ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و بررسی آن

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و شرایط اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان در سال ۲۰۱۹ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط عمومی برای اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان چیست؟ اقدامات لازم و مدارک مورد نیاز جهت ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر آلمان کدام ها هستند؟ شانس پیدا کردن کار در آلمان چقدر است؟ از چه راههایی می توان شغل مورد نظر خود را در آلمان پیدا کنیم؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و کار و کاریابی در آلمان پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات در این زمینه را بیان می نماییم.  بنابر آمار  کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق کار، یکی از موضوعات محبوب مهاجرت در چند سال اخیر بوده است. با توجه به شرایطی که ویزای جستجوی کار آلمان ایجاد می کند، اکثر متقاضیان کار در آلمان علاقمند به مهاجرت به این کشور از طریق ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر هستند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دنبال ویزای جستجوی کار آلمان می باشند و با در نظر گرفتن اینکه  قوانین مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی از جمله آلمان با توجه به شرایط کنونی، هر روزه دست خوش تغییرات زیادی است، تعداد متقاضیان زیادی به دنبال کسب اطلاعات بروز در خصوص ویزای جستجوی کار آلمان درسال ۲۰۱۹ می باشند. لذا اگر شما نیز از جدیدترین اطلاعات در مورد ویزای جستجوی کار آلمان برای سال ۲۰۱۹ آگاهی ندارید و در پی کسب اطلاعاتی بروز در زمینه ویزای جستجوی کار آلمان و شرایط اخذ این ویزا هستید و همچنین مایلید بدانید که با توجه به شرایط شخصی تان، آیا می توان با ویزای جستجوی کار آلمان به اقامت کاری آلمان دست یابید یا خیر؟ در این مقاله اطلاعات مورد نیاز شما را به صورت جامع گردآوری نموده ایم. بنابراین از شما عزیزان دعوت می شود مقاله زیر را با دقت مطالعه نموده و در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی تر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس حاصل نموده و به صورت کاملا تخصصی در خصوص ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر آلمان مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر آلمان

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا و پنجمین اقتصاد جهان است و بالطبع مشاغل زیادی در آلمان برای افراد خارجی با مهارت های تخصصی پیدا می شود و حتی پیدا کردن مشاغل غیر تخصصی و معمول نیز در این کشور دارای شانس قابل ملاحظه ای است. همچنین ممکن است مشاغل انگلیسی زبان را در آلمان پیدا کنید، اگرچه در اکثر موارد دانستن ولو اندکی زبان آلمانی برای پیدا کردن شغل در این کشور، مورد نیاز بوده و پذیرش ویزای آن دسته از متقاضیان اخذ ویزای جستجوی کار آلمان که دارای مدرک زبان آلمانی هستند در اولویت می باشد.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و تفاوت آن با ویزای کاری آلمان از طریق پیشنهاد کاری
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و شرایط عمومی آن
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مدارک مورد نیاز
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و بررسی شرایط ویزای همراه
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و فرهنگ کار در آلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و میزان حقوق نیروی کار در آلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مشاغل مورد نیاز آلمان در سال ۲۰۱۹
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مؤسسات کاریابی در آلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و نحوه کاریابی درآلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و نرخ بیکاری در آلمان
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و شرایط اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق کار
 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و سخن پایانی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مقاله مرتبط

مهاجرت به آلمان از طریق کار

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و تفاوت آن با ویزای کاری آلمان از طریق پیشنهاد کاری

قبل از همه چیز یادآوری می شود که برای کار در آلمان به دو روش می توان اقدام نمود:

 • ویزای جستجوی کار آلمان یا ویزای کاریابی آلمان ( Job Seeker )

  در این روش برای پیدا کردن کار در آلمان، نخست باید با اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان وارد خاک این کشور شوید سپس بر اساس این ویزا، به شما مجوز اقامت کوتاه مدت ۶ ماهه در خاک این کشور داده می شود تا در این فرصت، به صورت حضوری به جستجوی کار در آلمان بپردازید و در صورتی که موفق به پیدا کردن شغل و انعقاد قرار داد با کارفرمای آلمانی شدید، مجوز اقامت بلند مدت کاری برای شما صادر می شود.

 • ویزای کاری آلمان از طریق پیشنهاد کاری ( Job Offer )

  در این روش ابتدا در همان کشور خود با کارفرمایان آلمانی وارد تعامل و ماکتبه شده، رزومه خود را برای آنان ارسال می نمایید و پس از دعوت به یک مصاحبه آنلاین با کارفرمای مورد نظر و جلب رضایت وی، کارفرمای آلمانی با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوطه به شما پیشنهاد کار یا Job Offer   ارائه می دهد و یک موقعیت شغلی قطعی در آلمان منتظر شماست که با اخذ ویزای کار آلمان وارد خاک این کشور می شوید.

در این روش ابتدا در همان کشور خود با کارفرمایان آلمانی وارد تعامل و ماکتبه شده، رزومه خود را برای آنان ارسال می نمایید و پس از دعوت به یک مصاحبه آنلاین با کارفرمای مورد نظر و جلب رضایت وی، کارفرمای آلمانی با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوطه به شما پیشنهاد کار یا Job Offer   ارائه می دهد و یک موقعیت شغلی قطعی در آلمان منتظر شماست که با اخذ ویزای کار آلمان وارد خاک این کشور می شوید.

لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای شغلی اجازه نمی دهد که در آلمان بلافاصله شروع به کار کنید. این فقط به این معنی است که شما می توانید از کشور دیدن کنید و در طول اقامت خود به دنبال یک شغل باشید .

برای به دست آوردن ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان ، می بایست گام های زیر را زیر طی کنید:

 1. واجد شرایط درخواست ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان باشید
 2. تمام اسناد لازم را کپی کنید
 3. فرم درخواست ویزای جستجوی کار (job seeker) آلمان را تکمیل کنید و قرار ملاقات ویزا را رزرو کنید.

ما در این مقاله به ارائه جدیدترین اطلاعات در مورد ویزای ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری آلمان از طریق پیشنهاد کاری به لینک زیر مراجعه کرده نموده یا از ویدئو های موسسه استفاده کنید. همچنین می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ویزای کاریابی و کار در آلمان

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و شرایط عمومی آن

کشور آلمان نه تنها یک کشور زیبا است، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است. با داشتن رشد صنعتی بالا و بیکاری کم، کشور آلمان جزء بهترین و تاپ ترین کشورها برای یافتن یک شغل است. اگر شما به دنبال ویزای جستجوی کار آلمان هستید بدانید که  کشور المان آموزش های رایگان را به ساکنان خود ارائه می دهد و به عنوان یک محیط زندگی و کار بسیار امن و جذاب محسوب می شود .

حال شاید برای شما هم سوال باشد که چه کسانی واجد الشرایط ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان می باشند؟ و اینکه آیا شما نیز مشمول این شرایط هستید یا خیر؟ در پاسخ باید گفت که معیار های واجد الشرایط بودن اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به قرار زیر است:

 • داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از یکی از دانشگاه های آلمان یا مدرک معادل آن از دانشگاه های خارجی
 • داشتن حداقل ۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ( اگر سابقه کار با بیمه همراه باشد، بهتر است )
 • ارائه مدارکی جهت اثبات داشتن توانایی مالی کافی برای اقامت در آلمان در بازه زمانی جستجوی کار
 • ارائه مدارک پزشکی یا بیمه سفر برای تمام طول مدت اقامت در آلمان یا تا زمانی مجوز کار از یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید.

اگر شما واجد همه شرایط فوق هستید، می توانید برای اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان اقدام کنید. شاید برایتان جالب باشد که چرا در میان شرایط فوق، داشتن مدرک زبان آلمانی وجود ندارد. در پاسخ باید گفت که پیدا کردن کار در آلمان بدون توانایی تکلم به زبان آلمانی یا داشتن مدرک زبان آلمانی بسیار دشوار است، لذا داشتن مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان امری طبیعی است و شانس شما برای اخذ این ویزا را در بین تمامی متقاضیان بالاتر می برد و پر واضح است که داشتن دانش مناسب از زبان آلمانی برای پیدا کردن شغلی بهتر با کارفرمایی قوی تر و حقوقی بالاتر، به شما قدرتی مضاعف می بخشد

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت اول

مقاله مرتبط

اخذ ویزای کار آلمان

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

گام بعدی جهت ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان  آماده سازی مجموعه ای از اسناد و مدارک است که به درخواست شما ضمیمه می شود. لازم به ذکر است که از دقیق بودن تمامی مدارک اطمینان حاصل کنید که درخواست شما بلافاصله پس از عدم رعایت الزامات و به دلیل نقص مدارک رد نشود.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر (صادر شده در ۱۰ سال گذشته و حداقل ۱۲ ماه پس از بازبینی برنامه ریزی شده)
 • یک کپی از صفحه داده پاسپورت شما برای درخواست ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان
 • عکس گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • نامه ی کتبی که در آن شما هدف از سفر خود و اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان را توضیح می دهید، چگونه می خواهید برای استخدام، طرح های شغلی خود را تغییر دهید اگر شما نمی توانید یک شغل پیدا کنید
 • مدرک دیپلم و مدارک دانشگاهی اعم از لیسانس و فوق لیسانس (و یا هر مدرک دیگری از شرایط تحصیلی دانشگاهی آلمانی یا غیر آلمانی)
 • خلاصه برنامه تحصیلی شما (CV) برای ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان
 • مدارک اقامت در آلمان (که در آن شما برای بازدید و ماندن و اقامت در آلمان خواهید داشت )
 • اسناد وضعیت مالی شما مانند بیانیه حساب بانکی که ثابت می کند شما می توانید اقامت خود را در آلمان تأمین مالی کنید
 • اثبات وضعیت شخصی در کشور شما، مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و دیگران (ترجمه به زبان انگلیسی)
 • ارائه بیمه درمان
visa documents

با تاکید مجددا عرض می کنیم که اطمینان حاصل کنید که تمام آنها را به دقت تهیه کنید. حال به منظور انجام الزامات ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان ، شما باید دو (۲) نسخه از  این اسناد را تهیه و آنها را به مرکز درخواست خود منتقل کنید. توجه داشته باشید که ارائه تمام این اسناد تضمین نمی کند که به شما ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان تعلق گیرد. تصمیم به طور کامل با مرکز درخواست ها می باشد.

پس از جمع آوری اسناد و مدارک لازم، مرحله نهایی این است که فرم درخواست را از دفتر سفارت آلمان برای ویزای جستجوی کار آلمان درخواست کنید. پس از ارسال فرم، یک قرار ملاقات برای مصاحبه رزرو می شود.  لذا زمینه و اسناد شما، فرم درخواست و مصاحبه تعیین خواهد کرد که آیا شما ویزای کاری  آلمان را دریافت می کنید یا خیر.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و بررسی شرایط ویزای همراه

شاید اگر متاهل باشید، این سوال در ذهن تان پیش آمده باشد که آیا امکان به همراه بردن همسر و فرزند خود برای ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان برایتان وجود دارد یا خیر؟ در جواب به این سوال باید گفت که امکان به همراه بردن همسر و فرزند برای اقامت کوتاه مدت ۶ ماهه وجود دارد اما شانس شما را برای اخذ ویزا بسیار پایین می آورد. لذا بهتر است برای اخذ این ویزا به صورت فردی اقدام کرد. پس از اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و ورود به خاک این کشور، چنانچه شغل مناسب خود را پیدا کرده و با یک کارفرمای آلمانی موفق به عقد قرارداد شدید، می توانید ضمن ارائه درخواست اقامت طولانی مدت کاری در این کشور نیز جهت صدور ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تان، درخواست خود را ارائه کنید.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و فرهنگ کار در آلمان

در آلمان میانگین ساعت کاری در هفته، با در نظر گرفتن اینکه حداقل تعطیلات سالانه ۱۸ روز است، تنها کمی بیشتر از ۳۸ ساعت می باشد. فرهنگ تجاری آلمانی ها به صورت سلسله مراتب سنتی و با مدیریت قوی است. آلمانی ها بر اساس برنامه وظیفه ای محتاطانه کار می کنند و بر اساس واقعیت های سخت تصمیم می گیرند. ملاقات های کاری در آلمان به صورت منظم و کارآمد است و از یک دستور جلسه و برنامه کاری سختگیرانه تبعیت می کنند. اغلب بحث های کاری با هدف گرفتن تصمیم نهایی برگزار می شود. زمان،‌ یک مفهوم به خوبی تعریف شده در فرهنگ تجاری آلمان است و مردم بسیار وقت شناس هستند و شما نیز اگر قصد اخذ ویزای جستجوی کار آلمان را دارید، حین مصاحبه باید خودتان را مطابق با فرهنگ کاری آلمانی ها پرزنت کرده و در صورت استخدام ، در محیط کاری نیز همین گونه باشید.

کار در آلمان و فرهنگ کار در آلمان

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت دوم

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و میزان حقوق نیروی کار در آلمان

ویزای کار امارات و میزان حقوق در امارات

به گزارش مرجع Expatica ، شرایط کار و متوسط ​​دستمزد در آلمان بهتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. طبق نظرسنجی OECD ( سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ) در سال ۲۰۱۶، سه چهارم افراد بین ۱۵ تا ۶۴ ساله در آلمان دارای مشاغلی بوده اند که متوسط دستمزد آنان بسیار بالاتر از متوسط معیار حداقل ​​دستمزد OECD بوده و این در حالی است که فقط ۵ درصد از این افراد در شغل هایی که طبق معیار های  OECD به عنوان “ساعت های بسیار طولانی” طبقه بندی می شوند، کار می کنند.

همچنین به گزارش Trading Economics حداقل دستمزد در آلمان در سال ۲۰۱۸ ،  ۸٫۸۴ یورو در ساعت و حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۹ ، ۹٫۱۹ یورو در ساعت می باشد. شایان ذکر است که نیروی کار موقتی با نیروی کار قراردادی در آلمان دارای حداقل دستمزد در سطوح متفاوتی هستند. بعنوان مثال در آوریل ۲۰۱۸، به طور میانگین در غرب آلمان حقوق نیروی کار به ۹٫۴۷ دلار در هر ساعت و در شرق آن به ۹٫۲۷ دلار در ساعت افزایش یافت. در نمودار زیر نمودار افزایش دستمزد در آلمان در پنچ سال اخیر را مشاهده می نمایید :

نمودار افزایش حداقل دستمزد در آلمان در پنچ سال اخیر

نمودار افزایش حداقل دستمزد در آلمان در پنچ سال اخیر

هزینه های زندگی در آلمان

حقوق و دستمزد نیروی کار در آلمان برای مشاغل تخصصی و مهندسی چه برای نیروی کار بومی آلمان و چه نیروی کار خارجی کمتر از ۲۳۰۰ یورو در ماه نمی باشد. لذا اگر قصد اخذ ویزای جستجوی کار ( job seeker ) آلمان برای مشاغل تخصصی و به ویژه مهندسی را دارید، در مصاحبه استخدامی یا حین بستن قرارداد با کارفرمای آلمانی به این نکته توجه کنید که برای اینگونه مشاغل دستمزد ۲۵۰۰ یورو کمترین پیشنهاد است و چنانچه کارفرمایی یک نیروی کار تخصصی و مهندسی را با دستمزدی کمتر از این مبلغ استخدام کرده باشد، قابل شکایت و پیگیری است. در ادامه شما را به شنیدن پادکست جناب آقای ملک پور در مورد پیدا کردن مشاغل فناوری اطلاعات ( IT ) و تجارت الکترونیک در شرکت های آلمانی برای دعوت می نماییم.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مشاغل مورد نیاز آلمان در سال ۲۰۱۹

علیرغم اینکه که آلمان، کشور پیشرفته و صاحب تکنولوژی است و نیروی کار داخلی بسیار خوبی برای چرخاندن چرخه اقتصاد خود و پرتاب این کشور به آسمان موفقیت در آینده دارد، اما کماکان نیروی کار داخلی این کشور جوابگوی این سیر پیشرفت نبوده و پتانسیل فوق العاده ای برای جذب نیروی کار ماهر خارجی را داراست و از این دریچه، راه را برای متخصصین و افراد ماهر خارجی در کشور خود گشوده است. با این مقدمه، ده منصب از پرتقاضا ترین مشاغل کشور آلمان را به شما متقاضیان عزیز اخذ ویزای جستجوی کارآلمان معرفی می کنیم:

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و مشاغل مهندسی

  اگر یک مدرک دانشگاهی در یکی از حرفه های زیر داشته باشید از فرصت های شغلی عالی در آلمان و اخذ ویزای جستجوی کار آلمان برخوردار هستید :

  • حرفه مهندسی مکانیک و خودرو (مهندس)
  • مکاترونیک، انرژی و الکترونیک (مهندس)
  • مهندسی فلز و جوشکاری
  • تحقیق و توسعه فنی
  • طراحی فنی، ساخت و ساز و ساخت مدل
  • عرضه و دفع (supply and disposal )
  • علوم کامپیوتری، مشاوره فناوری اطلاعات، توسعه نرم افزار و برنامه نویسی و تحلیل داده

  مشاغل مهندسی در آلمان

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و آموزش فنی و حرفه ای

  اگر شما یک متخصص یا نیروی کار ماهر در زمینه آموزش فنی حرفه هستید، شرایطی عالی برای اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و اشغال در یک منصب شغلی بی نظیر دارید. آموزش فنی حرفه ای در آلمان در زمینه های تکنولوزی انرژی، لوله کشی، بهداشت، گرمایش و تهیه مطبوع و راهنمایی وسائل نقلیه در ترافیک راه آهن رونق بیشتر دارد.

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و کار در آلمان به عنوان پرستار یا دکتر تایید شده

  مراقبت های بهداشتی، مراقبت های پرستاری، خدمات پزشکی اورژانس و خدمات زایمان (به عنوان متخصصان فارغ التحصیل از رشته های بهداشت و پرستاری) و مراقبت از سالمندان (به عنوان متخصصان تحصیلات تکمیلی در مراقبت سالمندان) نیز مشاغلی هستند که درصد شانس بیشتری برای متقاضی اخذ ویزای جستجوی کار آلمان جهت پیدا کردن کار در این کشور دارند.

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و صنایع غذایی و هتلداری

  اکثر افرادی که به عنوان نیروی کار ماهر و با سابقه در زمینه صنعت غذا، رستوران و هتلداری با عناوین شغلی سرآشپز، متخصص رستوران، کارمند هتل، کارمند سیستم توزیع غذا و آذوقه برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام می کنند، نیز شانس بهتری جهت اخذ این ویزا دارند.

نکته بسیار مهم در مورد ویزای جستجوی کار آلمان و مشاغل مورد نیاز این کشور این است که تقاضا در صنایع مختلف آلمان با گذشت زمان تغییر می کند. از آنجایی که جمعیت آلمان به سرعت در حال پیر شدن است، انتظار می رود تقاضا در اکثر حرفه های تحصیلی در طول زمان افزایش یابد. مثال خوبی که در این زمینه می توان زد این است که تا کنون برای هر ۳ پرستار بیکار آلمانی، در حال حاضر ۱۰ منصب شغلی در دسترس وجود دارد. بدیهی است که نیاز به این منصب شغلی در دهه آینده رشد بیشتری نسبت به دوره کنونی خواهند کرد. گفتنی است که منبع این خبر، آژانس اشتغال فدرال آلمان است.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و مؤسسات کاریابی در آلمان

استخدام نیروی کار در آلمان

پس از اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و ورود به خاک این کشور، ممکن است اولین راهی که برای پیدا کردن شغل مناسب به ذهن تان خطور کند مراجعه به موسسات کاریابی یا Recruitment Agencies در آلمان باشد. موسسات کاریابی دولتی و خصوصی زیادی در آلمان وجود دارد اما به هر حال ممکن است با توجه به بودجه ای که دارید، نتوانید از تعداد موسسات کاریابی زیادی برای پیدا کردن شغل مورد علاقه تان مشاوره بگیرید.

 پس بهتر است قبل از ورود به خاک این کشور یک یا دو نمونه از بهترین این موسسات کاریابی را شناسایی کرده و برای پیدا کردن شغل مورد علاقه تان تنها به آن ها مراجعه کنید. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت کنید. جدای از پیداکردن شغل مورد علاقه خود بوسیله موسسات کاریابی راه های پر شانس دیگری وجود دارد که در ذیل ارائه آنها پرداخته ایم.

پروسه استخدام در آلمان

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و نحوه کاریابی درآلمان

صرف نظر از کمک گرفتن از موسسات کاریابی برای پیدا کردن شغل، بعنوان یک فرد خارجی، دانستن اینکه باید از کجا شروع به پیدا کردن شغل مورد نظر خود کنید، مسئله دشواری است، مخصوصا اگر خودتان را برای استخدام در مشاغل انگلیسی زبان محدود تر کرده باشید. با این حال، اگر شما دارای مدرک تحصیلی یا مدرک حرفه ای باشید، تجربه کاری داشته باشید و حداقل بتوانید تا حدودی از زبان آلمانی سر در بیاورید و با آن تکلم کنید، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در آلمان، به ویژه در بخش های خاصی که با کمبود نیروی کار آلمانی وجود دارد، خواهید داشت.

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و سازمان عمومی کاریابی در آلمان

  آژانس استخدام فدرال آلمان یا (Bundesagentur für Arbeit BA)، بزرگترین ارائه دهنده خدمات بازار کار در آلمان و دارای شبکه ای بیش از ۷۰۰ سازمان و دفتر در سراسر کشور است که بخش خدمات بین المللی آن (ZAV) ارائه دهنده اطلاعات، در مورد فرصت های شغلی، از جمله مشاغل موقت و حتی مشاغل گاه به گاه برای جویندگان کار خارجی است. شما می توانید پروفایل مشخصات کاری، صلاحیت های کاری و نقاط قوت کاری خود را در بخش پرتال کاریابی این سازمان پست کنید و همچنین قادر به پست کردن این هستید که به دنبال کار در چه نوع کمپانی هایی می باشید. بعلاوه می توانید برای دریافت مشاوره های کاری به آنها ایمیل بدهید و با شماره تماس +۴۹ ۳۰۱۸۱۵۱۱۱ با آنها ارتباط برقرار کنید.

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و سایته های کاریابی در آلمان

  مناصب شغلی در آلمان، اغلب در وبسایت های کاریابی و استخدامی یا  (Jobbörsen) با رویکرد دسته بندی متخصصین در صنایع خاص و با تمرکز بر مشاغل برای افراد خارجی تبلیغ می شوند. در جدول زیر لیستی از سایت های کاریابی برای افرادی که داوطلب اخذ ویزای جستجوی کار آلمان هستند، ارائه شده است.

  جدول سایت های کاریابی در آلمان

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و سایت های رسمی کمپانی های بزرگ

  برخی از کمپانی های بزرگ بین المللی در وب سایت های خود به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی مناصب شغلی مورد نیاز خود را تبلیغ می کنند. این شرکت ها معمولا مناصب خالی و مورد نیاز شغلی خود را تحت عنوان Stellenangebote، Karriere یا Vakanzen فهرست می کنند. شرکت های بزرگ آلمانی شامل آدیداس، آلدی، BASF ، بایر، BMW ، بوش، دایملر، Deutsche Bank ، E.ON، Lidl، Merck، SAP، زیمنس و فولکس واگن هستند. اما فراموش نکنید که تعداد زیادی از شرکت های کوچک و متوسط که بخش مهمی از اقتصاد آلمان را تشکیل می دهند، نیز در سایت هایشان مناصب شغلی مورد نیاز خود را تبلیغ می کنند. بنابراین می توانید با بررسی سایت های رسمی کمپانی های بزرگ و شرکت های کوچک تر نیز ضمن اخذ ویزای جستجوی کار آلمان با درصد شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد علاقه خود در این کشور اقدام کنید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع، شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

 • ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و نکات فراموش شدنی کاریابی در آلمان

  در طول ۶ ماه اقامت موقت ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ، علاوه بر تلاش های خود جهت پیدا کردن کار در مؤسسات کاریابی آلمان، سازمان عمومی کاریابی، سایته های کاریابی و سایت های رسمی کمپانی های بزرگ این کشور، می توانید به گزینه های دیگر کاریابی مانند روزنامه های مطبوعاتی و مجلات آنلاین، شبکه های اجتماعی بویژه شبکه حرفه ای مشاغل آلمان در شبکه اجتماعی LinkedIn ، سفارت خانه ها و کنسولگری ها و دوره های کارآموزی (Traineeships  و  internships ) و دوره های داوطلبانه در آلمان نیز فکر کنید.

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و نرخ بیکاری در آلمان

به گزارش Trading Economics نرخ بیکاری در آلمان در بیش از ۳۸ سال گذشته به صورت یکنواخت در سطح پایینی قرار دارد. به گزارش این مرجع از آنجا که در دسامبر سال ۲۰۱۸ تعداد بیکاران رو به کاهش و استخدام به صورت تدریجی رو به افزایش بود، در بیش از ۳۸ سال اخیر میانگین نرخ هارمونی به طور معمول یکنواخت بیکاری فصلی در آلمان ، با کاهش ۳٫۳ درصدی همراه بود. بیشتر آنکه، نرخ بیکاری در آلمان در سالهای ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۸ به طور متوسط ۵٫۵۷ درصد بوده که در آوریل سال ۱۹۵۰ به بالاترین سطح خود یعنی ۱۱٫۵۰ درصد و در ماه مارس ۱۹۶۶  به پایین ترین نرخ خود یعنی ۰٫۴ درصد رسیده است.

در ادامه نمودارهای نرخ بیکاری در یک و پنج سال اخیر در آلمان ارائه و جدول آماری بیکاری در سال ۲۰۱۹ نشان داده شده است.

نمودار نرخ بیکاری در آلمان در یک سال اخیر

نمودار نرخ بیکاری در آلمان در یک سال اخیر

نمودار نرخ بیکاری در آلمان در پنج سال اخیر

نمودار نرخ بیکاری در آلمان در پنج سال اخیر

جدول جدیدترین آمار بیکاری آلمان در سال 2019

جدیدترین آمار بیکاری آلمان در سال ۲۰۱۹

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و شرایط اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق کار

پس از اینکه بوسیله ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ، وارد این کشور شده و موفق به یافتن شغل مورد نظر خود و انعقاد قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی شدید، اگر به مدت ۵ سال به کار و کسب در‌آمد مشغول بوده و در این ۵ سال به دولت این کشور مالیات بپردازید،‌ در صورتیکه عمل خلاف قانون انجام نداده و بدهی مالیاتی به دولت این کشور نداشته باشید، دولت به شما مجوز اقامت دائم آلمان را اعطاء خواهد نمود. در صورت اخذ مجوز اقامت دائم، چنانچه پس از یک یا دو سال، با جامعه آلمان سازگار و آمیخته شوید و با فرهنگ مردم بومی آلمان و زبان این کشور آشنایی کامل داشته باشید، می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست دهید. در این صورت است که شما بعنوان شهروند آلمانی شناخته شده و از حقوق شهروندی این کشور مانند مردم بومی آلمان برخوردار خواهید شد. این نیز از مزایای کار در آلمان به شمار می رود که از طریق کار در این کشور به تابعیت، شهروندی و پاسپورت این کشور دست پیدا خواهید کرد.

مقاله مرتبط

اقامت دائم آلمان

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد بلوکارت آلمان و اتریش ویزای کاری

هزینه مهاجرت به آلمان
مشکلات زندگی در آلمان
ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان ملک پور و سخن پایانی

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان و شرایط اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان در سال ۲۰۱۹ در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. با توجه به آنچه که در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه شد می توان به این نتیجه رسید که به دلیل نرخ بسیار پایین بیکاری، رشد صنعتی مضاعف، سطح رفاه و میزان حقوق مناسب، کشور آلمان در حال حاضر جزء بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت از طریق کار می باشد. سیاست های مناسب دولت این کشور نیز به سیر رشد نیروی کار ماهر بین المللی در این کشور دامن می زند. علاوه بر این ها، کمپانی های بسیار بزرگ و نامدار بین المللی در کشور آلمان قرار دارند و این شرکت ها نیز تشنه ی نیروی کار ماهر و کارآمد هستند. مجموعه همه این دلایل متقاضیان کار در سرتاسر جهان و متقاضیان کار کشور ایران را بر آن می دارد که با جدیت به اخذ ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان اقدام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت آلمان می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور آلمان را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

103 پاسخ
 1. معین گفته:

  سلام آیا با داشتن ۱۵ سال سابقه کار و بیمه در ایران و داشتن مدرک لیسانس ، می توان از این طریق ویزای کار گرفت و در آنجا کار عمومی که نیاز به تخصص آن چنانی نداشته باشه گرفت؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کاری می بایست شغلی که شما پیدا می کنید کاملا مرتبط با مدرک تحصیلی شما باشد و میزان حقوقی هم که قرار هست دریافت کنید بسیار هم هست .

   پاسخ
 2. ساشا گفته:

  بادرود

  بنده تا حدودی به زبان آلمانی تسلط دارم و لیسانس برق هستم.سابقه کاری در خصوص این رشته هم دارم اما مشکل این هست که میخوام در رشته موشن گرافیک به روش job seeker کار پیدا کنم نه رشته برق.در واقع تخصص اصلی بنده گرفیک هست و میتونم مدرک فنی(غیر دانشگاهی) هم تهیه کنم.
  آیا این مود امکان پذیر هستش که با مدرک لیسانس برق کار گرافیک پیدا کنم؟آیا دولت آلمان مانع این کار میشه؟راه کاری وجود داره؟

  باتشکر

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز چنانچه شما از طریق ویزای جاب سیکر در آلمان حضور داشته باشید برای اخذ اقامت می بایست قرارداد کاری شما و مدرک تحصیلی تان کاملا مرتبط باشد .

   پاسخ
 3. محمد نعمتی گفته:

  درود
  من ۳۳ سالمه لیسانس مدیریت صنعتی با ۹ سال سابقه کار مرتبط و مدرک آیلتس ۶ و همسرم ۳۲ ساله کارشناس ارشد مهندس کشاورزی با ۴ سال سابقه کار و آیلتس ۶٫ تصمیم داریم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنیم. آیا شرایطش به ما میخوره؟ میتونیم همزمان با هم برای این ویزا اقدام کنیم؟
  هزینه های این ویزا چقدره در صورتی که شما وکالت انجام این کار رو برعهده بگیرید؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   بله دوست عزیز شما و همسرتان می توانید برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام کنید برای ویزای جاب سیکر اتریش امتیازات شما می بایست محاسبه شود .به نظر می رسد با سابقه کار ۱۰ ساله شما امتیازات لازم رو اخذ کنید .امکان اقدام همزمان وجود داره .سابقه کار شما بعد از فارغ التحصیلی ست ؟

   پاسخ
 4. Mina گفته:

  سلام. اگر کسی با ویزای جستجوی کار آلمان به آلمان سفر کرده باشد و کار پیدا کرده باشد و قرار داد بسته باشد و حالا بخواهد همسرش را با خود ببرد.من شنیدم که هزینه ی ویزای پیوست همسر ۷۵۰۰ یورو است .آیا این مقدار هزینه درست است یا خیر؟(منظورم تمکن مالی نیست،منظورم هزینه ای است که سفارت، برای ویزای پیوست همسر،کلا برای خودش دریافت می کند و دیگر آن را باز نمی گرداند است)ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
 5. الهام گفته:

  با سلام و تشكر از مطالب خوبتون، وقتي با ويزاي جاب سيكر بتونيم وارد خاك كشور المان بشيم، اجازه داريم يه دوره Ausbildung مربوط به رشته تخصصي خودمون رو بگذرونم كه شانس پيدا كردن كار خوب بالا بره؟ در اين دوره حقوق دريافت ميشه؟ و اينكه اگه ماليات بديم ميتونيم اون دوره رو به عنوان سابقه كار در نظر بگيريم ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در نظر داشته باشید که شما تنها ۶ ماه برای ویزای جست و جوی کار فرصت دارید .این دوره رو میتونید اقدام کنید ولی زمان برای جست و جوی کار رو ممکن هست که از دست بدید .

   پاسخ
 6. مریم گفته:

  سلام،من ۴۰ سال دارم و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی و لیسانس فیزیک دارم ۵ سال سابقه کار دائم از ۸۴ تا ۹۰ دارم و از ۹۰ تا حالا سابقه تدریس به صورت حق التدریس در دانشگاه رو دارم و زبان انگلیسی در حد مکالمه ولی مدرک رو میتونم تا ۶ ماه آینده بگیرم و تا حالا آلمانی کار نکردم و متاهلم و همسرم مهندسی معماری با ۸ سال سابقه کار در شرکت پیمانکاری در زمینه آبفا و گاز می باشد و خانه مان در حدود یک میلیارد می ارزد به نظر شما ما از چه روشی اقدام کنیم،البته همسرم قادر به ریسک نیست که شغلش را از دست دهد ولی من اگر برای جستجوی کار اقدام کنم و کار پیدا کنم و اقامت بگیرم او حاضر به ترک کار خود میشود ،بهترین پیشنهاد شما چیست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به سن برای کار باید شرایط خیلی خوبی داشته باشید که شانس ویزا بالا باشه. مدرک زبان یکی از موارد مهم هست. شاید سرمایه گذاری یا تحصیل در کشورهای که گپ تحصیلی مهم نیست روش بهتری برای شما باشه.

   پاسخ
 7. هامون گفته:

  سلام سوال من اینه با ویزای job seeker وارد المان بشم حتما باید کاری که پیدا میکنم مرتبط با رشته تحصیلی و تخصصم باشه ؟؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. ژاله گفته:

  من ۴۱سال سن دارم و فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی در رشته مدیریت ودارای مدرک فنی حرفه ای آرایشگری دارم و خودم سالن آرایش داشتم با جواز کسب ..آموزش زبان آلمانی رو شروع کردم.ایا میتونم برای جاب سیکر اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. پوریا گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید،اگر من با ویزای job seeker وارد آلمان شوم و شغلی پیدا کنم ، آیا کارفرما باز هم باید برای آن شغل ۳ ماه تبلیغ داده و اگر شخص مورد نظر خود را با ملیت اروپایی یا آلمانی پیدا نکرد سپس من را استخدام کند؟
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
 10. محمود محمدی سروی گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  بنده۳۱سالمه متولد۱۱بهمن۶۶(معادل۳۱ژانویه۱۹۸۸)ومتاهل هستم مدرک تحصیلیم دیپلمه تجربی هستم مدرک آموزش فنی حرفه ای طراحی صنعتی و اتومکانیک دارم وآرایشگری ورانندگی وکارهای ساختمانی از جوشکاری تا سفیدکاری و…. را انجام دادم والعان توی یک شرکت تولیدی وبازرگانی راننده لیفتراک هستم یک پسر هشت ماهه دارم و خانومم هم ۲۶سالشه متولد۱۳خرداد۷۱(معادل۳ژون۱۹۹۲)دیپلمه کامپیوتر وکارهای صندوق داری فروشگاه وآرایشگری رو انجام میدادن
  یک منزل شخص توی کرج دارم به قیمت۱۸۰میلیون وحدود۳۵میلیون پس انداز دارم
  من مایلم که توی یک کشور چه آسیایی چه اروپایی کار وزندگی کنم چون به این نتیجه رسیدم توی ایران من نمیتونم آینده خوبی برای خانواده ام فراهم کنم
  آیا شما میتونید به بنده کمک کنید؟
  کشور مقصد هم برام فرق نمیکنه فقط بتونم کار وزندگی کنم وحقوق مناسبی داشته باشم

  لطفا به بنده پاسخ بدین با سپاس فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست عزیز مهاجرت نیاز به یک سری پیشنیازها داره، اگر سرمایتون کم باشه مدرک تحصیلی و مدرک زبان از مهمترین ها هستند. شما اگر لیسانس داشتین شاید میتونستید برای کار در آلمان اقدام کنید ولی با این شرایط مهاجرت به شما پیشنهاد نمیشه. سرمایه نقدیتون باید خیلی بالاتر از این مبلغ باشه

   پاسخ
 11. علیرضا بدری گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور. خسته نباشید من یک سوالی داشتم من تمامی شرایط رو دارم به جز مدرک لیسانس مدرک تحصیلیم فوق دیپلم اما نه سال سابقه بیمه در زمینه جوشکاری برق آرگون در ساخت پتروشیمی و نیروگاه برق را دارم خواستم بدونم با مدرک فوق دیپلم میتونم اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید شرایط شما به صورت تخصصی بررسی شود . لطفا با دفاتر تماس بگیرید و با مشاوران ارشد مجموعه صحبت کنید.

   پاسخ
 12. سمانه گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور. ۲۹ ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد.۷ سال سابقه بیمه در شرکت ساختمانی .سابقه تدریس در دانشگاه آزاد از سال ۹۴٫مجرد هستم آشنا به نرم افزارهای معماری در حال خوندن زبان آلمانی برای اخذ مدرک.اقلیت ترکمن .ضمن اینکه برادرم ساکن آلمان هستن.یه بار سه ماهه به آلمان رفتم و برگشتم دو سال پبش.میشه از طریق کار برم و اقامت بگیرم؟

  پاسخ
 13. امیر مهرآرا گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور.بنده در کار لوازم خانگی هستم.تعمیر یخچال و لباسشویی کولر گازی.. حدود ۴۰ سالمه متاهل و دو فرزند دارم.میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم میتونم ویزای کار آلمان رو بگیرم؟ در آمد و من چقدر خواهد بود؟ و بچه های من از تحصیلات کشور آلمان برخوردار خواهند بود؟ متشکرم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب دکتر ملک پور. در ابتدا لازم باید از سایت عالی تون تشکر کنم. بنده علاقه مند به مهاجرت کاری به اروپا هستم در همین راستا در ابتدا شرایطم رو خدمتتون توضیح میدم از این بابت که آیا شرایط مساعدی برای اقدام به اخذ ویزای جستجوی کار در اروپا رو دارم؟ بنده ۳۰ سالم هست و متاهل هستم (مذکر) – لیسانس و فوق لیسانسم رو به ترتیب در رشته های مهندسی مکانیک (طراحی جامدات) در دانشگاه صنعتی اصفهان و رشته مهندسی مکانیک (مهندسی ماشین های ریلی) در دانشگاه علم و صنعت اخذ کردم (هر دو از دانشگاه های دولتی هستند). کارت پایان خدمت دارم. مجموعاً ۷ سال سابقه کار دارم (۴ سال در حوزه طراحی تجهیزات نفتی – دکل های خشکی حفاری نفت و ۳ سال در حوزه ریلی). تخصصا در زمینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات هیدرولیک و تعمیر و نگهداری موتورهای دیزل فعالیت دارم. زبان انگلیسیم خوبه اما مدرک زیان ندارم , اقدام کردم برای آزمون آیلتس. زبان آلمانی هم تازه شروع کردم مطالعه میکنم. ۱- به نظرتون شرایطم برای مهاجرت مناسب هست؟ ۲- در صورتی که شرایطم مناسب هست کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟ (ترجیح خودم آلمان هست)

  پاسخ
 15. mie editor3 گفته:

  سلام جناب ملک پورعزیز، تشکر از سایت و کانال مفیدتان. من فارغ التجصیل یکی از بهترین دانشگاه های صنعتی تهران در رشته برق و دارای حدوداً ۱۸ سال سابقه کار فنی و مدیریتی می باشم و به دو زبان آلمانی و انگلیسی تسلط دارم (فاقد مدرک آکادمیک زبان می باشم). من متولد ۱۹۷۴ (۴۳ سال تمام) می باشم. آیا شانس یافتن شغل مناسب در آلمان را دارم؟

  پاسخ
 16. mie editor3 گفته:

  جناب ملک پورعزیز سلام … خسته نباشید …. علی مختاری هستم ازاصفهان … اول بابت فیلمای واقعا امیدوار کننده که زحمت میکشید تهیه میکنید تشکر می کنم … دوم یه سوال داشتم ؟ … من ۳۲ سالمه و در سال ۹۴ کارشناسیه مکانیک ساخت و تولیدمو با معدل ۱۵٫۵۶ از دانشگاه ازاد خمینی شهر اصفهان گرفتم … ولی متاسفانه بخاطر مشکلات مالی تا اخر سال ۹۶ مجبور شدم در یه کارگاه برش چوب کار کنم که مرتبط با رشتم نبود … حالا سال ۹۷ و ۹۸ رو برنامه ریزی کردم برای زبان انگلیسی و آلمانی تا سطح ایلتس و C آلمانی و نرم افزار های تخصصی رشته خودمو هم مثل ..: SolidWork .. Catia… PowerMill … PowerShape … AutoForm …. رو دارم به صورت تخصصی و صنعتی و کاربردی اموزش میبینم و به نرم افزارهای گیم مثل Maya … 3Dmax … موتور و انجین Unreal Engin و Unity هم تسلط دارم …. اصل سوالم اینجاس که به نظرتون اگر دو یا سه سال دیگه با تخصص نرم افزاری خاص که اشاره کردم و سطح زبان بالا بخوام برای کار به صورت جاب سیکر یا جاب افر اقدام کنم این تخصص ها در حدی هست که شرکت های آلمانی نیاز داشته باشن … راسش نرم افزارهایی که گفتم جز خاص ترین نرم افزار های مدل سازی و شبیه ساز صنعتی در حد عالی هستن … حالا نظرتونو در مورد پیامی که دادم میخواستم بدونم خیلی مهمه اگر میشه یه راهنمایی بکنید .؟؟راسی جناب ملک پور یادم رفت بگم … قراره یه نمایندگی از طرف شرکت Festo آلمان که در زمینه ی مکاترونیک و اتوماسیون صنعتی در اصفهان فعالیت میکنه یه سری دوره با هدف اموزش مقدماتی و پیشرفته رباتهای صنعتیه ABB و KUKA برگزار کنه به نظرتون اگر این اموزش رو هم به تخصصای بالا اضافه کنم چطوره خوبه ؟؟؟ منظورم اینه در صنعت آلمان کارایی داره و اهمیت میدن به این اموزش؟؟؟؟ چون مدرک و امتحانشو خود شرکت آلمانیه Festo صادر میکنه…. منتظر نظرتون هستم …. موفق باشید..

  پاسخ
 17. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من لیسانس مهندسی کامپیوتر و دارای ۳ سال سابقه کار مرتبط هستم. آیا برای اخذ ویزای ۶ ماهه کاری آلمان چه میزان از ۳ سال سابقه کارم مورد قبول است و اینکه نیاز به مدرک آیلتس با چه نمره ای میباشم؟

  پاسخ
 18. mie editor3 گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب اقای ملک پور.بنده چندین بار سوال مطرح کردم ولی متاسفانه جوابش نیومده . اگه بزرگواری بفرمایین و راهنمایی کنین ممنون میشم. بنده۳۳ ساله لیسانس مهندسی مکانیک . ۴ سال سابقه کار مهندسی مکانیک در ایران و نزدیک یک سال سابقه کار به عنوان مدیر بازرگانی در ترکیه . مدرک ایلتس و یا تافل ندارم ولی انگلیسیم خوبه و میتونم در کوتاه مدت مدرک زبانمو درست کنم. میخواستم از خدمتون سوال کنم ایا امکان گرفتن ویزای کار در کشورهای اروپایی و یا کانادا و استرالیا وجود دارد؟و ایا میتوانم در کشور اروپایی و یا کانادا یا استرالیا با این شرایط کار پیدا کرده و اقدام به مهاجرت بکنم . اگه منت بذارین راهنمایی کنین ممنون میشم

  پاسخ
 19. mie editor3 گفته:

  باسلام و وقت بخیر خدمت استاد گرامی جناب آقای دکتر ملک پور . من سه ماه قبل تصمیم به مهاجرت گرفتم و اولین جستجویی که در گوگل زدم سایت شما رو آورد مطالعات زیادی در سایت شما و کانال تلگرامی داشتم و فایلهای صوتی و تصویری شما رو دیدم و شما رو انسان با انرژی مثبت و آدم پاکی دیدم . من میخوام مهاجرت کاری به اروپا داشته باشم ( آلمان و یا کشورهای دیگه به صلاحدید شما اگه شرایطش رو داشته باشم) . لیسانس حسابداری و فوق لیسانس مدیریت دولتی دارم و از ده سال گذشته در یک شرکت معتبر بیمه ای بعنوان کارشناس بیمه مشغول بکار هستم در کنار آن جسته گریخته کار حسابداری هم کردم توی سایت و فایلهای صوتی و تصویری شما چیزی در خصوص شرایط شغلی رشته حسابداری و یا رشته بیمه در آلمان و یا جاهای دیگه پیدا نکردم که دلم قرص بشه لطفا منو راهنمایی کنید اگه شرایط گرفتن ویزای جستجوی کار دارم و امکان پیدا کردن شغل در این زمینه ها هست راهنمایی اولیه داشته باشید تا در صورت امیدواری در جلسه مشاوره اسکایپ جزئیات اون رو از شما بپرسیم . ممنون

  پاسخ
 20. mie editor3 گفته:

  باسلام بنده ۳۳ ساله ارشد مدیریت و خانه دار هستم. شوهرم لیسانس مترجمی زبان و کارمند بانک میباشد. میخواستم بمرسم که آیا ما شرایط گرفتن ویزای کار را داریم؟ اگر بلی، در کدام کشور.

  پاسخ
 21. mie editor3 گفته:

  سلام بنده ۲۵ ساله لیسانس الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و در حرفه هایی شامل نصب دوربین مدار بسته تعمیرات تلوزیون ال سی دی و ال ایدی دست دارم ولی متاسفانه مدارکی از این بابت ندارم،الان سرباز هستم و میخواستم بدونم به نظر شما ویزای کاری چه کشوری رو میتونم بگیرم و چه مدارکی رو تو این چند وقت مانده به پایان خدمت جمع کنم تا روند اخذ ویزا رو راحت تر کنه،ممنونم از راهنمایی های دلسوزانه و خوب شما

  پاسخ
 22. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور و همکاران گرامی بنده یک خانم ۲۹ ساله و دارای فوق لیسانس حسابداری با ۴ سال سابقه کار مرتبط و شوهرم ۳۰ ساله و دارای فوق لیسانس مکانیک گرایش طراحی کاربردی با ۶ سال سابقه کار مرتبط هستیم ولی تا الان هنوز اقدام به گرفتن مدرک IELTS نکردیم منتهی حد زبان انگلیسی هر دومون متوسط هست.سوال اول بنده اینکه با شرایطی که هر دومون داریم جهت گرفتن ویزای کار آلمان بهتره اقدام کنیم یا استرالیا؟ و سوال دوم اینکه ما اول مدرک IELTS را بگیریم و بعد جهت گرفتن ویزای کار اقدام کنیم یا خیر (با توجه به اینکه مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس بیشتر از دو سال نیست و اگه بگذره از دوسال باید دوباره امتحان بدیم)؟ واقعا ممنون میشم اگر من رو راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 23. mie editor3 گفته:

  سلام توروخدا جوابمو بدید. من لیسانس اتاق عمل و خانمم فوق دیپلم اتاق عمل هستیم. هردو از دانشگاه سراسری . بچه ۲ ساله داریم . اینجا به شدت اذیتیم و همه جوره ددنبال مهاجرتیم . الان هردو استخدام دولت هستیم . بیشتر کشورها رشته ما رو میخوان اما نمیدونم کدوم کشور مدرک ایرانو قبول میکنه واصلا نمیدونم امکانش هست بریم یاخیر واز کجا باید شروع کنم . یه مشکل دیگه هم که هست اینه که دانشگاه های ایران مدرک موقت میدن به عنوان گواهی لیسانس برای چند سال . آیا مهمه این موضوع.لطفا جواب همه سوالامو بدید

  پاسخ
 24. mie editor3 گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور،من دبیر شیمی هستم و مدرک فوق لیسانس شیمی تجزیه دارم. دوتا بچه دارم و میخوام یک راه ساده و مطمین برای کار در یکی از کشورهای اروپایی که مهاجرت راحتتر باشه راهنماییم کنین. متاهل هستم و۱۶ سال سابقه کار دارم

  پاسخ
 25. mie editor3 گفته:

  ضمن عرض سلام و تشكر از استاد گرامي جناب اقاي ملك پور همسر من ٤٢ سال سن و مشغول به كار در رشته مهندسي مكانيك به مدت ١٦ سال مي باشد، كه تجربيات و دوره هاي متعددي در شركت زيمنس المان رو گذرونده ، با توجه به اينكه ما داراي دو فرزند ١٤ و ٦ ساله هستيم (سن خودم ٤٠ سال و فقط سه سال سابقه كار مهندسي كامپيوتر)، از طريق ويزاي جستجوي كار ، كشور المان رو مناسب تر ميدانيد يا كانادا ما همه مشغول تحصيل زبان آلماني هم هستيم

  پاسخ
 26. ایمان گفته:

  سلامی به گرمی نفس های آهسته فرزندی که از دوری مادر فقط یه چیز بلد هست اونم گریه و اشک بر دکتر ملک پور و تیم ارزشمندشان.خیلی عاشق سایت شما هستم خیلی عاشق صدای شما هستم خیلی عاشق مطالب شما هستم خیلی عاشق صداقت شما هستم من واقعا نمیدونم چجوری از شما تشکر کنم بابته این همه لطف و کمک و عنایتی که به ما میکنین.حقیقته امر میخاستم بگم واقعا زندگی در اروپا چقدربا ایران فرق داره چقدر مردمش با ایران فرق دارن حالا از هر نظر که حساب کنیم چه فرهنگی چه اقتصادی چه سیاسی چه نظامی چه فکری چه کاری و از همه چی مهمتر در سبک زندگی واقعا چقدر با ما فرق دارن چرا در ایران اینجا نشستم و من فکر میکنم اونجا بهشته ولی صحبتهای شما رو که گوش میدم وحقیقت رو میشنوم واقعا خودتون میگین شرایط مهاجرت خیلی سخت شده و قراره سختر هم بشه وقتی این حقایق رو میشنوم واقعا میگم باید چیکار کرد خب آیا این همه هزینه این همه سختی این همه استرس این همه دوندگی واقعا ارزشش رو داره که مثلا بیای آلمان مثلا برای کار بعد اینکه اومدی آیا پشیمون نمیشی.یه خواهشی از شما دارم میشه از ایرانی هایی که به اروپا مهاجرت کردن و به موفقیت رسیدن چندتا کلیپ بزارین در کانالتون تا ما هم بینیم بلکه تسلی خاطر بشه برامون چون خیلی شخصا میترسم مجرد هستم یه خونه دارم در مشهد که حدود ۳۰۰ملیون میارزه همون رو بفروشم سرمایه لازم برای مهاجرت جور میشه وترس ها منو احاطه کرده و میگم اگه یه وقتی اونجا در کشور غریب موفق نشی بعد میخای چیکار کنی .با مدرک لیسانس نرم افزار.۲۶سال سن.
  ممنون میشم به درخواست بنده حقیر گوش بفرمایید من میدونم که شما قوانین حاک بر جهان هستی رو میدونین و میدونم کاملا با اصول موفقیت آشنا هستین من هم در موردش یه سال مطالعه و تحقیق داشتم اما دریای منفی در ذهنم منو ول نمیکنه لطفا کمکم کنین دکتر.
  همیشه بیادتون هستم حتی اگر پیامم رو نخونین.

  پاسخ
 27. سعید گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  بنده قصد مهاجرت به آلمان را دارم. سن ام ۳۷ سال و همسر و دو فرزند دارم مدرکم برق صنعتی ولی شغلم مکانیک و برق خودرو به مدت ۴ سال در امدادایران خودرو و ۳ سال نمایندگی سایپا و ۵ سال در ایران خودرو که تعمیر و نگهداری ربات های پاشش رنگ را داشتم را در سابقه کاری دارم ایا من میتوانم درخواست ویزای کاری بدم .ایا می تونم خانواد ه ام را با خودم ببرم یا اگه نه کی میتونم و هزینه مشاوره و قراداد چقدر هستش . و سوال اخر اینکه اگهی دیدم در مورد جمع اوری سوابق کاری و مدارک دورهای کاری که گذرانده ایم تبدیل آن به مدرک مثل کارشناسی معادل . که ایا واقعیت دارد ایا این مدرک در المان به درد می خورد یا نه .

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید اما پس از اینکه کار مورد نظر خود را در آلمان یافتید می توانید خانواده خود را نیز همراه داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 28. سیدسعیدجوادی گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  بنده قصد مهاجرت به آلمان را دارم. سن ام ۳۷ سال و همسر و دو فرزند دارم مدرکم برق صنعتی ولی شغلم مکانیک و برق خودرو به مدت ۴ سال در امدادایران خودرو و ۳ سال نمایندگی سایپا و ۵ سال در ایران خودرو که تعمیر و نگهداری ربات های پاشش رنگ را داشتم را در سابقه کاری دارم ایا من میتوانم درخواست ویزای کاری بدم .ایا می تونم خانواد ه ام را با خودم ببرم یا اگه نه کی میتونم و هزینه مشاوره و قراداد چقدر هستش . و سوال اخر اینکه اگهی دیدم در مورد جمع اوری سوابق کاری و مدارک دورهای کاری که گذرانده ایم تبدیل آن به مدرک مثل کارشناسی معادل . که ایا واقعیت دارد ایا این مدرک در المان به درد می خورد یا نه .
  ممنون از پاسخ شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان مهاجرت و اخذ ویزای کار را دارید که می توانید اقدام نمایید در ابتدا شخص شما باید وارد کشور شوید و سپس خانواده خود را همراه داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 29. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و همکاران. من یک سوال راجع به هزینه مشاوره و قراردادهای شما میخواستم. چون میخوام وقت مشاوره اسکایپ بگیرم و می خوام بدونم که حدود هزینه قرارداد اخذ ویزای کار مثلا برای آلمان در چه حدود است؟ چون نمیخوام اگر خیلی هزینه بالا باشه اول هزینه رو تهیه کنم. با احترام

  پاسخ
 30. mie editor3 گفته:

  سلام و عرض ارادت خددمت شما و همکاران عزیزتان ، بنده ۳۴ساله دارای مدرک لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد و معدل ۱۴٫۷۶ و مدت ۵سال سابقه بیمه غیر مرتبط با رشته ام دارم و کل سرمایه ام ۱۰۰ میلیون تومان هستش و مجرد ، قصد مهاجرت به کشور المان یا اتریش هستم از طریق نیروی فنی، مدارک فنی و دوره های فنی مرتبط با رشته ام دارم بهترین راه حل گرفتن اقامت کاری چیه ممنون میشم راهنماییم کنید .

  پاسخ
 31. mie editor3 گفته:

  سلام و عرض ارادت,بنده خانمی ۳۴ ساله ترم آخر دکترای برق با ده سال سابقه کار در جای بسیار معتبر،همسرم ارشد حسابداری و کارمند بانک،خواستم بدونم بنده اگر بخوام برای اتریش اقدام کنم جهت اقدام بهترین گزینه پیشنهادی شما چیست،البته به لحاظ مالی هم تقریبا جزو قشر متوسط رو به بالا هستیم.ممنون میشم راهنمایی بفرمائید خیلی جاها سوال پرسیدم ولی فکر میکنم جوابی که شما به من بدین جزو معقول ترین و منطقی ترین جواب هاست،منتظر پاسختون هستم.سپاسگزارم.

  پاسخ
 32. mie editor3 گفته:

  با سلام ،به دنبال راهی برای مهاجرت هستم و نمیدونم شرایطم مناسب هست یا نه ،۳۱ سالمه کارشناسی مهندسی شیمی خوندم ارشد رو که مراحل پایان نامه رو میگذرونم بیوتکنولوژی هست ، در حال اماده سازی امتحان ایلتس هستم پنج سال مستمر سابقه کاری در زمینه پایپینگ سکوهای دریایی دارم برای MBA خوندن شرایط دوسال مدیریت رو فک میکنم شامل بشه TECHNICAL OFFICE MANAGER بودم .آیا آلمان رو میتونم توی برنامه بزارم تحصیلی یا کاری؟

  پاسخ
 33. mie editor3 گفته:

  سلام وقت بخیر من ۳۸ سالمه ، متاهل و یک فرزند ۳ ساله دارم دارای لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد تهران مرکزسال ۹۱ ( بعلاوه فوق دیپلم اقتصاد دانشگاه علامه و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشگاه آزاد تهران مرکز دارم ) از سال ۸۷ تاکنون هم در یک شرکت بیمه ای به عنوان کارشناس بیمه مشغول فعالیت هستم . سطح زبانم متوسط است ولی میتوانم به صورت آموزش فشرده خودم رو به سطح مطلوب برسونم . سرمایه ام ( یک واحد آپارتمان واتومبیل ) حدود ۳۰۰ میلیون میشه . میخواستم بدونم شرایط مهاجرت از طریق تحصص و کار ( به کشورهای اروپایی مثل آلمان یا اتریش و یا کشور استرالیا ) در زمینه شغلی حسابداری و یا کارشناس بیمه رو دارم یا خیر . ممنون .

  پاسخ
 34. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر ملک پور ، اینجانب علی اکبر قلی زاده فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آمل هستم در رشته مهندسی مکانیک .رزومه به شرح زیر است:۱-دارای مدال طلا مسابقات اختراعات جهان در رشته مکانیک در سال ۲۰۰۸ ۲- عضو انجمن مخترعین ایران هستم ۳- عضو بنیاد ملی نخبگان ریاست جمهوری هستم ۴-دارای ۴ اختراع در زمینه موتور های احتراق داخلی وسیستم انتقال قدرت در خودرو و همچنین سیستم توربو هیبرید ۵-پژوهشگر برتر بخش دانشجویی دانشگاه آزاد در سال ۱۳۸۸ ۶-دارای تاییدیه اختراعات از سازمان پژوهشهای علمی صنعتی ایران و وزارت دفاع ایران و شرکت خودرو سازی پارس خودرو ایران. ۷-دارای ۴ سال سابقه کار در زمینه تعمییرات خودروهای روز در ایران ۸- و همچنین دارای ۴ سابقه کار در زمینه تعمیر و نگهداری نیروگاه های گاز سوز مقیاس کوچک از ۱ مگاوات الی ۳۰ مگاوات . ۹- وضعیت زبان انگلیسی آیلتس ۵ و زبان آلمانی A1 .از جناب آقای دکتر ملک پور خواهشمندم جواب من را بدید. من میخواهم در یکی از کمپانی های خودرو سازی در آلمان مشغول به کار شوم البته با توجه به آگهی که شما در کانال Malekpour زدید . لطفا در این باب جواب من را در کانال بدهید و اگر پیشنهادی هم در باب مهاجرت برای من دارید لطفا به من جواب دهید من بی صبرانه منتظر جواب شما در کانال هستم . ..

  پاسخ
 35. ALIREZA-مشهدالرضا گفته:

  با سلام وخداقوت به همه مشاورین ومدیران سایت مفید وفعال ملک پوروالبته سلام ویژه خدمت آقای دکتروعرض ارادت.آقای دکتر تاحالا چند بار موقیت وشرایطموشرح دادم ولی هنوز جواب نگرفتم.شما میفرمایید مهمترین مساله ای که بایدوکیل یا مشاوربدونه هدف از هجرت ومهمتر روحیات موکل است.خوب پس با اجازه من بگم که:۴۶سالمه لیسانس کشاورزی دارم ۱۶ساله در شرکت حمل ونقل بین المللی مسئول بازاریابی-مدیرروابط عمومی-مسئول امورقراردادها ومناقصات وبا کلیه امورمربوط در شرکتهای حمل ونقل بین المللی آشنا.شغلم با رشته ام مرتبط نیست (در کشورما تقریبا بدیهی است)چند سالی از فروش محصولات کشاورزی درآمد کسب کردم -فروشگاه شیلات داشتم-آرایشگری درجه ۱ دارم -ترمیم لاستیکهای ماشینهای راهسازی(دام تراک و..) را آموختم در شرکت ترمیم لاستیک (که تحت لیسانس tip top آلمان )کار میکرد آموختم.درهندلینگ امور هماهنگ کننده کارهای عملیاتی تبهر دارمعذر خواهم طولانی شد.شرکتی فعلا در آن مشغولم متاسفانه با واگذاری به بخش خصوصی وضع اسفباری دارد وبدهکاری ومدیریت ضعیف و…در کل هدفم ادامه فعالیت با انرژی فراوانی که هنوز دارم وانگیزه ای که به عشق ۲دختر ۱۲ و۳ ساله ام در من ایجاد کرده در اروپا یا کاناداست.حدود ۵۰هزاریورو دارایی بنده است(منزل-نقدی)یه آپارتمان نقلی هم (در صورت نیاز مبرم اضافه میکنم).راستی همسر۳۷ ساله لیسانس حسابداری و۵سال سابقه مرتبط ومدرک مربی مهد کودک-مجوز آموزشگاه حسابداری وکامپیوتر.آرزوم آینده ای روشن برای بچه های با استعدادم هست که دختر بزرگم ۶ ساله مستمرزبان انگلیسی میخونه وهمیشه تاپ هست وکوچکتره فوق العاده باهوش.دوست دارم با امکانات بروز دنیا تحصیل کنن وزندگی کنن وما هم از این هدف لذت ببریم.خواهش دارم با توجه به شرایطی که گفتم در شغل فعلی دارم وفشار روحی زیاد واسترس و…عاجزانه میخام تا هنوزانگیزه وانرژی هست من وراهنمایی کنید دکتر.مشهد مقدس نایب الزیاره هستم برای تمام مشتاقان حرمش. علیرضا-۱۰بهمن ۹۶

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز امکان مهاجرت به روش متفاوت و همچنین کشورهای متفاوتی را دارید همچنین می توانید از خود و یا همسر محترمتان و یا فرزندانتان نیز اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.
   با تشکر

   پاسخ
 36. mie editor3 گفته:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر و همکاران محترم، من متاهل هستم و دو فرزند ۴ ساله و ۴ ماهه دارم. خودم مدرک دکتری رشته مهندسی مکانیک و همسرم فوق لیسانس مهندسی برق دارد. مدرک زبان ندارم ولی برای آزمون آیلتس آمادگی دارم و ان شاالله می توانم در حدود نمره ۶٫۵ را کسب کنم. می خواستم بدونم با این شرایط برای اخذ ویزای کار کدام کشور مناسب تر است چه از نظر کار و مهمتر از همه برای تامین آینده فرزندانم. البته من قصد دارم که با هماهنگی دفتر وین یک وقت مشاوره با خود آقای دکتر داشته باشم. به همین دلیل می خواستم از مبلغ هزینه مشاوره به صورت حدودی مطلع شوم. البته راهنمایی های شما واقعا بی قیمت است. با احترام فرید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   شما امکان مهاجرت برای کار را دارید که البته باید شرایط شما برای تمامی کشورهایی که می توانید اقدام نمایید بررسی گردد. که می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 37. mie editor3 گفته:

  باسلام خدمت اقای دکتر عزیز من ۲۸سالمه تقریبا۵سال سابقه کار دارم پرستارم دوس داشتم از طریق کاری مهاجرت کنم ب المان یا اتریش و ایتالیا ولی سرمایه چندانی ندارم و زبان نمیدانم ولی خیلی دوس دارم که از ایران برم خواستم اگه میشه لطفا منو راهنمایی کنین دوس دارم خیلی زود از ایران برم و خواستم بدونم میشه کاری کرد ک زبانو تو کشور مقصد یاد گرفت یا نه اگه از طریق تحصیلم بشه خوبه ولی اولویت من کاری هس.رضا رویین باتشکر از لطفتون

  پاسخ
 38. mie editor3 گفته:

  با تشکر از دانش، آگاهی و حوصله استاد عزیز آقای دکتر ملک پور که در اختیار ما میگذارید، بنده ۳۴سالمه با مدرک ارشد صنایع غذایی از دانشگاه آزاد و ده سال سابقه کار مرتبط، با سرمایه ۱۵۰میلیون، میشه بفرمایید بهتر ه که کاری اقدام کنم یا تحصیلی؟ و اینکه کدوم کشور بهتر هست؟ و اینکه همسرم رو میتونم با خودم ببرم؟ و اینکه در صورت مشاوره امکان اخذ قرارداد برای بنده هست یا نه؟ با تشکر فراوان

  پاسخ
 39. mie editor3 گفته:

  با سلام و احترام.بنده پرستار هستم و سابقه ۸سال کار پرستاری در ایران و فاقد هرگونه مدرک زبان سریعترین راه برای مهاجرت کدام کشور و چگونه می باشد

  پاسخ
 40. mie editor3 گفته:

  ا سلام خدمت استاد گرانقدر جناب آقای دکتر ملک پور عزیز یاشار هستم هستم ۴۰ ساله دارای چهار فرزند خودم دیپلمه هستم و همسرم ۳۶ساله فوق لیسانس زمین شناسی گرایش آب شناسی من در شرکتی خارجی در تهران فعالیت میکنم که دفتر مرکزی آن در لیختن اشتاین میباشد من و خانواده ام تمایل به مهاجرت داریم با توجه به این که شرکتی که در آن فعالیت میکنم در اتریش، آلمان ولیختن اشتاین و چند کشور کارخانه دارد ودر خیلی از کشورها دفاتر کاری دارند علاقه مند به مهاجرت ترجیحا به این کشورها داریم چند سئوال در این ارتباط از خدمتتون داشتم ۱آیا با مدارک معادل سازی مهارت به مدرک تحصیلی که طبق کنوانسیون بین المللی است میتوان برای مهاجرت اقدام کرد؟و اگر فردی مبتلا به هپاتیت cباشد ودرمان کرده باشد واز نظر شمارش ویروسی کنترل شده باشد میتواند از نظر سلامتی برای مهاجرت اقدام و تاییدیه سلامتی برای مهاجرت را دریافت بکند؟واین که با رزومه فعالیتی

  پاسخ
 41. فاطمه گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید اقای دکتر من خیلی خیلی نیاز دارم که با دفتر شما در اتریش صحبت کنم ولی اصلا امکان پذیر نیست ایکاش ایمیلی از شما داشتم تا میتوانستم از طریق ایمیل مزاحمتون میشدم. متاسفانه در ایران وکلا حرفایی میزنن که اصلا بهم شبیه نیست و با مشورت با آنها اصلا نمیشود تصمیم درستی گرفت. خواهش میکنم برای حل مشکل ارتباط با شما راه حلی بفرمایید

  پاسخ
 42. mie editor3 گفته:

  سلام کارشناس پرستاری با ۱۲ سال سابقه کار در ایران ، میخواستم نحوه اپلای برای کشوز عمان سوال کنم

  پاسخ
 43. غلامرضا خراط پورنژاد گفته:

  سلام وعرض ادب واحترام
  بنده جهت وقت سفارت المان ثبت نام کردم شما فرمایش کرده بودین که یکی از مدارک موردنیاز باید بیمه سلامت باشه سوال اینجاست برای شخصی که مشخص نیست کی ویزا میشه ،ازچه زمانی باید تاریخ بیمه درمان اون شخص شروع بشه درمورد محل سکونت درالمان هم همینطور چه زمانی باید تاریخ قرارداد شروع بشه ممنونم اززحمات بی دریغ شما

  پاسخ
 44. mie editor3 گفته:

  سلام من ۲۹ ساله مهندس عمران سال ۹۰ فارغالتحصیا شدم دو سال خدمت سربازی رفتم و تقریبا از سال ۹۲ تا الان بیکارم و کار به جایی رسیده که با فشار خانواده برای پناهندگی در آلمان روبرو شده ام در آلمان دو تا دایی دارم که اخیرا برا کریستمس اومدن ایران و از شرایط خوب زندگی در اونجا میگفتن …..بخدا آقای دکتر ملک پور من بشدت مخالف پناهندگی شدم پس از گوش دادن به فایل های صوتی شما میخاستم بدونم راه من چیه برا اروپا؟ لازم به ذکر است وضع مالی خانواده بنده متوسط است خودم هم زبان اینگلیسی سطح متوسط بلدم دوره های مختلف فنی حرفه ایی رو طی کردم از جمله بازرسی انواع جوش های ساختمان های فلزی اچ اس ای مدیریت اجرایی برنامه اتوکد پیشرفته و…..جاهای مختلفی هم بدون حقوق کار کردم ولی خبری از بیمه و …..نیست چیکار کنم همش تحت فشار خانواده هستم که باید زودتر کار ثابتی جور کنم و تشکیل خانواده بدم از طرفی هم میگن برو پناهندگی آلمان …..الان دانشجوی ترم یک سازه هستم بخدا انقدر تحت فشار هستم که فکر کنم از دانشگاه انصراف بزنم یه مبلغی جور کنم برم آلمان …..یا بزنم تو کار آزاد منبع درآمدی ندارم خودم فعلا …..خواهشا کمکم کنید؟ اینم ایمیل منه sharifiehsan840@yahoo.con

  پاسخ
 45. mie editor3 گفته:

  سلام جناب ملک پوذ من ۳۰ سالم هست و دارای لیسانس کارشناسی کشاورزی از دانشگاه آزاد هستم و در حال حاضر به صورت پیمانکاری در یک شرکت دولتی کار می کنم قصد مهاجرت دارم البته از نوع کاری ولی نمیدونم کدوم کشوربه شرایط من می خوره و راحت ویزای کاری می دهند لطفا در این زمینه راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 46. mie editor3 گفته:

  سلام من ۳۲ سالم هست و فوق لیسانس صنایع از دانشگاه پیام نور و دریک شرکت دولتی ۴ سال به صورت قراردادی مشغول به کار هستم ودارای مدرک PMPقصد مهاجرت دارم البته متاهل هستم و همسرم کارهای تاسیساتی انجام می دهد با توجه به مطالب بیان شده قصد مهاجرت کاری دارم ولی نمیدونم چه کشوری راحت تر اقامت می دهند وبا شرایط من جور در میاد لذا خواهشمند است راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 47. سالار محمدی گفته:

  سلام و درود خدمت جناب ملک پور بنده ۳۱ سال سن دارم و به حرفه آرایشگری مشغولم برای اقدام کردن به کار در آلمان چه فاکتورهایی باید داشته باشم ممنون میشم راهنمایی بکنین
  مچکرم ?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار آلمان باید حداقل مدرک شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید در غیر این صورت متاسفانه امکان اخذ ویزای کار وجود ندارد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 48. سارا مصطفایی گفته:

  سلام.من گذرنامم رو دو سال پیش تمدید کردم و هر پنج سال باید تمدید بشه .این ممکنه تو روند دریافت ویزای کاری مشکل ایجاد کنه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار باید پاسپورت شما بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 49. نيلوفر گفته:

  سلام اقاي ملك پور چطور بتونيم وكالت رو به شما بديم هركاري كردم نتونستم موفق به تماس بشم حتي با كارت اينترنتي…واقعا دسترسي بسيار مشكلِ؟؟خواهش ميكنم يه طوري بشه با شما تماس گرفت

  پاسخ
 50. محمد گفته:

  سلام و احترام
  ضمن تشكر از دكتر ملك پور بواسطه صبر و حوصله در پاسخ به سوالات هموطنان
  من ٤٣ سال دارم فوق ليسانس مديريت صنعتي ١٥ سال سابقه در صنعت نفت و گاز دارم تخصص من برنامه ريزي استراتژيك ، سيستم هاي مديريتي ISO 9000 و همچنين مدل هاي تعالي سازماني است .زبان ألماني را نميدانم لطفا در خصوص امكان ويزاي كار براي المان بنده را راهنمايي نماييد

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید که مدت این ویزا ۶ ماه می باشد که شما می توانید در این مدت با توجه به تحصیلات و سابقه کار خود شغل مرتبط با تحصیلات خود را پیدا نمایید اما برای یافتن کار بهتر است که زبان آلمانی را مسلط باشید تا بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 51. محمد کریمی گفته:

  سلام و درود خدمت شما اقای ملکپور عزیز
  بنده ۱۹ سال سن دارم و کارم فنی حرفه ای است با این سن ۴ سال سابقه کار در بازار دارم
  ولی مدرک تحصیلی ندارم ایا برای من با این سن و مدرک فنی حرفه ای الکترونیک شانسی وجود خواهد داشت برای گرفتن ویزای جستجوی کار
  ممنون میشم جوابمو بدین
  تشکر از تیم مجرب شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   در صورت نداشتن مدرک لیسانس امکان دریافت ویزای جست و جو کار وجود نخواهد داشت . البته ممکن است از طریق های دیگر امکان مهاجرت برای شما وجود داشته باشد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا بتوانیم راه های دیگر را برای شما بررسی نماییم . با تشکر

   پاسخ
 52. صادق گفته:

  درود فراوان خدمت جناب دکتر ملکپور
  ۲۷ سال سن دارم. مجرد هستم و دارنده مدرک کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی در رشته شبکه و یکسال از فارغ‌التحصیلی میگذرد. هفت سال سابقه کار در یک شرکت زیر نظر بانک مرکزی با بیمه دارم و مرتبط با رشته تحصیلی نمیباشد. مدرک b1 المانی دارم و حدودا شصت میلیون پس انداز. چه اندازه شانس اخذ ویزای کار رو دارم. وبه نظر شما بهترین روش برای مهاجرت به المان کدام است.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شانس شما ظاهرا مناسب است ولی ممکن است مدرک کارشناسی شما شانس شما را پایین آورد . ضمنا مبلغ اولیه شما به شدت کم میباشد زیرا اگر شما در آن مدت کار پیدا ننمایید تمامی مبلغ خود را از دست خواهید داد . بهتر است اندکی صبر نمایید و مبلغ خود را افزایش دهید . با تشکر

   پاسخ
 53. shokooh sheykhipoor گفته:

  قانون باور می گوید… ؟!
  هر چیزی را که عمیقاً باور داشته باشیم به واقعیت تبدیل می شود. شما آنچه را که می بینید باور نمی کنید بلکه آن چیزی را می بینید که قبلاً به عنوان باور انتخاب کرده اید . پس باید باورهای محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید و آن ها را از بین ببرید .

  عرض سلام ، ادب و احترام ویژه دارم خدمت جناب آقای دکتر امیرمحمد ملک پور عزیز و گرامی و تیم محترم همراه

  به جهت پاسخ دهی های خیلی سریع، خیلی مفید و دقیق جناب آقای دکتر ملک پور عزیز و گرامی کمال تشکر و قدرانی را دارم، در یکی از فایل های صوتی از جنابعالی شنیدم ، که فرمودید : عزیزانی که به جهت جستجوی کار وارد کشور آلمان می شوند ، می بایستی با داشتن اُمیدهای واقعی وارد این کشور بشوند! به راستی که این جمله را باید با طلا نوشت!
  همه آمال و آرزوها و تمامی اهداف ریشه در باور و اُمید های ما دارند . پس شایسته است با داشتن اراده ی قوی با گام های محکم و با داشتن اُمیدهای واقعی جهت جستجوی کار پس از انجام مقدمات اولیه پا به این کشور بگذرانند .

  من شکوه شیخی پور ( کمک جراح چشم پزشکی ) علاقمند و مصر به مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار به همراه همسر و فرزندم هستم و در حال حاضر نیز پیگیر اُمور مهاجرتی خود هستم.
  علی ایحال با عنایت به مراتب فوق، از محضر جناب آقای دکتر امیر محمد ملک پور عزیز و گرامی در خصوص سفارت آلمان و ویزای جستجوی کار این کشور از جنابعالی چند سوال به شرح زیر دارم :
  ۱ – آیا اخذ وقت مصاحبه در این سفارت جهت تحصیل، جستجوی کار، الحاق همسر و فرزند و غیره تفکیک شده می باشد؟ بعنوان مثال اخذ وقت مصاحبه برای ویزای تحصیلی شلوغ تر از ویزای جستجوی کار می باشد؟
  ۲ – با توجه به شلوغ بودن سفارت آلمان ، اخذ وقت مصاحبه ( ویزای جستجوی کار ) چند ماهه می باشد؟
  ۳ – در زمان مصاحبه ، ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد؟ چه نوع مدرکی؟
  ۴ – سفارت پس از مصاحبه ، پاسخ و نتیجه آنرا معمولاً چه زمانی اعلام می نماید؟
  ۵ – سفارت پس از اعلام نتیجه مصاحبه ، چه مدت زمان بعد ویزا را ارائه می نماید؟
  ۶ – متقاضی پس از دریافت ویزا چه میزان فرصت دارد تا به کشور آلمان عزیمت نماید؟

  در پایان ضمن آرزوی اوقاتی خوش ، مجدداً از زحمات و خدمات شایسته و درخشان جنابعالی و تیم همراهتان کمال تشکر و قدرانی را دارم و از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت روزافزون برایتان مسئلت دارم.

  بی صبرانه مشتاق جواب جنابعالی هستم.
  ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ
 54. shokooh sheykhipoor گفته:

  زندگی باور می خواهد! آن هم از جنس اُمید! که اگر سختی راه ، به تو یک سیلی زد!
  یک اُمید از تهِ قلب به تو گوید: که خدا هست هنوز…

  ضمن عرض تسلیت و تعزیت بمناسبت رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین خدمت عموم شیعیان ، دلسوختگان و عاشقان آن حضرت.

  عرض سلام ، ادب و احترام ویژه دارم خدمت جناب آقای دکتر امیرمحمد ملک پور عزیز و گرامی و تیم محترم همراه

  من شکوه شیخی پور ( کمک جراح چشم پزشکی ) علاقمند و مصر به مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار ، طی روز گذشته دیدگاهی مبنی بر امکان استفاده از طرح تخفیفات ویژه خدمت جناب آقای دکتر ملک پور عزیز در سایت مطرح نمودم، که متعاقب آن پاسخ بسیار جامع و کامل جناب آقای دکتر را در قالب یک پست در کانال تلگرام همکاران Mie مبنی بر امکان استفاده از تخفیف ویژه ۲۰% برای ویزای کار اتریش و آلمان دریافت نمودم . بسیار خوشحال و خرسند شدم . جا دارد که مجدداً از بذل محبت و عنایات جنابعالی تشکر و قدرانی نمایم . لیکن به جهت سرعت بخشیدن به پروسه ی مهاجرتم ، فوراً با دفتر همکار مستقل در تهران واقع در میرداماد که قبلاً نیز برای مشاوره ی حضوری به آنجا عزیمت نموده بودم ، تماس تلفنی حاصل ، و در این خصوص با مشاورین و کارشناسان مربوطه صحبت نمودم . در خصوص این اطلاعیه خوشحال کننده به من اینگونه عرض نمودند : “…جهت استفاده از تخفیف ویژه ۲۰% می بایستی کل مبلغ قرارداد یکجا و در ابتدای کار تسویه گردد…” در واقع در این حالت ، امکان پرداخت چند مرحله ای ( اقساط ) وجود ندارد .
  در این راستا ، همانطور که قبلاً نیز خدمت جنابعالی عرض نموده ام ، دلیل تاخیر در حاضر شدن در دفتر همکار مستقل در تهران واقع در میرداماد تنها مشکلات مالی بوده است که البته این موضوع ( مشکلات شخصی ) مسلماً به جنابعالی و دفاتر محترم همکار مستقل مربوط نمی شود و تنهاً بر عهده ی اینجانب می باشد، لیکن از جنابعالی به جهت طولانی شدن صحبت هایم ، توقعات بیش از حد و مصدع شدن اوقات گرانبهایتان پوزش می طلبم ، لیکن اینطور حس نمودم که جناب آقای دکتر ملک پور عزیز و گرامی را از حال و هوای این روزهایم، از باطن خودم، از افکار و اندیشه هایم مطلع نمایم . خارج از قوانین و مقررات داخلی موسسه محترم ملک پور توقعی ندارم ، اطمینان دارم که اگر جایی به اندازه ی سر سوزنی جای کمک و یاری وجود داشته باشد مطمئناً جنابعالی این حقیر را مورد لطف و عنایت خود قرار می دهید .

  در پایان ضمن آرزوی اوقاتی خوش ، مجدداً از زحمات و خدمات شایسته و درخشان جنابعالی و تیم همراهتان کمال تشکر و قدرانی را دارم و از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت روزافزون برایتان مسئلت دارم.

  بی صبرانه مشتاق جواب جنابعالی هستم. ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ
 55. shokooh sheykhipoor گفته:

  با عنایت به فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین خدمت عموم شیعیان ، دلسوختگان و عاشقان آن حضرت عرض تسلیت و تعزیت دارم .

  عرض سلام ، ادب و احترام دارم خدمت جناب آقای دکتر امیر محمد ملک پور عزیز و گرامی و تیم محترم همراه

  گویند ادب همانند عطر است! ما برای خودمان استفاده می کنیم ، اما دیگران هم از آن لذت می برند!

  براستی که جنابعالی در پاسخ دهی به سوالات و پیگیری های امور مهاجرتی بی نظیر هستید! روز گذشته از جنابعالی پرسشی را در خصوص ورود به کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار مطرح نموده بودم و امروز که جواب آن را شنیدم ، واقعاً لذت بردم! این جواب بدور از هر گونه تعارف، امید دادن واهی و وعده های بی اساس بود. اینجانب شکوه شیخی پور ( کمک جراح چشم پزشک ) از جنابعالی به جهت صبوری در پاسخ دهی به سوال این حقیر و همچنین اختصاص تخفیف ۲۰% ویژه دهه اول ماه محرم به متقاضیان ویزای کار آلمان کمال تشکر و قدرانی را دارم.
  در پایان لازم دیدم به جهت ارائه راهنمایی هر چند کوچک و ناچیز از طرف خودم خطاب به سایر اعضاء عزیز و محترم کانال و سایت جناب آقای دکتر امیر محمد ملک پور عزیز چند خطی پیرامون تعیین هدف ، انتخاب صحیح مسیر برایتان بنویسم :

  (( امید واهی به کسی ندهیم… ))
  نقل شده است : پادشاهى در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد .
  هنگام بازگشت سرباز پیرى را دید که با لباسى اندک در سرما نگهبانى مى‌داد .
  از او پرسید : آیا سردت نیست ؟
  نگهبان پیر گفت : چرا اى پادشاه اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم .
  پادشاه گفت : من الان داخل قصر مى‌روم و مى‌گویم یکى از لباس‌هاى گرم مرا برایت بیاورند .
  نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد .
  اما پادشاه به محض ورود به داخل قصر وعده‌اش را فراموش کرد .
  صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالى قصر پیدا کردند ، در حالى که در کنارش با خطى ناخوانا نوشته بود : اى پادشاه من هر شب با همین لباس کم سرما را تحمل مى‌کردم اما وعده لباس گرم تو مرا از پاى درآورد !
  امید واهی به کسی ندهیم چنانکه فرموده اند : دو صد گفته چون نیم کردار نیست .

  حال اگر بخواهیم از سرگذشت نگهبان پیر پیرامون پاسخ جناب آقای دکتر ملک پور عزیز مقایسه ای انجام دهیم ، بنظرم پاسخ جناب آقای دکتر بسیار جامع ، کامل ، ماهرانه و فنی می باشد ، من کاملاً با پاسخ ایشان موافق و هم عقیده هستم . گویند خداوند متعال هیچ قفلی را بدون کلیدش خلق نمی کند و هیچگاه مشکلات را بدون راه حلشان سر راهتان قرار نمی دهد . به او اعتماد کنید ! پس همانطور که جناب آقای دکتر ملک پور عزیز بارها و بارها در فایل های خود بیان نموده اند ، بجای باورسازی های نادرست ، با اهتمام و تلاش های مضاعف در پی رسیدن به اهداف خود محکم و با اراده قدم برداریم .

  توصیه من به سایرین جهت نیل به اهدافتان ، تعیین هدف ، انتخاب درست مسیر با شرکت در جلسات مشاوره ای ، شرکت در طرح پرسش و سوالات سایت و استفاده از رهنمودهای جناب آقای دکتر ملک پور عزیز و گرامی به اهداف خود نزدیک شوید ، تعبیر من اینگونه هست ، موسسه حقوقی ملک پور برترین موسسه حقوقی در خاورمیانه با تیمی بسیار مجرب و حرفه ای می باشد و در حرفه و تخصص خودشان بهترین و برترین هستند . خداوند را شاکرم که با این انسان های مخلص ، بی ریا ، یاری رسان ، دارای تخصص و مهارت آشنا شدم .

  ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ
 56. shokooh sheykhipoor گفته:

  با سلام و درود خدمت جناب آقای دکتر امیر محمد ملکپور عزیز و گرامی

  در ابتدا قصد دارم تشکر ویژه ای داشته باشم به جهت صبر ، بردباری و حوصله جناب آقای دکتر ملکپور در پاسخ دهی به سوالات مطرح شده و انتقال حس و انرژی مثبت شان به کاربران کانال و سایت .
  گویند آخرین حرف باران این است : زمین را شُستم ، دوباره آغاز کنید !
  در فایل های صوتی و تصویری جناب آقای دکتر ملکپور عزیز تفسیر این جمله را به وُفور یافتم، واقعاً هیچ وقت دیر نیست! هیچ رویایی دست نیافتنی نیست! هیچ آرزویی محال نیست!
  شکوه شیخی پور هستم مدرس اسکراب نرس چشم پزشکی ، اصول ، ابزارآلات و استانداردهای اتاق عمل چشم پزشکی . دارای مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه آزاد اسلامی ، ۳۸ ساله ، متاهل و دارای یک پسر ۸ ساله ، دارای ۱۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ، که ۸ سال آن بطور مستقیم با فیلد چشم پزشکی ارتباط دارد . در واقع من کمک جراح چشم پزشک می باشم .
  در خصوص تخصص و رزومه خودم بطور خلاصه عرض مینمایم :
  ۱- تسلط کامل بر انواع دستگاه ها، ابزار آلات ، تجهیزات و استانداردهای چشم پزشکی
  ۲- تسلط کامل به انواع عمل های چشم پزشکی
  ۳- سابقه حضور موفق و نقش کلیدی در بیش از ۱۵۰۰۰ عمل های مختلف چشم پزشکی
  ۴- توانایی در امر آموزش پرسنل مبتدی به عنوان اسکراب و سیرکولر
  ۵- توانایی در تجهیز نمودن اتاق عمل چشم پزشکی
  ۶ – افتخار همکاری با پزشکان و جراحان برجسته چشم پزشکی بعنوان اسکراب و دستیار ( بیش از ۵۰ چشم پزشک )
  علاقمند و مصر هستم به جهت کسب نمودن تجربیات بیشتر و نیل به اهداف و آرزوهایم به کشور آلمان از طریق اخذ ویزای جستجوی کار به همراه خانواده خود مهاجرت نمایم . لیکن هدف از بیان نمودن این مطالب طرح این پرسش از جناب آقای دکتر امیر محمد ملکپور عزیز می باشد :
  با توجه به تجربیات ، اندوخته ها ، مهارت های جنابعالی و همچنین داشتن اطلاعات دقیق و کافی در خصوص وضعیت کاری کشور آلمان وضعیت من را پس از ورود به خاک آلمان چطور پیش بینی می کنید ؟ تصور می کنید با توجه به رزومه من ، به چه میزان در خصوص پیدانمودن کار می توانم موفق باشم؟

  در پایان قبل از اینکه خداحافظی نمایم از جناب آقای دکتر امیر محمد ملکپور عزیز تقاضایی داشتم ، با عنایت به شناختی که از جنابعالی دارم همیشه شما را در ذهن خود انسانی شریف، متواضع، ساده و بی آلایش ، دلسوز ، مهربان و یاری رسان و صدها واژه دیگر به تصویر کشیده ام ، ان شا الله که بزودی افتخار هم صحبتی با شما را از نزدیک داشته باشم .
  مدتی است که از زمان مشاوره حضوری من در دفتر همکار مستقل در تهران واقع در میرداماد می گذرد که به جهت مسائل مالی تاکنون نتوانسته ام جهت اخذ قرارداد در این دفتر حاضر شوم ، در این راستا از جنابعالی درخواستی داشتم مبنی بر امکان استفاده از طرح تخفیفات ویژه .
  اطمینان دارم با مورد عنایت قرار دادن این حقیر و بذل محبت جنابعالی ، می توانم به هدف و آرزوی خودم بسیار نزدیک شوم و هر چه زودتر در کشور آلمان در تخصص و حرفه خودم مشغول به کار شوم .
  در پایان ضمن عذرخواهی از طولانی شدن دیدگاه ، مجدداً از زحمات و خدمات شایسته و درخشان جنابعالی و تیم همراهتان کمال تشکر و قدرانی را دارم و از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت روزافزون برایتان مسئلت دارم.

  بی صبرانه مشتاق جواب جنابعالی هستم. ( ارادتمند شما – شکوه شیخی پور )

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 57. گل نسا گفته:

  درود و عرض ادب و سپاس فراوان از راهنمایی ها ی راهگشای شما
  بنده خانم ۳۲ ساله هستم متاهل و بدون فرزند , دارای مدرک لیسانس برق الترونیک با معدل ۱۵/۷۵و کاردانی برق و مخابرات با معدل۱۶/۵۰از دانشگاه سراسرس غیر انتفاعی ولی در رشته خودم فقط دو سال کار کردم اونم بدون بیمه و بعد کارهای متفرقه اموزشی انجام دادم
  همسرم لیسانس برق الترونیک از دانشگاه ازادداره ولی معدلش ۱۲/۵۰ هست ولی ۶سال سابقه کار تو رشته خودش داره و الان هردو مون بیکاریم همسرم رانندگی میکنه
  هر دو مون زبان انگلیسی رو اشنایی خوبی داریم دوره های ایلتس رو گذروندیم ولی مدرکشو نگرفتیم
  هزینه هم ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون داریم ممنون میشم راهنمایی کنید که
  برای ما با توجه به این که کار توی رشته خودمون رو در حد ابتدایی بلدیم و چند سال از دریافت مدرکمون گذشته ,,,,ویزای تحصیلی یا کاری به اتریش بهتره یا کاری به المان ؟؟ یا پیشنهاد بهتری اگر برای شرایط ما هست؟؟؟؟
  سپاس فراوان از راهنماییتون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 58. مهرزاد گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشيد
  بنده فوق ديپلم برق صنعتي و چند مدرك فني حرفه اي مرتبط با رشته ي تحصيلي هستم ، حدود ١٠ سال سابقه كار و شركت ثبت شده دارم و ٢٨ ساله هستم .
  بنده قصد مهاجرت به المان از طريق ويزاي كار رو دارم و با مشاورين محترم شما هم صحبت كردم ايشون گفتن كه شانس داريد و قصد دارم با موسسه شما قرارداد رو تنظيم كنم. در حال حاضر شرو به يادگيري زبان الماني كردم كه حدود ٧ ماه زمان ميبره كه به سطح ب يك برسم.
  اما نگراني بنده در خصوص پيدا كردن كار هست و ميدونم كه شما صادقانه مسائل رو با مردم در ميون ميذاريد . به نظر شما من شانس پيدا كردن كار رو دارم ؟؟
  چون همينطور كه جنابعالي در جريان هستيد هزينه ها بالا هست و نگراني بنده فقط و فقط بابت پيدا كردن كار هست و خداروشكر از روابط عمومي بالايي برخوردار هستم با اين تفاسير بنظر شما چقد زمان ميبره تا بتونم شغلي پيدا كنم ؟

  پاسخ
 59. احمد گفته:

  درود بر شما جناب ملک پورعزیز.خانم بنده کارشناسی الکترونیک داره و قصد داریم برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنیم.چنتا سوال داشتم:
  ۱٫کدوم استان برای کارشناسی الکترونیک بهتر هست؟
  ۲٫به چه طریقی میتونم خودمم همزمان با خانمم وارد خاک آلمان بشم؟حتما باید برای خو دم کل مدت اقامت ویزای توریستی رو هتل رزور بکنم؟
  ۳٫از زمان صادر شدن ویزا در ایران مدت زمان ۶ ماهه شروع میشه یا اینکه از زمان ورود به کشور آلمان؟

  پاسخ
 60. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید‌ببخشید من همسرم ۳۷ساله و دارای مدرک کارشناسی نقشه کشی صنعتی و مدرک کاردانی مکانیک میباشد.۱۴سال سابقه کار در کروه کارخانجات بین المللی دنون دارد .ایا شانسی برای گرفتن ویزای کاری الملن دارد؟و اینکه میتوان در المان کار پیدا کرد؟با تشکر از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 61. پیام گفته:

  سلام
  با تشکر از اطلاعاتتون و کامل موسسه .
  سوال من اینست که آیا برای ویزای جستجوی کار محدودیت سنی وجود دارد ؟ مهندس عمران و مدیر پروژه با حدود هجده سال سابقه .

  پاسخ
 62. موسی بلالی اوصیا گفته:

  با عرض سلام و خدا قوت به آقای دکتر ملک پور و همکاران گرم و صمیمی شما. بنده سوالی داشتم از خدمت شما، آیا شخص به تنهایی میتواند برای اخذ ویزای جاب سیکر بدون گرفتن وکیل اقدام کند؟
  بنده ۲۹ سالم ، با مدرک فوق لیسانس مکانیک و ۲ سال و ۴ ماه سابقه بیمه و سه سال سابقه بدون بیمه، مجرد.
  ممنون میشم اگه جواب سوالتون مثبت هست بفرمایید از چه طریقی امکان پذیر هست
  با سپاس

  پاسخ
 63. برهان گفته:

  سلام خدمت جناب ملک پور ،خسته نباشید ،من متولد ۶۷مدرک دیپلم ریاضی و کارشناسی حسابداری دارم.آیا میتونم ویزای ۶ماهه ی جستجوی کار آلمان بگیرم؟در ضمن یه فامیل تو آلمان داریم فروشگاه زنجیره ای داره،و نیاز به نیروی کار داره ،ممنون میشم رااهنمایی کنید.

  پاسخ
 64. علی گفته:

  با سلام خدمت استاد عزیز جناب دکتر ملک پور
  بنده ۳۰ ساله و متاهل هستم و مدرک کارشناسی ارشد پرستاری دارم. سوالی که از حضورتون دارم این هست که آیا با مدرم B1 زبان آلمانی میتونم برای ویزای جستجوی کار اقدام بکنم ؟! یا باید B2 داشته باشم ؟ و اینکه شرایط برای اخد بلو کارت لرای بنده به شکل هست باید در ابتدا با ویزای جستجوی کار وارد آلمان بشم بعد برای بلو کارت اقدام بکنم و یا اینکه از ایران هم میتونم از ابتدا برای بلو کارت اقدام بکنم
  پیشاپیش از راهنمایی دلسوزانتون سپاسگذارم.

  پاسخ
 65. حسین یداللهی گفته:

  سلام . عرض تشکر دارم از اطلاعات خوبی که در اختیار ما میگذارید .
  بنده ۳۴ سال سن دارم و متاهل و دارای یک فرزند ۴ ساله هستنم . بنده دیپلم فنی کامپیوتر هستم . بیش از ۱۰ سابقه کار حرفه ای در این زمینه دارم . مدیریت مراکز داده در سیستم های بانکی آخرین پایه شغلی بنده بوده است بنده در متخصص شبکه مایکروسافت ، لینوکس و سیسکو هستم ولی تنها اشکال بنده عدم داشتن مدرک دانشگاهی میباشد . آیا با این شرایط بنده میتوانم برای ویزای کار آلمان اقدام نمایم یا خیر . تا جایی که متوجه شدم برای تحصیل امکان اقدام برای بنده وجود ندارد . ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید . بنده در حال حاضر مشغول به گذراندن زبان آلمانی هستم . سطح زبان انگلیسی در حد خوب و در حال آماده شدن برای مدرک آیلتس هستم .
  پیشاپیش تشکر میکنم از راهنمایی شما

  پاسخ
 66. محمود كاظمي گفته:

  با سلام خدمت دوست عزيز آقاي ملك پور
  بابت تمام زحمات شما كمال تشكر را دارم
  استاد عزيز من قبلاً با شما تماس گرفتم ولي هدفم مشخص نبود كه كدام كشور و شرايط رو انتخاب كنم
  با گوش دادن به وُيسهاي شما خيلي از سوالهام جواب داده شد
  حالا سر دوراهي ويزاي تحصيل اتريش و ويزاي كار آلمان موندم
  شرايط من به اين شكله
  ٢٩سالمه متاهل صاحب يك فرزند ٤ساله
  خانمم مدرك كاردان بيهوشي وكارشناس علوم تربيتي رو دارن ٨سال سابقه كار در اتاق عمل بيمارستان رو دارن
  خودم كاردان برق قدرت هستم ٧سال سابقه كار در برق و ابزار دقيق رو دارم و مداركي از آموزشگاهاي آزاد هم داريم
  مقدار پولي كه من ميخوام هزينه كنم ١٠٠تا١٢٠ميليون تومان ميباشد
  زبان انگليسي خانمم مقدماتي بلدن الماني نه
  حالا به نظر شما توكدوم راه بهتر نتيجه ميگيرم

  ممنون از همكاري شما
  اگه جواب رو به ايميل ارسال كنيد كه ممنون ميشم اگرم مقدور نيست كه مشكلي نيست

  پاسخ
 67. پیام اکرمی پور گفته:

  سلام جناب ملک پور عزیز.از زحمات شما در راستای خدمات و فرهنگسازی درست ، تشکر میکنم که باعث میشوید خیلیا به جای کشیده شدن به سمت غلط،راه درست را انتخاب کنند و سر در گم نشوند.مدت خیلی زیادی است که از طریق سایت و تلگرام گفته های شما را دنبال میکنم اما به جز رشته های مهندسی و پزشکی،در مورد رشته های هنری مطلبی ندیده ام.بنده متولد ۱۳۷۰ هستم، دیپلم،فوق دیپلم و کارشناسی عکاسی دارم و هر سه معدل بالای هجده و در کاردانی و کارشناسی هم نمره الف بودم و الان هم مشغول مطالعه برای کنکور ارشد عکاسی دانشگاه دولتی هستم و چند تا نمایشگاه انفرادی عکس داشتم که رسانه های مختلف و معتبری آن را ثبتش کردند.در ایران هم دکترای عکاسی وجود ندارد و فقط در چند کشور از جمله آلمان،انگلیس،آمریکا… مدرک دکترای آن صادر میشود. خواستم اطلاع پیدا کنم که این رسانه ی مدرنیستی (عکاسی) که بازار کاری خیلی بهتری نسبت به مجسمه سازی یا نقاشی… دارد،به صورت ادامه تحصیل در آلمان پیگیری شود یا اینکه برای ویزای کاری اقدام شود؟شرایط پیگیری تحصیلی و ویزای کاری و مقایسه این دو در کشورای مختلف چه برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند؟برای ویزای کار، موسسات کاریابی عکاسی فتوژورنالیستی یا تبلیغاتی… در کشور آلمان چگونه میباشد؟ با تشکر فراوان از شما.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 68. امیر گفته:

  سلام خدمت دکتر ملکپور و تشکر بابت راهنمایی هاتون
  امیر هستم ۲۴ سال سن دارم،دارایه مدرک لیسانس عمران -عمران هستم،و ۲ سال از گرفتن مدرکم میگذره،و زبان آلمانی تا سطح A2 هستم که تا چند ماهه دیگه به سطح B2 میرسم،میخواستم بدونم به خاطر داشتن سابقه کار ۲سال شانس گرفتن ویزا جستجو کار رو دارم؟کشور آلمان و اتریش رو در زمینه عمران چطور میبینید؟و چه شهرهایی رو توصیه میکنید؟بارها در مورد مکانیک و IT و برق صحبت کردین،ممنون میشم در مورد فضای کاری رشته عمران هم بپردازید…باتشکر از زحمات بی وقفه ی جناب عالی

  پاسخ
 69. بهمن فاتحی گفته:

  با سلام بنده دارای همسر و دو فرزند ۳ ۱۱ ساله هستم میخواستم از طریق ویزای کار به المان مهاجرت کنم .هر کاری که برام جور بشه انجام. حتی کارهای خدماتی و حمل و نقل و ساختمانی .درصمن مدرک زبان المانی ندارم و لیسانس هستم مربی و دبیر کودکان استثنابی با ۲۷ سال سابقه کاری

  پاسخ
 70. امير گفته:

  با سلام
  كارشناسى مهندسى مكانيك طراحى جامدات و فوق ليسانس مهندسى مكانيك ساخت و توليد هر دو از دانشگاه آزاد
  ٣٦ ساله هستم و ٤ سال سابقه در پالايشگاه گاز دارم
  علاقه به گرفتن كارشناسى ارشد مجدد دارم
  همينطور متقاضى كار در آلمان
  مدرك زبان ندارم ولى تا حد متوسط به زبان انگليسي تسلط دارم
  بهترين راه مهاجرت براى من از چه روشى است؟تحصيلى يا كارى؟
  با تشكر از شما

  پاسخ
 71. علی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید . جوانی ۲۶ ساله هستم . فوق لیسانس مدیریت ساخت از دانشگاه پیام نور ولی بدون سابقه بیمه و بدون مدرک زبان آلمانی . ۴ سال سابقه کار در رشته نجاری و کابینت سازی به همراه مدرک فنی حرفه ای دارم . می خواستم بدونم با این شرایط شانسی برای دریافت ویزای شش ماهه جستجوی کار دارم ؟ با تشکر .

  پاسخ