پاسپورت سنت لوسیا و بررسی آن

پاسپورت سنت لوسیا
 • پاسپورت سنت لوسیا و شرایط عمومی
 • پاسپورت سنت لوسیا و اعتبار آن
 • پاسپورت سنت لوسیا و روش های اخذ پاسپورت سنت لوسیا
 • پاسپورت سنت لوسیا از طریق کار
 • پاسپورت سنت لوسیا از طریق تحصیل
 • پاسپورت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت سنت لوسیا از طریق تولد
 • پاسپورت سنت لوسیا از طریق ازدواج
 • پاسپورت سنت لوسیا و پناهندگی
 • پاسپورت سنت لوسیا و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت سنت لوسیا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت سنت لوسیا ، شرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا و همچنین تابعیت و شهروندی این کشور در این نوشتار به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. آیا اخذ پاسپورت سنت لوسیا برای ایرانیان وجود دارد؟ روش های اخذ پاسپورت سنت لوسیا کدام ها هستند؟ اعتبار پاسپورت سنت لوسیا در رنکینگ جهانی پاسپورت ها چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب پاسپورت سنت لوسیا و روشهای اخذ تابعیت و شهروندی این کشور پاسخ داده و نکات مهم در این زمینه را به تفصیل بیان می نماییم. پر واضح است که اخذ پاسپورت هر کشوری به معنای داشتن تابعیت و حق شهروندی آن کشور است. شما با اخذ پاسپورت سنت لوسیا می توانید به تمام حقوق شهروندی این کشور دست پیدا کنید و مانند مردم بومی سنت لوسیا از حقوقی شهروندی از جمله حق رأی و داشتن مالکیت برخودار شوید. شما عزیزان پس از خواندن این مقاله می توانید با موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش، تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان در زمینه پاسپورت سنت لوسیا و روش های اخذ تابعیت و شهروندی این کشور برخوردار شوید. با این مقدمه به سراغ توضیحات بیشتر در مورد پاسپورت سنت لوسیا می رویم. لطفا با ما همراه باشید.

پاسپورت سنت لوسیا

پاسپورت سنت لوسیا و شرایط عمومی آن

سنت لوسیا یا سنت لوشیا (به انگلیسی Saint Lucia ) کشوری جزیره‌ای و کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است که در جنوب جزیرهٔ مارتینیک از مستملکات فرادریایی فرانسه و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد. این کشور در ۲۲ فوریه ۱۹۷۹ از بریتانیای کبیر استقلال یافت. این کشور یک حکومت پادشاهی مشروطه دارد و ملکه الیزابت دوم ریاست کشور را بر عهده دارد. نظام سیاسی کشور دموکراسی پارلمانی با دو مجلس است و ریاست دولت را نخست‌وزیرِ منتخبِ مجلس نمایندگان بر عهده دارد. این کشور از زمان استقلال خود تاکنون عضو اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع ( مشترک‌المنافع بریتانیا) است اما با توجه به اینکه زبان رسمی آن یک زبان کرئول فرانسوی (ترکیب فرانسوی و زبان‌های دیگر) است در اتحادیه فرانکوفون (کشورهای فرانسوی‌زبان) هم عضویت دارد. سنت لوسیا ۱۷۳ هزار نفر جمعیت و ۶۰۷ کیلومتر مربع وسعت دارد. پایتخت آن کاستریس است که بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول سنت لوسیا دلار کارائیب شرقی با واحد جزء سنت می باشد. قسمت عمده صادرات این کشور را صادرات موز تشکیل می دهد. توریسم نیز از صنایع پویای سنت لوسیا را تشکیل می دهد.

سنت لوسیا بر روی نقشه

یکی از راه های دستیابی به پاسپورت و تابعیت کشور‌ها، اخذ پاسپورت و تابعیت از طریق تولد است. به طور کلی کشور‌ها برای اعطای تابعیت به شخص متولد شده، از دو قاعده خاک یا خون پیروی می نمایند. برای مثال کشور‌های آمریکا و کانادا تابعیت را بر اساس خاک اعطاء می نمایند،‌ بدین معنی که اگر کودکی در خاک این دو کشور به دنیا بیاید، صرف نظر از اینکه والدین او چه ملیتی دارند و تبعه کدام کشور‌ هستند، به آن کودک پاسپورت، تابعیت و شهروندی آمریکا یا کانادا تعلق می گیرد. اما برخی دیگر از کشور‌ها اعطای پاسپورت از طریق تولد را بر اساس قاعده خون اعطاء می کنند. بعنوان مثال اکثر کشور‌های اروپایی این چنین هستند. توضیح بیشتر آنکه صرف تولد کودک در خاک این کشور‌ها سبب اعطای تابعیت و پاسپورت به او نمی شود و برای اعطای تابعیت باید یکی از والدین یا هر‌دوی آنها تبعه یا مقیم دائم آن کشور باشند. با این توضیح حال بهتر می توان گفت که اخذ پاسپورت سنت لوسیا از طریق تولد بر اساس قاعده خاک است. توضیحات تکمیلی در این باره در ادامه مقاله خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

پاسپورت سنت لوسیا و اعتبار آن

یکی از مهم ترین شاخص های اخذ تابعیت و شهروندی یک کشور، اعتبار پاسپورت آن کشور در بین کشور‌های جهان است و متقاضی می بایست قبل از هرگونه اقدامی جهت اخذ پاسپورت مورد نظرش، این مسئله را بررسی نماید. هرچه اعتبار پاسپورت این یک کشور بیشتر باشد، آزادی سفر به اقصاء نقاط جهان برای دارنده آن پاسپورت بیشتر خواهد بود. بنا‌بر گزارش وبسایت passport index پاسپورت سنت لوسیا در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها در رده ۲۸ قرار دارد و شما با داشتن پاسپورت این کشور می توانید بدون نیاز به ویزا به ۱۲۹ کشور دنیا سفر کنید. البته برای سفر به  ۳۵ کشور از این ۲۹ کشور، نیاز به اخذ ویزای ورود در کشور مقصد هست. علاوه بر این، در تاریخ ۲۸ مه ۲۰۱۵، اتحادیه اروپا یک توافقنامه کوتاه مدت با سنت لوسیا را امضا کرده است که اجازه می دهد، دارندگان یک پاسپورت معتبر سنت لوسیا اقامتی ۹۰ روزه در هر دوره ۱۸۰ روزه را در کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا داشته باشند.

اعتبار پاسپورت سنت لوسیا

پاسپورت سنت لوسیا و روش های اخذ پاسپورت

اعطای شهروندی در کشور سنت لوسیا بر اساس قانون شهروندی این کشور که در جلسه کشور‌های مشترک المنافع مورخ ۵ ژوئن ۱۹۷۹ به تصویب رسیده است، صورت می پذیرد. مطابق قانون شهروندی سنت لوسیا پس از تاریخ استقلال این کشور یعنی ۲۲ فوریه ۱۹۷۹ به افرادی که شامل دسته های زیر هستند، شهروندی و تابعیت سنت لوسیا اعطاء خواهد شد :

شهروندان و اتباع کشور بریتانیای کبیر و کلنی هایش،‌در صورتیکه با فرهنگ و زبان مردم سنت لوسیا خو‌گرفته و آمیخته شده باشند یا در برنامه اعطای پاسپورت این کشور ثبت نام شده باشند و همچنین شهروندان کشور‌های مشترک المنافع با سنت لوسیا که به مدت ۷ سال مقیم این کشور باشند، واجد الشرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا و تابعیت این کشور می باشند. علاوه بر این اگر یک زن خارجی با مردی که واجد الشرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا شده است، ازدواج نماید، به او نیز پاسپورت و تابعیت این کشور اعطاء خواهد شد.

 • تولد

  اعطای شهروندی در کشور سنت لوسیا بر اساس قانون شهروندی این کشور که در جلسه کشور‌های مشترک المنافع مورخ ۵ ژوئن ۱۹۷۹ به تصویب رسیده است، صورت می پذیرد. مطابق قانون شهروندی سنت لوسیا پس از تاریخ استقلال این کشور یعنی ۲۲ فوریه ۱۹۷۹ به افرادی که شامل دسته های زیر هستند، شهروندی و تابعیت سنت لوسیا اعطاء خواهد شد :

  شهروندان و اتباع کشور بریتانیای کبیر و کلنی هایش،‌در صورتیکه با فرهنگ و زبان مردم سنت لوسیا خو‌گرفته و آمیخته شده باشند یا در برنامه اعطای پاسپورت این کشور ثبت نام شده باشند و همچنین شهروندان کشور‌های مشترک المنافع با سنت لوسیا که به مدت ۷ سال مقیم این کشور باشند، واجد الشرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا و تابعیت این کشور می باشند. علاوه بر این اگر یک زن خارجی با مردی که واجد الشرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا شده است، ازدواج نماید، به او نیز پاسپورت و تابعیت این کشور اعطاء خواهد شد.

 • تبار و نیاکان

  کودکانی که قبل یا بعد از تاریخ استقلال سنت لوسیا از والدین سنت لویایی در خارج از خاک این کشور به دنیا آمده باشند، مشمول قانون اعطای پاسپورت سنت لوسیا می باشند. لازم به ذکر است که در این قانون اگر حداقل یکی از والدین، شهروند یا مقیم دائم سنت لوسیا بوده باشد،‌ برای اعطای پاسپورت به کودک کافی است.

 • ثبت نام

  شخص خارجی که با یکی از اتباع سنت لوسیا ( چه در قید حیات باشد، چه فوت کرده باشد ) ازدواج کرده است، نیز صلاحیت ثبت نام و ارسال درخواست جهت اخذ پاسپورت سنت لوسیا را دارد و پذیرش درخواست وی منوط به رأی ادارات ذیربط دولتی است.

 • آمیختگی و خو گرفتن با مردم سنت لوسیا

  اگر شخصی به مدت ۸ سال در سنت لوسیا اقامت داشته و در این مدت با نشان دادن شخصیتی سالمی از خود، با زبان و فرهنگ مردم بومی این کشور خو گرفته و آمیخته شده باشد،‌ در صورتی که تابعیت قبلی خود را انکار نماید، می تواند برای اخذ پاسپورت سنت لوسیا اقدام کند.

 • تابعیت مضاعف

  داشتن تابعیت مضاعف مورد تأیید قانون سنت لوسیا می باشد و در بسیاری از موارد متقاضی می تواند با حفظ تابعیت قبلی خود، تابعیت و شهروندی سنت لوسیا را اخذ نماید.

 • از دست دادن شهروندی و تابعیت سنت لوسیا

  • از دست دادن شهروندی به اختیار

  داوطلبانی که قصد کناری گیری و انصراف از تابعیت و شهروندی سنت لوسیا را دارند، از لحاظ قانونی مجاز و مورد تأیید هستند. متقاضی برای انصراف از شهروندی سنت لوسیا می تواند با سفارت این کشور تماس برقرار کرده و پس از طی تشریفات اداری به این امر دست یابد.

  • از دست دادن شهروندی به صورت غیر اختیاری

  افرادی که با فریب و با مقاصد بد موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت سنت لوسیا شده باشند یا افرادی که بعنوان خائن به دولت سنت لوسیا شناخته شده باشند، محکوم به حبس شده و تابعیت و پاسپورت را از دست خواهند داد.

پاسپورت سنت لوسیا از طریق کار

برای اخذ پاسپورت و تابعیت یک کشور از طریق کار، قبل از همه چیز می بایست شاخص های زندگی و کار در کشور مورد نظرتان را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و اگر آن شاخص ها برای زندگی و کار ایده آل یا مناسب باشند، آنگاه می توانید برای اخذ ویزای کاری آن کشور اقدام کنید. برخی از این شاخص ها عبارت اند از نرخ بیکاری،‌ مالیات بر در آمد، نرخ دستمزد و حقوق، شاخص قیمت مصرف کننده ( CPI )، مشاغل مورد نیاز آن کشور. پس از بررسی این شاخص ها و تمایل به کار و اخذ ویزای کار در کشور‌های خارجی معمولا روال به این صورت است که یک پیشنهاد کاری یا Job Offer از یک کارفرمای آن کشور داشته باشید. در ادامه بعلت دور نشدن از موضوع اصلی این مقاله، تنها نرخ بیکاری در سنت لوسیا را مورد بررسی قرار می دهیم تا به دید مناسبی در کار در سنت لوسیا دست پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار و شرایط زندگی در سنت لوسیا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان در این زمینه برخودار شوید.

بنا بر گزارشات بانک جهانی، داده های مربوط به شاخص نرخ بیکاری در سنت لوسیا از سال ۱۹۹۱ تا سال ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

میانگین نرخ بیکاری در این کشور در مدت زمان مذکور ۱۸٫۵۷ درصد بوده است که کمترین مقدار آن در سال ۲۰۰۸ به میزان ۱۲٫۷۲ درصد و بیشترین مقدار آن در سال ۲۰۱۵ به میزان ۲۴٫۰۹ درصد گزارش شده است. در زیر نمودار نرخ بیکاری سنت لوسیا را مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ بیکاری در سنت لوسیا

با توجه به نرخ تقریبا بالای بیکاری در این کشور به نظر می رسد که پیدا کردن کار و ارتباط با یک کارفرمای سنت لوسیایی برای استخدام در بازار کار سنت لوسیا بسیار مشکل می باشد. اگر قصد مهاجرت کاری به خارج از کشور را دارید و می توانید به کار در کشور‌های اروپایی نظیر آلمان و اتریش، به عنوان یک گزینه خوب که ویزای کاری آنها به پاسپورت و تابعیت نیز ختم می شود، فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات کار در آلمان و کار در اتریش  وبسایت ما نیز مراجعه کنید.

پاسپورت گرانادا از طریق تحصیل

سنت لوسیا به شدت به آموزش و پرورش و تحصیلات اجباری رایگان تا سن ۱۵ سالگی پایبند است. فرصت های آموزشی برای تحصیل در مقاطع عالی محدود بوده اما همچنان دارای کیفیت بالایی است. دانشجویان می توانند از مرکز آموزش از راه دور دانشگاهی وست ایندین، برنامه آموزشی خود را از یک کالج منطقه ای یا یک دانشگاه انتخاب نمایند. جزیره سنت لوسیا همچنین دارای چند مدرسه پزشکی است.

مدارس در سنت لوسیا بر اساس زمان بندی ترمی اجرا می شوند که این زمان بندی شامل دوره های تابستانی نیز می شود. ترم های بهار از ژانویه تا می و به دنبال ترم های پائیزه از سپتامبر تا دسامبر اجرا می شوند. مدارسی که ترم تابستانی ارائه می دهند، می توانند برنامه آموزشی این ترم را بر اساس برنامه خاص خود برگزار نمایند.

هزینه ها و شهریه های تحصیلی در سنت لوسیا بسته به مدرسه، کالج یا دانشگاه انتخاب شده، متفاوت خواهد بود. دانش جویان می بایست مبلغ ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار را به عنوان شهریه در هر ترم بپردازند. علاوه بر شهریه، هزینه های جانبی تحصیل و هزینه اسکان نیز بر مقدار مذکور افزوده می شود. البته کمک هزینه تحصیلی و وام های دانشجویی برای کمک به دانشجویان در دسترس است. مدرک کارشناسی در سنت لوسیا به طور متوسط ۴ سال زمان می برد تا به پایان برسد. برنامه کارشناسی ارشد نیز طی دو سال گذرانده می شود. متقاضیان تحصیل در مقطع پزشکی در سنت لوسیا نیز می بایست خود را برای ۴ ترم تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور و ۲ ترم تحصیل بالینی در ایالات متحده آمریکا آماده نموده و برای آن برنامه ریزی داشته باشند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

دانشجویان، دلایل مختلفی برای تحصیل در سنت لوسیا را دارند. برخی از آنان سنت لوسیا را انتخاب می کنند تا شانسی برای تحصیل در یکی از جزایر زیبای کارائیب را داشته باشند. برخی دیگر نیز سنت لوسیا را به این دلیل که فرصت مناسبی برای برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی در دانشگاه های اصلی را ارائه می دهد، انتخاب می کنند.

دانشگاه های اصلی سنت لوسیا در سرتاسر جهان از لحاظ کیفیت بالای آموزشی شناخته شده هستند و نتیجتا دانشجویانی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند، می توانند در فیلد کاری تمایل داشته باشند، در اروپا و آمریکای شمالی شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

جدول رنکینگ دانشگاه های سنت لوسیا

نکته جالب توجه در مورد ویزای تحصیلی سنت لوسیا این است که دانشجویان بسیاری از کشور‌های دنیا، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی جهت اقامت تحصیلی در این کشور ندارند. این کشور‌ها شامل کشور‌های اتحادیه اروپا،‌ ایالات متحده، سنگاپور، ونزوئلا، زامبیا، فیجی، استونی، کانادا، کوبا، قبرس و … هستند. لذا دانشجویان کشور‌های دیگر نیز برای اطلاع از اینکه  جهت تحصیل در سنت لوسیا باید ویزای تحصیلی اخذ کنند یا خیر؟ با سفارت سنت لوسیا در کشورشان در ارتباط باشند. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در سنت لوسیا می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی ملک پور از مشاوره رایگان برخودار شوید.

پاسپورت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مناسب برای اخذ پاسپورت سنت لوسیا سرمایه گذاری در این کشور است. این کشور با پیشنهاد یک برنامه سرمایه گذاری  برای اعطای شهروندی به همراه مزایای آن، توجه سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است. مزایای شرکت در برنامه سرمایه گذاری سنت لوسیا عبارتند از :

 • داشتن شهروندی یک کشور با سواحل زیبا و عالی برای تعطیلات

 • آزادی سفر به بیش از ۱۲۵ کشور از جمله انگلستان، اتحادیه اروپا شنگن، سوئیس، آلمان و غیره

 • تابعیت و شهروندی دائمی برای خانواده و فرزندان

 • محرمانه بودن اطلاعات سرمایه گذار برای سایر کشور‌ها

 • بدون نیاز به بازدید از کشور سنت لوسیا

 • بدون نیاز به اقامت اجباری در خاک سنت لوسیا

 • بدون مصاحبه

 • بدون آزمون زبان

 • تایید شهروندی بسیار سریع در عرض ۶۰ روز

 • داشتن شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دارایی های ملکی و مستغلات

 • بدون نیاز به داشتن تجربه در بیزینس

 • بدون اخذ مالیات بر درآمد، مالیات بر ثروت و مالیات بر ارث

برنامه اخذ شهروندی سنت لوسیا بوسیله سرمایه گذاری در این کشور، در دسامبر ۲۰۱۵ با تصویب قانون شهروندی سنت لوسیا در تاریخ ۲۴ اوت ۲۰۱۵ راه اندازی شد که سرمایه گذاران و خانواده ها از طریق یکی از برنامه های زیر، شهروندی سنت لوسیا را دریافت می کنند :

 • کمک ۱۰۰ هزار دلاری به صندوق ملی اقتصادی

 • سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار دلاری در پروژه های املاک و مستغلات مورد تأیید دولت (هتل ها، استراحتگاه ها، بوتیک ها، خانه های تعطیلات)

 • سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری در اوراق قرضه دولتی بدون بهره

 • سرمایه گذاری ۱ میلیون دلاری در پروژه های سرمایه گذاری مشترک (دانشگاه ها، بنادر، تحقیق، نفت، برنامه های پردازش، بزرگراه ها، کشاورزی)

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه اخذ شهروندی سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری، می توانید با تماس با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور به اطلاعات دقیق تری در این زمینه برسید.

سرمایه گذاری در سنت لوسیا ملک پور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور

پاسپورت سنت لوسیا از طریق تولد

پاسپورت انگلستان از طریق تولد

اگر شخصی قبل از تاریخ ۲۲ فوریه سال ۱۹۷۹ در خاک سنت لوسیا به دنیا آمده باشد ( یعنی شهروند بریتانیای کبیر و کلنی هایش باشد ) شامل برنامه اعطای پاسپورت سنت لوسیا می باشد. همچنین اگر شخصی بعد از تاریخ مذکور در خاک این کشور متولد شده باشد، صرف نظر از ملیت والدینش، نیز می تواند برای اخذ پاسپور سنت لوسیا اقدام کند. البته این قانون استثنائی دارد. اگر شخص متولد شده در خاک سنت لوسیا از والدین دیپلمات کشور‌های دیگر باشد، نمی تواند برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهد.

لازم به ذکر است که با به دنیا آوردن کودک در خاک سنت لوسیا تنها به کودک تابعیت و پاسپورت سنت لوسیا تعلق می گیرد و والدین او شامل اعطای پاسپورت و شهروندی این کشور نخواهند شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

پاسپورت سنت لوسیا از طریق ازدواج

پاسپورت انگلستان از طریق ازدواج

همانطور که در بالا عرض شد اتباع خارجی که با یک تبعه سنت لوسیایی ازدواج کرده باشند و پس از ۵ سال حضور در خاک این کشور به مجوز اقامت دائم دست یافته باشند، می توانند جهت اخذ پاسپورت سنت لوسیا اقدام نمایند. اخذ پاسپورت سنت لوسیا و شهروندی این کشور از طریق ازدواج دارای فرآیندی پر پیچ و خم و طولانی است. مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز ازدواج در سنت لوسیا به شرح زیر است :

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تولد
 • حکم طلاق (اگر یک متقاضی در ازدواج قبلی طلاق داشته است). توجه داشته باشید که نسخه اصلی یا تایید شده حکم باید به عنوان مدرک ارائه شود.
 • گواهی فوت همسر (اصل یا تایید کپی) (در صورت فوت وی )
 • اگر یکی از آن دو زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، رضایت نامه متهورانه ای که توسط یک دفتر اسناد رسمی تایید شده است،‌ مورد نیاز است.
 • اسناد فوق باید به زبان انگلیسی ارائه شده باشند و در غیر این صورت علاوه بر اصب مدارک یک ترجمه تصدیق شده نیاز است.
 • اگر یکی از آن دو زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، رضایت نامه متهورانه ای که توسط یک دفتر اسناد رسمی تایید شده است،‌ مورد نیاز است.

 ارسال درخواست ازدواج در سنت لوسیا هزینه های جزئی دارد که به منظور مراقبت از ازدواج لحاظ شده اند :

 • هزنیه دفتر ثبت اسناد رسمی و مجوز ازدواج(هزینه ای در حدود ۳۳۵ دلار کارائیب شرقی یا در همان روز برای هزینه بالاتر از ۵۴۰ دلار).
 • هزینه ثبت نام
 • گواهی ازدواج

لازم به ذکر است که متقاضیان ازدواج در سنت لوسیا،‌ می بایست تنها ۲ روز پیش از تاریخ ازدواجشان در خاک سنت لوسیا حضور داشته باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

پاسپورت سنت لوسیا و پناهندگی

کمپ های پناهندگی در سنت لوسیا

به طور کلی پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل مذهبی، سیاسی، نژادی، دین، عقاید اجتماعی خاص و … ترس از آزار، اذیت، شکنجه و یا حتی مرگ در صورت بازگشت به کشور خودش را دارد. فرد پناهنده غالبا به دنبال شرایط بهتری برای زندگی است ولی شرایط جانبی و مواردی که در آینده برایش پیش خواهد آمد را در نظر نمی گیرد. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی و همچنین مشاوره ای در راستای آن ندارد و این مطالب صرفا جهت افزایش آگاهی و اطلاع شما در خصوص خطرات و مضرات پناهندگی نگارش شده است.

بنا بر تصویبات کنوانسیون ژنو یا کنوانسیون پناهندگی، افرادی که شرایط فوق الذکر را داشته و به هر دلیلی ترس از بازگشت به وطن خویش را دارند، می توانند به کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند بروند و در آنجا پناه گیرند.

کشور سنت لوسیا بعنوان یکی از کشور‌های مجموعه جزایر کارائیب، مقصدی مناسب برای بسیاری از پناهندگان است. سنت لوسیا در سال ۲۰۱۴ پناهگاه ۹۲۲ پناهنده از کشور‌های مختلفی از سرتاسر جهان بوده است. مهاجران به دلیل برنامه های رفاه اجتماعی سخاوتمندانه، سیستم سیاسی پایدار و اقتصاد پر رونق به سنت لوسیا می آیند. البته این امتیازات بر روی کاغذ بسیار خوب جلوه می دهند، اما در عمل برای پناهندگان این گونه نیست. بنا بر گزارشات حاصل شده، اردوگاه های پناهندگان در سنت لوسیا در افزایش میزان ایمن سازی برای بسیاری از مهاجران ساکن در این کشور کارهای قابل توجهی انجام داده اند. نرخ ایمن سازی بیماری در کمپ های پناهندگی سنت لوسیا برای سرخک ۹۷ درصد است. به طور کلی از گزارشاتی که ارائه شده است این مشخص می شود که ‌شرایط تنها شرایط اولیه زندگی در سنت لوسیا فراهم است. اما ما نه تنها پناهندگی را راهی مناسب برای مهاجرت نمی دانیم، بلکه آن را راه نمی دانیم. زیرا مهاجرت از طریق پناهندگی برای شخص و خانواده اش بسیار پر خطر بوده و جدای از امکان رد شدن درخواست پناهندگی متقاضی، احتمال دارد که در این راه جان خود را نیز از دست بدهد. مضاف بر این در صورت رد شدن کیس پناهندگی امکان بازگشت به وطن خویش را نیز در بسیاری از موارد از دست خواهید داد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در پناهندگی و مشکلات آن

پاسپورت سنت لوسیا و وکیل معتبر برای امور مهم

از آنجایی که مهاجرت به هر کشوری و داشتن پاسپورت و تابعیت آن کشور مقوله ای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای آینده شما و خانوادتان می باشد، ‌لذا یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکات، در این زمینه این است که  باید از یک وکیل مهاجرتی مجرب و متخصص کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که در این مسیر، همواره افراد سودجویی وجود دارند که ممکن است از عدم آگاهی شما سوء استفاده نمایند و ضمن اخذ مبلغ زیاد، شما را به راهی ناصحیح راهنمایی کنند. پیشنهاد ما به شما این است  که جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت سنت لوسیا یا دیگر کشورها، حتما با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و از تمامی نکات و موارد اخذ پاسپورت کشور مورد نظرتان، به خوبی آگاهی پیدا کنید. لذا هر‌چند که داشتن پاسپورت سنت لوسیا از آزادی سفر و اعتبار خاصی برخوردار است اما مهاجرت به این کشور دارای نکاتی است که در صورت عدم آگاهی از آنها ممکن است درگیر مسائلی خاص شده یا به درد سر بیفتید یا سرمایه تان را از دست دهید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پاسپورت سنت لوسیا و سخن پایانی

پاسپورت سنت لوسیا ، شرایط اخذ پاسپورت سنت لوسیا و همچنین تابعیت و شهروندی این کشور در این نوشتار به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. با در نظر گرفتن اعتبار بالای پاسپورت سنت لوسیا در بین کشور‌های دنیا و آزادی سفر بوسیله داشتن این پاسپورت، برای متقاضیان زیادی این سوال پیش آمده بود که از چه طرقی پاسپورت سنت لوسیا و تابعیت و شهروندی این کشور را اخذ نمایند که ما این طرق را به طور کامل خدمت شما عزیزان معرفی نمودیم. شایان ذکر است که در حال حاضر بعلت شرایط و مزایای چشمگیر سرمایه گذاری در سنت لوسیا، این برنامه سرمایه گذاری متقاضیان زیادی پیدا کرده است. دلیل آن هم این است که پروسه اخذ پاسپورت مذکور بسیار سریع بوده و نیاز به اثبات شرایط و پیشنیاز های خاصی از طرف سرمایه گذار وجود ندارد. به هر حال توصیه اکید ما این است که جهت اخذ پاسپورت سنت لوسیا از هر کدام از طرق فوق با یک وکیل مهاجرت متخصص مشورت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا با افتخار شما عزیزان را در این زمینه یاری نماید. امیدواریم که این مقاله پاسخ همه سوالات شما در زمینه اخذ پاسپورت ست لوسیا را داده باشد، در غیر این صورت شما می توانید سوالات خود در این زمینه را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ