پناهندگی اوکراین و بررسی آن

پناهندگی اوکراین
 • پناهندگی اوكراين و شرایط عمومی
 • پناهندگی اوكراين و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)
 • پناهندگی اوكراين و خطرات آن
 • پناهندگی اوكراين و مراحل آن
 • پناهندگی اوكراين و مسیر آن
 • پناهندگی اوكراين و کیس های پناهندگی در اوكراين
 • پناهندگی اوكراين و روش های جایگزین

پناهندگی اوکراین و مقدمه ای بر آن

پناهندگی اوكراين ، مهاجرت به اوكراين از طریق پناهندگی، اخذ اقامت اوكراين از طریق پناهدگی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا اخذ اقامت اوکراین از طریق پناهندگی امکان پذیر است؟ شرایط اولیه برای اقدام به پناهندگی اوکراین چیست؟ نکات و خطرات پناهندگی اوکراین کدام ها هستند؟ ما در این مقاله به پاسخ این سوالات پرداخته و نکات مهم دیگری را بیان می نماییم. گفتنی است پناهندگی اوكراين دارای شرایط، مراحل و قوانین خاص خود می باشد که این قوانین در راستای قوانین حقوق بشر و مقررات کنواسیون پناهندگي يا به عبارتي پناهندگي ژنو است، پناهندگی در كشور اوكراين از زواياي متفاوتي قابليت تحليل دارد که به صورت ساده و خلاصه، اصلی ترین و مهم ترین نکات در رابطه با آن را خدمت شما  سروران ارائه می نماييم. در اين نوشتار تلاش نموديم اطلاعات كافي در زمینه پناهندگی در كشور اوكراين، خطرات و مشکلات را در اختيار شما بزرگوارن قرار دهيم.َ

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مقاله مرتبط

درباره اوکراین

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگی انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگی ميباشد.

پناهندگی اوکراین و شرایط عمومی

پناهندگی اوكراين دارای شرایط و قوانینی می باشد که در ادامه به تحليل و بررسي آن خواهيم پرداخت. بعضي اشخاص که در کشور خود از نظر جاني در خطر هستند، به مهاجرت از طريق پناهندگي اقدام مي نمايند، اما پناهندگی به هيچ عنوان راه مناسبی برای مهاجرت نمي باشد ، اوکراین مقصد و کشور ترانزیتی برای افرادی است که نیاز به محافظت بین المللی دارند و همچنین مهاجران اقتصادی که به دنبال ورود به اتحادیه اروپا هستند. نرخ تشخیص پناهندگان در كشور اوكراين کم است.

براساس آمار سرویس مهاجرت اوکراین و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، ۳،۲۵۷ پناهنده در كشور اوکراین از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ ساکن هستند كه در شهرهای کیف و اودسا از بالاترين تعداد برخوردار است.

 در حال حاضر ۵،۵۰۰ پناهجو در اوکراین اقامت دارند. عمده پناهجویان در سال ۲۰۱۷ از كشورهاي افغانستان، روسیه، بنگلادش، سوریه و عراق هستند. در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تعداد پناهجویان كمتري نسبت به سالهاي گذشته به كشور اوكراين ورود داشته اند.

پناهندگی اوکراین و کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)

پناهندگی اوكراين مطابق با کنواسیون پناهندگی (ژنو) می باشد، کنوانسیون ژنو شخص پناهنده را اينگونه تعریف می نماید:

شخصي که، از ترس جان خود به دليل نوع نژاد، نوع مذهب و يا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص با عقاید سیاسی متفاوت، از کشور  خود خارج می شود و يا اشخاصي که به دلايل نبود امنيت جاني خارج از کشور زادگاه و وطن خود هستند و به دلیل همين امر، تمايلي به بازگشت به كشور خود ندارند.

کشور اوکراین با عضويت در این کنوانسیون، متعهد شده است تا پناهندگان را در قلمرو خود حفظ نمايد. متقاضیان پناهندگی که به عنوان پناهنده شناخته می شوند، اجازه اقامت را برای مدت نامحدود دریافت می کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

مقاله مرتبط

راه های اخذ اقامت اوکراین

پناهندگی اوکراین و خطرات آن

پناهندگی اوکراین و خطرات آن

پناهندگی اوكراين و به صورت كلي وضعیت پناهندگی و حمایت از پناهجويان در كشور اوكراين در سطح بسيار پاييني انجام مي پذيرد.

پناهندگان و پناهجویان در كشور اوكراين شانس کمی برای خودکفایی در اين كشور  دارند. بعضی از پناهجويان ادغام می شوند و  کسانی که در معرض خطر خاصي هستند محافظت مي شوند و از نظر اجتماعی آسیب پذیر هستند، چشم انداز بسیار محدودی برای ادغام پایدار در اوکراین دارند.

نژادپرستی، وضعیت اقتصادی ضعیف، اختلافات قانونگذاری و فساد، مانع ادغام پناهندگان می شود. بسیاری از پناهجویان و پناهندگان برای رفتن به کشورهای ثالث در جستجوی حفاظت بين المللي هستند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری می باشد.

از نقاط ضعف موجود در سیستم پناهندگی اوكراين مي توان به درگیری مداوم در شرق اوکراین اشاره نمود كه مرتباً تشدید می شود. درگیری و وضعیت اقتصادی ناپايدار فشار بیشتری بردولت مي آورد و دولت از  خدمات خود به پناهندگان و اتباع خارجي كه از طريق پناهندگی در اوكراين اقامت دارند به ميزان قابل توجهي مي كاهد.

اقتصاد ضعيف، تورم بالا و افزایش هزینه های زندگی از جمله نكات مهمي است كه اشخاصي كه قصد پناهندگی در كشور اوكراين دارند بايد مد نظر قرار دهند.کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد همچنان به توصیه های خود علیه بازگشت آنها ادامه می دهد اسکان مجدد به کشورهای ثالث به عنوان یک ابزار حفاظت براي تعداد محدودي از پناهجویان آسیب پذیر به شمار می رود که در معرض خطرات جدی قرار دارند و نمی توانند به طور موثر در اوکراین مورد توجه قرار گیرد.

پناهندگی اوکراین و مسیر آن

پناهندگی اوكراين و فرآيند پناهندگی در اوكراين بدين صورت است كه یک فرد خارجی یا یک فرد بدون سرپرست به منظوره شناخته شدن به عنوان یک پناهنده یا فردی که نیاز به حمایت فرعی دارد به اداره مرزی سرویس مهاجرت اوکراین درخواست پناهندگی یا حفاظت شخصی می کند. چنین درخواستی توسط  خود شخص با حضور در محل اقامت موقت وی ارائه مي گردد.

فردی که تمايل دارد در كشور اوكراين پناهنده گردد با عبور از مرزهاي كشور اوكراين و ورود به خاك اوكراين باید به اداره خدمات مهاجرت اوکراین مراجعه نموده و در طی پنج روز کاری بايد خود را به اداره مهاجرت اوكراين معرفي نمايد.

از جمله مراحل درخواست پناهندگی به كشور اوكراين عبارتند از:

١)ثبت نام فرد متقاضي و خانواده وي از جمله فرزندان زير ١٨

 ٢)ارسال مدارک برای شناخت به عنوان پناهنده

٣) انگشت نگاري

٤) تهيه اسناد مورد نیاز و ايجاد يك فايل شخصي

در طی ۱۵ روز کاری از تاریخ ثبت درخواست،اداره خدمات مهاجرت اوکراین درخواست متقاضی را با توجه به اطلاعات موجود در فرم درخواست و سایر اسناد که نیاز به اطلاعات اضافی دارند را بررسي نموده و به پناهندگی و يا رد درخواست پناهندگی رای صادر می کند. لازم به ذكر است در روند اين پروسه بنا به درخواست متقاضي وكيل مهاجرت نيز مي تواند حضور داشته باشد. در طی مصاحبه متقاضی، توسط سرویس مهاجرت دولتی اوکراین از یک مترجم استفاده خواهد شد. در صورت رد درخواست پناهندگی و استفاده از حق درخواست تجدیدنظر ، اداره مرکز خدمات مهاجرت اوکراین باید اسناد و مدارک شناسایی متقاضی را در طول سه روز کاری به محل اقامت موقت با ادله مناسب متقاضی تسلیم کند.در صورت قبول درخواست پناهندگي از طرف اداره مهاجرت اوكراين،گواهی پناهندگی برای یک دوره پنج ساله براي پناهجو صادر می شود.

پناهندگی اوکراین و کیس های پناهندگی در اوکراین

پناهندگی اوكراين مانند پناهندگی در بيشتر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و متقاضی با توجه به شرايطي که دارد می تواند به سازمان های مربوطه برای اعلام پناهندگی مراجعه نماید ، متقاضیان پناهندگی از نظرنوع كيس یکی از کیس های زیر را برای پناهندگی مي باشند:

 • پناهندگی در اوکراین بر اساس تبعیض نژادی
 • پناهندگی در اوکراین بر اساس عقاید و فعالیت های سیاسی
 • پناهندگی در اوکراین بر اساس عقاید مذهبی
 • پناهندگی اوكراين براساس عضویت در گروه های اجتماعی و سیاسی خاص
 • پناهندگی اوكراين براساس جنگ درکشور متقاضي

پناهندگی اوکراین و روش های جایگزین

پناهندگی اوكراين با توجه به پيامدهاي بسيار خطرناك، شرايط نامساعد كمپ هاي پناهندگی، شرايط نامطلوب پناهجويان در كشور اوكراين، عدم حمايت مناسب از افراد پناهجو در كشور اوكراين و همچنين نبود جايگاه اجتماعي مناسب پناهندگان در اكثر كشورها به هيچ عنوان پيشنهاد نمي گردد؛ چرا كه در بسياري از مواقع راهي مناسب جهت مهاجرت و اخذ اقامت دائم اكثر كشورها من جمله كشور اوكراين وجود دارد. كافي است براي ارزيابي شرايط خود با كليه دفاتر موسسه حقوقي ملك پور تماس حاصل فرماييد تا كارشناسان مجرب در امر بين الملل با ارزيابي شرايط شما راهي مناسب را به شما سروران ارائه دهند و اطلاعات بسيار مفيدي در اين زمينه، خدمت شما سروران ارائه دهند.

براي مهاجرت به كشور اوكراين مي توانيد از طرق متفاوتي نظير مهاجرت به اوكراين از طريق تحصيل، مهاجرت به اوكراين از طريق كار و مهاجرت به اوكراين از طريق سرمايه گذاري اقدام نماييد كه به صورت اختصار براي شما سروران شرح داده خواهد شد:

 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل

  داوطلبان تحصيل در اوكراين مي توانند براي دوره هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا اقدام نمايند. براي تحصيل در اوكراين شخص متقاضي هم مي تواند به زبان انگليسي تحصيل نمايد كه براي تحصيل در مقطع كارشناسي بايد آيلتس ٦، براي كارشناسي ارشد آيلتس ٦.٥ و براي مقطع دكترا آيلتس ٧ داشته باشند. در صورت تمايل به تحصيل به زبان روسي، يك دوره شش ماهه زبان روسي گذرانده كه دراين زمان هم مي توانند از پانسيون و كليه خدمات دانشجويي بهرمند شوند.

 • مهاجرت به اوکراین از طریق کار

  براي كار در اوكراين متقاضي بايد از يك كارفرما در كشور اوكراين Job offer يا دعوتنامه كاري دريافت نمايد تا بتوان براي اخذ ويزاي كار در اوكراين اقدام نمايد.به اين منظور مي توانيد از موسسات معتبر كاريابي در كشور اوكراين براي يافتن كار مناسب بهره مند گرديد.

 • مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری

  به منظور سرمايه گذاري در كشور اوكراين مي توانيد از طريق ثبت شركت در كشور اوكراين و يا سپرده گذاري در بانك هاي كشور اوكراين اقدام نماييد. كشور اوكراين در صنعت كشاورزي و ديگر صنايع روندي رو به پيشرفت دارد، همچنين افزايش تعداد بانكهاي خصوصي امكان سپرده گذاري و اخذ اقامت از اين طريق را فراهم مي سازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر درمورد اخذ اقامت اوکراین می توانید سایر مقالات مرتبط زیر مجموعه کشور اوکراین را مطالعه فرمایید و یا از ویدئوهای مؤسسه در این زمینه استفاده نمایید. همواره نیز می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش، تماس برقرار نمایید و در خصوص اخذ اقامت اوکراین به روش های قانونی به صورت تخصصی مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. ایضا شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله طرح کنید تا مشاوران ما در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

پناهندگی اوکراین و جمع بندی کلی

پناهندگی اوكراين و به صورت کلی روش پناهندگی یکی از خطرناكترين راههاي مهاجرت محسوب مي گردد كه داراي آينده اي مبهم و نامعلومي است. موسسه ی حقوقی ملک پور هيچگونه خدماتي در رابطه با پناهندگی اوكراين و ساير كشورها ارائه نمي دهد و به هيچ عنوان پناهندگی اوكراين را تاييد نمي نمايد. همانطور كه در تيتر قبل عنوان نموديم بسیاری از متقاضيان مهاجرت توانمندي مهاجرت از طرق قانوني و ايمن را دارند و مي توانند اقامت اوكراين را اخذ نمايند.موسسه ی حقوقی ملک پور با بيش از ١٥ سال سابقه در امر مهاجرت افتخار ارائه خدمات مهاجرتي به بسياري از شما هموطنان بزرگوار را در باب كليه پروسه هاي قانوني مهاجرت را داشته و دارا مي باشد. شما همراهان گرامی میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پناهندگی اوكراين و دیگر راههای اخذ اقامت قانونی این کشور مقالات موجود در كليه سايت هاي ملك پور مطالعه بفرمایید. همچنین جهت بررسی دقیق تر شرایط خود و اخذ اطلاعات تخصصی تر در رابطه روش هاي مناسب مهاجرت توصیه میکنیم که ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و شخصا بتوانید به صورت آگاهانه در رابطه با مهاجرت خود تصمیم گیری کرده و خود وكيل مهاجرت خود باشيد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ