کاریابی در استرالیا

کاریابی در استرالیا

کاریابی در استرالیا

کاریابی در استرالیا چگونه است ؟ راههای مهاجرت به استرالیا و همینطور راههای اخذ اقامت استرالیا کدام است ؟ آیا به دنبال کاریابی در استرالیا هستید ؟ آیا می توان از طریق کاریابی در استرالیا کار مناسب پیدا کرد ؟ شرایط کار در استرالیا و همینطور مهاجرت کاری به استرالیا چگونه است ؟ موسسه حقوقی ملک پور مقاله ای را در رابطه با کاریابی در استرالیا و شرایط کار در استرالیا و همینطور شرایط مهاجرت به استرالیا از جمله مهاجرت کاری به استرالیا و یا شرایط کار دانشجویی در استرالیا و همینطور کار ضمن تحصیل در استرالیا  به نگارش درآورده است ، لذا اگر شما عزیزان در رابطه با کاریابی در استرالیا و شرایط زندگی در استرالیا سوالی دارید می توانید با موسسه ی حقوقی ملک پور  تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص کار در استرالیا و شرایط کاریابی در استرالیا مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

دانشجویان فارغ التحصیل در استرالیا می توانند حین گذران تعطیلات به طور موقت یا فصلی کار کنند چرا که گردشگری و کشاورزی از صنایع مهم این کشور هستند. از سوی دیگر اگر بخواهید به صورت حرفه ای و دائمی در استرالیا مشغول به کار شوید، باید از طریق SkillSelect درخواست خود را ارسال کنید. در این طرح اولویت با افراد ماهر و با تجربه است. همچنین کارفرمای شما می تواند از طریق برنامه حمایتی کارفرما حامی شما باشد.

زمینه های شغلی عمده برای مهاجران

صنایع عمده: کشاورزی، معدن، گردشگری، مواد شیمیایی، فولاد، تجهیزات صنعتی و حمل و نقل، فراوری مواد غذایی.

زمینه های رو به رشد: صنایع کشاورزی، آموزشی، بخش خدمات و گردشگری.

مشاغل دارای کمبود: به فهرست مشاغل دولت استرالیا (SOL) مراجعه کنید.

شرکت های بزرگ: گروه بانکداری استرالیا و نیوزیلند (ANZ)، بانک مرکزی استرالیا، گروه بانکداری Westpac، BP Australia، BHP Billiton،Australia Caltex، Glencore، Qantas، RioTinto، Suncorp، Telstra، Wesfarmers، Woolworths.

شرایط کاری در استرالیا

میانگین ساعات کاری ۳۸ ساعت در هفته است. همچنین امکان اضافه کاری با دریافت حقوق وجود دارد.

تعطیلات: همه کارمندان دائمی در استرالیا هر ساله چهار هفته مرخصی با حقوق دارند. تعطیلات عمومی بسته به کشور شما متفاوت است.

نرخ مالیات: مالیات دریافتی از شهروندان خارجی به میزان قابل توجهی نسبت به شهروندان استرالیایی بالاتر است. نرخ مالیات آنها ۳۲٫۵ سنت از هر دلار درآمد زیر ۸۰ هزار دلار، و نرخ مالیات برای درآمد بالای ۸۰ هزار دلار بیشتر است. شهروندان خارجی هزینه های پزشکی و سلامت پرداخت نمی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مسائل مالیاتی به وب سایت اداره مالیات استرالیا مراجعه کنید.

درخواست برای مشاغل

روند درخواست کار در استرالیا بسیار شبیه به انگلستان است. شرکت ها معمولاً از متقاضیان رزومه و معرفی نامه می خواهند و متقاضیان همچنین باید فرم تقاضای شغلی را تکمیل و امضا کنند. محتوا و طرح رزومه مشابه کشور انگلستان است.

بسیاری از دانشگاه های استرالیا در مورد رزومه نویسی و نگارش درخواست شغلی مشاوره می دهند. همچنین می توانید به وبسایت هایی مانند CareerOne و Career Guide Australia نیز برای دریافت راهنمایی های لازم مراجعه کنید.

معمولا قبل از ارائه درخواست شغلی در استرالیا باید ویزا و مجوز اقامت این کشور را دریافت کنید. در مورد افرادی که در حال حاضر برای یک شرکت بین المللی که دارای شعبه هایی در استرالیا است، کار می کنند یا کسانی که دارای مهارت های تخصصی یا حرفه ای در فهرست مشاغل کمبود مهارت (SOL) باشند، استثنا استثنا وجود دارد.

اکثر دانشجویان و فارغ التحصیلان جستجوی شغلی خود را پس از ورود به استرالیا شروع می کنند، اما توصیه می شود که قبل از خروج از کشور خود، آمادگی لازم را داشته باشید. برای کسب اطلاعات در زمینه کار و تحصیل در استرالیا می توانید از دانشگاه محل تحصیل خود شروع کنید.

وب سایت های شغلی

GradAustralia – فرصت های شغلی ارائه شده از طرف کارفرمایان پیشرو

jobactive  – پایگاه داده ملی فرصت های شغلی موجود و قابل جستجو بر اساس منطقه و نوع شغل

Adzuna – پایگاه داده فرصت های شغلی موجود و قابل جستجو بر اساس بخش و منطقه، شامل مشاغل موجود برای فارغ التحصیلان

Jora Australia  – مشاغل موجود در سراسر استرالیا

SEEK – مشاغل موجود در سراسر استرالیا

آژانس های استخدام

انجمن خدمات استخدام و مشاوره (RCSA) سامانه حرفه ای برای استخدام و بخش خدمات HR در استرالیا و نیوزیلند است و وب سایت آن شامل فهرستی از شرکت های کاریابی عضو است که از آیین نامه حرفه ای RCSA پیروی می کنند.

آژانس های استخدام خصوصی، همراه با وب سایت های آنها نیز در روزنامه های استرالیا فهرست شده است. جستجوی خود را با استفاده از عبارت خدمات استخدام یا آژانس های استخدام و کاریابی انجام دهید.

روزنامه ها

روزنامه ها عمدتاً فرصت های شغلی را بر اساس ایالت یا منطقه ارائه می دهند، برخی از روزنامه های استرالیا عبارتند از:

The Age  – ملبورن، ویکتوریا

The Australian  – ملی

The Canberra Times  – ACT (منطقه پایتخت استرالیا)

Courier-Mail – کوئینزلند

The Sydney Morning Herald  – نیو ساوت ولز

The West Australian  – منطقه غربی

دیگر منابع

سیستم خدمات استخدام دولت استرالیا به افراد در یافتن شغل کمک می کند. از آنجا که تمام مشاغل موجود آگهی نمی شوند، متقاضیان باید فعالانه، واقع بینانه و مستمر به جستجوی شغلی خود ادامه دهند. با پیوستن به انجمن های حرفه ای و اتاق های بازرگانی، از طریق شبکه های اجتماعی آنلاین و حرفه ای، و انجام کارهای داوطلبانه می توانید شانس خود را افزایش دهید. همچنین می توانید به طور مستقیم با کارفرمایان استرالیایی در تماس باشید.

کسب تجربه کاری و کارآموزی

همچنین تعدادی برنامه کاری و کارآموزی در استرالیا وجود دارد.

AIESEC (انجمن بین المللی علوم اقتصاد و بازرگانی) – فرصتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان برای انجام کارآموزی بین المللی با حقوق در تعداد زیادی از کشورها از جمله استرالیا

Australian Internships  – ارائه دهنده برنامه کارآموزی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی

BUNAC – برنامه های متعددی برای کار در استرالیا، از جمله کارآموزی حرفه ای و تعطیلات کاری ارائه می دهد.

گزینه های کارآموزی در استرالیا

برنامه های مبادله دانشجو

IAESTE (انجمن بین المللی برای تبادل دانشجویان متقاضی کسب تجربه فنی) که برای دانشجویان علوم، مهندسی، فناوری و هنرهای کاربردی، فرصت شرکت در برنامه های مبادله را فراهم می کند. این دوره ها معمولاً در طول تابستان و به مدت ۱۲ هفته طول می کشد.

طرح های آموزشی

معلمان بریتانیایی که دارای حداقل پنج سال تجربه در زمینه تدریس هستند و متقاضی یک سال تدریس در استرالیا باشند، واجد شرایط برنامه تبادل معلم در کشورهای مشترک المنافع (CTEP) هستند. برنامه های تبادل معلم نیز در تعدادی از ایالت ها و استان های استرالیا وجود دارد. برای دریافت فهرست آنها به وب سایت آموزشی Aussie Educator مراجعه کنید.

کسانی که دارای مدرک کارشناسی و شرایط لازم برای اقامت دائم یا شهروندی استرالیا هستند، واجد شرایط درخواست تدریس در استرالیا می باشند و می توانند تا چند سال به عنوان معلم در مدارس مناطق محروم استرالیا کار کنند.

کار موقت

اگر ویزای تعطیلات کاری داشته باشید، می توانید به صورت موقت و کوتاه مدت در استرالیا کار کنید. برخی از وب سایت های جستجوی شغلی عبارتند از:

CareerOne

jobactive  – شامل بخش جستجوی شغل برای کسانی است که مایلند به استرالیا سفر کنند.

کار در تعطیلات

شما می توانید به طور موقت در مشاغل خاصی از جمله خرده فروشی، هتل داری، کارگری، گردشگری و برداشت میوه برای شرکت های خاص، مزارع و اشخاص کار کنید. توصیه می شود که نگاهی به آگهی های موجود روی پنجره مغازه ها و بردهای تبلیغاتی مجتمع های عمومی، کافی نت یا خوابگاه ها داشته باشید.

فرصت های شغلی داوطلبانه

فرصت های زیادی برای انجام مشاغل داوطلبانه و همکاری با پروژه ها با مراجعه به سازمان هایی مانند BUNAC و Real Gap Experience در استرالیا وجود دارد. سازمان های خیریه و سازمان های غیر دولتی (NGO ها) در استرالیا نیز از داوطلبان استقبال می کنند. از وب سایت مشاغل داوطلبانه دولت استرالیا برای جستجوی این فرصت های شغلی بازدید کنید.

موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست کشور و اهداف شما متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی می دهند. ما همچنین شما را در درخواست های کاریابی در استرالیا و مهاجرت به استرالیا و همچنین اخذ اقامت استرالیا و کاریابی در استرالیا شرایط کاری و چگونگی اقدام برای یافتن کار در استرالیا مشاوره می کنیم. شما می توانید در خصوص کاریابی در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور از طریق تمام دفاتر همکار در سراسر ایران و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده  به شما کمک میکند برای زندگی و کار در استرالیا و همچنین کاریابی در استرالیا آماده شوید، با اعتماد به نفس  شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحات دیگر همین سایت مراجعه بفرمایید.

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ