کار در آلمان یا اتریش و بررسی آن

کار در آلمان یا اتریش ، مقایسه شرایط اخذ ویزای کار و ویزای جستجوی کار در کشور های آلمان و اتریش به همراه شرایط استخدام نیروی کار بین المللی در این کشور ها در سال ۲۰۱۹ در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط مهاجرت کاری به کشور آلمان بهتر است یا اتریش؟ پیدا کردن کار در آلمان راحت تر است یا اتریش؟ مشاغل مورد نیاز کشور های آلمان یا اتریش کدام ها هستند؟ چگونه می توان به کار در آلمان یا اتریش دست یافت؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه کار در آلمان یا اتریش و مقایسه شرایط کار در آلمان با اتریش پاسخ داده، به مهم ترین و اصلی ترین نکات در این خصوص پرداخته و توضیحات کامل و جامعی را پیرامون آن بیان می کنیم. بسیاری از شما عزیزان و همراهان همیشگی ما در مشاوره های تلفنی و دیدگاه های سایت های ما، این سوال را پرسیده اید که کار در آلمان بهتر است یا اتریش؟ و ما نیز به همین دلیل تصمیم به نوشتن مقاله ای جداگانه در این رابطه نمودیم. در ابتدای امر بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که مهاجرت کاری به کشور های آلمان یا اتریش به دلیل صنعتی و پیشرفته بودن این کشورها و نرخ پایین بیکاری، یکی از بهترین گزینه های مهاجرت کاری به خارج از کشور می باشد. لازم به ذکر است که متقاضیان کار در هر دو کشور آلمان و اتریش می توانند از دو روش به این امر اقدام کنند. روش اول اخذ ویزای کار از طریق پیشنهاد کاری و روش دوم اخذ ویزای جستجوی کار یا job seeker . در ادامه مقاله تفاوت این دو روش را بیان می کنیم تا به دیدی باز تر در این خصوص دست پیدا کنید. شما همواره می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در زمینه کار در آلمان یا اتریش و تمامی زمینه های مهاجرت  از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید.

در ادامه به سرفصل های زیر خواهیم پرداخت :

کار در آلمان یا اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و شرایط عمومی
 • کار در آلمان یا اتریش و ویزای کاری آلمان و اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و بررسی ویزای همراه
 • کار در آلمان یا اتریش و مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان و اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و مقایسه نرخ بیکاری آلمان با اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و مقایسه میزان حقوق در آلمان و اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ در آلمان و اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و مؤسسات کاریابی و نحوه کاریابی در آلمان و اتریش
 • کار در آلمان یا اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان و اتریش

کار در آلمان یا اتریش و شرایط عمومی

برای کار در آلمان یا اتریش ، شما نیاز به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر از کشور آلمان یا اتریش دارید.

گفته شد که برای مهاجرت کاری به آلمان و اتریش می توان به دو طریق اقدام کرد:

 • اخذ ویزای جستجوی کار یا ویزای job seeker

  در این روش متقاضیان کار در کشور های آلمان یا اتریش، با اخذ ویزا جستجوی کار آلمان یا ویزای جستجوی کار اتریش ، ابتدا به کشور مورد نظر خود می روند و از آن جا کار و کارفرمای مورد نظر خود را جستجو می نمایند. پس از یافتن کارفرما با او به صورت فیزیکی مصاحبه استخدامی خواهند داشت. گفتنی است که ویزای جستجوی کار آلمان یا اتریش به متقاضی مجوز اقامت کوتاه مدت ۶ ماهه در این کشور ها را می دهد و چنانچه وی در این بازه ۶ ماهه موفق به پیدا کردن کار و جذب (‌استخدام) در یکی از شرکت ها شده باشد،‌ می تواند درخواست تبدیل ویزای جستجوی کار کوتاه مدت به اقامت کاری بلند مدت نماید. پر واضح است که اگر متقاضی موفق به پیدا کردن کار در این بازه ۶ ماهه نشود،‌ باید به کشور خود باز گردد.

 • اخذ ویزای کاری از طریق پیشنهاد کار یا job offer

  در این روش متقاضیان کار در کشور های آلمان یا اتریش،‌ به صورت آنلاین اقدام به پیدا کردن کار و مکاتبه با کارفرمای آلمانی یا اتریش مورد نظر خود می کنند و پس از یک مصاحبه اینترنتی با کارفرما و قبولی در این مصاحبه، اقدام به اخذ ویزای کاری بلند مدت آلمان یا ویزای کاری بلند مدت اتریش خواهند کرد. این روش معایب خود را دارد که در انتهای مقاله به آن خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه ویزای کاری آلمان و اتریش

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مقایسه ویزای کاری آلمان و اتریش

ویزای جستجوی کار ( Job Seeker ) آلمان
مهاجرت به آلمان از طریق کار

کار در آلمان یا اتریش و ویزای کاری آلمان و اتریش

برای کار در کشور های آلمان و اتریش متقاضی می بایست دارای مهارت بالا و تخصص در زمینه کاری خود باشد. لازم به ذکر است که متقضایان برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش می بایست واجد الشرایط باشند. به این معنی که پیشنیاز های اخذ ویزای جستجوی کار آلمان با پیشنیاز های اخذ ویزای جستجوی کار اتریش تا حدودی با هم متفاوت هستند. صدور ویزای جستجوی کار اتریش به صورت PBS‌ یا Point Base System‌ می باشند. توضیح بیشتر آنکه کسانی واجد الشرایط اخذ ویزای جستجوی کار اتریش خواهند بود که در سیستم امتیاز بندی صدور این ویزا، امتیاز مورد نظر را کسب کرده باشند. این سیستم امتیاز بندی بر اساس مدرک دانشگاهی، سن، سابقه کار، سوابق علمی و تحقیقاتی،‌نمره زبان می باشد. به طور کلی متقاضیانی که موفق به کسب ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز سیستم امتیاز بندی صدور ویزای جستجوی کار اتریش شوند، واجد الشرایط اقدام برای اخذ این ویزا می باشند و می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

در جدول زیر سیستم امتیاز بندی صدور ویزای جستجوی کار اتریش ارائه شده است:

جدول سیستم امتیاز بندی اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

لازم به ذکر است که برخی از متقاضیانی که در رشته های دانشگاهی نظیر ریاضی و تکنولوژی، علوم طبیعی و IT تحصیل کرده باشند، تنها نیاز به اخذ ۶۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز سیستم امتیاز بندی ویزای جستجوی کار اتریش دارند.

صدور اخذ ویزای جستجوی کار آلمان بر اساس سیستم امتیاز بندی نبوده و متقاضیانی که تنها دارای شرایط اولیه زیر باشند، واجد الشرایط اقدام برای اخذ این ویزا خواهند بود:

 • داشتن حداقل مدرک لیسانس
 • داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی
 • داشتن حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1
 • داشتن سن زیر ۴۰ سال

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت اول

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت دوم

کار در آلمان یا اتریش و بررسی ویزای همراه

گفته شد که برای مهاجرت کاری به آلمان و اتریش می بایست از یکی از دو روش اخذ ویزای job seeker‌ یا ویزای کاری از طریق job offer‌ اقدام کرد. متقاضیانی که قصد دارند از طریق ویزای جستجوی کار ( job seeker ) به کشور های آلمان یا اتریش مهاجرت کاری داشته باشند، از آنجایی هنوز وضعیت کاری آن ها در کشور های مذکور مشخص نشده است و به قول معروف جاپای محکمی ندارند، بهتر است که از آوردن همراه با خود خودداری کنند. پس از آنکه در کشور مورد نظر شان کار پیدا کرده و با کارفرما قرارداد کاری امضای کرده باشند، پس از تبدیل اقامت موقت شش ماه به اقامت کاری بلند مدت و محکم کردن جاپای خود،‌می توانند در خواست الحاق خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) را به سفارت بدهند. لازم به ذکر است که آوردن همراه شانس شما را برای اخذ ویزای جستجوی کار کشور های آلمان یا اتریش پایین می آورد.

بررسی ویزای همراه در مهاحرت به خارج از کشور
اخذ ویزای کار آلمان

کار در آلمان یا اتریش و مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان و اتریش

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر آلمان عبارتند از:

 • ۱ _ گذرنامه معتبر (صادر شده در ۱۰ سال گذشته و حداقل ۱۲ ماه پس از بازبینی برنامه ریزی شده)
 • ۲ _ یک کپی از صفحه داده پاسپورت شما برای درخواست ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان
 • ۳ _ عکس گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • ۴ _ نامه ی کتبی که در آن شما هدف از سفر خود و اخذ ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان را توضیح می دهید، چگونه می خواهید برای استخدام، طرح های شغلی خود را تغییر دهید اگر شما نمی توانید یک شغل پیدا کنید
 • ۵ _مدرک دیپلم و مدارک دانشگاهی اعم از لیسانس و فوق لیسانس (و یا هر مدرک دیگری از شرایط تحصیلی دانشگاهی آلمانی یا غیر آلمانی)
 • ۶ _ خلاصه برنامه تحصیلی شما (CV) برای ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان
 • ۷ _مدارک اقامت در آلمان (که در آن شما برای بازدید و ماندن و اقامت در آلمان خواهید داشت )
 • ۸ _اسناد وضعیت مالی شما مانند بیانیه حساب بانکی که ثابت می کند شما می توانید اقامت خود را در آلمان تأمین مالی کنید
 • ۹ _ اثبات وضعیت شخصی در کشور شما، مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و دیگران (ترجمه به زبان انگلیسی)
 • ۱۰ _ ارائه بیمه درمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای جستجوی کار اتریش به شرح ذیل است :

مدارک اصلی:

 • پاسپورت
 • مدرک تولد
 • عکس (۴۵ در ۳۵ میلی متر) که از ۶ ماه قدیمی تر نباشد.
 • مدرک اسکان محلی (مثل اجاره نامه یک محل در اتریش و…)
 • مدرک بیمه سلامت
 • مدرک تمکن مالی

این مدارک بسته به شرایط و امتیازات شخص مورد نیاز است:

 • مدرک تحصیلی
 • مدرک درآمد سالهای قبلی
 • فعالیت های پژوهشگرانه و نوآورانه
 • جوایز بین المللی
 • مدرک سابقه کار
 • مدرک زبان
 • مدرک تحصیل در اتریش

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای های کاری آلمان به لینک های زیر مراجعه فرمایید :

مقاله مرتبط

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری آلمان

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد ویزای کار اتریش

مقاله مرتبط

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش

کار در آلمان یا اتریش و مقایسه نرخ بیکاری آلمان با اتریش

نرخ بیکاری در هر دو کشور آلمان و اتریش بسیار پایین می باشد و شرایط پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی در کشور های آلمان و اتریش به نحوی است که نیروی کار بومی این کشور ها جوابگوی سیر پیشرفت در حوزه ها و مشاغل مختلف کاری نمی باشد. به همین خاطر دولت این کشور ها برای پیشرفت هر چه بیشتر صنایع و اقتصاد کشور شان، به جذب و استخدام نیروی کار بسیار ماهر بین المللی روی آورده اند. در زیر نمودار مقایسه نرخ بیکاری در کشورهای اتریش و آلمان را در ۶  سال گذشته مشاهده می نمایید:

نمودار مقایسه نرخ بیکاری در کشور های آلمان و اتریش

همانطور که ملاحظه می کنید،‌ نرخ بیکاری در کشور های آلمان و اتریش زیر ۵ درصد بوده و نرخ بیکاری این دو کشور، در بین کشور های اروپایی جزو کمترین نرخ های بیکاری می باشد. برای اینکه بهتر متوجه این نرخ بیکاری پایین شوید، در تحلیل نمودار فوق باید گفت که در کشور آلمان از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار تنها ۳ نفر و در کشور اتریش نیز از هر ۱۰۰ نفر نیروی کار تنها ۴ نفر بیکار هستند. لذا با توجه به این نرخ بیکاری بسیار پایین، مهاجرت کاری به کشور های آلمان و اتریش گزینه بسیار مناسبی برای متقاضیان کار در خارج از کشور می باشد.

کار در آلمان یا اتریش و مقایسه میزان حقوق در آلمان و اتریش

ویزای کار امارات و میزان حقوق در امارات

بنابر نظر سنجی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سال ۲۰۱۶ میلادی، سه چهارم افراد آلمانی که بین ۱۵ تا ۶۴ سال داشته باشند، ‌دارای مشاغلی بوده اند که میانگین حقوق آنان بسیار بالاتر از میانگین حقوق این سازمان می باشد و این حاکی از بالا بودن نرخ حقوق و دستمزد برای نیروی کار در آلمان است. علاوه بر این نرخ حداقل دستمزد در آلمان که در سال ۲۰۱۸ ، ۸٫۸۴ یورو در ساعت بوده است که در سال ۲۰۱۹ به ۹٫۱۹ یورو در ساعت رسیده است. در زیر نمودار نرخ دستمزد را که در ۵ سال گذشته رو به افزایش بوده است را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ حقوق و دستمزد در آلمان

نمودار افزایش حداقل دستمزد در آلمان در پنچ سال اخیر

در مبحث میزان دستمزد نیروی کار در کشور اتریش باید گفت که یکی از دلایلی که اتریش را به گزینه ای بسیار خوب برای مهاجرت کاری تبدیل کرده است، همین حقوق مناسب و سطح رفاه اقتصادی بالا در این کشور است. وین پایتخت اتریش، یکی از مراکز اقتصادی قاره اروپا به شمار می آید و گفتنی است که  حداقل حقوق و دستمزد نیروی کار در این شهر ، بالاتر از سایر شهر های کشور اتریش است. در جدول زیر نیز نرخ حقوق برای برخی مشاغل در کشور اتریش ارائه شده است:

جدول حقوق و دستمزد برخی مشاغل در اتریش

گفتنی است که در کشور اتریش نرخ مالیات بر درآمد با توجه به درآمد شخص معین می شود و از ۲۰٪ تا ۴۰٪ بنا بر درآمد نیروی کار متغیر است.

نتیجه این که با توجه به توصیفات ، نمودار و جداول فوق، نرخ حقوق و دستمزد بالا در کشور های اتریش و آلمان و همچنین هزینه های مناسب زندگی، این دو کشور را به یکی از گزینه های بسیار خوب برای مهاجرت کاری به خارج از کشور تبدیل کرده است.

کار در آلمان یا اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹ در آلمان و اتریش

به طور کلی،‌ برای هر چه راحت تر پیدا کردن کار در یک کشور خارجی می بایست به سراغ مشاغل مورد نیاز آن کشور رفت. کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ در ده منصب شغلی نیاز خود را به نیرو کار ماهر و فوق ماهر خارجی مشخص کرده است. لذا متقاضیانی که دارای داشتن مهارت،‌ تخصص یا مدرک دانشگاهی در زمینه این مشاغل باشند، احتمال بیشتری برای پیدا کردن کار در کشور آلمان دارند. داشتن یک مدرک دانشگاهی در زمینه های زیر شانس شما را در زمینه پیدا کردن کار در آلمان بالاتر خواهد برد :

 1. علوم کامپیوتری، مشاوره فناوری اطلاعات، توسعه نرم افزار و برنامه نویسی و تحلیل داده
 2. طراحی فنی، ساخت و ساز و ساخت مدل
 3. مکاترونیک، انرژی و الکترونیک (مهندس)
 4. حرفه مهندسی مکانیک و خودرو (مهندس)
 5. تحقیق و توسعه فنی
 6. عرضه و دفع (supply and disposal )
 7. مهندسی فلز و جوشکاری
 8. آموزش فنی و حرفه ای ( آموزش در زمینه های زمینه های تکنولوژی انرژی، لوله کشی، بهداشت، گرمایش و تهیه مطبوع و راهنمایی وسائل نقلیه در ترافیک راه آهن)
 9. پرستاری و نگه داری از سالمندان
 10. صنایع غذایی ، توزیع غذا و هتلداری

در جداول زیر نیز مشاغل مورد نیاز کشور اتریش و مشاغل مورد نیاز در برخی مناطق خاص در این کشور را ملاحظه می فرمایید :

جدول مشاغل مورد نیاز کشور اتریش ـ needed jobs in Austria

جدول مشاغل مورد نیاز کشور اتریش در برخی مناطق خاص

کار در آلمان یا اتریش و نحوه کاریابی در آلمان و اتریش

استخدام نیروی کار در آلمان

ممکن است اولین گزینه ای که بعنوان متقاضی کار در کشور های آلمان یا اتریش به ذهن تان خطور کند، مراجعه به موسسات کاریابی یا Recruitment Agencies باشد. موسسات کاریابی خصوصی و دولتی در این کشور ها وجود دارد که شما می توانید از آنها برای پیدا کردن کار کمک بگیرید،‌ اما نکته اینجاست که شاید بنابر بودجه ای که دارید، قادر نباشید از تعداد موسسات کاریابی زیادی برای مشاوره پیدا کردن شغل مورد نظرتان استفاده کنید.

لذا بهتر این است که پیش از ورود به خاک این کشور ها یک یا دو نمونه از بهترین موسسات کاریابی را شناسایی نموده و تنها به آن ها برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

جدول معرفی موسسات کاریابی در کشور های اتری و آلمان

کار در آلمان یا اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان و اتریش

شاید برای متقاضیان کار در خارج از کشور و مهاجرت کاری به کشور های خارجی، این امر بسیار با اهمیت جلوه نکند که آیا این اقامت و مجوز کاری به اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور می گردد یا نه؟ دلیل اینکه این نکته بسیار مهم است این است که شما پس از سالیان متمادی کار در یک کشور به صورت ناخود آگاه به کار در آن محیط و فرهنگ کار آن کشور عادت کرده و خو می گیرید و برای تان سخت و گران خواهد بود که پس از چند سال کار در یک کشور، دولت آن کشور به شما اجازه اقامت دائم در آن کشور را ندهد و شما را به میهن تان باز گرداند. لذا همه عزیزانی که متقاضی کار در کشور های خارجی هستند، باید به این نکته توجه نمایند که وضعیت اقامت و تابعیت شان پس از کار طولانی مدت در آن کشور چه خواهد بود؟

خوشبختانه هر دو کشور آلمان  و اتریش به نیروهای کار ماهر بین المللی که موفق شده اند به مدت ۵ سال در این کشور ها به کار مشغول شده و کسب درآمد داشته و به طور منظم به دولت این کشور ها مالیات پرداخته باشند، مجوز‌ اقامت دائم اعطا می نمایند.  پس از اخذ مجوز اقامت دائم اگر به مدت یک یا دو سال دیگر در کشور های آلمان یا اتریش به کار مشغول شوند و هیچ سوء پیشینه ای نداشته و با فرهنگ مردم این کشور ها ادغام شده و به زبان آلمانی تسلط پیدا کنند،‌می توانند درخواست تابعیت ، شهروندی و پاسپورت این کشور ها به مراجع دیضلاح ارائه دهند. گفتنی است که این اقامت دائم و تابعیت تنها به خود شخص تعلق نگرفته و خانواده و همراهان وی نیز تابعیت کشور های آلمان یا اتریش را خواهند داشت.

مقاله مرتبط

راههای اخذ اقامت دائم اتریش

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد بلوکارت آلمان و اتریش ویزای کاری

مقاله مرتبط

اقامت دائم آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کار در آلمان یا اتریش و سخن پایانی

کار در آلمان یا اتریش ، مقایسه شرایط اخذ ویزای کار و ویزای جستجوی کار در کشور های آلمان و اتریش به همراه شرایط استخدام نیروی کار بین المللی در این کشور ها در سال ۲۰۱۹ در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. گفته شد کار در اتریش و صدور ویزای کاری اتریش بر اساس سیستم امتیاز بندی یا PBS است. همچنین گفتیم که احتمال پیدا کردن کار در آلمان یا اتریش برای نیروی کار ماهر بین المللی در زمینه های مهندسی و IT و علوم پایه و ریاضیات بسیار بالاست. اما متقاضیان کار در آلمان یا اتریش باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر می خواهند به روش اخذ ویزای کاری از طریق پیشنهاد کار یا job offer اقدام به مهاجرت کاری نمایند،‌ با مشکل بزرگی به نام رزرو وقت سفارت مواجه هستند. توضیح بیشتر آنکه ممکن است شما در مصاحبه اینترنتی با کارفرمای آلمانی یا اتریشی قبول شوید و کارفرما قصد استخدام شما را داشته باشد، اما ممکن است نوبت وقت سفارت شما در زمینه اخذ ویزای کاری اتریش بین ۴ تا ۶ ماه و وقت سفارت در زمینه اخذ ویزای کار آلمان ۱۳ تا ۱۵ ماه است و کمتر کارفرمایی است در این بازه طولانی منتظر شما بماند تا موفق به اخذ ویزای کاری و مجوز کار در کشور او شوید، زیرا نیاز کارفرما به نیروی کار فوری و مبرم است. لذا بهتر است برای پیدا کردن کار در کشور های آلمان یا اتریش از روش اخذ ویزای جستجوی کار یا job seeker استفاده کنید، تا در گیر وقت سفارت و این قبیل مشکلات نباشید. در این مقاله سعی شد که تمام زوایا و مسائل مربوط به مهاجرت کاری به کشور های آلمان یا اتریش برای شما مخاطبان همیشگی بیان گردد،‌ اما چنانچه سوالی در ذهن خود دارید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته تا بنا بر شرایط شخصی تان، شما را به صورت دقیق تر در زمینه کار در آلمان یا اتریش راهنمایی نمایند. همچنین می توانید در صورت وجود هر گونه سوال، نظر یا پیشنهاد،‌ آن را در انتهای همین مقاله در قسمت نظرات و دیدگاهها مطرح کنید،‌ تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 پاسخ
 1. حامد گفته:

  با سلام و درود خدمت شما من فوق دیپلم مکانیک خودرو و لیسانس روابط عمومی و سه سال و نیم به عنوان تکنیسین مکانیک در کارخانه ساخت قطعات در واحد رضایت مشتری بودم سنم ۳۸ سال و خانمم ۲۸ لیسانس مامایی با دوسال سابقه کار و فوق لیسانس رگژنتیک هستند شرایط مهاحرت به المان یا کانادا فراهم هست؟ مدرک زبان نداریم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز از طريق همسرتان برای برخی از کشورها مانند سوئد امکان اقدام دارید. چون همسر شما برای کار در کشورهای مختلف نیازمند معادل سازی کردن مدرکشون هست.

   پاسخ
 2. امیرحسین گفته:

  با سلام. من ۲۳ سال سن دارم و فارغ التحصیل رشته مکانیک در مقطع لیسانس هستمدر زمینه طراحی و تولید (CAD/CAM) تخصص دارم و کماکان درحال یادگیری و کسب تجربه هستم.با اطلاعاتی که از سایت خوب شما کسب کردم برنامه ۳ ساله برای اماده سازی مهاجرت به اتریش برای خودم اماده کردم. همانند کسب سابقه کار یادگیری زبان المانی ( به زبان انگلیسی در حد استاندارد B2 تسلط دارم ) و پس انداز هزینه ها.. سوال من این است که ایا این کار درست است که به برنامه ای با این مدت زمان اعتماد کرد؟ و اصلا شرایطی که درحال حاضر وجود دارد در ۳ سال آینده هم وجود خواهد داشت؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزيز در حال حاضر شرايط خيلي خوبي داريد اما از اونجايي كه به تازگي فارغ التحصيل شديد سابقه كاري نداريد اگر مي خواهيد براي مهاجرت كاري اقدام كنيد بايد حداقل سه سال سابقه كاري داشته باشيد اگر خير مي تونيد از طريق تحصيل هم اقدام كنيد كه بيشتر توصيه ميشه .الان هم مي تونيد اقدام كنيد و مي تونيد در اتريش وارد دانشگاه بشید و ضمن تحصيل كار كنيد و زودتر وارد بازار كار بشيد.

   پاسخ
 3. سهراب گفته:

  با سلام و احترام فوق لیسانس مدیریت اجرایی با معدل ۱۹٫۲۰ و لیسانس مهندسی صنایع دارم. مدارکی از قبیل دوره های فروش، بازاریابی و بازرگانی بین الملل از موسسات نظیر سازمان مدیریت صنعتی و موسسه آموزشی بازرگانی وزارت صمت دارم. سابقه کار نیز در امور تبلیغات دارم. ۳۷ ساله هستم. مدارکی از قبیل گواهینامه پایه یکم و گواهینامه ویژه بیل مکانیکی و مدارک سازمان فنی حرفه ای جهت جوشکار سازه های فولادی و جوشکاری مخازن فولادی نیز دارم.
  مدرک زبان b1 آلمانی نیز دارم
  سوالم این است آیا شرایط لازم جهت کار در آلمان را دارا می باشم؟
  سپاسگزارم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری کشور المان شما تیاز به حداقل مدرک لیسانس و سه سال سابقه کار و مدرک زبان b 1آلمانی ست که خوشبختانه شما شرایط لازم رادارید.در نظر داشته باشید که قرارداد کاری شما می بایست مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

   پاسخ
 4. زهرا گفته:

  سلام . من پزشک عمومی هستم با دوسال سابقه و ۲۹ سالمه . آیا امکان مهاجرت به آلمان وجود داره ؟ چه مسیری باید طی بشه ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست گرامی
   کشور آلمان نسبت به رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اعلام نیاز کرده و این رشته ا بازار کار خوبی در این کشور دارند ولی در نظر داشته باشید که شما می بایست ابتدا معادلسازی مدرک را انجام دهید . شما مدرک زبان آلمانی دارید؟

   پاسخ
 5. مرتضی گفته:

  با سلام خدمت شما و تشکر از وب سایت خیلی مفیدتون.
  من سوالی از خدمتتون دارم که حقیقتش تا الان هیچ جوابی پیدا نکردم حتی سفارت هم به سوالم جواب نمیده. من در مرداد ۹۸ وقت ویزا جستجوی کار داشتم و نقصی zab خوردم و الان منتظر جواب ویزا هستم. میخوام فوریه ۲۰۲۰ برم ولی تاریخ پاسپورتم تا می ۲۰۲۰ هست. الان نمیدونم چکار کنم. چون تو سایت سفارت نوشته باید حداقل ۶ ماه پاسپورتم اعتبار داشته باشه. میتونم پاسپورتمو عوض کنم و با پاسپورت جدید برم برای ویزا؟ واقعا ممنون میشم بهم کمک کنید. خیلی میترسم بعد از این همه انتظار و جمع آوری مدرک و هزینه الان به مشکل بخورم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز هر چند که بهتر این بود با پاسپورتی که دارای ۲ سال اعتبار باشد اقدام می کردید . شما می بایست با هر دو پاسپورت به سفارت تشریف ببرید .

   پاسخ
 6. ابولفضل گفته:

  سلام .
  من فوق شیمی تجزیه و ۲ سال سابقه کار مرتبط با رشته و درحال یادگیری زبان المانی هستم .
  همسرم لیسانس کامپیوتر نرم افزار و فوق لیسانس it دارن مدرک فنی حرفه ای شبکه و برنامه نویسی و درحال یادگیری زبان المانی و همچنین دان ۲ کاراته هستن .بین کشور المان و اتریش کدام به ما راحت تر ویزای کار میدهد ؟
  و لطفا بفرمایید از لحاظ فرهنگی و احترام به ایرانیان کدام کشور مناسب تر است ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز رشته تحصیلی شما و همسرتان بسیار عالی ست ضمن اینکه شرایط برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان و اتریش متفاوت هست .برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شما به مدرک b1آلمانی و یا آیلتس ۶ نیاز دارید و هم چنین سه سال سابقه کاری مرتبط . برای اخذ ویزای جاب سیکر اتریش سن ، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان شما هر کدام امتیاز خاص خود را خواهد داشت که چنانچه شما به امتیازات لازم برسید می توانید ویزای جاب سیکر را اخذ نمائید .شما چند ساله هستید؟

   پاسخ
 7. حمید گفته:

  سلام.یه کمکی دوستان بکنن چند روزه سرگیجه گرفتم. سه شنبه هفته پیش ایمیل دوم سفارت المان برام اومد به دو زبان المانی و انگلیسی مبنی بر تایید درخواست ویزا. طبق اونچه دوستان قبلن گفته بودن توی ایمیل دوم باید تاریخ و ساعت مراجعه به سفارت مشخص میشد اما وقتی روی لینک تایید میزنی یه صحفه مربوط به سفارت باز میشه که نوشته قرار ملاقات تایید شد. نه ساعتی نه تاریخی.چیکار باید بکنم. تلفن و ایمیل خود سفارتم که جواب نمیدن

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز احتمالا شما بیشتر از ۶ ماه پیش درخواست ویزا را دادید. این ایمیل برای شما ارسال شده تا سفارت مطمئن شود که شما هم جنان تصمیم به اخذ ویزا دارید . در ایمیل های بعدی زمان و ساعت حضور در سفارت برای شما ارسال میگردد

   پاسخ
 8. حسین گفته:

  سلام وخسته نباشید من مدرک مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی دارم در ضمن مدرک فنی حرفه ای جوشکاری smawهم دارم کلاس زبان المانی هم ثبت نام کردم ۲۶ سالمه میتونم با ابن شرایطم ویزای کار در المان یا اتریش رو بگیرم ممنون میشم جواب بدید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان شما نیاز به سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و مدرک زبان آلمانی دارید.برای اخذ ویزای کار کشور اتریش سن ، سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان برای شما امتیاز خواهند داشت .در هر صورت برای اخذ اقامت کاری قرارداد کاری تون می بایست مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد

   پاسخ
 9. رضوان گفته:

  سلام
  تشکر از پاسخگویی سریعتون .
  خیر مدرک زبان ندارند اما اگه شرایط برای مهاجرتمون باشه حتما میتونند بگیرند .
  یعنی امیدی به دریافت ویزا برای ما هست؟
  در اولین فرصت با موسسه شما تماس میگیرم .

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   رشته همسر شما برای ویزای جست و جوی کار بسیار مناسب هست . اگر مدرک زبان آیلتس با نمره ۶و نیم به بالا و سابقه کار همراه با بیمه داشته باشند تحت شرایطی برای کانادا هم امکان اقدام دارید.

   پاسخ
 10. رضوان گفته:

  سلام . خسته نباشید .
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم ، ۳ سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه و ۲۳ سال سن دارم .
  همسرم لیسانس برق قدرت دارند وبیشتر از ۳ است که در اداره برق مشغول به کار هستند . ۲۵ سال سن دارند .
  امکان گرفتن ویزا از طریق کار و رشته خودم یا همسرم هست؟!

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سلام
   رشته تحصیلی همسر شما برای کشوری مثل آلمان و اتریش بسیار مناسب هست برای اخذ ویزای جست و جوی کار در کشور آلمان مدرک زبان آلمانی و سه سال سابقه کار نیاز دارند و برای ویزای جاب سیکر اتریش می بایست از سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیازات لازم رو بیارند که با توجه به سابقه کار همسر شما ممکنه امتیازات به حد نصاب نرسه .ایشون مدرک زبان دارند؟

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان سه سال سابقه کار و سطح زبان ب یک آلمانی می بایست داشته باشید .برای ویزای جست و جوی کار اتریش می بایست از سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و همچنین مدرک زبان امتیازات لازم که ۷۰ امتیاز هست رو داشته باشید .زبانتون در چه سطحی هستش؟

   پاسخ
 11. فرزاد گفته:

  با سلام
  آیا موردی که برای ویزای کاری از طریق پیشنهاد کار گفتین که زمان زیادی طول میکشه ، برای کسانی که خارج از ایران هستند و میتوانند به سفارت آلمان در آن کشورها هم بروند صدق میکند؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 12. وحید گفته:

  با سلام
  وحید هستم متاهل ۳۴ ساله فوق لیسانس کامپیوتر و کارمند بانک، سابقه مرتبط با رشته خودم رو ندارم، همسرم هم فوق لیسانس کامپیوتر هستن ولی شاغل نیستن، آیا در صورت اخذ ویزای کاری با توجه به اینکه در بازار کار رشته خودم نبوده ام می تونم در آلمان یا اتریش کار پیدا کنم؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 13. حمید گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من متاهل دارای یک فرزند و ۳۵ساله
  کارمند و دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران هستم میخواستم برای اتریش یا آلمان از طریق ویزای جستجوی کار اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

  Rating: ۴
  پاسخ
 14. نیما گفته:

  سلام شانس پیدا کردن کار در اتریش به زبان انگلیسی آیا خیلی پایین هست؟ در مقایسه با کاریابی در المان به زبان آلمانی؟ من ۳۹ ساله هستم فوق لیسانس نرم افزار، (تمایلم به مهاجرت برپایه زبان انگیسی هست که یادگیری اون خیلی ساده تر هست اما به نظر میرسه شانس با یادگیری زبان آلمانی خیلی بالاتر هست)

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی طبیعتا اگر شما زبان محلی رو بلد باشین شانس کاریابیتون خیلی بالاتر هست. زبان هر دو کشور آلمانی هست ،ولی با توجه به رشته شانستون مناسب هست.

   پاسخ
 15. بهار گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  همسر من لیسانس علوم آزمایشگاهی داره با۵سال سابقه بیمه و بدون مدرک زبان
  و خودم هم لیسانس عمران بدون سابقه کار و درحال آمادگی برای آزمون آیلتس هستم
  میخواستم بدونم از طریق کار همسرم میشه به آلمان یا اتریش مهاجرت کنیم؟درضمن ما یه پسر دو ساله هم داریم.ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سالم، لطفا سن ایشون رو بفرمایید. بله میشه براشون اقدام کرد اگر زیر ۴۰ سال باشند . پروسه پیوستن همسر و فرزند معمولا ۴ الی ۶ ماه فاصله داره . اگر قصد اقدام برای خودتون رو داشته باشید باید مدارکتون معادلسازی بشه

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، سنتون برای کار در آلمان یا اتریش بالا هست و خیلی ریسک داره پروندتون، مدرک تحصیلی و مدرک زبانتون رو می فرمایید که سایر طرق بررسی بشه

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی اقامت سوئیس از چه طریق منظورتون هست ، در مقالات مرتبط کامل شرح دادیم شرایط اقامت سوئیس رو . لطفا شرایط خودتون رو بفرمایید که برای کار در اتریش یا آلمان شرایط سنجیده بشه.

   پاسخ