سرمایه گذاری در انگلستان و بررسی انواع روشهای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۰

سرمایه گذاری در انگلستان ، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت و شهروندی انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟ روش های مختلف سرمایه گذاری در انگلستان چیست؟ شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک چگونه است؟ آیا کشور انگلستان مقصد مطمئن برای سرمایه گذاران می باشد؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان چیست؟ شما با مطالعه این مقاله به پاسخ این قبیل پرسش ها دست یپدا خواهید کرد. طبق مطالعات و گزارش بانک جهانی کشور انگلستان آسانترین مکان برای ایجاد و اداره یک کسب و کار می باشد، نرخ مالیات بر شرکت در انگلستان نسبت بر سایر کشورهای اروپایی کمتر می باشد، کم بودن نرخ فساد انگلستان در جوامع بین المللی و … جز ده ها دلایلی است که باعث گردیده است انگلستان به عنوان مکانی مناسب برای سرمایه گذاری تلقی گردد. یکی از شش طرق مهاجرت به انگلستان ، از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در این مقاله سعی بر مطرح نمودن روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در انگلستان، ریسک ها و شاخصه های مثبت این کشور و… داشته ایم. امید است شما عزیزان پاسخ تمامی سوالات خود را در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش)  به نگارش درآمده است بیابید. شما بزرگواران همواره می توانید از طریق تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با اخذ مشاوره رایگان دانش خود را در زمینه شهروندی انگلیس با سرمایه گذاری یا به طور کلی در زمینه مهاجرت افزایش داده و بسته به شرایط خود بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمایید. موارد زیر در این مقاله موضوع بحث و بررسی هستند :

سرمایه گذاری در انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان و شرایط عمومی ویزای سرمایه گذاری انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در انگلستان و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در انگلستان و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک در انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت در انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی در انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان
 • سرمایه گذاری در انگلستان و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در انگلستان و معایب آن
 • سرمایه گذاری در انگلستان و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در انگلستان و شرایط عمومی ویزای سرمایه گذاری انگلستان

کشور انگلستان در شمال قاره اروپا واقع گردیده است و به عنوان بزرگترین بخش ( ایالت یا کشور ) از بریتانیا کبیر شناخته می شود. کشور انگلستان با کشورهایی نظیر ولز و اسکاتلند مرز زمینی و با دریای سلتی، دریای ایرلند، دریای شمال مرز آبی دارد. جزایر کشور انگلستان قریب به ۱۰۰ عدد می باشد. شهر لندن به عنوان یکی از مهمترین مراکز مالی دنیا پایتخت انگلستان و بریتانیا است. آب و هوای انگلستان معتدل است. وسعت انگلستان ۱۳۰,۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت کشور انگلستان برای سال ۲۰۲۰ در حدود ۶۷,۷۲۲,۶۹۷ نفر بر آورد گردیده است. پول رایج در انگلستان پوند استرلینگ می باشد.

کارآفرینی و سرمایه گذاری در خارج از کشور

امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری و استفاده از تکنولوژی در صنعت در انگلستان و نگاه دقیق این کشور به کیفیت زندگی، علم و دانش، حمایت از کار و سرمایه، استانداردهای سرمایه گذاری بسیار مناسب و همچنین شرایط اقتصادی ایده آل و … سبب شده است توجه بسیار زیادی از افراد برای مهاجرت به این کشور معطوف گردد و سالیانه هزاران نفر از طرق مختلف مهاجرتی اعم از مهاجرت از طریق تولد و ازدواج، تحصیل ، کار، سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم انگلستان و نهایتا تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام می نمایند.

سه نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان وجود دارد :

 • ویزای سرمایه گذاری ۵۰  هزار پوندی انگلستان
 • ویزای سرمایه گذاری ۲۰۰  هزار پوندی انگلستان ( این روش از ۲۹ مارچ ۲۰۱۹ بسته شده است )
 • ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان

در ادامه با جزئيات بیشتر در رابطه با مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان مطالبی را ارائه خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید:

پرچم انگلستان | مهاجرت به انگلستان | اقامت انگلستان

فایل ویدئویی مؤسسه ملک پور در مورد قوانین جدید سرمایه گذاری در انگلستان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد قوانین جدید سرمایه گذاری در انگلستان

قوانین انگلیس
شرایط مهاجرت به انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند بسته به نوع و مبلغ سرمایه گذاری خود می توانند اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نمایند. مبالغ سرمایه گذاری در انگلستان متفاوت می باشد که از ۵۰ هزار پوند آغاز می گردد و متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان با این مبلغ اقامت ۲ ساله دریافت می نمایند. افرادی که توان مالی بالاتری داشته باشند و بتوانند مبلغ ۲۰۰ هراز پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کنند می توانند اقامت ۴ سال و سه ماه را اخذ نمایند.

نکته:

شایان ذکر است افرادی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان با مبالغ ۵۰ هزار پوندی و ۲۰۰ هزار پوندی را دارند می بایست بدانند که در حال حاضر این ویزاها در دسترس نمی باشند و بسته شده اند.

افرادی که قصد اخذ ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری با مبالغ ۲ میلیون پوند و بالاتر را دارند اقامت ۴ سال و سه ماه انگلستان را اخذ می نمایند. کسب اقامت دائم انگلستان به طور معمول پس از ۵ سال حاصل می گردد که افراد می توانند سال ششم درخواست تابعیت، شهروندی یا پاسپورت انگلستان نمایند. اما وقتی متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی را در این کشور سرمایه گذاری کنند می توانند سریعتر به اقامت دائم انگلستان دست یافته و بعداز ۵ سال درخواست تابعیت نمایند.

پرچم انگلستان - پرچم انگلیس

سرمایه گذاری در انگلستان و قوانین اخذ تابعیت

کشور انگلستان منعی بر تابعیت دوگانه ندارد و متقاضیان می توانند پس از ۶ سال، برای شهروندی انگلستان، با رعایت موارد زیر اقدام نمایند:

 •  اقامت در انگلستان به مدت ۵ سال؛
 • در مدت ۵ سال بیش از ۴۵۰ روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد.
 •  در ۱۲ ماه قبل از درخواست، بیش از ۹۰ روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد.

هنگامی که شهروندی انگلیس به فرد اعطا شد، هیچ محدودیتی در زمان سپری شده در خارج از انگلستان وجود ندارد.

∗ گاهاً ممکن است بنا به برخی دلایل قوانین برای برخی کشورها متفاوت اعمال شود که باید در همان زمان قوانین مربوطه استعلام شود.

مقاله مرتبط

اخذ تابعیت انگلستان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشور های انگلیسی زبان

سرمایه گذاری در انگلستان و استانداردهای سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشوری را دارند باید در نخستین گام بدانند میزان ریسک و امنیت سرمایه گذاری شان در آن کشور چقدر است؟ آیا سرمایه گذاری مورد نظر سود دهی دارد؟ نظام قضایی آن کشور برای سرمایه گذاری سالم است؟ سیاست های کشور مورد نظر برای حمایت از سرمایه گذار خارجی چیست؟ این سوالاتی است که سرمایه گذار بایستی قبل از انجام سرمایه گذاری به آنها پاسخ دهد. افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را دارند بایستی در ابتدای امر مطمئن گردند که در این کشور امنیت مالی دارند و خطری دارایی و اموال آنها را تهدید نمی نماید. گاهاً برخی از دولت ها اموال سرمایه گذار خارجی را تصرف می نماید یا با اعمال سیاست هایی محدود کننده مانع از توسعه و رشد کسب و کار سرمایه گذاران می گردند و از این طریق باعث ایجاد خسارت مالی می شوند. لذا در این قسمت به موضوع نرخ ریسک مصادره اموال در انگلستان می پردازیم زیرا این موضوع برای افرادی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری بین المللی

میزان نرخ مصادره اموال بین عدد ۱ و ۷ تعریف می گردد که این شاخص هر چه به یک نزدیک تر باشد خطر از دست رفتن دارایی افراد کمتر است. همانطور که در نمودار ذیل مشاهده می نمایید، انگلستان از این حیث شرایط مطلوبی را دارد و اموال متقاضیان سرمایه گذاری در انگلستان تهدید نمی گردد.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور انگلستان

در نمودار زیر شاخص کنترل فساد در انگلستان از سال ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۸ را می توانید مشاهده کنید. این شاخص بین ۲٫۵ و منفی ۲٫۵ تعریف می گردد و هر چه به ۲٫۵ نزدیکتر باشد قدرت کنترل فساد بیشتر است:

نمودار نرخ کنترل فساد کشور انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که یک سرمایه گذار خارجی بایستی در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به آن توجه نماید، مسئله شاخص های اقتصادی مهم و تاثیر گذار در امر سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. در قسمت ذیل به برخی از این شاخص های مهم اقتصادی اشاره می نماییم.

نرخ تولید ناخالص داخلی در انگلستان

یکی از این شاخص ها میزان تغییرات تولیدات ناخالص داخلی انگلستان می باشد که با نرخ رشد اقتصادی تعریف می گرد.

Gross Domestic Product، تولید ناخاص داخلی نمادی از رشد اقتصادی یک کشور برآورد می شود که اهمیت بسزایی در سرمایه گذاری در یک کشور دارد. تولید ناخالص داخلی در کشورهایی که از نظر اقتصادی پیشرفته می باشند بالای ۳۵۰۰۰ به ازای هر نفر می باشد. بالا بودن GDP  از سال ۲۰۱۰ تا کنون نشانگر این است که سرمایه گذاری در کشور انگلستان عموماً با سود همراه خواهد بود.

میزان تولیدات ناخالص داخلی یا GPD در اقتصاد های بزرگتر بیشتر است و چنانچه رشد اقتصادی نیز در hنها بالا باشد نشان از مطلوب بودن وضعیت اقتصادی آن کشور است. در نمودار زیر نرخ رشد اقتصادی انگلستان را می توانید مشاهده نمایید:

بدون شک افرادی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان و ایجاد کسب و کار در این کشور را دارند، نرخ مالیات یکی از مهم ترین مسائلی تلقی می گردد که در تصمیم آنها تاثیر گذار است. مالیات در انگلستان به عنوان یکی از شاخص های اساسی در بخش ذیل قابل مشاهده می باشد. نمودار های ذیل بیانگر میزان نرخ مالیات بر شرکت و میزان نرخ مالیات بر درآمد می باشد.

نرخ مالیات بر شرکت ها و کمپانی ها در انگلستان

نرخ مالیات بر شرکت ها و کمپانی ها در انگلستان

نرخ مالیات بر درآمد افراد در انگلستان

در جدول زیر نیز می توانید نرخ انواع مالیات در کل امپراطوری بریتانیا را مشاهده نموده و آن را برای سرمایه گذاری خود تحلیل کنید :

نرخ انواع مالیات در بریتانیا

آخرین نرخ

نرخ پیشین

بیشترین نرخ

کمترین نرخ

واحد

نرخ مالیات بر درآمد کمپانیها و شرکتها

۱۹٫۰۰ ۱۹٫۰۰ ۵۲٫۰۰ ۱۹٫۰۰ درصد

نرخ مالیات بر درآمد افراد

۴۵٫۰۰ ۴۵٫۰۰ ۵۰٫۰۰ ۴۰٫۰۰ درصد

نرخ مالیات بر فروش

۲۰٫۰۰ ۲۰٫۰۰ ۲۰٫۰۰ ۸٫۰۰ درصد

نرخ تأمین اجتماعی

۲۵٫۸۰ ۲۵٫۸۰ ۲۵٫۸۰ ۹٫۰۰ درصد

نرخ تأمین اجتماعی برای کمپانیها

۱۳٫۸۰ ۱۳٫۸۰ ۱۳٫۸۰ ۱۰٫۲۰ درصد

نرخ تأمین اجتماعی برای کارمندان و خدمه

۱۲٫۰۰ ۱۲٫۰۰ ۱۲٫۰۰ ۷٫۷۵ درصد

نمودار نرخ سود سپرده و وام های بانکی در انگلستان

یکی دیگر از شاخص های مهم اقتصادی در زمینه سرمایه گذاری در انگلستان نرخ بهره بانکی می باشد که برای اخذ وام از بانک های موجود در انگلستان مهم است. میزان نرخ بهره بانکی در انگلستان در حدود ۰٫۷۵ درصد می باشد و نمودار زیر نیز گویای این موضوع است.

نمودار نرخ سود سپرده و وام های بانکی در انگلستان

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه
اقتصاد اتریش
سرمایه گذاری در انگلیس

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک در انگلستان

مطابق قوانین انگلستان افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری را دارند، نمی توانند تنها از طریق خرید ملک در این کشور اقامت دائم یا پاسپورت انگلستان را دریافت نمایند. در حال حاضر کشورهای بسیار زیادی وجود دارند که از طریق خرید ملک در آن کشورها سبب اخذ اقامت و تابعیت آنها خواهید گردید که از جمله می توان به کشورهای حوزه دریای کارائیب( دومینیکا، سنت لوشیا، جمهوری دومینیکن، سنت کیتس نویس و …) و کشورهای حوزه شنگن(اسپانیا، یونان، پرتغال و … ) و دیگر کشورهای اروپایی نظیر قبرس اشاره کرد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا برای کشور یونان می باشد که فرد بایستی حداقل مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ یورو را در زمینه خرید املاک و مستغلات سرمایه گذاری نماید. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای پرتغال و اسپانیا به ترتیب ۳۵۰ و ۵۰۰ هزار یورو می باشد.

خاطر نشان می گردد که

صرف خرید ملک در انگلستان منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نخواهد شد.

در جدول زیر هزینه های اجازه و خرید ملک در انگلستان را مشاهده می نمایید:

هزینه اجاره ملک

هزینه به پوند

اجاره ملک یک خوابه در مرکز شهر ۷۲۲
اجاره ملک یک خوابه در خارج از مرکز شهر ۵۸۱
 اجاره ملک سه خوابه در مرکز شهر ۱۲۱۸
 اجاره ملک سه خوابه درخارج مرکز شهر ۹۳۲
هزینه هر متر مربع در مرکز شهر ۴۳۶۵
هزینه هر متر مربع در خارج از مرکز شهر ۲۹۴۷

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد خرید ملک در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت در انگلستان

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت می باشد. شرکت ها انواع مختلفی دارند که یکی از مهم ترین آنها شرکت با مسئولیت محدود می باشد. برای ایجاد شرکتی در انگلستان نیازی به داشتن اقامت انگلستان نمی باشد. متقاضیان می توانند با ایجاد شرکتی جدید در انگلستان یا ایجاد شعبه ای از شرکت خود در این کشور و با ایجاد حساب بانکی برای شرکت در بیزنس جهانی شرکت نماید، چرا که انگلستان به عنوان یکی از کشورهایی تلقی می گردد که دریچه ورود به بازار جهانی است. سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت به خودی خود منتج به اقامت افراد نمی گردد. برای ایجاد کسب و کار در انگلستان و دریافت اقامت این کشور فرد بایستی حداقل ۲۰۰ هزار پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کند که در ادامه به بررسی و تشریح انواع ویزای سرمایه گذاری انگلیس می پردازیم.

خرید امتیاز مک دونالد

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی در انگلستان

افرادی که از دانشگاه های کشور انگلستان فارغ التحصیل گردیده اند یا در حال تحصیل در انگلستان می باشند می توانند پس از اتمام تحصیلات خود از طریق کار آفرینی در انگلستان ویزای تحصیل خود را به ویزای سرمایه گذاری تغییر دهند و از این طریق با کسب اقامت بلند مدت مسیر رسیدن به اقامت دائم را آسان تر نمایند. متقاضیان کارآفرینی در انگلستان بایستی اثبات نمایند که قادر به سرمایه گذاری به ارزش ۵۰,۰۰۰ پوند در این کشور هستند. افرادی که از این طریق تمایل به سرمایه گذاری در انگلستان دارند اقامتی ۲ ساله دریافت می نمایند. این نوع اقامت برای ایرانیان بسیار دشوار می باشد و با ریسک بالایی همراه است. شایان ذکر است این نوع ویزای کارآفرینی فارغ التحصیلان از جولای ۲۰۱۹ بسته شده است و با ویزای استارت آپ جایگزین گردیده است.

یکی دیگر از انواع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به ارزش ۲۰۰ هزار پوند می باشد. این نوع ویزا امتیاز بندی می باشد و متقاضی سرمایه گذاری از طریق ویزای کارافرینی در انگلستان بایستی ۹۵ امتیاز را کسب نماید که ۷۵ امتیاز مربوط به دسترسی و نشان دادن تمکن مالی ۲۰۰ هزار پوندی می باشد و ۱۰ امتیاز آن مربوط به داشتن دانش زبان انگلیسی در حد B1 است و ۱۰ امتیاز آن مربوط به ارائه نامه تمکن مالی که پوشش دهنده هزینه های زندگی فرد در انگلستان می باشد که سوای ۲۰۰ هزار پوند می باشد. شایان ذکر است این نوع سرمایه گذاری انگلستان از ۲۹ مارج ۲۰۱۹ برای متقاضیان بسته شده است و تنها متقاضیانی که از طریق ویزای کارآفرینی بعد از فارغ التحصیلی Tier 1 (Graduate Entrepreneur) طی یکسال گذشته اقدام نموده اند می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

کارآفرینی در خارج از کشور - سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی - بیزنیس پلن - Business Plan

اقامتی که متقاضیان این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان به دست می آورند، اقامت ۴ سال و سه ماه می باشد که قابل تمدید شدن است. در روش مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی تنها افرادی که قبل از deadline اعلام شده اقدام کرده اند می توانند از این طریق اقامت بگیرند.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد کارآفرینی در انگلستان

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشور های انگلیسی زبان

کار در انگلستان
سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلیس
سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلیس

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

یکی از بهترین مسیرهای سرمایه گذاری در انگلستان سرمایه گذاری در کسب و کارهای فعال یا اوراق قرضه دولتی می باشد که به مبلغ حداقل ۲ میلیون پوند است. دارنده این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان می تواند به مدت ۴ سال و سه ماه در این کشور اقامت داشته باشد و پس از گذشت این زمان متقاضیان می توانند ویزای خود را مشروط بر این اینکه معیارهای واجد الشرایط بودن را رعایت فرموده باشند، به مدت ۲ سال دیگر تمدید نمایند. افرادی که تمایل دارند مبلغ ۲ میلیون پوند را در این کشور سرمایه گذاری نمایند بعد از گذشت ۵ سال می توانند برای اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند و پس از شش سال نیز برای پاسپورت انگلستان اقدام کنند. شایان ذکر است افراد خواهان سرمایه گذاری در انگلستان چنانچه بتوانند مبلغ ۵ میلیون پوند را سرمایه گذاری کنند می توانند بعد از ۳ سال به اقامت دائم انگلستان دست یابند و بعد از ۵ سال نیز تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

در برنامه ۲ میلیون پوندی نیز هدف از طرح این برنامه توسط دولت انگلستان، جذب افراد با دارایی های زیاد به همراه خانواده می باشد. متقاضی موظف است که ۷۵٪ از سرمایۀ مشخص برنامه مهاجرت مورد نظر خود را در انگلستان، از طریق خرید اوراق قرضۀ دولتی، وام یا خرید سهام شرکت های فعال تجاری ثبت شده در این کشور سرمایه گذاری نماید.

همچنین چنانچه متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان قادر به سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰ میلیون پوند در انگلستان باشند پس از گذشت ۲ سال می توانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند.

راه اندازی استارت آپ و کارآفرینی در خارج از کشور

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان – بخش اول

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان – بخش دوم

برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در انگلستان مدرک دانشگاهی خاصی نیاز نمی باشد. متقاضیان این نوع مهاجرت و سرمایه گذاری در انگلیس باید دارایی خودشان را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال، مدت زمان ۵ سال در یکی از بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری انگلستان به صورت سپرده حساب داشته باشند یا یک فعالیت تجاری را در انگلستان راه اندازی نمایند. نکته مهم قابل توجه این است که فرد نمی تواند سرمایه خود را در املاک، مدیریت املاک، توسعه املاک و موارد ورزشی از قبیل خرید بازیکن قرار دهد. بعد از طی کردن این دوره ۵ ساله، سرمایه گذار می تواند برای گرفتن پاسپورت انگلستان اقدام نماید و باید ۶ ماه در سال را حتما در انگلستان سکونت داشته باشند و با این ویزا خانواده فرد( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز می توانند به انگلستان سفر کنند و با گرفتن ویزای ۲ میلیون پوندی سرمایه گذاری انگلستان، سرمایه گذار و افراد تحت تکفل متقاضی ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) از حقوق برابر با شهروندان انگلستان استفاده می کنند و از امکانات آموزش، بهداشت و درمان رایگان، اشتغال و سایر خدمات دولتی برخوردار هستند.

مزایای این روش:

 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان طی مدت زمان کوتاهی صادر می شود. کل پروسه نهایتاً ۳ ماه به طول می انجامد و پس از مراجعه به سفارت، طی ۳ هفته نتیجه اعلام می شود.
 • هزینه درخواست پایین، (application fee=1561 pound).
 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان قابل اقدام برای ۴ شخص اصلی(حداقل سن ۱۸ سال) و همراهان وی تا حداکثر تعداد کل ۱۰ نفر می باشد.
 • تمامی افراد مهاجر با ویزای سرمایه گذاری tier 1، از حقوق شهروندی مشابه تبعه انگلیس به صورت رایگان برخورداند.
 • امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و اخذ پاسپورت انگلیسی وجود دارد.
 • قبل از ورود شخص به کشور انگلستان کل مبلغ در حساب خود شخص در ایران بوده و سرمایه گذار متحمل ریسک نمی شود.

سرمایه گذاری در انگلستان و مزایای آن

متقاضیانی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دارند بایستی از مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان آگاه گردند. کشور انگلستان فرصت های سرمایه گذاری بسیاری را ایجاد می نماید و به خاطر هزینه های پایین نیروی کار و بازده بالا یکی از مقاصد مهم به شمار می آید. کشور انگلستان به عنوان کشوری با فساد پایین در دنیا شناخته شده و به عنوان مرکز مالی پیشرو مشهور است، چنانچه پایتخت این کشور به عنوان بزرگترین مرکز مالی جهانی است. انگلستان از نظر زیر ساخت های فناوری ارتباطات و خصوط ریلی، هوایی، و امور حمل و نقل شرایط مطلوبی را دارد. یکی از مزایای سرمایه گذاری در انگلیس نرخ مالیات مناسب می باشد. یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در انگلیس علاوه بر کسب سود اقتصادی از این طریق دستیابی به اقامت و تابعیت کشور انگلستان می باشد که حتی با سرمایه گذاری های کلان متقاضی ویزای سرمایه گذاری انگلستان می تواند در مدت کوتاه ۲ یا ۳ ساله به اقامت دائم این کشور دست یابند.

مزایا و معایب

قرمز سفید قرمز بهترین روش اقامت اروپا
سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در انگلستان و معایب آن

دلایل بسیار زیادی برای متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان وجود دارد و همان طور که خاطر بیان کردیم، سرمایه گذاری در انگلستان دارای مزایایی زیادی می باشد. اما یکی از معایب مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری مبلغ بالای مورد نیاز سرمایه گذاری می باشد، زیرا افراد می توانند با مبالغ بسیار پایین تری در کشورهایی نظیر اتریش ، آلمان و کانادا سرمایه گذاری نمایند و اقامت و تابعیت این کشور ها را دریافت کنند. از دیگر معایب سرمایه گذاری در انگلیس این است که در آینده نزدیک ممکن هست که انگلستان از اتحادیه اروپا خارج گردد ( Brexit ) .

برکزیت - برگزیت - brexit - خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا

در جدیدترین روش مهاجرت موسم به روش کار شرکت افراد می توانند با ایجاد کسب و کار و استخدام شدن در شرکت ایجاد شده به اقامت و پاسپورت این کشورها دست بیابند. این مقاله به وسیله کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) نگارش گردیده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، حرام و خلاف اصول اخلاق است.

اقامت کار شرکت

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
سرمایه گذاری در انگلستان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در انگلستان، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت و پاسپورت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی در انگلستان، نرخ مالیات کم تر، شاخص های مثبت اقتصادی، فضای مناسب برای ایجاد کسب و کار های جدید و… این کشور به عنوان یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری در اروپا و جهان قلمداد می گردد. در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری بایستی بتوانند مبلغ ۲ میلیون پوند یا بالاتر را در انگلستان سرمایه گذاری نمایند که بتوانند اقامت و پاسپورت انگلستان را بسته به شرایطی اخذ نمایند. ویزای سرمایه گذاری در انگلستان امتیاز بندی می باشد و فرد بایستی با توجه به نوع سرمایه گذاری خود امتیاز کسب نماید. یکی از معایب سرمایه گذاری در انگلستان مبلغ بالای این نوع سرمایه گذاری می باشد. متقاضیان می توانند با مبالغ بسیار پایین تر برای کشورهایی نظیر کانادا، اتریش و … اقدام نمایند. امیدواریم شما عزیزان پاسخ تمامی سوالات خود را در باب سرمایه گذاری در انگلستان از طریق این مقاله کسب نموده باشید. چنانچه در این زمینه دارای ابهام یا سوالی هستید می توانید سوالات خود را با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در میان گذاشته و به صورت رایگان پاسخ آنها را بیابید. توصیه می گردد در صورت داشتن سوالی در باب موضوع این مقاله( سرمایه گذاری در انگلستان) از طریق دیدگاه این مقاله مطرح فرمایید.

10 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. نگین گفته:

  با سلام سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی شامل خرید سهام بیمارستان هم می شود؟؟ و اگر فرد در حین سرمایه گذاری برای تحصیل مجبور به حضور در ایران باشد (تا حدود ۴ سال بعد از مورخ سرمایه گذاری) اشکالی در روند اخذ اقامت پیش می آید؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام کسی که حوزه علمیه درس خوانده (مدرک حوزه مورد تایید وزارت علوم هست)و مدرک آیلتس نمره مثلاً شیش و نیم داره و سن هم زیر سی سال هست برای ارشد یا دکتری امکان اخذ بورس تحصیلی از دانشگاههای انگلیسی زبان در اروپا و کانادا تو رشته های مثل فلسفه یا حقوق هست؟

   پاسخ
 2. فرزان گفته:

  سلام خسته نباشين آيا سرمايه گذاري ٢٠٠٠٠ پوندي توجيه اقتصادي داره مثلابراي كسي كه بيزنس پلن خودشو كافه رستوران قرار داده
  مدت زياديه كه براي مهاجرت تحقيق ميكنيم وهيچ جواب واضح و روشني نگرفتيم قصد ويزاي سرمايه گذاري داريم اما ميترسيم كه اصلاتوجيه اقتصادي نداشته باشه به اين دليل كه دوستي در منچستر داريم كه ميگفت اصلا خوب نيست هزينه و ماليات انگليس اينقدر سنگينه كه اصلا نميتوني روش حساب كني و همه پولت به باد ميره ازاونجايي كه ما كل سرمايمونو كه همين مقداره موجود داريم و ازاين موضوع ترسيديم كه تمام سرمايمون به باد بره
  خيلي ممنون ميشم كه بيشتر واهنمايي كنين براي ويزاي سرمايه گذاري وتوجيه اقتصاديش

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی در مورد مسائل سرمایه گذاری مطالب و نکات بسیاری وجود دارد همچنین باید رزومه ای کامل از خود را بفرمایید اما می توانید شرایط خود را با کارشناسان ما بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. نگین گفته:

  با سلام
  پدر من میخواد تو لندن ملکی رو بخره ، با خرید ملک ایا اقامت میدن ؟و اگه بدن به من هم که تحت تکفل ایشون هستم میدن؟من ۳۶ سالمه مجرد
  اگه این ملک به نام من بشه بعد از گرفتن اقامت میتونم پدرو مادرم رو به انگلیس ببرم؟ممنون

  پاسخ
 4. تینا گفته:

  آیا سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی برای کسانیکه سالها پیش مثلا ۱۵ سال پیش) از یکی از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل شده اند نیز امکان پذیر است؟

  پاسخ
Rating: 4