۴۷ هزار پرونده ی موفق در زمینه ی پروسه های اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ویزا های توریستی اشاره کرد.

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ابتدا شرایط اولیه ی شما توسط مشاورین ارشد موسسه بررسی می شود و در صورت واجدالشرایط بودن پرونده ی شما پذیرفته می شود. مدارک مورد نیاز به شما اعلام گردیده و پس از تحویل مدارک روند پیگیری ویزای شما آغاز شده و کلیه ی پروسه از صفر تا صد توسط وکلای کاردان و مجرب مهاجرت موسسه انجام می گردد. همچنین شرایط و نحوه ی انجام مصاحبه در روز جلسه ی مصاحبه به شما آموزش داده شده تا شانس ویزای شما به حداکثر ممکن برسد.

بعد از موافقت با صدور ویزای توریستی کشور ایتالیا

مدارکی که هنگام اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز دارید، این‌ها هستند:
بیمه مسافرتی ویزای توریستی کشور ایتالیا :
متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
کل هزینه روادید

با توجه به شانس نسبتاً پایین تر ویزای توریستی نسبت به سایر ویزاها در کشورهای اروپایی و بخصوص برای خانواده ها میتوان راهها و روشهایی اخذ کرد تا شانس ویزا بالاتر باشد .

ویزای توریستی ایتالیا تضمینی و با گارانتی

ویزای توریستی ایتالیا شرایط خاصی داشته و گاها شنیده می شود که برخی موسسات با اطمینان بالایی نسبت به اخذ تضمینی و با گارانتی ویزای توریستی ایتالیا سخن میگویند. اما حقیقت امر این است که در امر مهاجرت هیچ گاه نمیتوان با اطمینان کامل به منظور اخذ ویزا تضمین داد، چرا که مدارک و شرایط پرونده شما در نهایت میبایست توسط آفیسر مورد بررسی قرار گیرند و نظر نهایی را ایشان عنوان میکنند و هیچ وکیل مهاجرت و یا موسسه حقوقی نمیتواند در تصمیم گیری آفیسر اظهار نظر نماید. اما طبیعتا در صورتی که شرایط شخص مناسب باشد پس از بررسی پرونده ی و رزومه ی ایشان میتوان تخمین زد که شانس ایشان به منظور دریافت ویزای توریستی ایتالیا چه میزان بوده و در صورت قوی بودن مدارک موکل میتوان نسبت به تضمین ویزای شخص اقدام کرد.

در صورت گارانتی ویزا موسسه متعهد میشود که در صورت ریجکت شدن ویزا، حق الوکاله ای دریافت نکرده و در صورتی که شخص هزینه ای به منظور ویزا پرداخت کرده باشد به وی مستردد نماید. اما دقت داشته باشید که در ابتدا نسبت به موسسه ای که میخواهید پروسه ی اخذ ویزای را برای شما انجام دهد تحقیق کامل نموده و سوابق ایشان را در رابطه با اخذ ویزای توریستی ایتالیا مورد بررسی قرار دهید تا با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به پروسه ی خود قدم بردارید.

مهاجرت به ایتالیا و شرایط زندگی در این کشور

ویزای توریستی ایتالیا و ریجکتی

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا میبایست آگاهانه نسبت به تهیه و چیدمان مدارک اقدام کرد و پیش از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت مجرب مشورت کنید. توجه به نکات زیر بسیار مهم بوده و عدم توجه به این موارد ممکن است سبب ریجکت شدن ویزای متقاضی گردد :

 • با آفیسر سفارت ایتالیا کاملا صادقانه صحبت کنید و تحت هیچ شرایطی مدارک و اطلاعات نادرست به ایشان ارائه ندهید. زیرا در این صورت آفیسر این حق را دارد که علاوه بر ریجکت نمودن ویزا شما را تا ۱۰ سال از اخذ هر گونه ویزا در این کشور محروم نماید.
 • شخص میبایست مدارک لازم مبنی بر بازگشت به کشور خود را به سفارت ایتالیا ارائه داده و این اطمینان خاطر را در ذهن آفیسر ایجاد کند که قصد پناهندگی در کشور ایتالیا را ندارد و هدف وی صرفا اقدام به منظور یک سفر تفریحی و گردشگری در کشور ایتالیاست.
 • در روز زمان مصاحبه با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید و انگیزه و هدف خود از سفر به آن کشور بیان نمایید.
 • در صورتی که درخواستی به صورت ناقص و یا حاوی مدارک متناقض و غیر شفاف ارائه شود با رد درخواست رواید مواجه می شود.
 • همچنین عدم ارائه ی تمکن مالی قوی همچون پرینت گردش حساب و سند ملکی معتبر ممکن است سبب ریجکتی ویزای شما شود.

چنانچه پیش از این به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نموده و ریجکت شده اید میتوانید به منظور اقدام مجدد و به حداقل رساندن ریسک ویزای خود با مشاورین ارشد و وکلای مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور مشورت کرده و از راهنمایی و تجربه ی این عزیزان بهره مند شوید.

ویزای توریستی ایتالیا و نکات مهم

ویزای توریستی ایتالیا شرایط مخصوص به خود را داشته و به منظور بالا بردن شانس ویزای خود لازم است تا نکات مهمی را مد نظر بگیرید :

 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان مدارک مورد نیاز به منظور اخذ روادید را به صورت الکترونیکی ارسال نکرده و تمامی مدارک را به صورت کاغذی آماده کنید و در زمان ارائه ی درخواست روادید، توسط متقاضی به متصدی سفارت تحویل داده شوند.
 • آراسته باشید و کاملا مودبانه صحبت کنید
 • همراه با ایمیل درخواست تعیین وقت به هیچ عنوان فایل ضمیمه ای ارسال نفرمایید. چنان چه ایمیل های درخواست تعیین وقت حاوی فایل های ضمیمه باشند، بلافاصله و بی آنکه مورد مطالعه و بررسی قرار گیرند حذف خواهند شد.
 • کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.
 • نحوه ی چیدمان مدارک از نکات بسیار مهم و مورد توجه است و که میبایست در مورد آن حتما با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.
 • در صورتی که ویزای مولتی این کشور را در اختیار دارید میبایست بدانید که در هر سال صرفا به مدت شش ماه میتوانید در آن کشور حضور داشته باشید.
 • همچنینهزینه صدور روادید به ازای افراد بزرگسال ۶۰ یورو، افراد ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو برای افراد زیر ۶ سال تقریبا رایگان است. (این مبالغ به صورت نقدی و به یورو پرداخت میشوند)

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه ام آی  ای اتریش این امکان را برای شما فراهم نموده است که بتوانید در ارتباط با اخذ ویزای توریستی ایتالیا و راه ها و قوانین  مهاجرت توریستی به ایتالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید . مهاجرت به ایتالیا و مهاجرت توریستی به کشور ایتالیا  یکی از پرطرفدارترین ویزاهای مهاجرت به اروپا می باشد . افراد زیادی می خواهند که قوانین و راه های اخذ ویزای توریستی ایتالیا را بدانند که پس از آگاهی کامل از موضوع هزینه های ویزای توریستی ایتالیا و شرایط فرم دعوتنامه ایتالیا اقدام نمایند .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایتالیا و یا راههای اخذ اقامت ایتالیا و یا مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا در موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و با تجربه ترین موسسه حقوقی خاورمیانه در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و به صورت کاملا حرفه ای در خصوص شرایط و راه های مهاجرت توریستی به کشور ایتالیا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای توریستی ایتالیا و سخن پایانی

ویزای توریستی ایتالیا از دیرباز مورد توجه توریست های بسیاری بوده و دلیل اصلی آن را میتوان مکان های تاریخی و زیبایی های دیدنی کشور ایتالیا دانست. اما با توجه به سخت گیری هایی که اخیرا در رابطه با اعطای ویزای توریستی ایتالیا از سوی سفارت این کشور صورت گرفته است میبایست با احتیاط بیشتری عمل کرده و پیش از هر اقدامی حتما با یک وکیل مهاجرت و یا موسسه ی حقوقی معتبر مشورت کنید. موسسه ی حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE-اتریش افتخار دارد که در طی ۱۵ سال متوالی توانسته است خدمات گسترده و چشمگیری را به موکلین خود ارائه داده و با بیش از ۴۷۰۰۰ پرونده ی موفق در رابطه با انواع روش های مهاجرتی، همواره به عنوان موسسه ای معتبر و کارآزموده در دیدگاه مردم عزیزمان شناخته شود. شما همراهان عزیز میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای توریستی ایتالیا و سایر روش های اخذ اقامت ایتالیا از جمله تحصیل در ایتالیا، کار در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا مقالات ما را در سایت موسسه ی حقوقی ملک پور به نشانی www.malekpourlaw.com مطالعه نموده و سپس برای آگاهی از به روزترین اطلاعات در رابطه با ویزای توریستی ایتالیا و بررسی دقیق تر شرایط خود با دفتر مرکزی موسسه ی حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره ی تلفنی رایگان مشاورین مجرب موسسه بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 پاسخ
 1. سهیل گفته:

  درود، من هنوز یه سوال تو ذهنم‌مونده، حضور شخص متقاضی ویزا در سفارت با وجود ارسال دعوتنامه از فرزند الزامی هست یا نه ؟ یا اینکار را شرکت های اخذ ویزا هم‌میتونن انجام بدن و نیازی به حضور فیزیکی شخص نیست ؟ سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. رضا گفته:

  سلام.بنده از طرف دوستم که ساکن ایتالیا هستن دعوتنامه توریستی دارم .میخوام اقدامدکنم برای ویزای شینگن .وقت سفارت هم گرفتم .همه مدارکم هم کامل هستش فقط دوتا سوال . اول اینکه برای تمکن مالی در حساب بانکی چقدر موحودی باید باشه و سوال دوم مصاحبه کننده فارسی سوال میپرسه یا به زبان انگلبسی.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، معمولا باید هزینه های یک سال زندگی در اون کشور رو در حساب نشون بدین ، در نظر داشته باشید که هرچی این مبلغ بالاتر باشه بهتون کمک میکنه ، مهم هست که سورس پولتون رو هم نشون بدین که از کجا اومده و اگر یه گردش حساب چند ماهه هم نشون بدین شانستون بالاتر میره، اکثر سفارت های که در ایران هست به زبان فارسی هستند.

   پاسخ
 3. حامد گفته:

  با سلام وقت بخیر،
  بنده به همران اعضای خانواده (پدر و مادر) قصد سفر توریستی به ایتالیا داریم. دعوتنامه هم از سمت برادرم که ساکن ایتالیا هست داریم. برای مدارک تمکن مالی آیا هر کدوم از اعضای خانواده در حساب های جداگونه باید مبلغ رو تامین کنن یا فقط سرپرست (با توجه به این که بنده دانشجو هستم)؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، در صورتی که فرزند وابسته به پدر و سن آن کمتر از ۱۸ سال است می توان از طریق حساب پدر تمکن مالی را نشان داد، اما در نظر داشته باشید که اگر این تمکن در حساب جدا برای هر شخص نشان داده شود شانس صدور ویزا تا حد زیادی افزایش می یابد.

   پاسخ
 4. مهدی گفته:

  درود..
  خسته نباشید،ببخشیدمیخواستم بدونم که ویزای شینگن ۱۵روزه ایتالیاراکه میتونم به محض رسیدن به اونجاسفرکنم به آلمان آره؟
  یااینکه اونجاهم مراحلی هست مثلاگرفتن یه ویزایاپاسپورت دیگه یا هرچی..لطف کنیدراهنمایی کنیدممنون میشم..

  پاسخ
 5. علیرضا گفته:

  سلام بابت گرفتن ویزای توریستی ایتالیا چه مدارکی نیاز هست و چه مدت زمان نیاز هست تا ویزا دریافت بشه.
  ممنونم راهنمایی کنید.

  پاسخ
 6. Cyrus Khajehali گفته:

  بنده ۴ ویزا و همسرم ۲ ویزای شینگن ایتالیا تک ورود یک ماهه در پاسپورتمان داریم. برادرم سیتیزن ایتالیاست. ما بجهت اینکه هر سال برای دیدن خانواده به ایتالیا سفرم میکنیم، بدنبال ویزای بلند مدت ۲ ساله توریستی تایپ C ایتالیا می باشم. آیا همچین ویزایی وجود دارد؟ آیا بنده باید فرم های مربوط به ویزای تایپ C و یا فرم های ویزای تایپ D را پر نمایم؟
  دعوتنتامه رسمی و توریستی بنده به مدت ۲ سال تنظیم شده است. فقط به نوع درخواست ویزای نوع C یا D سردر گم هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 7. ایمان گفته:

  سلام .خسته نباشید.من بیست سالمه سربازیمم رفتم همه مدارکی که نشون بده تمکن مالی دارم رو میتونم تهیه کنم.قبلا هم ایتالیا تو بچگی رفتم.میخواستم بدونم میشه توریستی برم ایتالیا بعد به واسطه فوتبال اون رو تبدیل به اقامت داعم کنم؟؟ .چون فوتبالم. خوبه .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام خیر ویزای توریستی قابلیت تبدیل به ویزای دیگر را نخواهد داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. ساناز گفته:

  سلام
  من فری لنسر هستم.یعنی برای خودم کار میکنم و مدارک شغلی و بیمه شغلی و این چیز ها رو ندارم.اما حقوق بازنشستگی پدرم که فوت شدن رو دریاست مبکنم و فیش حقوقی به اسم خودم هست.حساب بانکی با مبلغ کافی و سند ملک هم دارم.اقدام کنم ویزای توریستی میدن به من؟ کشور های عضو شینگن بیشتر مد نظرم هست.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای ویزای توریستی اقدام نمایید اما باید بتوانید اثبات نمایید که می توانید هزینه های خود را تامین کنید و تمکن مالی قوی ارائه دهید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 9. Farzaneh گفته:

  باسلام واحترام،من وهمسرم سال قبل با داشتن مدارك كامل،دعوتنامه از طرف يكي از دوستان واينكه دختر ٨ساله ام در ايران ميماند ريجكت شديم،امسال تنها وبا دعوتنامه از خواهرم اقدام كنم چقدر شانس دارم؟ لطفا راهنمايي كنيد ممنون

  پاسخ
  • المیرا زمانی گفته:

   با عرض سلام و ادب
   خدمت شما عرض شود که با توجه به این که اعلام نفرموده اید برای کدام کشور اقدام نموده اید دقیق نمی توان راهنمایی کرد به همین دلیل
   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ