ویزای لیتوانی و بررسی شرایط اخذ انواع ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی ، مراحل مورد نیاز جهت دریافت ویزای لیتوانی و کلیه راه ها و شرایط اخذ انواع ویزای این کشور در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. راه های اخذ ویزای کشور لیتوانی چیست؟ مدارک و اسناد مهم و مورد نیاز برای اخذ انواع ویزای لیتوانی کدامند؟ آیا کشور لیتوانی به ایرانیان ویزا می دهد؟ شما با مطالعه این نوشتار به پاسخ این قبیل سوالات و دیگر سوالات در این خصوص دست پیدا خواهید نمود. کشور لیتوانی از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می باشد و شما با اخذ ویزای لیتوانی می توانید به کلیه کشورهای عضو شنگن سفر نمایید. امروزه با بالا رفتن تب و تاب مهاجرت افراد زیادی تمایل دارند که اقامت و پاسپورت کشور دیگری را دارا بوده و از شرایط شهروندی کشورهای سطح بالای اروپایی و کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا بهره مند گردند. می توان گفت مهاجرت از جمله بزرگترین تصمیماتی خواهد بود که هر فردی در سراسر زندگی خود اخذ می نماید، حال آنکه در راستای این تصمیم مهم تا چه میزان به موفقیت خواهد رسید، عواملی چون میزان اطلاعات مهاجرتی فرد، بهره مندی از اطلاعات و قوانین بین المللی کاملا به روز و همچنین برخورداری از یک وکیل حرفه ای بین المللی میزان شانس دستیابی به این مهم را به مراتب افزایش خواهد داد. ویزای لیتوانی را از راه های مختلفی می توان دریافت نمود که در این نوشتار که به همت کارشناسان و متخصصان مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است به صورت کامل و مفصل شرح داده خواهد شد. در صورت هر گونه سوال مهاجرتی چندین راه به منظور رسیدن به پاسخی کامل و موثق برای شما سروران وجود دارد که عبارتند از جستجوی موضوع مورد نظر با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل و در نهایت دستیابی تعداد بسیاری مقاله و فایل های صوتی و تصویری در آن باب و یا مطرح نمودن سوالات در قسمت پرسش و پاسخ کلیه سایت های ملک پور و یا طرح سوال مورد نظر در قسمت دیدگاه ها. همچنین چنانچه تمایل به اخذ اطلاعات وسیع در رابطه با کشورهای مناسب جهت مهاجرت و بهترین مسیر مهاجرت دارید، می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و شرایط خود را ضمن دریافت اطلاعات مهاجرتی به صورت کامل بررسی نمایید.

در ادامه به مباحث ذیل خواهیم پرداخت:

ویزای لیتوانی
 • ویزای لیتوانی و شرایط عمومی
 • انواع ویزای لیتوانی
  • A
  • B
  • C
  • D
 • ویزای تحصیلی لیتوانی
 • ویزای کاری لیتوانی
 • ویزای درمانی لیتوانی
 • ویزاهای لیتوانی و ویزای بلند مدت
 • ویزاهای لیتوانی و انواع دیگر ویزا
 • ویزای لیتوانی و مدارک لازم
 • وکیل متخصص ویزای لیتوانی
 • وقت سفارت ویزای لیتوانی
 • ویزای لیتوانی و توصیه های مهم
 • ویزای لیتوانی و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

ویزای لیتوانی و شرایط عمومی

کشور لیتوانی در شمال شرق اروپا واقع شده است که از شرق و جنوب شرقی در همسایگی کشور بلاروس، از شمال در همسایگی کشور لتونی، از جنوب در همسایگی کشور لهستان، از جنوب غربی در همسایگی کشور روسیه قرار دارد. کشور لیتوانی از غرب به دریای بالتیک منتهی می گردد.

لیتوانی بر روی نقشه ـ کشور لیتوانی کجاست؟ ـ مهاجرت به لیتوانی

لازم به ذکر است که کشور لیتوانی از سال ۲۰۰۷ به عضویت پیمان شنگن در آمده است و این مطلب بدین معنا خواهد بود که با اخذ ویزای لیتوانی می توان به کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن سفر نمود. همچنین در صورتی که متقاضی اخذ ویزای لیتوانی در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور لیتوانی گردد، در نهایت می تواند در کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن به کار، تحصیل، تجارت و همچنین زندگی بپردازد و از کلیه امکانات شهروندان اتحادیه اروپا و شنگن استفاده نماید. کشورهای لتونی، روسیه، هلند، آلمان، استونی، بلاروس و لهستان را می توان به عنوان شرکای اقتصادی کشور لیتوانی در امر صادرات و واردات نام برد. از آنجایی که کشور لیتوانی از اسکله پیشرفته و مجهز بندری کلایپدا برخوردار است و همچنین به دلیل قرار گرفتن در کنار دریای بالتیک، از لحاظ ترانزیتی نقش بسیار مهمی بین اروپای شرقی و اروپای غربی ایفا می کند. از جمله صادرات کشور لیتوانی می توان به تولیدات معدنی، پارچه، صنایع چوبی و مبلمان، مواد غذایی و همچنین تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و شیمیایی اشاره نمود. در کنار صنایعی که ذکر شد می توان به صنعت توریسم کشور لیتوانی اشاره داشت که با توجه به مناظر زیبا و اماکن تاریخی مورد استقبال بسیار قرار گرفته است. از آنجایی که کشور لیتوانی به عنوان دومین کشور سبز قاره اروپا شناخته شده است، از جذابیت های بصری بسیاری برخوردار می باشد که با تکیه بر این جاذبه، سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی توریست از سراسر جهان می باشد. اقتصاد کشور لیتوانی با توجه به نوپا بودن، از پتانسیل بسیاری برای ورود سرمایه گذاران خارجی برخوردار می باشد. در ادامه نموداری مبنی بر نرخ رشد اقتصادی این کشور را مشاهده می نمایید. همانطور که شاهد هستید کشور لیتوانی با رشد اقتصادی بسیاری بالایی در سال ۲۰۱۷ همراه بوده است و طی هفت سال گذشته با شیب قابل توجهی افزایش یافته است. ذکر این نکته نیز شاید برایتان جالب باشد که سرعت بالای اینترنت در کشور لیتوانی ، در میان کشورهای اروپایی شناخته شده است. در ادامه نمودار نرخ تولید ناخالص داخلی و جدول اطلاعات عمومی به جهت آشنایی شما سروران با کشور لیتوانی و اقتصاد آن تهیه گردیده است:

نمودار نرخ تولید ناخالص داخلی کشور لیتوانی

اطلاعات عمومی در مورد کشور لیتوانی ـ لیتوانی در یک نگاه

انواع ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی انواع متفاوتی دارد که با توجه به هدف متقاضی از اخذ ویزای این کشور، مدت زمان اقامت وی و همچنین علت بازدیدش از کشور لیتوانی می توان برای اخذ ویزای مورد نظر اقدام نمود. کشور لیتوانی در عضویت اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شنگن می باشد، لازم به تکرار است که با اخذ ویزای لیتوانی می توان به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن سفر نمود. انواع ویزای لیتوانی عبارتند از:

 • ویزای لیتوانی نوع A

این نوع از ویزای لیتوانی به كسانی تعلق خواهد گرفت كه به قصد تعویض پرواز، یك توقف در فرودگاه های بین المللی كشور لیتوانی داشته باشند. از آنجایی كه كشور لیتوانی از اعضای پیمان شنگن می باشد، به جهت سفر به كلیه كشورهای عضو شنگن به منظور تعویض پرواز می توان از فرودگاههای بین المللی لیتوانی استفاده نمود. لازم به ذكر است كه متقاضیان با دارا بودن این نوع از ویزای لیتوانی تنها قادر به حضور در فرودگاه ها خواهند داشت و نمی توانند از فرودگاه خارج گردند.

 • ویزای لیتوانی نوع B

این نوع از ویزای لیتوانی به افرادی تعلق خواهد گرفت كه شرایطی مشابه ویزای نوع A را داشته باشند با این تفاوت كه اجازه خروج از فرودگاه های لیتوانی را خواهد داشت چرا كه گاهی اوقات ممکن است پرواز بعدی برای رسیدن به مقصد مورد نظر چند روز دیگر باشد و در این چند روز متقاضی می تواند در کشور لیتوانی اقامت داشته باشد. حداكثر زمانی كه متقاضیان با دارا بودن ویزای لیتوانی نوع B می توانند در این کشور حضور داشته باشند ۵ روز می باشد.

 • ویزای لیتوانی نوع C

این نوع از ویزای لیتوانی به افرادی تعلق خواهد گرفت كه قصد حضور در كشور لیتوانی به قصد تفریح و گردش گردی، شركت در كنفرانس و همایشهای علمی و فرهنگی ،تجارت و … را دارند. با این نوع از ویزا افرادی كه قصد سفر به لیتوانی دارند، می توانند به دیگر كشورهای عضو پیمان شینگن نیز سفر نمایند.

 • ویزای لیتوانی نوع D

این نوع ویزای لیتوانی بنا بر هدف متقاضی از مهاجرت به این کشور، مدت اعتبار متفاوتی خواهد داشت. به ویزای لیتوانی با عنوان ویزای نوع D ، ویزای بلند مدت اطلاق می گردد كه به افرادی كه قصد كار، تحصیل و یا سرمایه گذاری در كشور لیتوانی دارند، تعلق خواهد گرفت.

ویزای شنگن ـ استیکر ویزای شنگن ـ مسافرت به اروپا ـ ویزای اروپا

ویزای تحصیلی لیتوانی

تحصیل در کشور لیتوانی در اکثر رشته ها به زبان لیتوانیایی می باشد و در صورتی که تمایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه های لیتوانی دارید، می توانید در ابتدای ورود به این کشور در دوره های یکساله زبان لیتوانیایی شرکت نمایید و در صورت تسلط به زبان لیتوانیایی می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور ادامه تحصیل دهید.

تحصیل در لیتوانی ـ ویزای تحصیلی لیتوانی ـ ویزای لیتوانی از نوع تحصیل

می توان گفت هزینه تحصیل شما تقریبا رایگان می باشد، چرا که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به صورت سالیانه تنها ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو خواهد بود. در صورت تمایل به تحصیل در کشور لیتوانی به این نکته توجه نمایید که رشته های محدودی به زبان انگلیسی تدریس می گردد و شهریه سالیانه تحصیل در کشور لیتوانی به زبان انگلیسی بسته به رشته تحصیلی و نوع مقطع بین ۳۰۰۰ الی ۹۰۰۰ یورو می باشد. اگر تمایل به تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی دارید و در همین حدود هزینه برای شما میسر است، پیشنهاد می شود تحصیل در کشورهایی نظیر جمهوری چک و مجارستان را بیشتر مد نظر داشته باشید، زیرا دامنه انتخاب رشته های مختلف به زبان انگلیسی برای شما بسیار گسترده تر خواهد بود. در صورتی که تمایل به تحصیل در لیتوانی داشته باشید باید ویزای لیتوانی تایپ D را دریافت نمایید و به این کشور سفر نمایید. تحصیل در کشور لیتوانی در مقطع کارشناسی ۳ الی ۶ سال به طول می انجامد که در صورت یادگیری زبان لیتوانیایی، متقاضی میتواند در دانشگاه های دولتی این کشور ادامه تحصیل داده که هزینه تحصیلش تقریبا رایگان خواهد بود و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد که معمولا آیلتس ۶ می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشور لیتوانی ترجمه رسمی مدرک دیپلم ۱۲ ساله بهمراه ریز نمرات می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور لیتوانی معمولا بین ۱٫۵ الی ۲ سال به طول می انجامد که در صورت تسلط به زبان لیتوانیایی نیز تحصیل در این مقطع تقریبا رایگان خواهد بود و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی متقاضی باید مدرک زبان معادل آیلتس ۶٫۵ ارائه نماید. تحصیل در مقطع دکترا نیز در کشور لیتوانی بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد و متقاضی علاوه بر مدرک زبان و دارا بودن مدارک تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، نیاز به یک استاد راهنما خواهد داشت که تمایل به همکاری با وی در یک پروژه علمی داشته باشد و پیش تر این استاد راهنما با متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کشور لیتوانی مصاحبه نموده باشد. متقاضی پس از فارغ التحصیلی در کشور لیتوانی می تواند با یافتن کار مناسب شرایط اقامت کاری خود را فراهم سازد و پس از ۵ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت دائم کشور لیتوانی گردد و در ادامه پس از ۳ الی ۵ سال بعد از دریافت کارت اقامت دائم لیتوانی می تواند به منظور دریافت پاسپورت لیتوانی اقدام نماید. لازم به ذکر است دانشجویان بین المللی در کشور لیتوانی اجازه کار نیمه وقت را نیز خواهد داشت و بسته به مقطع تحصیلی مدت زمان کار ضمن تحصیل متفاوت خواهد بود. در ادامه شما را با دانشگاه های کشور لیتوانی آشنا خواهیم کرد.

جدول لیست دانشگاههای برتر کشور لیتوانی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لیتوانی از نوع تحصیلی عبارتند از:

 • پاسپورت
 • کلیه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی به زبان لیتوانیایی
 • عکس
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای لیتوانی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • بیمه نامه درمانی معتبر
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در لیتوانی

ویزای کاری لیتوانی

دریافت ویزای لیتوانی از نوع ویزای کار امری مشکل و دشوار خواهد بود، چرا که با توجه به نرخ بیکاری نسبتا بالای کشور لیتوانی، متقاعد نمودن اداره کار لیتوانی توسط کارفرما با دلایلی مثل عدم وجود فرد ماهر در موقعیت شغلی مورد نظر از اتباع لیتوانی و در نهایت از اتباع اتحادیه اروپا را می توان ناممکن تلقی نمود. به جهت اثبات این مدعا مبنی بر نرخ بیکاری بالای کشور لیتوانی می توانید نمودار نرخ بیکاری کشور لیتوانی را مشاهده نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کشور لیتوانی

همانطور که ملاحظه می فرمایید، نرخ بیکاری کشور لیتوانی در سال ۲۰۱۸ معادل ۶٫۰۱ درصد می باشد. پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیان کار در اروپا، ورود کاری به کشورهایی است که نیازمند نیروی کاری ماهر می باشد، کشورهای توسعه یافته و صنعتی از جمله این کشورها محسوب می گردند. اغلب کشورهای پیشرفته با ارائه ویزای کاری امکان مهاجرت نیروی کاری ماهر و متخصص را فراهم می سازند مانند کشورهای آلمان و اتریش که با ارائه ویزای جستجوی کاری شرایط کاری را برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا ایجاد می نمایند. پیشنهاد می کنیم در رابطه با کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا که از نیروی ماهر کاری استقبال می نمایند نیز تحقیقاتی داشته باشید و بعد به مهاجرت کاری اقدام نمایید. فرایند اخذ ویزای لیتوانی با عنوان ویزای کاری عبارتند از: آگهی نمودن موقعیت شغلی مورد نظر در روزنامه ها و سایت های پر مخاطب در کشور لیتوانی به مدت ۳ ماه چرا که اولویت به جهت صاحب شغل شدن، با اتباع لیتوانی می باشد. در صورت یافت نشدن داوطلبی از اتباع لیتوانی که مشخصات مورد نیاز کارفرما در موقعیت شغلی مورد نظر را دارا باشد، موقعیت شغلی مورد نظر در سراسر اروپا باید به مدت ۳ ماه آگهی گردد. در صورت نیافتن داوطلبی از اتباع اتحادیه اروپا، کارفرما با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می تواند به جهت اخذ مجوز کاری برای اتباع غیر اروپایی به اداره کار لیتوانی مراجعه نماید و پس از طی نمودن مراحلی این مجوز را دریافت نماید.

به جهت اخذ ویزای لیتوانی با عنوان ویزای کاری مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • کلیه مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری
 • گواهی تمکن مالی
 • قراداد منعقد شده بین متقاضی ویزای کاری لیتوانی و کارفرما با قید دقیق مدت زمان استخدام و مبلغ دقیق حقوقی که به متقاضی داده می شود
 • بیمه نامه
 • دعوتنامه کاری

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

ویزای درمانی لیتوانی

ویزای لیتوانی از نوع درمانی برای  طی نمودن مراحل درمانی متقاضی در کشور لیتوانی اعطا می گردد که بمنظور دریافت آن سلسله مدارک و مراحلی باید طی شود. هزینه درخواست بمنظور اخذ ویزای درمانی لیتوانی ۶۰ یورو می باشد. لازم به ذکر است در صورتی متقاضی واجد الشرایط اخذ این ویزای لیتوانی می شود که به آن خدمات و امکانات پزشکی در کشور خود دسترسی نداشته باشد.

در ادامه کلیه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لیتوانی از نوع درمانی را ذکر خواهیم نمود:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • عکس
 • بیمه نامه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای لیتوانی از نوع درمان
 • کلیه مدارک پزشکی
 • بیمه پزشکی مسافرتی
 • تأیید اعتبار مالی کافی برای پرداخت خدمات پزشکی، سپرده یا پیش پرداخت خدمات پزشکی
 • سندی از موسسه بهداشت و درمان در لیتوانی که ضرورت خدمات پزشکی را تأیید می کند
 • نامه ای مبنی بر اشتغال به کار و یا تحصیل
 • رسید پرداختی هزینه های ویزا
 • ارائه آدرس دقیق محل اقامت ( هتل و …)

ویزای درمانی ـ درمان در خارج از کشور ـ ویزای پزشکی ـ معالجه و درمان در خارج از کشور

ویزای لیتوانی و ویزای بلند مدت

ویزای لیتوانی بر حسب هدف متقاضی مدت اعتبار مشخصی خواهد داشت. به طور مثال برای افرادی که بمنظور اخذ ویزای لیتوانی نوع تحصیلی و یا نوع کاری اقدام می کنند، بسته به مدت زمان تحصیل و یا مدت زمان قرارداد منعقد شده با کارفرما ویزا صادر خواهد شد. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای بلند مدت تحصیلی لیتوانی پس از پایان فارغ التحصیلی، کار مناسبی در این کشور بیابد، می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر داده و پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات به این کشور می تواند درخواست اقامت دائم کشور لیتوانی را با مراجعه به اداره کار ارائه نماید. همچنین در صورتی که متقاضی از طریق ویزای کاری این کشور اقدام نماید، نیز می تواند پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات موفق به دریافت اقامت دائم لیتوانی شود. پس از ۳ الی ۵ سال بعد از دریافت کارت اقامت دائم نیز قادر به دریافت پاسپورت کشور لیتوانی با مراجعه مجدد به اداره مهاجرت کشور لیتوانی و ارائه درخواست خود، خواهد بود.

لیتوانی ـ مهاجرت به لیتوانی ـ ویزای لیتوانی

ویزاهای لیتوانی و انواع دیگر ویزا

کشور لیتوانی دارای ویزاهای متعددی می باشد که متقاضیان بسته به هدف سفر خود اقدام به اخذ آن می نمایند. در ادامه به معرفی برخی دیگر از انواع ویزای لیتوانی خواهیم پرداخت.

 • ویزای لیتوانی با نام الحاق خانواده

این نوع از ویزای لیتوانی به افرادی تعلق می گیرد که تمایل به ملحق شدن به خانواده درجه اول خود را دارند. به طور مثال می توان ملحق شدن همسر و فرزندان را ذکر نمود. در این پروسه مدارک مختلفی را به سفارت لیتوانی در کشور مبدا باید ارائه نمود. از جمله مدارکی که برای ارائه نیاز خواهد بود عبارتند از مدارک هویتی ، سند ازدواج ،ارائه مدارکی مبنی بر توانایی مالی از طرف فردی که در کشور لیتوانی اقامت دارد به منظور پوشش هزینه های زندگی همسر و یا فرزندانش. در ابتدای امر همسر و فرزند متقاضی اخذ ویزای لیتوانی، یک اقامت یکساله دریافت می نمایند و پس از سپری شدن یکسال می توانند برای اخذ اقامت ۲ ساله نیز اقدام کنند. در نهایت باید گفت که این نوع اقامت قابل تغییر خواهد بود؛ بدین صورت که با الحاق به همسر می توان در کشور لیتوانی پذیرش تحصیلی دریافت نماید و وی اقامت خود را به اقامت تحصیلی تغییر دهد.

ویزای همراه ـ مهاجرت به همراه خانواده ـ‌ Dependent Visa

 • ویزای لیتوانی با عنوان ویزای سرمایه گذاری

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری و اخذ ویزای لیتوانی و همچنین اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور لیتوانی را دارند، می توانند از طریق ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در شرکت های پربازده به این مهم دست یابند. در پروسه ثبت شرکت، افراد متقاضی می توانند با ویزای توریستی به لیتوانی سفر نموده و مشاغل پردرآمد را ارزیابی نمایند و پس از ارزیابی اقدام به سرمایه گذاری کنند. میزان سرمایه اولیه به جهت ثبت شرکت در لیتوانی ۲۸۰۰۰ یورو می باشد که متقاضی سرمایه گذاری در لیتوانی باید با ارائه بیزینس پلن قوی و دفاع از آن مجوزهای لازم را اخذ نماید. در ابتدای امر متقاضی دریافت ویزای لیتوانی نوع سرمایه گذاری در پروسه ثبت شرکت در لیتوانی، یک اقامت یکساله دریافت می نماید و ابقای شرکت و میزان فعالیت های اقتصادی و سودآوری شرکت در پایان سال اول توسط اداره مهاجرت بررسی می گردد؛ در صورت فعال بودن و سودآور بودن شرکت، اقامت سرمایه گذار برای ۲ سال بعد نیز تمدید می گردد و بعد از اتمام سومین سال اقامت در لیتوانی و فعالیت شرکت، اقامت متقاضی ویزای لیتوانی، نوع سرمایه گذاری برای ۲ سال دیگر تمدید می گردد. پس از ۵ سال فعالیت اقتصادی پیوسته شرکت ثبت شده، متقاضی سرمایه گذاری در لیتوانی می تواند جهت اخذ اقامت دائم کشور لیتوانی اقدام نماید. توضیح بیشتر آنکه متقاضی اخذ ویزای لیتوانی از نوع سرمایه گذاری، پس از سپری شدن ۳ الی ۵ سال از دریافت کارت اقامت دائم، قادر به درخواست اخذ پاسپورت کشور لیتوانی با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور خواهد بود. به عنوان توصیه به شما سروران می توانیم عرض کنیم بهترین مسیری که به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کل اتحادیه اروپا و شنگن محسوب می شود، سرمایه گذاری در شرکت هایی است که دارای فعالیت های اقتصادی پربازده و سود آور هستند که به عبارتی امتحان خود را پس داده باشند. از این رو پیشنهاد می کنیم مطالعه  مقاله اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو را از دست ندهید.

سرمایه در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری و ثبت شرکت ـ سرمایه گذاری و گام های کار آفرینی

 • ویزای لیتوانی با عنوان ورزشی ، علمی یا فرهنگی

این نوع از ویزای لیتوانی به منظور حضور در برنامه های خاص ورزشی، علمی و فرهنگی به متقاضیان ارائه داده خواهد شد. مدت زمان این برنامه ها کاملا مشخص خواهد بود و افراد تا پایان این برنامه ها، تنها اجازه اقامت در کشور لیتوانی را خواهند داشت. به جهت اخذ ویزای لیتوانی با این عناوین، مدارکی مانند دعوتنامه حضور در برنامه، تورنومنت و یا کنفرانس و یا همایش های بین المللی، پاسپورت و کلیه مدارک متقاضی و… نیاز می باشد. گفتنی است که این نوع ویزا تایپ C می باشد.

 • ویزای لیتوانی با عنوان بازدیدکننده

این نوع از ویزای لیتوانی به افرادی تعلق می گیرد که قصد دیدار خانواده و یا آشنایان خود را که مقیم کشور لیتوانی هستند، داشته باشند. به منظور ارسال دعوتنامه از جمله مدارکی که بسیار حائز اهمیت می باشد توان مالی فردی است که در لیتوانی اقامت دارد و دعوتنامه ارسال می نماید، چرا که باید قبل از ارسال دعوت نامه توانایی مالی به جهت تامین هزینه های زندگی افرادی که به لیتوانی دعوت می نماید را به اثبات رساند. این نوع ویزا نیز تایپ C می باشد که مدت مجاز اقامت آن معمولا ۹۰ روزه معادل ۳ ماه می باشد و تحت شرایطی می توان به ۱۸۰ روز افزایش یابد.

ویزای همراه

 • ویزای لیتوانی با عنوان توریستی

به منظور دریافت ویزای لیتوانی با عنوان ویزای توریستی متقاضی اخذ ویزای لیتوانی باید هدف از سفر خود را به کشور لیتوانی نشان دهد. این نوع ویزا نیز تایپC  می باشد. شایان ذکر است که ویزای توریستی لیتوانی اجازه سفر به کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن را در کنار کشور لیتوانی به متقاضی خواهد داد.

 • ویزای لیتوانی با عنوان تجارت

این نوع از ویزای لیتوانی به افرادی تعلق می گیرد که با هدف تجارت به کشور لیتوانی سفر می کنند که معمولا این نوع سفرها با ارائه دعوتنامه از طریق شرکای تجاری واقع در لیتوانی صورت می گیرد.

ویزای لیتوانی و مدارک لازم

به منظور دریافت ویزای لیتوانی باید سلسله مراحلی را به همراه ارائه مدارک مورد نیاز هر نوع ویزا به سفارت کشور لیتوانی در کشور مبدا طی نمود که در ادامه آنها را بر می شمریم:

 • ارائه اصل کلیه مدارک هویتی به همراه کپی و ترجمه رسمی آنها که تائیدیه نهادهای رسمی را هم دارا باشند
 • ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • عکس
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه رسمی ( در صورت اقدام به ویزای تحصیلی لیتوانی)
 • ارائه کلیه سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی در صورت تمایل به اخذ ویزای کاری لیتوانی همراه با ترجمه رسمی (به زبان لیتوانیایی)
 • ارائه بیمه نامه
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه
 • ارائه دعوت نامه رسمی ( در صورتی که موجود باشد)

ویزای لیتوانی

وکیل متخصص ویزای لیتوانی

اگر قصد دارید برای اخذ ویزای لیتوانی اقدام نمایید، بهتر است اطلاعاتی کامل از مراحل اخذ آن را از طریق یک وکیل حرفه ای در امور بین الملل دریافت نمایید. حضور یک وکیل آگاه به کلیه شرایط و قوانین کشورها به شما سروران کمک می کند که بدانید مدارک به چه صورت و در چه قالبی باید ارائه گردد. همچنین یاری گرفتن از یک وکیل کارکشته و مسلط به امور مهاجرت یعنی برخورداری از یک پلن مشخص در نحوه برخورد شما با آفیسر صدور ویزا و کلماتی که باید بیان نمایید. در کنار تمامی مواردی که خدمت شما سروران شرح داده شد، مشاوره با یک وکیل مهاجرت مسلط به حقوق بین الملل، شما را در انتخاب مسیر مهاجرت و همچنین انتخاب مقصدی ایده آل یاری خواهد رساند. از مهمترین عوامل در رابطه با رسیدن به مقصد مورد نظر، می توان به همگام بودن وکیل و موکل در تمامی مراحل این مسیر پیچیده و دشوار اشاره داشت. موسسه حقوقی ملک پور با تجربه ای بالغ بر پانزده سال فعالیت در امور مهاجرتی با بهره مندی از وکلای مجرب در حقوق بین الملل و کارشناسان مسلط به قوانین مهاجرتی روز دنیا آماده است تا شما را در امر خطیر و سرنوشت ساز مهاجرت کمک نماید. در صورت تمایل به اخذ مشاوره و بررسی شرایط خود می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید با مراجعه به لینک زیر نمونه ویزاهای موفق این موسسه را ارزیابی نمایید :

وکیل مهاجرتی ـ وکیل متخصص اخذ ویزا

ویزاها و مصاحبه های موکلین

وقت سفارت ویزای لیتوانی

به جهت اخذ ویزای لیتوانی باید از سفارت کشورهای دیگری نظیر ترکیه و یا ارمنستان اقدام نمود. به منظور اخذ وقت مصاحبه در سفارت لیتوانی باید از ۱ الی ۳ ماه قبل درخواست وقت مصاحبه را ارسال کرد.

آدرس و اطلاعات سفارت جهت اخذ ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی و توصیه های مهم

ویزای لیتوانی را از راه های متفاوتی می توان اخذ نمود و در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور لیتوانی شد. هر کدام از راه های مهاجرت نیازمند طی نمودن سلسله مراحلی خواهد بود که پیمودن آن نیاز به اشراف کامل به قوانین مهاجرتی و قوانین داخلی این کشور و آگاهی به تمامی اطلاعات مهم در این زمینه خواهد داشت. در این مسیر همراهی یک وکیل آگاه به کلیه قوانین کشورها و امور بین الملل بسیار موثر و راهگشا خواهد بود؛ چرا که یک وکیل و یک متخصص مسلط به قوانین بین الملل و یک کارشناس متخصص در امور مهاجرت با ارائه اطلاعات به روز و موثق، این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بهترین مقصد و مسیر مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید. نا گفته پیداست که روز به روز شرایط مهاجرت با توجه به تغییر مرتب قوانین بین المللی و مهاجرتی دشوارتر می گردد؛ پس چنانچه تمایل به اخذ اقامت و پاسپورت های کشورهای مطرح و سطح بالای اروپایی و یا کانادا، استرالیا و نیوزلند را دارید، بهتر است ابتدای امر، خود تحقیقاتی در این زمینه داشته باشید. بهترین منابع تحقیقاتی سایت های معتبر می باشند که اطلاعات مهم و به روز در رابطه با انواع راههای مهاجرت، اخذ اقامت و پاسپورت کشورها را در قالب مقالات تخصصی خدمت شما سروران ارائه دهند. موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن سایت های متعدد و همچنین مقالات کثیر در رابطه با راه های مهاجرت و همچنین شرایط و قوانین کشورها، می تواند شما سروران را در رابطه با دستیابی به اطلاعات کامل و موثق یاری رساند.

ویزای لیتوانی ـ سفر به لیتوانی - زیبایی های لیتوانی ـ مهاجرت به لیتوانی

پناهندگی لیتوانی
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

زیبایی های لیتوانی ـ ویزای لیتوانی ـ سفر به لیتوانی ـ ویزای توریستی لیتوانی ـ جاذبه های توریستی لیتوانی

ویزای لیتوانی و سخن پایانی

ویزای لیتوانی و همچنین مدارک، اسناد و مراحل اخذ انواع آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این نوشتار تلاش نمودیم کلیه راه هایی که منجر به اخذ ویزای لیتوانی می گردد را خدمت شما سروران تحلیل نماییم. در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور لیتوانی و اخذ ویزای لیتوانی دارید، می توانید به دیگر مقالات مرتبط با لیتوانی در کلیه سایت های موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و شرایط مختلف مهاجرت به این کشور را بررسی نمایید. همچنین با ارزیابی شرایط دیگر کشورها و بررسی قوانین مهاجرتی آنها می توانید مقصد مناسب مهاجرت را انتخاب نمایید. اگر تمایل به مهاجرت به اروپا را دارید؛ چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی را دارید می توانید کشورهای نظیر اتریش، هلند و جمهوری چک را به دلیل نظام قوی آموزشی انتخاب نمایید و در صورتی که تمایل به مهاجرت کاری دارید می توانید کشورهای آلمان و اتریش را به علت کمبود نیروی ماهر کاری انتخاب نمایید. به جهت بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین مسیر و مقصد می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. در صورت هرگونه سوال و ابهامی می توانید در پای همین نوشتار در قسمت دیدگاه ها سوالات و ابهامات خود را مطرح نمایید و در اسرع وقت به پاسخی دقیق و روشن دست یابید. همچنین می توانید در قسمت پرسش و پاسخ همگانی سوالات خود را طرح نموده و به پاسخی کامل و جامع برسید.

0 پاسخ