ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت به اتریش ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت همچنین اخذ اقامت اتریش به چه صورت است ؟ به جرأت می توان گفت ویزای کار اتریش و همچنین مهاجرت کاری به اتریش در سالهای اخیر بیشترین تقاضا را در ویزاهای اقامتی و مهاجرتی اتریش داشته است. به دلیل سؤالات کثیری که در باب ویزای کار اتریش و چگونگی اخذ ویزای کار اتریش مطرح می شود بر آن شدیم این مقاله را با موضوع ویزای کار اتریش خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در این مقاله روشهای اخذ ویزای کار اتریش و کاریابی در اتریش و همچنین موسسات کاریابی در اتریش و البته لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش ، مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار اتریش، شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مزایای ویزای کار اتریش را بیان می کنیم. افرادی که موفق به اخذ ویزای کار اتریش می شوند بدون شک بهترین نوع اخذ اقامت اتریش خواهند داشت و خدمات ارزشمندی از دولت اتریش دریافت خواهند نمود. اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا مقصد خوب و ارزشمندی برای مهاجرین است. شهر وین با فرصت های شغلی استثنایی و سطح بالای درآمد یکی از بهترین شهرهای دنیا شناخته شده است. شما برای شروع به کسب و کار و یا استخدام و کار در مشاغل تخصصی در اتریش نیاز به مجوز کار خواهید داشت. این مقاله با موضوع ویزای کار اتریش توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE  اتریش) ارائه شده است.

در بیشتر موارد مهاجرت به اتریش برای کار و استخدام از طریق یک سیستم امتیازی محقق می شود. این سیستم امتیازی به هدف اخذ کارت قرمز سفید قرمز اجرا می شود. روشهای مختلفی برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز وجود دارد. افرادی که پاسپورت اروپایی دارند حق دارند در اتریش کار و زندگی کنند اما افرادی که از کشور ثالت قصد کار در اتریش و تجارت در اتریش را دارند می بایست مجوز کار دریافت نمایند. برای اینکه جهت اخذ اقامت کاری اتریش واجد شرایط باشید باید ۷۰ امتیاز کسب کنید. شرایطی همچون مدرک تخصصی، تجربه کاری، توانایی زبان و دستمزدی که در گذشته کسب نمودید در این امتیازدهی مؤثر است. جهت درخواست کارت قرمز سفید قرمز باید شرایط خاصی داشته باشید من جمله اینکه کارفرمایی در اتریش از شما حمایت کند. در صورتی که با این کارت ۱۰ ماه از ۱۲ ماه را شاغل باشید می توانید کارت قرمز سفید قرمز پلاس Red-White-Red Card Plus را اخذ نمایید.

فایل های تصویری آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب ویزای کاری اتریش

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب ویزای کار اتریش با مدرک دیپلم

دولت اتریش سه نوع مجوز کار برای متقاضیان غیر اروپایی ویزای کار اتریش صادر می کند:

مجوز کار برای مدت محدود Beschäftigungsbewilligung برای یک سال

اجازه کار برای دور سال Arbeitserlaubnis برای دو سال

مجوز کار بدون محدودیت Befreiungsschein برای پنج سال

مجوز کار برای مدت محدود جهت مشاغل خاص و در مکان خاص صادر می شود. اگر شغل فرد تغییر کند و یا در محل کار تغییراتی ایجاد شود باید جهت  Beschäftigungsbewilligungجدید درخواست داده شود. این مجوز با تمدید شرایط قابل تمدید است و بعد از ۵ سال در صورت تمدید به مجوز نامحدود Befreiungsschein تبدیل می شود.

به عنوان یک متقاضی ویزای کار اتریش از کشور ثالت در صورتی که ۷۰ امتیاز از امتیازات زیر را اخذ کنید می توانید برای ویزای ۶ ماهه جستجوی کار درخواست دهید:

مدرک کارشناسی (برنامه ۴ ساله)              ۲۰ امتیاز

رشته تحصیلی در ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی         ۳۰ امتیاز

مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا              ۴۰ امتیاز

حقوق نا خالص یک سال اخیر زمان درخواست:

۵۰٫۰۰۰۰ تا ۶۰٫۰۰۰ یورو        ۲۰ امتیاز

۶۰٫۰۰۰ تا ۷۰٫۰۰۰ یورو           ۲۵ امتیاز

بیش از ۷۰٫۰۰۰ یورو               ۳۰ امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآوری (ثبت اختراع، تألیف کتاب)       ۲۰ امتیاز

کسب جوایز شناخته شده                ۲۰ امتیاز

تجربه کاری برای هر سال     ۲ امتیاز

شش ماه تجربه کاری در اتریش       ۱۰ امتیاز

مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی (در سطح A1 یا آیلتس ۵٫۵)        ۵ امتیاز

مهارت زبان آلمانی A2 یا انگلیسی پیشرفته            ۱۰ امتیاز

سن تا ۳۵ سال         ۲۰ امتیاز

سن ۳۵ تا ۴۰ سال        ۱۵ امتیاز

سن ۴۰ تا ۴۵ سال         ۱۰ امتیاز

تحصیل در اتریش           ۵ تا ۱۰ امتیاز

مجموع امتیازات:  ۱۰۰ امتیاز

درخواست ویزای کار اتریش تحت عناویت دسته D باید به کنسولگری یا سفارت اتریش در کشور متبوع شما ارائه شود. جهت درخواست ویزای کار اتریش مدارک زیر می بایست ارائه شود:

پاسپورت

گواهی تولد

عکس پاسپورتی ۶ ماه اخیر متقاضی ویزای کار اتریش

اثبات محل سکونت در اتریش (مثل قرارداد اجاره ملک در اتریش)

اثبات تمکن مالی

بیمه درمانی

مدارک تحصیلی

مدارک کاری و سوابق بیمه ای

توصیه نامه از کارفرمای قبلی

الزام اولیه کارت قرمز سفید قرمز یک پیشنهاد شغلی در اتریش است. شغل پیشنهادی باید الزامات اداره کار اتریش یا AMS را داشته باشد.

مراحل اخذ ویزای کار اتریش

تمام متقاضیان ویزای کار اتریش می بایست درخواست خود را به کنسولگری اتریش در کشور خود ارائه دهند. جهت بررسی پرونده داده های بیومتریک (اثر ۱۰ انگشت) از متقاضی ویزای کار اتریش اخذ می شود بنابراین یک قرار ملاقات در سفارت اتریش برنامه ریزی می شود. داده های بیومتریک همراه با داده های اعلام شده در فرم درخواست ویزا ذخیره می شود. کشورهای حوزه شنگن اجازه دارند این داده ها را مبادله کنند. متقاضی ویزای کار اتریش می بایست نامه اصلی از شرکتی که در اتریش وی را استخدام نموده و یا دعوت نموده در دست داشته و ارائه دهد. پروسه اعلام نتیجه از اداره مهاجرت ۱۵ روز تا یک ماه خواهد بود.

کارت آبی اتحادیه اروپا

در خصوص ویزای کار اتریش و کارت آبی اتحادیه اروپا می توان بیان نمود که این کارت مجوز کار و اقامت است که به شهروند غیر اروپایی با این کارت می تواند با این کارت در اتریش و سایر کشورهای حوزه اقامت و اجازه کار داشته باشند. متقاضیان کارت آبی اتحادیه اروپا باید مدرک حداقل ۳ ساله تحصیلات تکمیلی را داشته باشند و مدارک شغلی باید با شغل آنها مطابقت داشته باشد. حقوق و دستمزد متقاضیان این کارت و ویزای کار اتریش باید حداقل یک برابر و نیم درآمد سالانه کارگران تمام وقت در اتریش باشد.

همانطور که می دانید شرط لازم برای اخذ کارت قرمز سفید قرمز استخدام توسط یک شرکت اتریشی است. شما می توانید شرایط این استخدام را در شرکت خود فراهم کنید. به این صورت که شرکتی در اتریش ثبت می کنید و در صورت کسب امتیاز لازم می توانید توسط شرکت خود استخدام شوید. افرادی که متأهل هستند می توانند این استخدام را برای یکی از زوجین که امتیاز بالاتری کسب می کند انجام دهند و همسر و فرزندان وی به عنوان همراه می توانند اقامت اتریش را اخذ نمایند. در این روش همراه متقاضی اصلی نیز اجازه کار در اتریش خواهد داشت. برای ثبت شرکت در اتریش باید یک حساب بانکی برای شرکت خود افتتاح نمایید و طبق قانون ثبت شرکتها ۳۵ هزار یورو در این حساب به عنوان سرمایه شرکت واریز نمایید. اما اجازه دارید نصف این مبلغ یعنی ۱۷٫۵۰۰ یورو به صورت سپرده نقدی در حساب قرار دهید و برای نصف دیگر تعهد به پرداخت داشته باشید. شما در این روش باید حداقل ۸۰۰ تا ۱۰۰ یورو بابت استخدام نیروی خود مالیات پرداخت کنید همچنین هزینه های مصرفی شرکت را نیز در نظر بگیرید.

در سالهای اخیر به دلیل تقاضای بالای کشور اتریش برای جذب کارگران کلیدی متقاضیان ویزای کار اتریش و مهاجرت به اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش بسیار افزایش یافته اند اما به این معنا نیست که ویزای کار اتریش بسیار سهل الوصول است و همه متقاضیان ویزای کار اتریش این ویزا را اخذ برای مهاجرت به اتریش خواهند نمود . توجه داشته باشید که متقاضی ویزای کار اتریش جهت درخواست ویزای کار اتریش و اخذ اقامت اتریش حتمأ باید امتیازات لازم را کسب نماید. توصیه می کنیم جهت موفقیت بیشتر در این روش با کارشناسان و وکلای مهاجرتی مشورت نمایید. این مقاله در باب ویزای کار اتریش توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

می توانید با تماس با دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

 

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (27 نظرات, میانگین: 4٫26 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 پاسخ
 1. احمد گفته:

  با سلام من مدرک لیسانس نرم افزار دارم و اشنایی و علاقه زیادی به برنامه نویسی تحت ویندوز دارم رزومه کاری زیادی ندارم و مدیر فروشگاه چرم هستم ۲۶ سال سن دارم آیا میتونم ویزای کار در اتریش داشته باشم؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، سنتون مناسب هست ، مدرک زبان داشته باشید و ۵ سال سابقه کار میشه اقدام کرد براتون ، سابقه کار باید مرتبط با رشته تحصیلیتون باشه حتما

   پاسخ
 2. مسعود نادری گفته:

  با سلام.فوق دیپلم بیهوشی هستم.۱۵ سال سابقه کار در اتاق عمل.دانشجوی ترم ۳ لیسانس بیهوشی. تسلط کامل به زبان انگلیسی(لیسانس ). ۳۸ ساله و مجرد.آیا امکان اخذ اقامت کاری در اتریش برای من وجود دارد؟ با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. علي شكيبا گفته:

  باسلام من ۳۷ ساله متاهل ويك دختر۴ساله دارم مدرك مهندسي شيمي گرايش صنايع گازوارشد مهندسي صنايع شاخه مديريت سيستمها وبهره وري وداراي ۱۵ سال سابقه كاردرصنعت نفت وگازهستم مكالمه انگليسي درحد متوسط ولي مدرك ندارم باتوجه به امتيازها حدود ۹۰ امتياز دارم ايا ازطريق كاريابي ميتونم اقدام كنم ممنون ميشم پاسخ بفرماييد

  Rating: ۳
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر امتیاز لازم را کسب کرده اید امکان اقدام برای شما وجود دارد. در نظر داشته باشید که امتیازات و شرایط شما باید به صورت تخصصی بررسی شود تا بتوان نتیجه قطعی را بیان کرد. برای موفقیت در هنگام کار در اتریش اشنایی به زبان این کشور یک عامل تعیین کننده است. هرچه میزان آشنایی شما با زبان آلمانی یا انلیسی بیشتر باشد شانس شما برای کاریابی در اتریش بالاتر است.

   پاسخ
 4. نازنین گفته:

  سلام . من ۲۹ سال دارم .مدرک کارشناسی ارشد رشته بیوتکنولوژی کشاورزی با دو سال سابقه کار درحال گرفتن مدرک آیلتس هستم . میتونم برای ویزای کار اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای کشورهای آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا و . . . اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. سعید گفته:

  با سلام و احترام..
  بنده ۲۸ سالمه و کارشناس کامپیوتر هستم ، تخصص و علاقه من طراحی سایت و شبکه های اجتماعی است و علاقمند به کار در اتریش هستم ،با توجه به اینکه شما در کانال تلگرام اعلام نمودید قصد استخدام تعدادی نیروی جدید برای موسسه ملک پور را دارید ،میخواستم ببینم شانس من برای دریافت چنین کاری چقدر است چون من به زبان آلمانی آشنا نیستم و زبان انگلیسی ام هم در حد متوسط است البته کلاس میرم ولی هنوز مدرکی مثل تافل یا ایلتس ندارم..
  ببخشید که رزومه نداشتم ولی شرایطم رو از طریق ایمیل هم ارسال کردم

  با تشکر از دکتر ملکپور گرامی و تیم قوی mie

  پاسخ
 6. مهدی گفته:

  با سلام
  من چند وقتی هستش که موسسه های کاریابی در ترکیه پیدا کردم که اینها مدعی هستن که ما میتوانیم ویزای کاری در اتریش واس شما بگیریم و مشغول به کار شوید و اول باید به ترکیه بیاید و نسبت به شغلهای که داریم مثلا فنی و خدماتی واس شما ویزای کاری میگیریم و شما رو می فرستیم به کار من میخواستم بدونم آیا این امکان داره که ما از طریق ترکیه ویزای کار بگیریم واز ترکیه اعزام بشیم ومشغول به کارشیم

  پاسخ
 7. eli ahmadi گفته:

  سلام و آرزوی موفقیت برای شما جناب اقای ملک پور. من مدرک کارشناسی کامپیوتر (نرم افزار) از علمی کاربردی دارم و ۳۷ سال سن دارم برای مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار می توانم اقدام کنم؟ خیلی ممنون از توجه و تلاش شما

  پاسخ
 8. eli ahmadi گفته:

  باسلام من دارای مدرک لیسانس کتابداری ار دانشگاه علامه طباطبایی ودانشجوی ارشد مدیریت علم اطلاعات (کتابداری) دانشگاه علامه طباطبایی هستم سه سال سابقه کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ دارم .آیا میتوانم برای اخذ ویزای کار در اتریش اقدام کنم .زبان انگلیسی درحد آیلتس ۶ دارم.ممنون.

  پاسخ
 9. eli ahmadi گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر. سوال من در خصوص ویزای اتریش هست. من ارشد زبان انگلیسی دارم از دانشگاه آزاد و همسرم هم ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد با توجه به مطلعاتم در مورد ویزای اتریش با توجه به توضیحات شما گرفتن ویزای تحصیلی برای من به علت این که فرزند شیر خوار دارم و طبق راهنمایی همکارانتون ویزای همراه در هیچ شرایطی داده نمیشه مشکل هست.من فایل صوتی اخیرشما رو در تلگرام در مورد ویزای کار و تحصیل اتریش گوش کردم ولی باز هم برام ابهام وجود داره آیا میشه برای ویزای تحصیل یا کار اتریش بدون مدرک زبان اقدام کرد و دوره زبان رو در خود کشور اتریش گذروند. و آیا شرایط ویزای کار چگونه هست ؟؟

  پاسخ
 10. آیسان گفته:

  سلام خسته نباشید.من شرایط خودم و همسرم رو میخوام اینجا توضیح بدم و از شما راهنمایی بگیرم.من خانمی هستم ۳۲ ساله با مدرک فوق لیسانس رشته مهندسی مواد_سرامیک از دانشگاه صنعتی شریف با سه سال سابقه کار.همسرم ۳۵ ساله با مدرک لیسانس رشته مهندسی مواد_سرامیک از دانشگاه سراسری تبریز با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه متالوژی.هیچکدوم فعلا مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی نداریم.
  یک فرزند ۳ ساله هم داریم.سوالم اینه که آیا ما امکان مهاجرت به اتریش از طریق کار یا تحصیل رایگان را داریم؟ ممنون میشم اگه توضیحی در مورد زمینه کار رشته ما بدین.که آیا کاربرای رشته مواد وجود داره یا نه. با این توضیح که کار همسرم هم اکنون در زمینه متالوژی و تو زمینه تحقیق و توسعه فعال هست و کارش طراحی سیم و کابل فشار قوی هستش. یعنی یه کار تخصصی به حساب میاد.
  فقط بودجه مالی مون کمه.حدودا صد میلیون داریم در حال حاضر.
  لطفا راهنمایی کنید ما از چه طریقی اقدام کنیم بهتره؟چون هردومون آمادگی کار و تحصیل رو داریم. از طریق کدوممون اقدام کنیم راحتتر نتیجه میگیریم و کم هزینه تر میشه. اگر بخوایم از موسسه شما مشاوره بگیریم هزینه اش چقدر میشه؟
  اگر بدونیم که روزنه امیدی برای نتیجه گرفتن هست حتما در اسرع وقت برای گرفتن مدرک زبان اقدام میکنیم.
  خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی با توجه به اینکه مدرک تحصیلی شما از دانشگاه سراسری می باشد می توانید برای تحصیل در اتریش و به صورت رایگان اقدام نمایید و سپس جذب بازار کار شوید تا بتوانید برای اقامت نیز اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. mie editor3 گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت جنابعالی.بنده اقایی ۵۲ ساله و دارای مدرک فوق دیپلم بیهوشی از دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.ایا راهی برای دریافت اقامت کار در اتریش دارم؟

  پاسخ
 12. Hossein گفته:

  سلام خدمت جناب ملک پور عزیز
  من دارای مدرک لیسانس تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر هستم دیپلم نرم افزار و سخت افزار هم دارم توو ایران برنامه نویسی میکنم تا حالام چندین برنامه واسه مکانهای دولتی وغیر دولتی نوشتم و اینکه متاهل و دارای یک فرزند هستم ۲۸ سال سنم هست و سابقه بیمه ای هم ۷ سال دارم سطح زبانم در حد خوب هست ایا در مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کاری موفق می شوم ؟؟؟ ایا کار واسم توو اتریش پیدا میشه ؟؟؟ ایا شما توو این راه کمکم میکنید؟؟ لطفا بهم پاسخ کامل دهید و راهنماییم کنید باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی امکان اخذ ویزای کار اتریش را دارید و می توانید اقدام نمایید اما برای اخذ ویزای کار اتریش باید حتما امتیاز آن را کسب کنید با توجه به تحصیلاتتان امکان کاریابی را دارید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 13. mie editor3 گفته:

  سلام.اقای دکتر اخیرا خبرهایی در رابطه با امکان کار در کشور اتریش برای اشخاص عادی هستش مثل کار در سوپر مارکت یا قالی شویی وکارخانه جات وامثال آن که شامل کارگران میشود .آیا این اخبار صحیح هست ؟ لطفا اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایین

  پاسخ