ویزای فرانسه و بررسی آن

ویزای فرانسه ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور فرانسه و مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه از طریق دریافت ویزاهای مختلف در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه چیست؟ راه های مختلف برای مهاجرت به کشور فرانسه کدام است و چه نوع ویزایی مورد نیاز است؟ آیا برای اخذ ویزای فرانسه مراجعه به وکیلی در زمینه مهاجرت ضرورت دارد؟ کشور فرانسه یکی از کشور های توسعه یافته در اروپای غربی است که به دلایل مختلفی اعم از؛ فرهنگی غنی، تاریخی شگفت انگیز، جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار متنوع و همچنین به دلایل کیفیت زندگی بالا، شاخص بالای توسعه یافتگی، شرایط مطلوب و ایده آل اقتصادی و… همواره یکی از جذابترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجران از سرتاسر دنیا بوده است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند و مقیم خارج از اتحادیه اروپا می باشند، بایستی برای ورود به این کشور ویزای فرانسه را دریافت نمایند، لذا در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش گرد آوری گردیده است به بررسی انواع ویزای فرانسه و شرایط لازم برای اخذ ویزای این کشور می پردازیم. شما عزیزان همواره می توانید در صورت داشتن سوال یا ابهامی با  مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از به روز ترین و کامل ترین اطلاعات در زمینه اخذ ویزا و مهاجرت به کشور های مختلف مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای فرانسه
 • ویزای فرانسه و شرایط عمومی آن
 • ویزای فرانسه و انواع ویزا
 • ویزای فرانسه و ویزای تحصیلی
 • ویزای فرانسه و ویزای کاری
 • ویزای فرانسه و ویزای درمانی
 • ویزای فرانسه و ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای فرانسه و ویزای بلند مدت
 • ویزای فرانسه و مدارک لازم برای اقدام
 • ویزای فرانسه و وکیل متخصص ویزا
 • ویزای فرانسه و وقت سفارت ویزای کشور فرانسه
 • ویزای فرانسه و توصیه های مهم
 • ویزای فرانسه و سخن پایانی

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی، شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی نمایند.

ویزای فرانسه و شرایط عمومی آن

سالیانه افراد زیادی در سراسر جهان به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت به سایر کشورها می گیرند که کشور فرانسه نیز به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجرین به شمار می آید. کشور فرانسه به عنوان سومین کشور بزرگ قاره سبز شناخته می شود و با کشورهایی نظیر بلژیک، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو هم مرز می باشد. پایتخت فرانسه شهر پاریس می باشد و میزان جمعیت کشور فرانسه در سال ۲۰۱۹ در حدود ۶۷ میلیون نفر برآورد گردیده است.

از نظر آب و هوا، زمستان در این کشور سرد و تابستان معتدل می باشد اما در بخش هایی از کشور فرانسه به ویژه در سواحل دریای مدیترانه در تابستان هوا بسیار گرم و شرجی می باشد. از نظر فرهنگی و تاریخی فرانسه با  داشتن آثاری مانند برج ایفل، موزه لوور، بلوار شانزه لیزه و کاخ و قلعه های متعدد، بسیارغنی می باشد و سالیانه گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر دنیا برای بازدید از این کشور ویزای فرانسه را دریافت و ماجراجویی جدیدی را در این کشور آغاز می کنند.

واحد پول کشور فرانسه یورو می باشد و در بخش صنعت، کشور فرانسه یکی از برترین کشورهای دنیا به شمار می آید و با صنایعی نظیر ماشین آلات، کشتی سازی، هواپیما سازی، پتروشیمی و… در دنیا شناخته شده است. کشور فرانسه در فضای بین الملل از وجهه بسیار مناسبی برخوردار است، به گونه ای که در توافقات بین المللی بسیار زیادی نظیر سازمان تجارت جهانی، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی، گروه G20 و…شرکت داشته و عضو آنها می باشد. دانشگاه های کشور فرانسه در دنیا زبانزد خاص و عام می باشد که از لحاظ کیفیت آموزشی در خور توجه است. فرانسه یکی از امن ترین کشور های قاره اروپا به شمار می آید. بنابراین کشور فرانسه با داشتن شرایط مطلوب برای زندگی نگاه بسیار زیادی از افراد را به سوی خود معطوف نموده است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند می توانند از طرق گوناگون اقدام نمایند که تمامی موارد مستلزم اخذ ویزای فرانسه می باشند که در ادامه مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

مشخصات و اطلاعات عمومی کشور فرانسه

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

مقاله مرتبط

مهاجرت به فرانسه و شرایط زندگی در فرانسه

ویزای فرانسه و انواع ویزا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، بایستی با توجه به هدف مهاجرتی خود اقدام به اخذ ویزا نمایند. ویزای فرانسه را با توجه به مدت اقامت متقاضی می توان به دو صورت ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت فرانسه تقسیم بندی نمود که افرادی که قصد اقامت به مدت ۹۰ روز یا کمتر را دارند ویزای کوتاه مدت و افرادی که قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز را دارند بایستی ویزای بلند مدت کشور فرانسه را اخذ نمایند. کشور فرانسه در سال ۱۹۸۵ به معاهده شنگن پیوسته است و از تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۹۵ اجرای این توافق نامه را آغاز نموده است و افرادی که قصد سفر به کشور فرانسه را دارند، بایستی ویزای شنگن دریافت نمایند. ویزای شنگن خود به ۴ نوع مختلف تقسیم می گردد.

ویزای فرانسه و ویزای نوع A

ویزای نوع A موسوم به ویزای ترانزیتی است که افرادی که قصد سفر از یک کشور غیر شنگن به کشور دیگری را دارند و مجبور به تغیر پرواز خود در فرودگاه های کشور فرانسه می باشند، صادر می گردد و دارنده این ویزا حق ندارد در خارج از فضای فرودگاه فرانسه تردد نماید.

ویزای فرانسه و ویزای نوع B

این ویزا نیز یک ویزای کوتاه مدتی است که دارنده آن می تواند به مدت ۵ روز با گذر از کشورهای عضو شنگن به صورت زمینی یا هوایی به مقصد خود تردد نماید.

ویزای فرانسه و ویزای نوع C

 ویزای نوع C  ویزای کوتاه مدتی است که به دارنده ویزا اجازه می دهد به مدت کوتاهی در کشور فرانسه و سایر کشورهای عضو شنگن اقامت داشته باشد. ویزای توریستی، ویزای ویزیتوری که برای دیدار با  خانواده صادر می گردد، ویزاهای تجاری، ویزاهای کوتاه مدت آموزشی، ویزای ورزشکاران برای مسابقات و … در رده ویزای نوع C قرار می گیرند که این ویزا به صورت single برای یک بار ورود و خروج یا به صورت multiple  برای چندین بار ورود و خروج به کشورهای عضو شنگن صادر می گردد.

ویزای فرانسه و ویزای نوع D

یکی دیگر از گونه های ویزا، ویزای نوع D  می باشد که برای افرادی که قصد اقامت بلندمدت در کشور فرانسه یا سایر کشورهای عضو شنگن را دارند، صادر می گردد که این ویزای شامل ویزاهای تحصیلی، ویزای کار، و ویزا برای هنرمندان و ورزشکارانی که قصد ترویج ورزش یا فرهنگی در کشورهای عضو شنگن را دارند و… صادر می گردد. عموماً این ویزا ها به صورت multiple می باشند. در ادامه این مقاله به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ انواع ویزای فرانسه می پردازیم.

تعداد ۱۰ تا از کشورهای عضو شنگن که بیشترین اپلیکیشن ویزای کوتاه مدت را در سال ۲۰۱۸ دریافت نموده اند، در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد که در این باب بیشترین درخواست برای ویزای فرانسه بوده است.

نمودار 10 کشور حوزه شنگن و تعداد اپلیکیشن ویزای آنها

ویزای فرانسه و ویزای تحصیلی

دلایل بسیار زیادی برای افرادی که قصد اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل را دارند، وجود دارد. مقاطع تحصیلی در مدارس در کشور فرانسه همانند سایر کشورها شامل دوران ابتدایی و متوسطه و دبیرستان می باشند و دوران ابتدایی از سن ۳ سالگی آغاز می گردد و برای دانش آموزان از سن ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی تحصیلات اجباری می باشد و همچنین برای افرادی که مقیم یا تبعه کشور فرانسه می باشند، هزینه تحصیل رایگان است. پس از ۱۲ سال تحصیلی، دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آماده می گردند. دانشگاه های فرانسه به صورت خصوصی و دولتی می باشند که بیش از ۳۵۰۰ موسسه یا دانشگاه را شامل می گردد. کشور فرانسه از لحاظ کیفیت آموزشی در جایگاه مناسبی واقع شده است و در زمینه های تحقیقات و توسعه هزینه های زیادی را متحمل گردیده است و از این حیث در رتبه ششم جهان قرار دارد.

تحصیل در فرانسه و ویزای تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه جزو چهار کشور برتر برای دانشجویان بین المللی است و پایتخت این کشور درسال ۲۰۱۷ به عنوان برترین شهر دانشجویی در سایت QS نامیده شد. تعداد ۲۷۴ میلیون نفر از مردم جهان به زبان فرانسوی تکلم می نمایند که از این حیث برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های مربوط به تجارت و کسب و کار را دارند، ویژگی بارزی به شمار می آید. این ویژگی ها تنها بخشی از دلایل افرادی است که کشور فرانسه را برای تحصیل انتخاب می نمایند و با اخذ ویزای فرانسه به این کشور مهاجرت می کنند. ویزای فرانسه در زمینه تحصیل به دو صورت ویزای موقت کوتاه مدت برای دوره های سه ماهه و شش ماهه و ویزای موقت بلند مدت برای دوره های بیشتر از شش ماه صادر می گردد. ویزای کوتاه مدت فرانسه قابلیت تمدید ندارد و پس از پایان دوره مربوطه فرد بایستی به کشور خود بازگردد.

همانطور که ذکر کردیم دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای فرانسه می توانند در بهترین دانشگاه های این کشور و در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل نمایند و با کسب دانش برای کار در فرانسه یا سایر کشورها آماده گردند. اخیراً استراتژی جدیدی توسط دولت فرانسه برای حمایت از دانشجویان بین المللی اجرا گردیده است و کمپینی تحت عنوان « به فرانسه خوش امدید » برای جذب مهاجرین به کشور راه اندازی شده است و بودجه ۱۰ میلیون یورویی توسط وزارت آموزش عالی، پژوهش و نوآوری اعلام گردیده است و همچنین هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی که مقیم کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشند، همراه با یک سیاست قوی از معافیت ها و کمک های مالی به سفارت خانه ها و موسسات آموزشی ابلاغ گردیده است و امید است شرایط دانشجویان بین المللی نسبت به قبل مطلوب تر گردد. دولت فرانسه به افرادی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی در مقاطع کارشناسی و بالاتر را دارند، مبلغ ۱۴,۰۰۰ یورو یارانه دولتی پرداخت می کند که عملا برای دانشجویان رایگان می گردد.

تحصیل در فرانسه

از همین رو اقدام از طریق تحصیل یکی از راه های کم هزینه برای اخذ ویزای فرانسه می باشد. مدت زمان تحصیل در کشور فرانسه در مقطع لیسانس با توجه به دوره ای که فرد انتخاب نموده است متفاوت می باشد اما به طور معمول ۴ ساله می باشد و برای مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و برای مقطع دکترا بین ۳ تا ۵ سال می باشد. عموما دورهای تحصیلی به زبان فرانسوی ارائه می گردد، اما برخی از موسسات خصوصی دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای دانشجویان بین المللی بین ۳ هزار یورو تا ۱۰هزار یورو در سال می باشد. برای پذیرش از دانشگاه داشتن مدرک زبان آیلتس یا مدرک TCF فرانسوی مورد نیاز است که با توجه به مقطع فرد، حداقل نمره مورد نیاز تعیین می گردد. به عنوان مثال برای دوره کارشناسی آیلتس ۶ برای فوق لیسانس آیلتس ۶٫۵ و برای دکترا آیلتس ۷ مورد نیاز است. افرادی که برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام می نمایند، شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارند. کشور فرانسه به دانشجویان اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را اعطا می نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه در Category تحصیلی شامل موارد ذیل می باشد:

 1. نامه پذیرش از دانشگاه
 2. ارائه مدارک مالی لازم برای هزینه زندگی و تحصیلی
 3. ارائه پاسپورت معتبر
 4. ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی
 5. ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 6. مدارک زبان

شایان ذکر است افرادی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند، برای اخذ ویزای فرانسه نباید فاصله تاریخ فارغ التحصیلی آنها تا زمانی که از دانشگاه پذیرش می گیرند زیاد باشد، زیرا شانس ویزا شدن فرد پایین می آید. خانواده متقاضی اصلی شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال نیز می توانند از طریق ویزای همراه برای کشور فرانسه درخواست نمایند. لازم به ذکر است که مدت اقامت متقاضی باید بیشتر از یکسال باشد و سرمایه کافی برای حمایت مالی از خانواده خود را داشته باشد؛ اما بهتر است که فرد بعد از ثبت نام در دانشگاه و دریافت کارت اقامت برای خانواده خود ویزای فرانسه را درخواست نماید. در جدول زیر لیست برترین دانشگاه های فرانسه با رنک بین المللی قرار گرفته است.

جدول لیست معتبر ترین و بهترین دانشگاههای فرانسه و رنکینگ بین المللی آنها

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل و اقامت فرانسه

مقاله مرتبط

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای فرانسه و ویزای کاری

به طور کلی افرادی که قصد کار در یک کشور خارجی را دارند، بایستی یا پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی در کشور مربوطه داشته باشند یا بر اساس ویزای جستجوی کار یا از طریق سیستم های امتیاز بندی و دریافت امتیاز لازم برای کار مورد نظر واجد الشرایط گردند. هموطنان عزیزمان درصورتی که قصد اخذ اقامت کشوری از طریق ویزای جستجوی کار را دارند، بایستی یا در آن کشور تحصیل نمایند و یا  آن کشور، ایران را در زمینه دانش یا تخصص به رسمیت بشناسد که این کشور ها محدود می باشند. دانشجویانی که ویزای فرانسه را دریافت نموده اند و در حال تحصیل در کشور فرانسه می باشند، می توانند پس از اتمام تحصیل به مدت یکسال به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند و از این طریق ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند و اقامت ۱ ساله دریافت نمایند که این اقامت قابل تمدید به ۵ سال می باشد و بعد از ۵ سال برای اقامت دائم کشور فرانسه درخواست نمایند.

کار در خارج از کشور ـ مهاجرت کاری به خارج از کشور ـ ویزای کار

افرادی که در فرانسه تحصیل نکرده اند و مقیم کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می باشند، بایستی برای کار در کشور فرانسه ویزای فرانسه را دریافت نمایند. این مهم از طریق اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کشور فرانسه امکان پذیر است و متقاضیان می توانند از طریق سایت های معتبرکاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند و پس از مصاحبه با  کارفرمای شرکت مربوطه رضایت وی را برای استخدام و به کارگیری جلب نمایند و کارفرما نیز بایستی برای استخدام فرد خارجی پروسه ادرای در کشور فرانسه را طی نماید و به مدت معینی استخدام نیروی کار را در کشور فرانسه و اتحادیه اروپا آگهی نماید. شایان ذکر است افرادی که قصد دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایی را دارند، بایستی به زبان فرانسوی مسلط باشند و همچنین از لحاظ تخصص و دانش به عنوان نیروی کار ماهر شناخته شوند. اخیراً دولت فرانسه نیروهای کاری ماهر را از طریق ویزای Talent Passport  جذب نموده است و شامل فارغ التحصیلان تازه کار ماهر، کارگران داری کارت آبی فرانسه، محققان و دانشمندان، هنرمندان و بازیگران حرفه ای، کارمندان یک شرکت نوآوارنه و … می باشد که افراد از این طریق اقامت ۴ ساله دریافت می نمایند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه از طریق کاری :

 1. دریافت مجوز کاری به وسیله کارفرما در کشور فرانسه
 2. ارائه پاسپورت معتبر
 3. تکمیل فرم های ویزای فرانسه
 4. دو عدد عکس با زمینه سفید
 5. پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزا
 6. نامه تمکن مالی به میزان هزینه های زندگی فرد در فرانسه به مدت ۳ ماه

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کار فرانسه

کار در فرانسه

یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی برای افرادی که خواهان اخذ ویزای فرانسه از طریق کار می باشند، نرخ بیکاری است که در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری در کشور فرانسه ۸٫۷ درصد می باشد که نشان از تعداد زیاد نیروی بیکار در این کشور می باشد.

نمودار نرخ بیکاری کشور فرانسه

با توجه به  نرخ بیکاری بالا در کشور فرانسه و همچنین پیچیدگی های دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ مجوز کاری در این کشور توصیه ما به افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند؛ کشورهایی نظیر اتریش و آلمان می باشد که شرایط و بستر مناسبی را برای ایرانیان فراهم نموده است که در این زمینه شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از به روزترین و کامل ترین اطلاعات موجود به صورت رایگان بهره مند گردید و همچنین می توانید از طریق لینک های زیر در رابطه با مهاجرت کاری به این کشورها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

کار در آلمان یا اتریش

ویزای فرانسه و ویزای درمانی

سیستم مراقبت های بهداشتی در فرانسه یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراقبت های پزشکی در جهان محسوب می گردد. افرادی که مقیم کشور فرانسه می باشند و یا در حال کار کردن در کشور فرانسه می باشند که کارفرمایی مبلغ بیمه فرد را پرداخت می کند، می توانند با پرداخت هزینه های اندک از بهترین پزشکان و امکانات پزشکی بهره مند گردند. دولت فرانسه با دریافت مالیات زیاد از شهروندان و افرادی که در فرانسه شاغل می باشند و با اختصاص دادن ۱۱ درصد از تولید ناخالص داخلی خود به بخش بهداشت توانسته است بیش از ۷۰ درصد هزینه های درمانی و ۸۰ درصد از هزینه های بیمارستان را پوشش دهد و بخش ناچیز هزینه های دیگر را فرد می تواند از طریق بیمه های خصوصی هم پوشانی نماید، بنابراین افرادی که تحت پوشش خدمات بهداشت و درمانی فرانسه هستند، عملاً برای درمان هزینه ای را پرداخت نمی نمایند.

افرادی که از مراقبت های پزشکی لازم در کشور خود بی بهره اند، می توانند با اخذ ویزای فرانسه در زمینه درمانی به این کشور سفر نمایند و از بهترین امکانات موجود استفاده نمایند. ویزای درمانی فرانسه به عنوان ویزای کوتاه مدت شناخته می شود که برای ۳ ماه صادر می گردد و برای بیمارانی که نیازمند درمان بیش از سه ماه باشند، می توانند برای دریافت مجوز اقامت موقت درخواست نماید که تا مدت زمان درمان وی معتبر می باشد. ویزای درمانی فرانسه ممکن است با توجه به وضعیت بیمار قابل تمدید باشد. مدارک لازم برای اخذ ویزای درمانی فرانسه به شرح ذیل می باشد.

 1. داشتن نامه از پزشک، کلینیک یا بیمارستان مبنی بر نیاز فرد به خدمات پزشکی در فرانسه
 2. ارائه اسناد مالی لازم که نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت هزینه های درمانی و بیمارستان است
 3. تکمیل فرم های مربوط به ویزای فرانسه
 4. تعداد ۲ قطعه عکس مناسب
 5. ارائه پاسپورتی که بیش از سه ماه اعتبار دارد
 6. رزور پرواز رفت و برگشت از فرانسه
 7. ارائه بیمه نامه معتبر که حداقل هزینه ۳۰,۰۰۰ یورو را پوشش می دهد که افراد با پرداخت ۹۵ یورو به مدت ۹۰ روز بیمه می گردند
 8. اثبات داشتن محلی برای سکونت که شامل هتل، بیمارستان، اجاره منزل یا …
 9. ارائه گواهی هویتی

افرادی که قصد دریافت ویزای فرانسه برای اهداف پزشکی را دارند، بایستی از سفارت فرانسه در کشور خود درخواست نمایند، که معمولا ۱۵ روز طول می کشد که پرونده شخص مورد بررسی قرار گیرد و ویزای وی صادر گردد. همراه بیمار نیز می تواند با اثبات روابط خود با متقاضی و ارائه اسناد و مدارکی درخواست ویزا نماید.

ویزای درمانی فرانسه ـ اقامت درمانی در فرانسه

ویزای فرانسه و ویزای بلندمدت

همانطور که خاطر نشان کردیم افرادی که قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در فرانسه را دارند، بایستی برای ویزای بلند مدت فرانسه درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه نمایند، که برخی از ویزاهای بلند مدت فرانسه شامل ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای فرانسه از طریق کار را بررسی نمودیم و در این قسمت به بررسی سایر ویزاهای بلند مدت فرانسه می پردازیم. این مقاله توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور گردآوری گردیده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی است و پیگرد قانونی دارد.

ویزای فرانسه و ویزای الحاق به خانواده

ویزای الحاق به خانواده به عنوان یکی از ویزاهای بلندمدت به شمار می رود و مدت اقامت فرد بستگی به اقامت متقاضی اصلی دارد این ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال صادر می گردد و نکته اصلی در رابطه با درخواست این ویزا این موضوع است که متقاضی اصلی بایستی اثبات نماید که دارایی لازم برای هزینه زندگی خانواده اش را دارد.

همراه ـ بررسی ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

ویزای فرانسه و ویزای ازدواج

 ویزای ازدواج نیز یک ویزای بلند مدت است و فردی که با یک تبعه فرانسوی ازدواج می نماید، در ابتدا اقامت ۴ ساله کشور فرانسه را دریافت می نماید؛ سپس می تواند با اثبات شرایطی برای اخذ پاسپورت فرانسه اقدام نماید. فرد با اخذ ویزای نامزدی به مدت ۶ ماه می تواند به کشور فرانسه مهاجرت نموده و ازدواج خود را در این کشور ثبت نمایند.

اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه

ویزای فرانسه و ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری فرانسه یکی از ویزای بلند مدت محسوب می گردد که فرد می تواند از طرق مختلف موفق به اخذ ویزای فرانسه از طریق سرمایه گذاری گردد. در ابتدای امر لازم است شرایط کشور فرانسه برای سرمایه گذاری را عنوان کنیم و سپس به بررسی راه های مختلف سرمایه گذاری بپردازیم. یکی از مهمترین موضاعات در امر سرمایه گذاری، موضوع استاندارد های سرمایه گذاری است و ماحصل استاندارد های سرمایه گذاری جلوگیری از مصادره اموال سرمایه گذار خارجی در کشور هدف است. مصادره اموال به صورت مستقیم یا به صورت غیر مستقیم با وضع قوانین محدود کننده قدرت سرمایه گذار خارجی صورت می پذیرد. کشور فرانسه یکی از امن ترین کشور ها از حیث مصادره اموال است و همانطور که در نمودار زیر مشاهد می نمایید ریسک از دست رفتن دارایی سرمایه گذار خارجی عدد ۱ می باشد که کمترین میزان ریسک می باشد( عدد ۱ کمترین ریسک، عدد ۷ بیسترین ریسک مصادره اموال)

نمودار نرخ مصادره اموال کشور فرانسه

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در باب سرمایه گذاری کیفیت نظارتی دولت است که می تواند با اتخاذ قوانین صحیح باعث ایجاد بستری مناسب برای سرمایه گذار خارجی گردد و فساد مالی به شدت کاهش یابد. گاهاً قوانینی دست و پا گیر در برخی از کشورها وجود دارد که تاثیر بسزایی در تصمیم سرمایه گذار خارجی دارد. با توجه به قوانین نظارتی مناسب در کشور فرانسه و طبق معاهده ای که سالیان پیش بین ایران و این کشور منعقد گردیده است، فرد می تواند مالکیت دارایی های خود را در این کشور به طور کامل داشته باشد. در نمودار زیر کیفیت نظارتی مناسب دولت فرانسه مشهود است .(عدد شاخص بین ۲٫۵- و ۲٫۵ ارزش گذاری می گردد)

نمودار کیفیت نظارتی در کشور فرانسه

با توجه به شرایط مناسب برای امر سرمایه گذاری در فرانسه و همچنین نرخ رشد اقتصادی مطلوب ( نرخ رشد اقتصادی ۱٫۲ درصد برای سال ۲۰۱۹) افراد می توانند برای اخذ ویزای فرانسه به صورت بلند مدت درخواست نمایند. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در فرانسه وجود دارد که یکی از این راه ها از طریق خود حمایتی می باشد که فرد نیازی به انتقال سرمایه خود به کشور فرانسه ندارد و تنها با اثبات توانایی مالی می تواند ویزای فرانسه را دریافت نماید که این مبلغ برای متقاضی اصلی ۴۰,۰۰۰ یورو و برای همسر وی ۱۸,۰۰۰ یورو و برای فرزندان زیر ۱۸ سال مبلغ ۱۰,۰۰۰ می باشد و همچنین فرد بایستی ملکی را در کشور فرانسه اجاره یا خریداری نماید. مدت اقامتی که فرد از این طریق حاصل می کند ۵ ساله می باشد و پس از ۵ سال فرد می تواند برای اقامت دائم و ۱۰ ساله خود اقدام نماید. به جهت کسب اطلاعات جزئی تر در این خصوص پیشنهاد می کنیم به مقاله ای با عنوان خود حمایتی فرانسه از همین وبسایت رجوع کنید.

ویزای فرانسه ـ مهاجرت به فرانسه ـ پاسپورت فرانسه

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خود حمایتی فرانسه

مقاله مرتبط

مقایسه خود حمایتی فرانسه و اتریش

ویزای فرانسه و مدارک لازم برای اقدام

متقاضیان با توجه به هدفی که دارند می توانند برای اخذ ویزای فرانسه اقدام نمایند و به این کشور مهاجرت کنند، اما به طور کلی فرد برای دریافت ویزای فرانسه بایستی مدارک و شرایطی را فراهم نماید و همچنین ذکر این نکته ضروری است که چنانچه مدارک فرد ناقص باشد، احتمال رد شدن ویزای فرد نیز بالا می رود و در ابتدا فرد بایستی وقت سفارت برای مصاحبه رزرو نموده و در روز تعیین گردیده به سفارت مراجعه نماید و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه را تسلیم دارد. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه از طریق سرمایه گذاری در این کشور به شرح ذیل می باشند:

 1. تکمیل نمودن فرم های ویزای فرانسه از طریق سرمایه گذاری .
 2. داشتن پاسپورت معتبر .
 3. تعداد ۲ قطعه عکس با استاندارهای پاسپورت که در طی سه ماه قبل از درخواست تهیه گردیده است.
 4. ارائه گواهی مربوط به محل سکونت شخص متقاضی در کشور فرانسه
 5. ارائه نامه تمکن مالی .
 6. مسلط بودن به زبان انگلیسی یا فرانسوی.
 7. ارائه مدارک مربوط به بیمه مسافرتی .
 8. ارائه مدارک لازم با توجه به هدف سفر به فرانسه

ویزای فرانسه و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فرانسه

ویزای فرانسه و وکیل متخصص ویزا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ ویزای این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که امروزه قوانین کشورها مدام در حال تغییر می باشد و فرد بایستی برای اقدام از هر روشی اطلاعات کامل و جامع در آن زمینه داشته باشد و اخذ ویزای فرانسه چه از طریق کار، چه از طریق تحصیل، چه از طریق سرمایه گذاری و… پیچیدگی های خاص خود را دارد و رد شدن ویزای فرد می تواند شانس وی را برای درخواست ویزای مجدد برای کشور فرانسه یا سایر کشور ها را کاهش دهد و بهتر است که فرد در این زمینه با وکیلی با دانش و تخصص کافی در امر مهاجرت مشورت نماید. مهمترین نکته در باب انتخاب وکیل مهاجرت ، پروانه وکالت و تجربه کاری وی می باشد، کما اینکه افراد زیادی با عدم آگاهی و با انتخاب موسساتی که اعزام دانشجو یا کاریابی می باشند آینده خود و خانواد خود را تحت الشعاع قرار می دهند، توصیه اکید ما به شما این است که با افرادی که دارای اعتبار، تجربه کاری و پروانه وکالت می باشند اقدام نمایید.

موسسه حقوقی ملک پوربا کوله باری از تجربه و با سابقه کاری بیش از ۱۵ سال در زمینه حقوق بین الملل، با کارشناسان و مشاورین خبره و با دانش در زمینه مهاجرت، همکاری با وکلای سایر کشور ها و با هزاران ویزای موفق افتخار این را دارد که همواره با ارائه بهترین خدمات به هموطنان عزیزمان اسباب موفقیتشان را فراهم نموده است. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در زمینه ویزای فرانسه یا سایر کشور ها اطلاعات رایگان اخذ نمایید. شما می توانید از طریق لینک زیر ویزاهای موفق و مصاحبه موکلین موسسه حقوقی ملک پور را مشاهده نمایید.

موسسه مهاجرتی ـ وکیل مهاجرت ـ مشاوره مهاجرت

خدمات مهاجرتی با کمترین هزینه

ویزای فرانسه و وقت سفارت ویزای کشور فرانسه

افرادی که خواهان اخذ ویزای فرانسه می باشند، می توانند درخواست خود را به صورت آنلاین به سفارت فرانسه در ایران ارائه نمایند و وقت سفارت خود را تنظیم نمایند که به طور کلی هنگامی که فرد مدارک خود را ارسال می نماید، می تواند وقت سفارت خود را نیز تعیین کند. متقاضیان نیز می توانند با ارسال ایمیلی که حاوی مشخصات شناسنامه ای فرد، شماره پاسپورت، تاریخ سفر به فرانسه و… به مرکز VFS وقت خود را برای سفارت تعیین نمایند. در برخی موارد حجم درخواست ویزا بالا می باشد و ممکن از وقت سفارت شما به طول بینجامد. معمولا وقت سفارت فرد ممکن است بین یک تا ۶ هفته تعیین گردد. شایان ذکر است افرادی که وقت سفارت تعیین نموده اند باید در تاریخ مشخص شده در سفارت حضور پیدا کنند و مدارک خود را به صورت فیزیکی ارائه نمایند و نقص در مدارک ممکن است سبب رد درخواست ویزای فرانسه گردد.

راههای تماس با سفارت فرانسه ـ‌ آدرس سفارت فرانسه ـ فاکس سفارت فرانسه ـ وبسایت سفارت فرانسه

فرآیند اخذ ویزای فرانسه از طریق شرکت VFS در لینک زیر آورده شده است:

https://france-visas.gouv.fr

ویزای فرانسه و توصیه های مهم

به طور کلی پروسه مهاجرت به کشوری سخت و مشکل می باشد و افراد در هنگام  انتخاب کشور مقصد و یا انتخاب مسیر درست مهاجرت با توجه به شرایطی که دارند دچار سردگمی می گردند، علاوه بر این موضوع افراد بایستی برای اخذ ویزا نهایت دقت خود را به کار گیرند. افرادی که برای اخذ ویزای فرانسه اقدام می نمایند باید تمام مدارک خواسته شده را به طور کامل آماده نمایند. توجه به هزینه های زندگی در فرانسه، شاخص های مهم اقتصادی، کیفیت آموزشی در این کشور، کیفیت زندگی و… می تواند فرد را در انتخاب مسیر مهاجرت و اخذ ویزای فرانسه راهنمایی نماید. همانطور که بیان داشتیم برخی از روش های مهاجرت به فرانسه مانند کار در فرانسه برای افراد امری دشوار می باشد و افراد می توانند از طریق سایر روش ها برای کشور فرانسه اقدام نمایند.

با توجه به سختی های مسیر مهاجرت بایستی با وکیلی با دانش در زمینه مهاجرت مشورت نمایید. از این رو شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموه و اطلاعات رایگان اخذ کنید. همانطور که ذکر کردیم امر مهاجرت برای تمامی افراد با هر شرایطی سخت و دشوار می باشد و افرادی که خواهان مهاجرت به کشوری هستند، همواره بایستی انگیزه و تلاش خود را برای مهاجرت حفظ کنند و علاوه بر این موضوع، طی نمودن مسیرهای پیشرفت و رسیدن به موفقیت نیازمند برنامه ای کامل می باشد که خوشبختانه موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مجموعه ای تحت عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تمامی مسیر های مهاجرت و کشورهای مختلف را برای متقاضیان ترسیم نموده است که شما می توانید از طریق لینک زیر این محصول را خریداری نمایید و همانند یک وکیل مهاجرت طبق شرایط خود تصمیم گیری نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای فرانسه و سخن پایانی

ویزای فرانسه، راه های مختلف اخذ ویزای کشور فرانسه و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که بیان داشتیم متقاضیان می توانند بر اساس اهداف خود برای ویزای کوتاه مدت یا بلندمدت فرانسه اقدام نمایند. از شش طرق مسیر مهاجرت به کشورها، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با توجه به رعایت استاندارد های سرمایه گذاری در فرانسه و مهاجرت از طریق تحصیل با توجه به کیفیت آموزشی بالا و هزینه پایین شهریه دانشگاه، توصیه می گردد. اما افرادی که قصد مهاجرت از طریق کار را دارند با توجه به پیچیدگی ها و دشواری های موجود برای اخذ ویزای کاری فرانسه، می توانند برای کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، کانادا و… اقدام نمایند. اخذ ویزای فرانسه نیازمند داشتن آگاهی کامل از انتخاب مسیر مهاجرت و تبعات حاصل از آن، حقوق بین الملل، قوانین کشور فرانسه و… می باشد که در این زمینه فرد بایستی با یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت مشورت نماید. موسسه حقوقی ملک پور با کارشناسان و مشاورین خبره در زمینه مهاجرت آماده ارائه کامل ترین و به روز ترین اطلاعات برای هموطنان عزیزمان می باشد. شما عزیزان می توانید با این موسسه تماس حاصل نموده و اطلاعات جامعی در زمینه اخذ ویزای فرانسه یا سایر کشورها به صورت رایگان و تخصصی کسب نمایید و درصورت داشتن ابهام یا سوالی در زمینه مهاجرت سوالات خود را در بخش دیدگاه این مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین وبسایت مطرح نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ