پاسپورت آلمان و بررسی ارزش و اعتبار و روشهای اخذ آن

پاسپورت آلمان ، روشهای اخذ شهروندی و تابعیت آلمان و ارزش و اعتیار پاسپورت کشور آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قیمت پاسپورت آلمان چقدر است؟ کشورهایی که با پاسپورت آلمان بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد کدامند؟ ارزش پاسپورت کشور آلمان چگونه تعیین می شود؟  شرایط اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ آسان ترین راه اخذ پاسپورت آلمانی چیست؟ روشهای قانونی اخذ شهروندی آلمان چیست؟ برای دریافت تابعیت آلمان از چه راهی می شود اقدام کرد؟

ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را در چارچوب این مقاله به صورت ساده و خلاصه در مورد « همه چیز در مورد پاسپورت آلمان »  را در این مقاله توضیح می دهیم .  آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا با استاندارد های زندگی بالا، همواره یکی از اولین مقاصد مهاجرتی بوده است. اقتصاد آلمان یک بازار اجتماعی بسیار توسعه یافته است. بنا بر آمار صندوق بین المللی پول، در سال ۲۰۱۷ آلمان ۲۸ درصد از اقتصاد منطقه یورو را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در آلمان ۳٫۴ است یعنی در آلمان از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر شاغل هستند.

 این کشور بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا است و چهارمین رتبه را در تولید ناخالص داخلی در جهان دارا می باشد. اقامت آلمان ، تابعیت آلمان و ویزای آلمان همواره مورد سوال مخاطبان بوده است. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش می تواند شما را در زمینه دریافت پاسپورت آلمان یاری رساند ، شما می توانید قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در باب مهاجرت به آلمان و بهترین راه دریافت پاسپورت آلمان به دست آورید .

مقاله پیش رو در خصوص عناوین ذکر شده در ذیل پاسپورت کشور آلمان را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است:

پاسپورت آلمان
 • پاسپورت آلمان و شرایط عمومی
 • پاسپورت آلمان و اعتبار آن
 • پاسپورت آلمان و روشهای اخذ پاسپورت
 • پاسپورت آلمان از طریق کار
 • پاسپورت آلمان از طریق تحصیل
 • پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت آلمان از طریق تولد
 • پاسپورت آلمان از طریق ازدواج
 • پاسپورت آلمان و پناهندگی
 • پاسپورت آلمان و تغییرات قانونی
 • پاسپورت آلمان و نکات مهم در باب آلمان
 • پاسپورت آلمان و وکیل معتبر برای امور مهم

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت آلمان و شرایط عمومی

پاسپورت آلمان

اخذ پاسپورت آلمان  به معنای دریافت تابعیت آلمانی می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. بر اساس حقوق بین الملل دولت کشور آلمان وظیفه حمایت حقوقی، سیاسی و معنوی از شخص تبعه آلمان را دارد.

تابعیت عموما مبتنی بر دو اصل است: اصل خاک و اصل خون. در آلمان تابعیت بطور عمده بر سیستم خون متکی است،. بدین مفهوم که فرزندانی که از پدر یا مادر آلمانی به دنیا بیایند پاسپورت آلمان را دریافت می کنند، در مواردی نیز سیستم خاک برای کسب تابعیت آلمان صادق است.

در ادامه بطور خلاصه تابعیت دوگانه در قوانین آلمان مورد بررسی قرار می گیرد.

حق گرفتن پاسپورت آلمان بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون ملی فعلی آلمان محدود می باشد. قانون آلمان اجازه تابعیت دوگانه با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و سوئیس را می دهد؛ تابعیت مضاعف ( Dual Citizenship ) با کشورهای دیگر و یا تابعیت فرزندی که در آلمان به دنیا بیاید (به عنوان مثال، یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی، و یا پدر و مادر آلمانی در کشوری که از اصل خاک پیروی می کند مانند ایالات متحده آمریکا ) با اجازه مخصوص ممکن است. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت آلمانی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت آلمان از طریق تولد در همین مقاله به آن پرداخته شده است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد فرانکفورت آلمان

پاسپورت آلمان و اعتبار آن

مطابق وبسایت مرجع اعتبار پاسپورت ها ( Passport index ) پاسپورت آلمان پس از پاسپورت کشور امارات متحده عربی معتبر ترین ، ارزشمند ترین و قوی ترین پاسپورت در جهان است.

قدرت پاسپورت یک کشور برای شهروند یا تبعه آن با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشور چیست؟

پاسپورت آلمان امکان دسترسی به حداقل ۱۷۰ کشور بدون ویزا دارد. به این ترتیب که دارنده پاسپورت آلمان اجازه ورود به ۱۲۸ کشور بدون ویزا، ۴۲ کشور ویزا در بدو ورود را دارد. آلمان در حال حاضر در رتبه بندی گذرنامه جهانی ۲۰۱۹ در رتبه دوم و کشور های هم رده آن فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا قرار دارند. عموما در واقع، اکثر گذرنامه های اتحادیه اروپا بسیار قوی هستند و دسترسی به بیش از ۱۶۰ کشور بدون نیاز به ویزا را تأمین می کنند.

اعتبار و ارزش پاسپورت آلمان در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها

پاسپورت آلمان و روشهای اخذ پاسپورت

با توجه به اینکه آلمان کشوری است که بسیاری از مردم میخواهند در آن زندگی ، کار و تحصیل کنند، بسیاری از مردم می خواهند بدانند که چگونه شهروندی و پاسپورت آلمان را بدست بیاورند. آلمان یک کشور پر از مراحل اداری، کاغذ بازی و مقررات دست و پا گیر است، به طوری که حتی اداره امور خارجه فدرال آلمان اظهار می دارد که قانون شهروندی آلمان بسیار پیچیده است. با این وجود ما این مبحث را به بخش های جامع تقسیم کردیم که می تواند شما را در رابطه با قوانین، مدارک لازم و روند درخواست راهنمایی کند و به شما نشان می دهد که چگونه یک شهروند آلمانی شوید.

لینک مقاله پیشنهادی

مطالعه این مقاله نیز شاید برای شما مفید باشد :

مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

پاسپورت آلمان از طریق کار

دریافت پاسپورت آلمان از طریق کار یکی از روش های مورد توجه بسیاری از مردم سراسر دنیا می باشد. آلمان، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا، محور صنعت اروپا و نرخ بیکاری ۳٫۴ یکی از بزرگ ترین مقاصد شغلی در دنیا می باشد. در صورتیکه شما در آلمان کار قانونی و مورد تایید دولت آلمان داشته باشید دارای اقامت کاری خواهید بود. اگر بمدت ۳ سال بطور منظم بیمه و مالیات خود را پرداخت نمایید پس از ۳ سال قادر به دریافت اقامت دائم آلمان هستید. با گذشت ۳ الی ۴ سال از دریافت اقامت دائم آلمان نیز می توانید برای شهروندی ، تابعیت یا پاسپورت آلمان در خواست دهید. در حال حاضر برای دریافت ویزای کار آلمان توسط ایرانیان عزیز دو روش امکان پذیر است.

 • یک روش مشروط بر داشتن پیشنهاد شغلی یا Job Offer می باشد. به این صورت که اگر یک کارفرما در آلمان شما را بعنوان نیروی کار بپذیرد و قصد استخدام شما را داشته باشد، باید یک دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند و شما از طریق آن و تهیه دیگر مدارک لازم مانند تمکن مالی برای دریافت ویزای کار آلمان از طریق سفارت اقدام کنید. نکته مهم در این روش این است که موقعیت شغلی مورد نظر باید به مدت ۶ ماه در کل اتحادیه اروپا و آلمان آگهی شود و تنها درصورتی استخدام شما نهایی خواهد بود که هیچ کاندیدای دیگری بجز شما مناسب آن موقعیت شغلی پیدا نشود.
 • روش دیگر اخذ ویزای جستجوی کار یا Job Seeker Visa آلمان می باشد. شما با ارائه مدارک لازم به سفارت آلمان یک ویزای ۶ ماهه تحت عنوان ویزای جستجوی کار دریافت خواهید کرد و اجازه خواهید داشت بمدت ۶ ماه در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازید. در صورتیکه شغلی با یکسری شروط ملزوم بیابید قادر به دریافت اقامت کاری خواهید بود

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد.

ویزای جستجوی کار آلمان

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش

پاسپورت آلمان از طریق تحصیل

کشور آلمان یکی از برترین نظام های آموزشی در سطح دنیا را دارا می باشد. از این رو تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آلمان مورد توجه افراد بسیاری است. امکان تحصیل رایگان در آلمان، اجازه جستجوی کار در آلمان پس از اتمام تحصیل برای مدتی مشخص، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آلمان و وجود شرکت ها و کارخانجات بزرگ بین المللی در آلمان نیز از دلیل مهم برای استقبال افراد نسبت به تحصیل در آلمان می باشد. در صورتیکه شما پس از اتمام تحصیل در آلمان کار پیدا کرده و استخدام شوید می توانید اقامت کاری دریافت کنید.  اگر بمدت ۳ سال بطور منظم بیمه و مالیات خود را پرداخت نمایید پس از ۳ سال قادر به دریافت اقامت دائم آلمان هستید.  با گذشت ۳ الی ۴ سال از دریافت اقامت دائم آلمان در نهایت به شهروندی و پاسپورت آلمان دست می یابید.

 برای مطالعه شرایط و مدارک لازم، نحوه اقدام برای تحصیل در آلمان و مدت جستجوی کار پس از تحصیل به لینک زیر مراجعه نمائید.

لینک مقاله پیشنهادی

مطالعه این مقاله نیز شاید برای شما مفید باشد :

تحصیل در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر شرایط مالی خوبی دارید و به دنبال اقامت کشوری پیشرفته مانند آلمان می باشید لازم است بدانید شانس خوبی برای دریافت پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری و برخورداری از کلیه حقوق شهروندی یک شهروند اروپایی را دارید. سرمایه گذاری در آلمان از طریق پروسه های گوناگونی قابل اقدام است. از روش های سرمایه گذاری در آلمان که میتواند به اخذ اقامت آلمان و پاسپورت آلمان منجر شود ثبت شرکت در آلمان و کار آفرینی می باشد.

پیش از اقدام به جهت سرمایه گذاری در آلمان یا هر کشور دیگری می بایست نرخ مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی که توسط بانک جهانی برای هر کشور منتشر شده است را بررسی نمود. نرخ مصادره اموال یا Expropriation Risk در بازه عددی ۱ تا ۷ تعریف می شود که ۱ نشاندهنده کمترین ریسک و خطر سلب مالکیت توسط دولت یک کشور است و ۷ به معنی بیشینه ریسک سرمایه گذاری.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ مصادره اموال برای کشور آلمان برابر ۱ می باشد که به معنی ایمن بودن سرمایه گذاری در این کشور است.

نمودار نرخ مصادره اموال کشور آلمان

شما می توانید با ارائه طرح تجاری یا Business Plan قابل قبول که دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان خواهد بود و ثبت شرکت در آلمان با حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو سرمایه اقامت موقت این کشور را به دست بیاورید. مدت زمان اقامت موقت معمولا ۲ یا ۳ سال است. پس از ۳ سال زندگی با شرط اثبات تاثیر مثبت شرکت و کسب و کار خود بر اقتصاد آلمان و پرداخت بیمه و مالیات می توانید درخواست اخذ اقامت دائمی در آلمان بدهید. با گذشت ۵ سال از دریافت اقامت دائم آلمان می توانید برای شهروندی و پاسپورت آلمان در خواست دهید.

لینک مقاله : اقامت کار شرکت

اقامت کار شرکت

پاسپورت آلمان از طریق تولد

تابعیت در آلمان از سیستم خون و یا Jus Sanguinis پیروی می کند. این به این معنی است که برای دریافت تابعیت آلمانی باید حداقل پدر یا مادر آلمانی تبار باشد. حتی اگر فرزند در خاک آلمان به دنیا نیامده باشد در صورتیکه والدین نام فرزند را تا قبل از یک سالگی نزد مقامات آلمانی در آن کشور ثبت کنند پاسپورت آلمان را دریافت خواهد کرد.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

کودکان متولد شده در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۰ یا بعد از آن، از والدین غیر آلمانی، هنگام تولد، تابعیت آلمانی و پاسپورت آلمان را بدست می آورند، به شرطی که حداقل یک پدر و مادر دارای مجوز اقامت دائم (بمدت حداقل سه سال) بوده و پدر و مادر در آلمان حداقل ۸ سال اقامت داشته اند. بچه ها باید حداقل ۸ سال در آلمان اقامت داشته و یا بمدت ۶ سال تا قبل از ۲۱ سالگی در آلمان به مدرسه بروند.

اخذ اقامت آلمان از طریق تولد

پاسپورت آلمان از طریق ازدواج

اتباع خارجی که با یک ملیت آلمانی ازدواج کرده اند، باید تمام الزامات شهروندی را داشته و امتحان بدهند و تنها زمانی می توانند برای دریافت پاسپورت آلمان درخواست دهند که حداقل دو سال از ازدواج آنها گذشته باشد و حداقل ۳ سال در آلمان زندگی کرده باشند. برای ثبت ازدواج در آلمان باید اصل اسناد ازدواج ترجمه و تایید شده در ایران و کلیه مدارک لازم که به زبان آلمانی ترجمه شده به مراجع قانونی مربوطه ارسال شود. از تاریخ گواهی ها و مدارک نباید بیشتر از ۶ ماه بگذرد. پروسه ثبت ازدواج در آلمان معمولا ۵ تا ۶ ماه طول خواهد کشید.

ازدواج در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

اقامت و ازدواج در آلمان

پاسپورت آلمان و پناهندگی

پناهندگی آلمان و درخواست آن شرایط خاصی دارد و شخص متقاضی پناهندگی آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی باید پس از ورود به آلمان با مراجعه به مراجع مربوطه درخواست خود را ارائه دهد . شخص پناهجو در بدو ورود به این کشور با مراجعه به یک مرکز پذیرش پناهندگان BAMF، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی ، باید درخواست خود را ارائه دهد. پس از انگشت نگاری و مصاحبه پناه جو به کمپ های مخصوص جهت اسکان فرستاده شده و پرونده باید جهت بررسی صحت و درستی کیس پناهندگی مراحل اداری را طی کند. فردی که پرونده پناهندگی او در حال بررسی می باشد تا قبل از مشخص شدن وضعیتش اجازه کار  ندارد. بررسی پرونده پناهندگان و صدور رای در خصوص آن ها به حداقل دو سال زمان احتیاج دارد. افرادی که حق پناهندگی دارند برای ۳ سال اجازه اقامت خواهند داشت. پس از صدور رای در صورتیکه رای صادره مبنی بر خروج پناهجو از کشور آلمان باشد پناهجو موظف است که کشور آلمان را ترک نماید در غیر اینصورت جرم او محرز است و پلیس می تواند در صورت عدم خروج او را زندانی کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی | خطرات پناهندگی | پناهندگی به خارج از کشور

لازم بذکر است که موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص گرفتن پاسپورت آلمان از طریق پناهندگی ندارد.

شما متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان می توانید در خصوص کسب اطلاعات قانونی مهاجرت و حقوقی با دفاتر ایران موسسه حقوقی ملک پور و یا موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمائید، یا با تهیه ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت در خصوص کلیه راه های قانونی دریافت پاسپورت آلمان را اخذ نمائید.

اقامت آلمان از طریق پناهندگی
ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت

پاسپورت آلمان و تغییرات قانونی

پاسپورت آلمان از ژانویه سال ۱۹۸۸ به بعد از طراحی استاندارد گذرنامه اتحادیه اروپا پیروی کرده و به رنگ قرمز و نشان عقاب آلمانی در مرکز جلد جلویی استفاده شده است. کلمه “Reisepass” (آلمانی برای گذرنامه مسافرتی) زیر این نشانواره ثبت شده است، اتحادیه اروپا Europäische (آلمانی برای اتحادیه اروپا) و آلمان Bundesrepublik Deutschland (آلمان برای جمهوری فدرال آلمان) در بالای جلد هستند.

پاسپورت آلمان معمولا ۳۲ صفحه است؛ نسخه ۴۸ صفحه ای برای کسانی که سفر های مکرر دارند بر اساس درخواست صادر می شود.

در نوامبر ۲۰۰۱، چند شناسه امنیتی هولوگرافی به پاسپورت آلمان اضافه شده است. از جمله یک عقاب سه بعدی، یک نسخه هولوگرافی از تصویر دارنده پاسپورت، یک بارکد هولوگرافی قابل خواندش برای دستگاه.

از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۰۵، گذرنامه های آلمان دارای یک تراشه کارت هوشمند و یک آنتن ۱۳٫۵۶ مگا هرتز شده که در جلد جلو قرار گرفت. این اطلاعات تمام داده های چاپ شده در پاسپورت را شامل می شود، از جمله یک فایل JPEG عکس که توسط یک امضای دیجیتالی محافظت می شود. آلمان پس از مالزی، تایلند، سوئد و استرالیا پنجمین کشور در جهان است که گذرنامه های بیومتریک دارد.

در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۰۷، تغییرات زیادی در گذرنامه صورت گرفت

 • متقاضیان باید علاوه بر مدارک سابق، اسکن دو اثر انگشت را که به تراشه اضافه می شوند، ارائه دهند.
 • شماره سریال ۹ رقمی تمام عددی، با یک شماره سریال انتگرالی جدید جایگزین شد تا شماره سریال را از ۳۵ رقم قبلی تا ۴۵ بیت افزایش دهد. این باعث تقویت کلید رمزنگاری در مکانیسم کنترل دسترسی توسط تراشه می باشد.
 • مدت اعتبار پاسپورت های مورد نیاز برای صاحبان زیر ۲۴ سال از پنج تا شش سال افزایش یافت. متقاضیان بالای ۲۴ سال دارای گذرنامه معتبر به مدت ده سال هستند.

در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۱۷، آلمان یک طرح گذرنامه جدید را که از مارس ۲۰۱۷ به کار میرود، معرفی کرد. در زیر تصاویر پاسپورت آلمان آورده شده.

جلد پاسپورت آلمان

صفحه داخلی پاسپورت آلمان-min

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت آلمان بعد از مارس 2017

پاسپورت آلمان تحت اشعه UV

صفحه های داخلی پاسپورت آلمان

صفحه اطلاعات و امضا پاسپورت آلمان قبل از مارس 2017

پاسپورت آلمان و نکات مهم در باب آلمان

پاسپورت آلمان و مزایای آن

داشتن پاسپورت آلمان به شما حقوق و آزادی هایی را بعنوان یک شهروند اروپایی می دهد که حتی اگر با یک اقامت موقت مانند کاری یا تحصیلی در آلمان زندگی کنید نخواهید داشت. از جمله این حقوق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق رای
 • حق رفت و آمد آزادانه و سفر به ۱۶۶ کشور دنیا
 • حق تشکیل مجمع و انجمن
 • حق حفاظت توسط کنسولگری
 • دسترسی نامحدود برای یافتن کار در آلمان
 • حق تبدیل شدن به کارمندان دولتی و غیره

علاوه بر حقوقی که دارا خواهید بود همانطور که در قانون اساسی آلمان است، شما همچنین باید تعهدات و وظایف که هر شهروند آلمانی نسبت به کشورش دارد را داشته باشید. این شامل ادغام در جامعه، احترام و اطاعت از همه قوانین و حتی خدمت نظامی آلمان است.

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی ایراد دارد.

پاسپورت آلمان و شروط لازم

پس از دریافت اقامت دائم و یک دوره مشخص زندگی در آلمان، می توان برای تبدیل شدن به یک شهروند درخواست کرد. همه افراد بالای ۱۶ سال باید درخواست ارائه دهند. والدین قانونی کودکان زیر ۱۶ سال برای آنها درخواست می کنند.

الزامات مورد نیاز برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت آلمان به شرح زیر است:

 • شما باید حداقل ۸ سال در آلمان اقامت داشته باشید
 • شما باید مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح B1 را ثابت کنید
 • شما باید بدون هیچ گونه کمکی از سوی دولت، بتوانید از خود و خانواده تان حمایت مالی کنید
 • شما باید یک شهروند موجه باشید که هیچ سابقه کیفری ندارد
 • شما باید یک آزمون شهروندی را که شامل ۳۳ سوال است بگذرانید. پاسخ دادن به حداقل ۱۷ سوال الزامی است.
 • شما باید تابعیت قبلی خود را لغو کنید

اگر شما متعلق به هر یک از این گروه ها هستید، می توانید از امتحان شهروندی معاف باشید.

 • شما نمی توانید به دلیل سن، بیماری یا ناتوانی امتحان دهید
 • شما زیر ۱۶ سال سن دارید
 • شما دارای مدرک تحصیلی از یک دانشگاه آلمانی در زمینه سیاست، قانون، یا علوم اجتماعی هستید

پاسپورت آلمان و هزینه ها

فرم درخواست برای بزرگسالان €۲۵۵ یورو
فرم درخواست برای کودکان زیر ۱۶ سال €۵۱ یورو
آزمون شهروندی €۲۵ یورو
گواهی شهروندی €۲۵ یورو
پاسپورت آلمانی برای بزرگسالان €۶۰ یورو
پاسپورت آلمانی برای افراد زیر ۲۴ سال €۳۷٫۵۰ یورو
حق بیمه €۲۲ یورو
پست اکسپرس €۳۲ یورو
مقاله مرتبط
هزینه های زندگی در آلمان

پاسپورت آلمان و زمان صدور

پاسپورت آلمان و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت آلمان مستلزم دریافت اقامت دائم در کشور آلمان می باشد. برای دریافت اقامت دائم آلمان باید از یکی از روشهای قانونی مهاجرتی مانند تحصیل، کار و سرمایه گزاری اقدام نمایید. در این راه باید از وکلای معتبر و حقوقی کمک بگیرید. موسسه MIE اتریش دارای دفتر مرکزی در وین اتریش می باشد و با استفاده از بهترین وکلای اتحادیه اروپا در تمامی پروسه مهاجرت شما را یاری می کند و از راه های حقوقی اخذ پاسپورت آلمان را آسان و مطمئن می سازد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر ما در ایران تماس بگیرید.

پاسپورت آلمان و سخن پایانی

آلمان یکی از تاثیر گذار ترین کشورهای دنیا، و تاثیرگزارترین در اتحادیه اروپا از نظراقتصادی و سیاسی می باشد. این امر در قدرت محض پاسپورت آلمان نیز منعکس شده است که دسترسی به ۱۷۰ کشور جهان را برای دارنده آن فراهم می کند که بیشتر از هر گذرنامه دیگر، از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلیس، سوئیس و فرانسه است. آلمان بیش از هر ملتی در اروپا، رشد اقتصادی و کسب و کار را تشویق می کند، مانند آمریکا، ژاپن و چین. جای تعجب نیست که اقتصادهای برتر در جهان به ترتیب ایالات متحده آمریکا، چین، ژاپن و آلمان هستند در شرایطی که آلمان در آینده نزدیک از ژاپن پیشی خواهد گرفت. در این مقاله مطالب جامع و علمی درباره پاسپورت آلمان ، شرایط، هزینه ها و مدارک لازم و همچنین راه های اخذ پاسپورت آلمان ارائه شد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه پاسپورت آلمان و اقامت دائم آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشاوره رایگان دریافت کنید .

32 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد امیری گفته:

  سلام خدمت تیم موسسه حقوقی ملک پور
  مقالات شما بسیار عالی و پرمحتوا می باشد. آنچنان کامل که سوال در ذهن باقی نمی ماند. سوال بنده
  صرفا حالت مقایسه ای دارد. اخذ پاسپورت آلمان از طریق سرمایه گذاری، شرایط در آلمان آسان تر است یا اتریش؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب، با تشکر از لطف شما دوست عزیز. اگر قصد دارید از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید از نظر ارائه بیزینس پلن کشور آلمان سخت گیری بیشتری دارد و شرایط در اتریش به طور کلی از برخی جنبه ها راحت تر است.

   پاسخ
 2. یلدا گفته:

  سلام. من میخوام پناهنده المان بشم. ایا میشه ازهمون ابتدا درخواست پاسپورت ابی بدم ؟ و اینکه میتونم بعد از پناهنده شدن به کشورهای دیگه سفر کنم ؟ کلا شرایطش رو توضیح بدین لطفا

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. mohammad گفته:

  با سلام
  من الان ۶ سال است که در آلمان زندگی میکنم، قرارداد کاری نامحدود دارم و اقامت دائم آلمان را یکسال است که دریافت کرده ام. متاهل هستم و دارای یک فرزند که کلاس پنجم است. میخواستم بپرسم چه زمانی میتوانم برای پاسپورت اقدام کنم؟

  با تشکر و سپاس

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر. پاسپورت آلمان را معمولا پس از سال پنجم‌اقامت درخواست داد. اما باید سطح زبان آلمانیتون در حد b2 باشه. موفق باشید

   پاسخ
 4. امیر حسین گفته:

  سلام. در مورد سرمایه گذاری در المان، از طریق خرید ملک هم میشه اقدام کرد؟ با خرید ملک در آلمان میشه اقامت گرفت؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. ساقی گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون. می خواستم بدونم من اگر از روش تحصیل وارد کشور آلمان بشم بعد از چه مدتی می تونم پاسپورت بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. فرجاد گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  آیا از طریق خرید ملک میشه به اقامت دائم و در نهایت به پاسپورت آلمان دست پیدا کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. نیلا گفته:

  سلام و عرض ادب. واقعا مقاله بی نقص و کاملی بود. همه مطالبش علمی و به روز بود. اما سوالی که دارم این است که اگه از طریق تحصیل اقدام کنیم زودتر به پاسپورت میرسیم یا از طریق ویزای جستجوی کار؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما ۵ سال در آلمان می بایست کار کنید و بیمه و مالیات پرداخت کنید تا به اقامت دائم برسید .اقامت تحصیلی برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت .

   پاسخ
 8. مصطفی گفته:

  سلام و عرض ادب. بنده شرایط اخذ ویزای جستجوی کار را دارم سوالم این هست که آیا من می تونم بعد از پیدا کردن کار در آلمان، بلوکارت بگیرم و شرایطش به چه صورت هست. سپاس از مقاله خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما وقتی از کارفرمایی داخل آلمان پیشنهاد شغلی دریافت میکنید می توانید اقامت کاری بگیرید و چنانچه حقوقی که شما دریافت میکنید از حداقل حقوق بالاتر باشد می توانید برای بلو کارت اقدام کنید.

   پاسخ
 9. pirate گفته:

  سلام و سپاس فراوان از مطالب مفیدتان،
  می خواستم بپرسم که آیا از طریق بلوکارت می شه پاسپورت آلمان رو اخذ کرد؟ ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
 10. sina گفته:

  سلام من تقریبا ۲ سالهکه در المان مشغول به تحصیلم. چقدر طول میکشه تا بتونم پاسپورت این کشور رو بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   تحصیل در المان برای شما آثار اقامتی ندارد. شما می بایست چند سال کار کنید و بیمه و مالیات بپردازید و پس از اخذ اقامت دایم میتوانید برای پاسپورت اقدام کنید .

   پاسخ
 11. مانی گفته:

  سلام, من ۱۰ سال هست که آلمان زندگی میکنم, و پاس ابی ۳ ساله دارم, خواستم بدونم , آیا میتونم با داشتن کار فول سایت , یکباره درخواست پاس آلمانی بدم یا این که اول باید اقامت دایم داشته باشم ممنون از پاسختون.

  Rating: ۵
  پاسخ
 12. maged گفته:

  سلام من یک سوال دارم
  من پاسپورت آبی یعنی پناهندگی دارم و تاریخ اتمام آن روز ۱۱ ژانویه ۲۰۲۰ است سوالم این است که من تا چه تاریخی مجاز به سفر به خارج ازاتحادیه اروپا هستم مثلا کشوی مثل انگلیس یا آلبانی و سوال دوم اینکه من چه زمانی باید برای تجدید پاسپورت مراجعه کنم و ریل آن چیست ممنونم از شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 13. M گفته:

  سلام من همسرم المانی هستش و سک بچه هم داریم دخترم هم پاسپورت المانی گرفته منم اقامت ۳ ساله پناهندگی دارم چطوری و چه وقت واسه پاسپورت المانی باید اقدام کنم ایا وکیل در المان دارید که من کارهای مربوط به اقامت خودم رو به ایشون واگذار کنم ممنون میشم جواب بدین

  Rating: ۴
  پاسخ
 14. مینا گفته:

  با سلام
  من حدود دو سال هست که آقائی آلمانی ازدواج کردم. ما اقامت اسپانیا داریم و در حال حاضر در اسپانیا ساکن هستیم. همسرم مدتها سهت که اسپانیا هستند و ما هیچ وقت در آلمان به عنوان زن و شوهر زندگی نکردیم.
  ما تمام مراحل ثبت ازدواج شرعی و محلی را در آلمان انجام دادیم. البته هنوز ازدواج ما در شناسنامه من ثبت نشده و اون هم به دلیل تفاوتهائی هست که در روند ثبت ازدواج در سفارت ایران در اسپانیا و در آلمان وجود داره.
  سوال من این هست که با این شرایط من میتونم برای دریافت پاسپورت آلمان اقدام کنم؟ من زبان آلمانی را تا حدود B2 میدونم و میتونم مدرک زبان هم بگیرم.
  ممنون میشم که راهنمائیم کنید.
  مینا

  Rating: ۵
  پاسخ
 15. نسترن گفته:

  سلام منظور از اینکه تابعیت قبلی خود را لغو کنید یعنی اگر تابعیت هر‌کشوری باشد باید لغو شود یا یک سری کشور های خاص ؟
  پس چطور خیلی از کسانی مه تابعیت المانی دارند به راحتی به المان و ایران می روند ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، این موضوع وابسته به شرایط خاص است و در زمان اقدام باید این موضوع بررسی گردد. اگر شما تابعیت یک کشور از طریق خاک اخذ شده باشد و سپس تابعیت المان را اخذ بفرمایید می توانید تابیعت قبلی خود را حفظ نمایید.

   پاسخ
Rating: 5