کار در ترکیه و بررسی کامل شرایط اخذ اقامت کاری ترکیه در سال ۲۰۲۰

کار در ترکیه ، شرایط مهاجرت کاری به ترکیه ، اخذ ویزای کار در کشور ترکیه، میزان حقوق، مشاغل مورد نیاز، اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق کار در این کشور در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. آیا کار در ترکیه منجر به اقامت دائم این کشور می شود؟ کار در ترکیه برای چه افرادی مناسب است؟ آیا کار در ترکیه برای خانم ها گزینه مناسبی است؟ آیا برای کار در ترکیه نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی است؟ مشکلات کار در ترکیه چیست؟ آیا کار در ترکیه با جای خواب پیدا می شود؟ تمامی نکات مرتبط با اخذ اقامت ترکیه از طریق کار و پاسخ سوالات این چنینی را در این مقاله به طور مفصل بررسی کرده و پاسخ خواهیم داد. ترکیه کشوری در همسایگی ایران است که به دلیل عدم نیاز به داشتن ویزا برای ورود به این کشور، متقاضیان زیادی دارد. در این مقاله به مهاجرت از طریق کار به ترکیه می پردازیم تا متقاضیان ویزای کار ترکیه اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند. موسسه حقوقی ملک پور( MIE اتریش) با داشتن سالها تجربه در زمینه های گوناگون مهاجرتی و تجربه ی ۱۵ ساله می تواند در این راه با ارائه ی مقالاتی معتبر به راهنمایی شما عزیزان بپردازد. شما میتوانید با سرچ کلمه ی ملک پور در گوگل، مقالات را در وب سایت های ما مطالعه کنید و یا با تماس تلفنی با موسسه به صورت کاملا رایگان با مشاوران تلفنی شرایط خود را بررسی کنید. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید:

کار در ترکیه
 • کار در ترکیه و شرایط عمومی آن
 • کار در ترکیه و ویزای کاری
 • کار در ترکیه و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در ترکیه و نرخ بیکاری
 • کار در ترکیه و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰
 • کار در ترکیه و میزان حقوق
 • کار در ترکیه و نحوه کاریابی و مؤسسات کاریابی
 • کار در ترکیه و بررسی ویزای همراه
 • کار در ترکیه و وضعیت اقامت و تابعیت
 • کار در ترکیه و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

کار در ترکیه و شرایط عمومی آن

کار در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق کار و اخذ ویزای کاری ترکیه با توجه به فاصله نزدیک این کشور به ایران و هزینه های پایین زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورها مورد توجه بسیاری از متقاضیان کار در خارج از کشور قرار گرفته است. با توجه به اینکه سولات فراوانی در مورد اقامت کاری ترکیه مطرح شده است، موسسه حقوقی ملک پور این مقاله را با هدف افزایش اطلاعات شما در زمینه کاریابی در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق کار منتشر نموده است.

جمهوری ترکیه ، کشوری اوراسیایی است که در منطقه ی بالکان واقع شده است. ترکیه با کشور های گرجستان، ارمنستان، ایران، نخجوان و عراق همسایه است. مساحت این کشور ۷۸۳۳۵۶ کیلومتر مربع است که جمعیتی نزدیک به ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. ترکیه دارای ۸۱ استان است که اکثریت مردم ترک و کرد هستند. پایتخت ترکیه شهر آنکارا است که پس از استانبول مهم ترین شهر ترکیه به شمار می رود. استانبول مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است که در دو قاره ی آسیا و اروپا قرار دارد و پایتخت سیاسی ترکیه نیز به شمار میرود و جزء شهر های بسیار توریستی جهان به شمار می رود که جمعیتی نزدیک به ۱۵ میلیون نفر در این کلان شهر سکونت دارند. زبان رسمی کشور ترکیه ترکی است و واحد پول آن لیر می باشد.

ترکیه کشوری کوهستانی و پرباران است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه آسیا و اروپا به حساب می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.سواحل شمال، جنوب و غرب ترکیه، دارای آب و هوای مدیترانه با زمستانهای کوتاه و معتدل، وتابستانهای گرم و طولانی است. قسمتهای مرکزی ترکیه، خشک ولم یزرع بوده و میانگین بارش سالانه آن، کمتر از ۲۵ سانتی متر است. علاوه بر دامپروری، کشاورزی نیز درآن معمول است و تنباکو، کتان، زیتون، چغندر قند و مرکبات مهمترین محصولات کشاورزی این کشور است. مهمترین محصولات صادراتی این کشور پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل است.

شایان ذکر است اقتصاد ترکیه با وجود جایگاه خود به عنوان یک کشور پیشرفته یا در حال توسعه ، به دلیل بحران ارزی و بدهی اخیر با رکودی شدید روبرو است ، زیرا تلاش می کند گسترش سریع خود را حفظ کند.

نقشه ترکیه - مهاجرت به ترکیه - اقامت ترکیه - ترکیه کجاست؟

گفتنی است نرخ بیکاری در ترکیه در سال گذشته ۱۳٫۸% بوده است. یکی از راههای مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت از طریق کار در این کشور می باشد که در ادامه به بررسی کار در ترکیه می پردازیم.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در ترکیه

درباره کشور ترکیه

کار در ترکیه و ویزای کاری

برای کار در ترکیه سه نوع اجازه کار پیش بینی شده است.  این گروهها شامل اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان وابسته و کارکنان مستقل و موارد استثنائی می باشد. بر اساس قانون خارجیان می توانند از اجازه کار مدت دار و یا نامحدود به شرط به جا آوردن شرایط مورد نیاز، می باشد. مدت اعتبار اجازه کار مدت دار بر اساس قرارداد کار یکسال بوده و برای کار در محل کار مشخص و حرفۀ خاصی صادر می گردد. پس از پایان یکسال اجازه کار برای همان شغل و محل کار تا سه سال دیگر تمدید می شود. پس از سه سال نیز این مجوز تا شش سال می تواند تمدید گردد.

در صورتیکه یک تبعه خارجی حداقل هشت سال به صورت مداوم در ترکیه اقامت و شاغل باشد، اجازه کار دائم بدون در نظر گرفتن شرایط اشتغال در ترکیه و نیز بدون محدودیت جغرافیائی ، صادر می شود. برای خارجیانی که حداقل پنج سال در ترکیه به صورت بلاانقطاع اقامت داشته و نیز درصورتیکه در این مدت پیش کارفرمائی اشتغال نداشته باشند مجوز اشتغال مستقل صادر می گردد. شرایط اعطاء مجوز کار استثنائی با قانون محدود شده است. اجازه کار این افراد از کارکنان مستقل و وابسته متمایز بوده و از نظر زمان محدودیت نخواهد داشت.

برای تمدید مدت اجازه کار حداکثر تا ۱۵ پس از پایان مدت مجوز و  نیز دو ماه پیش از پایان مدت اعتبار آن می بایستی به وزارت کار مراجعه شود. وزارت کار مکلف است که حداکثر ظرف نود روز به پرونده متقاضی رسیدگی کرده و نتیجه را ابلاغ نماید. ولی درصورتیکه مدارکی ناقص باشد این مدت پس از تکمیل پرونده تا نود روز تمدید خواهد شد. وزارت کار می تواند از منابع امنیتی در مورد شخص مورد نظر تحقیق نماید.

پس از پایان کار بررسی پرونده، وزارت کار می تواند درخواست را بپذیرد ویا آن را رد کند. درصورتیکه وزارت درخواست متقاضی را به تایید برساند، متقاضیانی که از دفاتر نمایندگی ترکیه درخارج از کشور مراجعه کرده باشند می بایستی ویزای کار از همان محل دریافت داشته و به اداره اتباع خارجی در ترکیه مراجعه نمایند و متقاضیانی که ار داخل ترکیه مراجعه کرده اند مستقیماً می توانند به اداره اتباع خارجی در پلیس آن استان مراجعه نمایند. درصورتیکه درخواست اشتغال در ترکیه رد شده باشد، متقاضی می تواند ظرف سی روز پس از ابلاغ نتیجه درخواست تجدید نظر کرده و به نتیجه اعتراض نماید.  درصورتیکه وزارت کار به اعتراض پاسخ منفی دهد، متقاضی می تواند به دادگاه شکایت نماید.

در ترکیه دستمزدها در وسط سال بر اساس تورم آن دوره مورد بازنگری قرار گرفته و مبالغی بعنوان جبران ضرر تورمی به کارکنان پرداخت می گردد. به همین دلیل درصورت افزایش تورم در کشور کارکنان متضرر نمی شوند. دولت هر شش ماه یکبار با نمایندگان سندیکاهای کارگری و کارمندی به چانه زنی پرداخته و دستمزدها را با مشاوره با نمایندگان سندیکاها تعیین می نماید.

لذا به طور کلی می توان اینگونه جمع بندی کرد که افرادی که برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کار اقدام می کنند باید ابتدا باید از کارفرمای حقیقی یا حقوقی در این کشور دعوتنامه شغلی دریافت نموده و همچنین مجوز کار کردن در این کشور را نیز داشته باشند. مجوز کار ( Work Permit ) در ترکیه ۴ نوع است که عبارت است از:

مجوز کار موقت ترکیه:

این مجوز را فقط از طرف کارفرما یا از طریق موسسات واسطه می توان دریافت کرد. این بدان معناست که یک کارمند خارجی نمی تواند خود درخواست اجازه موقت کار کند. در درخواست اولیه حداکثر یک سال اجازه کار معتبر صادر می شود. بعد از اولین دوره یک ساله ، متقاضی می تواند درخواست تمدید پروانه کار را بدهد. اگر درخواست تمدید مجوز کار مثبت ارزیابی شود ، متقاضی می تواند برای اولین درخواست تمدید تا ۲ سال مجوز کار بگیرد و حداکثر ۳ سال برای برنامه تمدید بعدی. بنابراین ، می توان حداکثر ۱ + ۲ + ۳ و مجموعا ۶ سال را با اجازه کار موقت کار کرد.

 مجوز کار دائم ترکیه:

 به افرادی که اجازه اقامت طولانی در ترکیه مدت داده می شود یا افرادی که حداقل هشت سال اجازه کار قانونی داشته اند ، می توانند درخواست اجازه کار دائم دهند. برخورداری اجازه کار دائمی تمام مزایای اجازه اقامت طولانی مدت ترکیه را در اختیار شما قرار می دهد بر این اساس ، افرادی که دارای پروانه کار دائمی هستند ، تقریباً از تمام حقوق شهروندی که برای شهروندان ترکیه اعطا می شود، برخوردار می شوند.

مجوز کار مستقل ترکیه:

مجوزهای مستقل کار برای افرادی صادر می شود که حداقل ۵ سال به طور مداوم در ترکیه زندگی می کنند، رشد اقتصادی ایجاد می کند و تأثیر مثبتی در اشتغال دارد.

مجوز کار ویژه ترکیه ( کارت فیروزه ) :

علاوه بر مجوزهای کاری ذکر شده ، نوع خاصی از مجوز کار وجود دارد که به آن کارت فیروزه ای گفته می شود. کارت فیروزه ای به خارجی هایی که دارای تحصیلات کافی ، تجربه شغلی و سهم در فن آوری ، اشتغال و اقتصاد ترکیه هستند ، اعطا می شود. کارت فیروزه ای تمام مزایای جواز کار دائمی را برای دارنده آن فراهم می نماید. در نتیجه ، افرادی که دارای کارت فیروزه ای هستند می توانند تقریباً از کلیه حقوقی که برای شهروندان ترکیه اعم از تأمین اجتماعی ، پرداخت بیکاری و غیره اعطا می شود بهره مند شوند ، خارجی ها می توانند از طریق خود یا از طریق کارفرمایان خود از کارت فیروزه استفاده کنند.

کار در ترکیه - اقامت ترکیه از طریق کار - ویزای کاری ترکیه - مجوز کار در ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به ترکیه

کار در ترکیه و مدارک مورد نیاز ویزای کار

برای استخدام کارکنان خارجی در ترکیه مجموعه از مدارک مورد نیاز است. این مدارک برای اجازه اقامت ، ویزای کار و اجازه کار مورد استفاده قرار می گیرد. این مدارک در لیست زیر برای شما ذکر شده است:

 • نامه ی قرار داد متقاضی از سوی کارفرمای ترک به صورت امضا شده
 • ارائه ی اصل گذر نامه متقاضی
 • ارائه ی مدارک هویتی
 • ۴ قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه ی گواهی سلامت
 • ارائه ی نامه ی عدم سو پیشینه
 • مدارک تحصیلی متقاضی در دو مقطع گذشته
 • پرینت حساب مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز
 • ارائه ی رزومه ی کاری متقاضی
 • نامه ی درخواست برای اجازه ی کار در ترکیه
 • مدارک هویتی همراه در صورت ازدواج

مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه اقامت

 • ۴ قطعه عکس پاسپورت
 • پاسپورت
 • فتوکپی از صفحه حاوی عکس در پاسپورت، مهر آخرین ورود و صفحه اعتبار و زمان انقضا
 • گواهی بانکی نشان دهنده وجود ۳۰۰ دلار برای هر ماه در حساب شما

مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه اقامت برای کار

 • ۴ قطعه عکس پاسپورت
 • پاسپورت
 • فتوکپی از صفحه حاوی عکس در پاسپورت، مهر آخرین ورود و صفحه اعتبار و زمان انقضا
 • کپی و اصل اجازه کار از وزارت کار و امور اجتماعی

مدارک مورد نیاز برای اخذ اجازه کار در ترکیه

 • مدرک اجازه کار ( هم به صورت انلاین در هنگام تکمیل فرم آنلاین و هم به صورت فیزیکی در هنگام مراجعه به وزارت کار )
 • گزارش ترازنامه مالیاتی و وضعیت سود و ضرر در سال گذشته که به تایید اداره مالیات رسیده باشد.
 • طرح تجاری که ساختار سازمان شما را نشان دهد
 • در صورت درخواست آنلاین باید یک وکیل محضری برای شخص و قرارداد کاری او تعیین شود
 • برای موسساتی که قصد استخدام کارشناسان خارجی در زمینه های مهندسی، ساخت و ساز، پیمانکاری و خدمات مشاوره ای را دارند، پرداخت حقوق شهروندان ترکیه که در موقعیت های مشابه قرار دارند به صورت یک قرارداد بین شخص متقاضی و کارفرما باید در نظر گرفته شود.

مدارک مورد نیاز برای شخصی که اولین بار است برای کار در ترکیه اقدام می کند

 • مدرکی که نشان دهنده سطح تحصیلات عالی متقاضی و معادل بودن آن با مدارک ترکیه باشد.
 • در صورت نیاز ترجمه مدرک تحصیلی و تاییدیه آن و همچنین برای خلبانان مجوزی که از کشور خود دریافت کرده اند.
 • برای شرکت های گردشگری نامه های کار و همکاری با ترکیه و همچنین توصیه نامه به زبان ترکی
 • برای کسانی که قصد کار در بخش آموزش ترکیه را دارند باید مدرک معادلی که در کشور خود دریافت کرده اند ارائه شود.

پرچم ترکیه - مهاجرت به ترکیه - اقامت ترکیه - ویزای ترکیه - پاسپورت ترکیه - ترکیه - اقامت ترکیه

نکته مهم

تمامی مدارک خواسته شده باید به صورت ترجمه شده به زبان ترکی باشد و افرادی که اقامت تحصیلی ترکیه را دارند و در دانشگاههای ترکیه مشغول به تحصیلند نمیتوانند برای ویزای کار درخواست دهند. در مورد کشور ترکیه باید این نکته را یاد آور شد که کارفرمایان در ترکیه معمولا به افراد خارجی فرصت کار کردن نمی دهند و اولویت با شهروندان ترکیه است. متقاضیان مهاجرت کاری می توانند کشور هایی که هم نرخ بیکاری کمتری دارند و هم کشور هایی که با استخدام افراد خارجی در زمینه ی کار کردن مشکلی نداشته باشند را به جهت امر مهاجرت خود مد نظر قرار دهند. در ادامه به معرفی این قبیل کشور ها خواهیم پرداخت.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت بدون هیچ پولی

📌 سوال شما پاسخ ما
✅ یکی از دوستان که مهندس کامپیوتر بودند و شرایط کاملشان را در وب سایت ما توضیح دادند ، سوال کردند ایا میشود بدون پول مهاجرت کرد؟
این سوال خیلی از شماست پس به آن جواب دادیم و در این پادکست به سوال شما پاسخ می دهیم.
🥇آیا مایلید سوالات خود را مجانی بپرسید؟
🎖آیا مایلید بدون هزینه پاسخ دریافت کنید؟
🌍در روی هر کدام از وب سایتهای ما روی قسمت سوالات ما کلیک بفرمایید و سوال خود را با ذکر نام و مشخصات کامل بپرسید🌐

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اقامت ترکیه

کار در ترکیه و نرخ بیکاری

اطلاع داشتن از بازار کار کشور ترکیه و دانستن نرخ بیکاری این کشور از ملزومات مهاجرت کاری به حساب می آید. ترکیه کشوری با ۸۲ میلیون نفر جمعیت است که نرخ بیکاری بالایی دارد. بیکاری در ترکیه نسبتا زیاد است و معمولا اولویت با افراد ترک تبار و یا افرادی که شهروند ترکیه هستند می باشد. نمودار زیر نشان دهنده ی نرخ بی کاری ترکیه در سال های گذشته می باشد که در دوره کنونی به ۱۴ درصد رسیده است. این به آن معنی است که از هر ۱۰۰ نفر نیروی آماده به کار در کشور ترکیه ۱۴ نفر فاقد شغل و کار هستند:

نمودار نرخ بیکاری ترکیه

این در حالی است که نرخ بیکاری در کشور هایی مانند اتریش ، کانادا و آلمان ، استرالیا و… بین ۳ الی ۵ درصد هست. کشورهای مذکور همچنین برای افراد خارجی شرایط و فرصتهای مناسب و ایده آلی را برای پیدا کردن کار قرار داده اند. بعنوان مثال کشورهای آلمان یا اتریش دارای در برخی زمینه ها از کمبود نیروی کار رنج می برند و به نیروی کار خارجی نیاز مبرم دارند. بهمین خاطر دول این دو کشور فرصتی تحت عنوان ویزای جستجوی کار به نیروی کار خارجی ارائه نموده اند که از آن طریق می توان بدون نیاز به داشتن Job Offer یا پیشنهاد شغلی به مدت محدود به این کشورها ورود کرده و کار مورد نظر خود را پیدا نمود.

نمودار زیر هم نشانگر رشد بیکاری در ترکیه در چند سال گذشته است:

نمودار رشد بیکاری ترکیه در طول سالیان

مقاله مرتبط ـ لطفا بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کار در آلمان یا اتریش
بهترین کشور برای پول درآوردن

کار در ترکیه و مشاغل مورد نیاز ۲۰۲۰

از دیگر نکات تاثیر گذار برای مهاجرت از طریق کار در ترکیه ، اطلاع از بازار کار کشور ترکیه و مشاغل مورد نیاز این کشور است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم شده است و کپی کردن و استفاده از آن جایز نیست. همه ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور ترکیه اعلام می شود که در فهرست زیر نام تعدادی از آنها را مشاهده می فرمایید:

فروشندگی مهماندار جوشکاری مشاغل ساختمانی نجاری
لیدر تور گارسون حسابدار نقاش کاری ام دی اف کاری
بسته بندی مشاغل فناوری اطلاعات آرایشگری کاشی کاری آشپزی و کار در آشپزخانه

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که فارغ التحصیلان رشته های زیر می توانند امید بیشتری به پیدا کردن کار در ترکیه داشته باشند، زیرا از جمله رشته های محبوب برای آینده شغلی درخشان در ترکیه به شما می روند :

 • مهندسی
 • بیمه
 • فناوری اطلاعات
 • فروش
 • مدیریت زنجیره فروش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی از مسیر ترکیه

کار در ترکیه و میزان حقوق

طبیعتا وقتی حرف از مهاجرت کاری به میان می آید این سوال در ذهن بسیاری از افراد تداعی می شود که اگر من به کشور مورد نظرم کار پیدا کنم حقوقم چقدر خواهد بود. لذا از دیگر نکات مهم در بحث مهاجرت از طریق کار در ترکیه اطلاع از میزان حقوق و دستمزد ها می باشد. اطلاع از ساعت کاری، شرایط کار و میزان دست مزد باید برای متقاضیان شفاف باشد تا بتواند به عنوان نیروی کار وارد این کشور شوند. در جدول زیر حقوق ماهیانه بعضی از مشاغل را در قالب جدول برای شما اورده ایم:

عنوان شغل

میانگین درامد

حسابدار ۶،۲۶۲ TRY
دستیار اداری ۴،۹۴۳ TRY
معمار ۷،۹۱۹ TRY
وکیل ۱۳،۵۳۴ TRY
مهندس زیست پزشکی ۷۶۰۴ TRY
صندوقدار ۵،۱۷۲ TRY
حسابدار خبره ۷،۵۷۳ TRY
سرآشپز ۷،۷۷۸ TRY
مدیر اجرایی ۲۱،۵۱۶ TRY
مدیر ارشد مالی ۱۹۴۷۶ TRY
مهندس عمران ۷،۹۲۷ TRY
تکنسین کامپیوتر ۶،۸۷۰ TRY
دندانپزشک ۲۰۸۵۵ TRY
برنامه نویس ۷۹۹۶ TRY
مهندس برق ۸،۸۷۵ TRY
معلم دبستان ۶،۳۴۰ TRY
مهندس ۸،۵۴۰ TRY

نمودار زیر میزان رشد حقوق افراد شاغل درترکیه را از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ مشاهده می کنید براساس حقوق و گزارش های ارسالی اخیر ، حقوق در ترکیه در سال ۲۰۲۰ در حال افزایش است. همانطور که در نمودار نشان داده شده است ، حقوق در سال ۲۰۲۰ به میزان ۳٪ بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.

میانگین حقوق سال ۲۰۱۷ = ۸۵۰۸ TRY
میانگین حقوق ۲۰۱۸ + ۳٪ ۸،۷۲۱ TRY
متوسط ​​حقوق سال ۲۰۱۹ + ۱٪ ۸،۴۳۴ TRY
متوسط ​​حقوق سال ۲۰۲۰ + ۳٪ ۹،۰۸۲ TRY

کار در ترکیه و نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در ترکیه

نحوه ی کاریابی در ترکیه و پیدا کردن کار در ترکیه هم از اهمیت بالایی برای متقاضیان اخذ اقامت کاری ترکیه برخوردار است. متقاضیان میتوانند از طریق ارسال رزومه ی خود به موسسات کاریابی کار مورد نظر را جویا شوند. این دسته از موسسات کاریابی معمولا موسساتی هستند که در ازای پیدا کردن شغل برای متقاضی بخشی از حقوق فرد را به عنوان دست مزد میگیرند. بعلاوه متقاضی کار در ترکیه میتواند از طریق روزنامه ها، سایت های کاریابی در اینترنت و موسسات کاریابی در ترکیه و آگهی های موجود، کار مورد نظر خود را بیابد. در فهرست زیر نام برخی از سایت های کاریابی در ترکیه را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • expat.com
 • iSKUR
 • Jobs In Istanbul
 • Learn4Good
 • Marmaris Recruitment
 • co.uk – Jobs In Turkey
 • secretcv.com
 • Totaljobs – Jobs In Turkey
 • yenibiris.com

کار در ترکیه - استخدام و کاریابی در ترکیه - موسسات کاریابی در ترکیه - سایت های کاریابی در ترکیه

همچنین در زیر می توانید لیستی از موسسات کاریابی برای پیدا کردن شغل در ترکیه را مشاهده بفرمایید :

 • Nunu
 • HRM Danışmanlık
 • Arbeitsvermittlung
 • Michael Page International Turkey
 • ۵Manpower Genel Müdürlük
 • Mento
 • onster.com.tr
 • Alexander Hughes
 • LDS Danışmanlık İş Geliştirme
 • Profil International

کار در ترکیه و بررسی ویزای همراه

شرایط اخذ ویزای کار ترکیه برای افراد متأهل و دارای همسر و فرزند نیز می تواند یکی از ابهامات و سوالات شما عزیزان در بحث اخذ اقامت ترکیه از طریق کار باشد. افرادی که از طریق کار در ترکیه اقدام به مهاجرت می کنند در صورتی که اجازه ی کار را از سوی دولت ترکیه اخذ کرده باشد و مدت یک سال در این کشور حضور داشته باشد و موفق به اخذ کارت اقامت آبی کشور ترکیه شده باشند میتوانند برای همراهان خود در خواست الحاق دهند. در حالت کلی الحاق به خانواده و اخذ ویزای همراه در پروسه مهاجرت کاری به ترکیه از ابتدا ممکن نیست و شرایط خاص خود را دارد. توصیه ی ما برای افرادی که خواهان مهاجرت از طریق کار هستند آن است که کشور هایی را برای مهاجرت انتخاب کنند که شرایط ویزای همراه در آنجا راحت تر باشد و شخص متقاضی برای بودن در کنار خانواده اش مشکلی را نداشته باشد.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

ویزای توریستی ترکیه
راهنمای اخذ انواع ویزای ترکیه

کار در ترکیه و وضعیت اقامت و تابعیت

اخذ اقامت و تابعیت ترکیه از طریق کار برای متقاضیان در ترکیه نیز امکان پذیر است. طبق قوانینی که از سوی دولت ترکیه برای افراد خارجی که در ترکیه حضور دارند و به مدت ۸ سال مشغول به کار باشند می توانند اقامت بلند مدت ترکیه را اخذ نمایند. اخذ اقامت بلند مدت یا دائم برای افراد خارجی باید به  تایید وزارت امور خارجه ی ترکیه برسد و پس از تاییدات نهایی اقامت بلند مدت یا دائم برای آنها صادر می شود. بعد از اقامت دائم متقاضی می تواند برای تابعیت این کشور درخواست دهد تا پاسپورت ترکیه را نیز اخذ کند. پاسپورت ترکیه در بین کشور های جهان از قدرت بالایی برخوردار نیست و توصیه می شود که اگر قصد به دست آوردن اقامت دائمی یا پاسپورت کشور دیگری را دارید کشور هایی که سطح بالا تری از نظر رفاه، امنیت، کیفیت زندگی و همچنین پاسپورت معتبر تر و آزادی سفر بیشتری را دارند برگزینید. کشور هایی مانند هلند، دانمارک، سوئد، اتریش، کانادا، نروژ و… کشور های سطح بالایی هستند که پاسپورت های ارزشمند و پر قدرتی در بین کشور های جهان دارند.

پناهندگی ترکیه
تحصیل در دوره های زبان در ترکیه

پاسپورت ترکیه - تابعیت ترکیه - شهروندی ترکیه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
کار در ترکیه و سخن پایانی

کار در ترکیه مشاغل مورد نیاز، سایت های کاریابی، نرخ بیکاری و تمامی مطالب مرتبط به کار در ترکیه در این مقاله بررسی شد. ترکیه کشوری اوراسیایی است که به دلیل نرخ بیکاری بالا، کشور مناسبی برای مهاجرت از طریق کار نمی باشد. توصیه ی ما به افرادی که خواهان مهاجرت از طریق کار در ترکیه هستند، مطالعه ی دقیق بازار کار و داشتن اطلاعات جامع و کامل در باره ی این روش مهاجرتی است. کشور هایی نظیر آلمان، اتریش، کانادا و استرالیا از شرایط بسیار بهتری برای مهاجرت از طریق کار برخوردار هستند. شرایطی مانند نرخ بیکاری بسیار کم، داشتن بازار های شغلی وسیع، داشتن امکانات بهتر رفاهی و … کشور های مناسب تری برای مهاجرت کردن به شمار میروند. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه و تخصص در زمینه های مهاجرت به کشور های سطح بالای جهان، می تواند در مسیر مهاجرت با شما عزیزان باشد تا مهاجرتی امن و بی دردسری را تجربه کنید. شما می توانید در قسمت انجمن پرسش و پاسخ این وبسایت یا در بخش انتهای این مقاله، سوالات خود را درباره ی مقاله ی کار در ترکیه بیان کنید تا در کمترین زمان به آنها پاسخ داده شود و یا با تماس با مجموعه به صورت کاملا رایگان شرایط خود را مورد بررسی قرار دهید.

94 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. امیر حسین اسماعیل پور گفته:

  سلام من ۴ تا مدرک جوشکاری بین‌الملی دارم ، آیا میشه یه شغل با بیمه در ترکیه پیدا کنم ، البته الان مشغول نقاشی ساختمان هستم ، واقعا امنیت کاری توی ایران نیست ، فقط میخوام یه کار با حقوق مناسب داشته باشم ، ممنون میشم کمکم کنید ،

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در ترکیه باید کاررما داشته باشید و کارفرما برای شما جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ارسال نماید. می توانید به صورت حضوری در ترکیه به دنبال کارفرما بگردید.

   پاسخ
 2. هادی گفته:

  با سلام مهندس ماشینهای زارعی و باغی هستم ۳۷ سال دارم حدود ۲۰۰ میلیون تومان پول دارم دارای دو فرزند پسر به سن های ۷ و ۳ ساله دارم و شانزده سال سابقه کار دارم آیا با این شرایط میتوانم در ترکیه کاری پیدا کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سلام. شرایط شما از نظر مدرک تحصیلی و سابقه ی کار مناسب است. هم چنین شما م یتوانید برای ویزا های جست و جوی کار در کشور های اروپایی مثل آلمان و اتریش اقدام کنید

   پاسخ
 3. صدف گفته:

  سلام
  من ۲۵ساله هستم و دارای دو مدرک لیسانس در رشته های ای تی و شهرسازی هستم در حال حاصر هم دانشجوی ارشد شهرسازی هستم
  ی مدت یک سال و نیم هم تجربه زندگی در استانبول رو دارم و اقامت تحصیلی داشتم و مشکل زبان و غیره ندارم.
  توصیه شما برای اقدام شغلی با کدام رشته ام هستش؟
  و چطوری؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   اگر تمرکز شما روی رشته آی تی باشه خیلی بهتره چون در اکثریت کشورها بازار کار خیلی خوبی داره. شما میتونی برای ویزای حست و جوی کار ۶ ماهه اتریش و آلمان اقدام کنید. ای تی جز مشاغل مورد نیاز این کشورها است

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   با مدرك ديپلم هم مي تونيد براي كار در تركيه اقدام كنيد و براي اين كار نياز به كارفرما داريد
   ميفرماييد رشته شغليتون چيه؟

   پاسخ
 4. غلامرضا طاهرزاده گفته:

  سلام من ۳۲ سالمه مدرک فنی برقکاری دارم ولی مدرک تحصیلیم دیپلمه. می خواستم بپرسم منم میتونم بیام تو ترکیه کار کنم یا امکانش نیست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز چنانچه شما از ترکیه دعوتنامه کاری و یا قرارداد داشته باشید می توانید اقامت کاری این کشور را اخذ نمائید .

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کاری ترکیه شما می بایست دعوتنامه کاریداشته باشید و محدودیتی در خصوص مدرک دانشگاهی وجود ندارد .

   پاسخ
 5. محمد گفته:

  سلام من ۱۹سالمه و مدرک دیپلم تاسیسات و دیپلم معادل جوشکاری رو دارم و میخام توی یه کشور مثل المان یا اتریش یا ترکیه ویزای کار جوشکاری رو بگیرم ایا میتونم باید چیکار کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کار شما می بایست دعوتنامه کاری داشته باشید هم چنین برای اخذ ویزای جست و جوی کار در کشورهائی نظیر آلمان و اتریش شما می بایست مدرک لیسانس و سابقه کار و سطح زبان خوبی داشته باشید

   پاسخ
 6. معصومه فیضی گفته:

  سلام کارشناس عزیز سوالی داشتم. من مهندسی صنایع غذایی دارم و در حال حاضر در ایران زندگی میکنم. برای کار در ترکیه باید چکارکنم؟ زبان ترکی و آلمانی بلدم و ۳۲ سالمه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کار ی در ترکیه شما می بایست قرارداد کاری داشته باشید . با سفر به این کشور و یا از طریق موسسات کاریابی می توانید برای یافتن کار اقدام نمائید .دوست عزیز با توجه به سن و رشته تحصیلی شما توصیه می گردد برای ویزای جست و جوی کار کشورهای نظیر آلمان و اتریش اقدام نمائید

   پاسخ
 7. متولی گفته:

  سلام
  من ۳۰سالمه و لیسانس مکانیک دارم. با توجه به سرمایه من که ۲۰۰ میلیونه میخواستم بدونم اگر بخوام برای کار در ترکیه اقدام کنم. آیا شانسی دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سن و رشته تحصیلی شما بسیار مناسب می باشد .علاوه برترکیه شما برای کشورهائی نظیر آلمان و اتریش نیز شانس خوبی خواهید داشت . چه سالی فارغ التحصیل شدید ؟

   پاسخ
 8. سهیل گفته:

  سلام و عرض ادب. سپاس از مقاله خوبتون
  بنده ۲۷ سالمه و دیپلم دارم چندین مدرک فنی حرفه ای دارم و در زمینه دکوراسیون داخلی به صورت حرفه ای فعالیت دارم برای کار در ترکیه باید چه اقدامی انجام دهم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کار در ترکیه شما می بایست قرارداد کاری داشته باشید و سپی برای دریافت اقامت اقدام کنید

   پاسخ
 9. Caprice گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،
  می خواستم بپرسم برای کار در ترکیه هم ویزای جاب سیکر اعطا می شه؟
  با تشکر از زحمات شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب،
   خیر متاسفانه برای مهاجرت کاری به ترکیه نیاز به جاب آفر (پیشنهاد شغلی) هست. ویزای جاب سیکر برای کشورهای آلمان،اتریش و آفریقای جنوبی اعطا می شود.

   پاسخ
 10. t.mohebi گفته:

  سلام و عرض ادب. از مقاله خیلی خوب شما سپاسگزارم. من ۳۱ ساله و مجرد هستم از زبان ترکی رو بلد نیستم اما سطح زبان انگلیسیم خیلی خوبه و می تونم آیلتس بگیرم. مدرک لیسانس برق و الکترونیک با ۶ سال سابقه کار هستم. آیا با این شرایط می تونم ویزای کار ترکیه رو بگیرم؟ ممنونم از پاسخگویی همیشگی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر.
   شما برای ویزای کاری ترکیه باید پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشید. برای اخذ این پیشنهاد شغلی هم باید به زبان ترکی تسلط داشته باشید.
   اما شرایط شما برای ویزای جستجوی کار اتریش و آلمان خیلی خوبه و توصیه میشه روی این کشورها بیشتر تمرکز داشته باشید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 11. Saman گفته:

  با سلام بنده ۲۰ سالمه می خواستم بدونم آیا با ثبت نام در سیستم کاریابی ترکیه می تونم اقامت ترکیه رو بگیرم یا نه زبان ترکی هم بلد نیستم اما زبان انگلیسیم در حد متوسطه تشکر.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سوال شما بسیار کلی ست قطعا برای هر شغلی نیاز به تخصص هست مثلا مشاغلی مانند مهندسی it در همه جای دنیا بازار کار خوبی دارند . شما در چه زمینه ای تخصص دارید ؟

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز شما می توانید برای کار در ترکیه از طریق موسسات کاریابی و یا سفر به این کشور برای یافتن کار و اخذ اقامت کاری اقدام نمائید . در هر صورت در نظر داشته باشید برای حرفه پرستاری شما می بایست سطح بالائی از زبان ترکی را بلد باشید

   پاسخ
 12. غلامرضا گفته:

  سلام رضا هستم راننده پایه یکم از اتوبوس گرفته تاکشنده تریلی استاد ارماتور بند وقالب بند هستم مسلط به زبان عربی هستم اماترکی وانگلیسی خیلی ضعیف بهرحال اماده همکاری باشما سروران هستم لطفا مرا راهنمایی فرمایید باتشکر از محبتهای شما عزیزان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور در حال حاضر خدمات کاریابی ندارد. ضمن اینکه شما با سفر به ترکیه می توانید برای یافتن کار اقدام نمائید .

   پاسخ
 13. علی گفته:

  سلام بنده در در و پنجره آلومینیوم،کناف ام دی اف کار کردم و قصد دارم خودم شخصا در ترکیه به دنبال کار بگردم میشه لطف کنید راهنمایی کنید که چه شرایطی رو باید طی کنم ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز با سفر به ترکیه و با داشتن قرار دادکاری می توانید به اداره مهاجرت مراجعه و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمائید .

   پاسخ
 14. حمید گفته:

  سلام
  ۴۵ ساله هستم
  فوق لیسانس مدیریت بازرگانی داخلی و زنجیره فروش
  کارمند بانک
  ۱۵ سال سابقه کار

  متاهل با یک فرزند
  مبلغ سرمایگذاری ۱۵ هزار دلار
  یا ۱۰۰ هزار لیر ترکیه ( در شهر انکارا )
  شما کدوم کشور پیشنهاد میفرمایید ترکیه ، اتریش یا ….

  نقطه ضعف ، عدم تسلط به زبان

  ممنونم پاسخ بفرمایید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب،
   دوست عزیز با توجه به سن و رشته تحصیلی شما بهتر هست که از طریق تحصیلی اقدام نمائید شما می توانید برای کشورهائی نظیر اتریش پذیرش تحصیلی اخذ کنید . در هر صورت شما ریسک خواهید داشت .شرایط همسرتان را می فرمائید

   Rating: ۴
   پاسخ
 15. سروش گفته:

  با سلام و ادب
  سروش هستم. ۳۲ سالمه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی هستم. ۵ سال نمایندگی بیمه و ۵ سال هم نمایندگی فروش قطعات سایپا رو دارم . با این شرایط میتونم امید به کار در استرالیا داشته باشم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در ابتدا می بایت در نظر داشته باشید که رشته تحصیلی شما از مشاغل مورد نیاز در استرالیا باشد و در مرتبه دوم سطح زبان شما بسیار مهم هست . آیا مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 16. فرزان گفته:

  سلام خسته نباشید من تتو کارم شرایط کاری اونجا چطوری هستش چون تتو اینجا مدرک معتبری نداره
  میتونم اونجا مشغول شم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز معمولا رشته های مربوط به آرایش و پیرایش بازار کار خوبی در کشورهای دیگر دارند . شما می توانید با سفر به ترکیه نسبت به یافتن کار اقدام نمائید .

   پاسخ
 17. kaveh گفته:

  سلام ببخشید من ۲۵ ساله هستم . ۵ سال سابقه کار دارم رشته من مهندسی برق هستش …….و برای سه کشور ترکیه ، قطر یا امارات میخوام برای کار برم…….در این خصوص بگم من قصدم اقامت نیست میخوام سرمایه جمع کنم ایا مناسبه این کشور ها من ایتلس ۷ دارم
  با دو کارفرما در ترکیه و قطر در حال مکاتبم ولی قصدم قطر هستش ایا میشه با ۳ سال کار کردن تو رشتم بشه سرمایه ای حدود ۴۵ هزار دلار در اورد برای رشته من؟
  کدام مناسبه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای کار در کشورهایی که فرمودید باید کارفرما برای شما جاب آفر ارسال کند. حقوق دریافتی شما بسته به نظر کارفرمای مورد نظر متفاوت است. این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه زندگی در این کشورها نیز پایین نیست و باید کاری که انجام می دهید هزینه های زندگی شما را نیز پوشش دهد

   پاسخ
 18. آزیتا گفته:

  با سلام.آزیتا هستم.من دوره های شیرینی پزی رو گذروندم،و مدرک بین المللی در این زمینه دارم.اما سابقه کار ندارم.و رشته تحصیلیم هم لیسانس زبان هست.آیا با این شرایط،می تونم در ارتباط با کار شیرینی پزی،ویزای کاری استرالیا رو بگیرم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری استرالیا شما می بایست حد اقل ۳ سال سابقه کار همراه با بیمه داشته باشید و از طرفی زبان شما می بایست در سطح بسیار بالائی باشد .آیلتس ۷ به بالا را ارائه دهید .

   پاسخ
 19. ناصر گفته:

  سلام من ۴۰ساله هستم و ام دی اف کار هستم قصد مهاجرت به ترکیه یا استرالیا برای ادامه کار در همین شغل ام دی اف کاری رو که تجربه ۲۰ساله دارم رو انجام بدم چه اقداماتی باید بکنم تا بتونم مهاجرت کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام عرض ارادت
   دوست عزیز با سفر به ترکیه و یافتن کار می توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید ولی برای کار در استرالیا می بایست شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز این کشو باشد ضمن اینکه استرالیا یک سیستم امتیاز بندی دارد که سن،سابقه کار،مدرک تحصیلی و مدرک زبان برای شما امتیاز خواهد داشت.با توجه به سن شما اخذ ویزای ابن کشور دشوار خواهد بود.

   پاسخ
 20. Maryam گفته:

  سلام من ۱۸سالمه و مسلط به زبان انگلیسی ام من میخواستم رشتهی مدریت بازرگانی بخونم وتو ترکیه کار پیدا کنم حالا به نظر شما من ایران این رشته رو بخونم تو دانشگاه ازادبهتره یا ترکیه با توجه به این کا ترکی اصلا بلد نیستم طبق تحقیقات منم توی ترکیه کاردانی رشته ی مدیریت تو بعضی دانشگاه ها بدون کنکوره که بعدادامه میدی کارشناسی میشه حالا یک سال زبان ترکی بخونم برم ترکیه یا ایران مدرک بگیرم همزمان چند تا زبان بیشتر بخونم بعد برم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز تحصبل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ست .اگر شرایط تحصیل در ترکیه را دارید قطعا حضور شما در طول تحصیل در ترکیه فرصت کاریابی و امکان یافتن کار در لین کشور را برای شما افزایش خواهد داد. در نظر داشته باشید شما می توانید در کشورهایی نظیر المان و اتریشـ و فرانسه تحصیل رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 21. علی سالمی فر گفته:

  با سلام وخسته نباشید بنده ۱۷ سالمه مجردم می خواهم در ترکیه در رستوران فست فود کار کنم الان ساکن تهرانم

  Rating: ۵
  پاسخ
 22. علی گفته:

  سلام من ۳۰ ساله هستم متاهل می‌خوام غواصی صنعتی(جوشکاری زیرآب) برم یاد بگیرم آیا میتونم باهاش توی ترکیه کار پیدا کنم اگر هست وضعیت درآمدش چطوری هست ؟؟؟
  آیا سابقه کار هم میخوان ؟؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در خصوص کار در ترکیه شما در ابتدا می تونید با سفر به این کشور در خصوص رشته کاری تون تحقیق کنید و بعد از پیدا کردن کارفرما برای اخذ اقامت کاری در ترکیه اقدام کنید.زبان ترکی بلد هستید؟

   پاسخ
 23. بهمن تکریم گفته:

  سلام بنده لیسانس فیزیک دارم مسلط به زبان ترکی و انگلیسی ، در زمینه فروشندگی و تبلیغ و فتوشاپ سابقه کار دارم ببخشید میتونم در ترکیه کار کنم و ایا اینکه میشه به دفاتر معرفی به کار اعتماد کرد ؟ در این زمینه میتونید موسسه ای رو معرفی کنید ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به رشته باید میزان مهارتتون بالا باشه تا بتونید کار پیدا کنید و شرایط کاریابیتون به خودتون وابسته اس ، برای موسسات کاریابی هم ما هیچ موسسه ای رو تایید یا رد نمی کنیم. موسسات معتبری هستند که می تونید با یک جستجو کوتاه آدرسشون رو پیدا کنید و ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. احسان گفته:

  سلام
  بنده مهندس تجهیزات پزشکی هستم باحدود۱۰سال سابقه کاری در زمینه
  تعمیر.سرویس.PM.نگهداری.فروش.خدمات پس از فروش.وبصورت حرفه ای بالای ۶ سال در زمینه کنترل کیفی وکالیبراسیون تجهیزات پزشکی.بیمارستانی وآزمایشگاهی.
  دراین زمینه خصوصا کنترل کیفی تجهیزات پزشکی اقامت ویا کاری آیا تو ترکیه امکانش هست.
  ونظر شما کدوم کشور تو این زمینه ها بهتره؟
  خیلی سپاسگذارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شما می توانید برای کار در ترکیه اقدام کنید اما نکته بسیار مهمی که در هنگام مهاجرت باید در نظر گرفت شرایط اقامتی بعد از کار است. پیشنهاد ما به شما کشورهای نظیر آلمان و اتریش است که بعد از اتمام کار بتوانید بازنشستگی خوبی را سپری کنید. لطفا سن خود را نیز اعلام بفرمایید تا بهتر بتوان اظهار نظر کرد.

   پاسخ
 25. فرنوش گفته:

  سلام من پرستارم و ٧ سال سابقه كار دارم براى كار در رشته پرستارى در تركيه چه اقداماتى بايد انجام بدم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در ترکیه شما می توانید از طریق ویزاهای کوتاه مدت به این کشور مهاجرت کرده و بعد از یافتن شغل اقدام به تغییر وضعیت اقامت بفرمایید. پیشنهاد کاری نیز یکی از تاثیرگذار ترین پارامترها برای کار در ترکیه است.

   پاسخ
 26. سارینه گفته:

  سلام
  من ۲۸ سال دارم و مدرک کارشناسی ارشد ژنتیک مولکولی از دانشگاه آزاد اسلامی . ۳ سال سابقه بیمه نا مربوط به رشته تحصیلیم هم دارم . و البته مدرک معتبر تکنیک های مهندسی ژنتیک را دارم . می تونم برای کار در ترکیه اقدام کنم ؟

  پاسخ
 27. محمد گفته:

  سلام
  بنده متخصص نساجی(ریسندگی)پلی استر فیلامنتی هستم و حدود ۱۵ سال سابقه در سنعت نساجی و پلی استر دارم با توجه به صنعت نساجی تو ترکیه تمایل داشتم که همکاری کنم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به سابقه و توانایی ویژه شما پیشنهاد می شود که برای سرمایه گذاری در کشورهای اقدام کنید که وضعیت اقامتی مناسب تری دارند. کشورهای انگلستان و اتریش از این قبیل هستند.

   پاسخ
 28. امیرحسین گفته:

  سلام خسته نباشید
  من برق صنعتی مدرک دیپلم دارم و اشنایی دارم اما سابقه کاری ندارم
  و مئرک فنی حسابداری دارم و مدرک تاتو بدن بصورت حرفه ای دارم
  میتونم کار در ترکیه با یکی از کارهایی دارم میتونم انجام بدم؟؟؟
  هر کشوریی که مناسب باشه بنظر شما؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در ترکیه باید پیشنهاد شغلی داشته باشید و با توجه به اینکه سطح زبان شما مشخص نبود و مدرک حداقل لیسانس نیز ندارید پیشنهاد شغلی برای شما بسیار تعیین کننده است.

   پاسخ
 29. Aylin گفته:

  سلام.من تصمیم دارم با بچه هام برم ترکیه زندگی کنم.به نظرتون کدوم شهرش هم از لحاظ کار پیدا کردن و هم تحصیل و امنیت مورد تاییده؟

  پاسخ
 30. لیدا گفته:

  سلام لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد هستم زبان ترکی و انگلیسی مسلط هستم سابقه کار در رزرواسیون هتل بینالمللی رو دارم.
  من میتونم آیا توی ترکیه یه کار توی رشته ی حقوق پیدا کنم؟
  در ضمن متقاضی شرکت در دانشگاه دولتی توی رشته خودم برای ادامه تحصیل هم هستم و دنبال کارا و ترجمه مدارک لیسانس هستم.

  پاسخ
 31. مرتضی مظفر گفته:

  سلام.۲۸سالمه
  لیسانس برق الکترونیک از دانشگاه آزاددارم
  مدرک فنی وحرفه ای برق ساختمان که بین المللی هم هست دارم
  ازطرفی هم کارنصب دوربین مداربسته هم انجام میدم ولی مدرکی دراین زمینه ندارم
  آیا شرایط من برای مهاجرت کاری به اتریش ،آلمان یاترکیه مناسبه یا هرکشوری که خودتون فک میکنید مناسب هستش برای من وبخواین پیشنهاد بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش اقدام نمایید اما برای ویزای کار باید کارفرما داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 32. Eshaghmiri گفته:

  با عرض سلام،من اپراتور دستگاه cncmill هستم ،با برنامه نویسی جی کد نویس تبحر دارم
  من زبان برنامه نویسی پارامتریک یا ماکرو بلدم،
  با نرم افزارهای powermill, mastercam,vectricaspaire, کار کردم ،من ۸سال سابقه کار دارم، اتوکد و تراش دستی هم کار میکنم کا ر دست همان مت کاری قلاویز کاری… انجام داده ام ، در طراحی فیکسچر مهارت دارم.با دستگاه دریل را یال کار کردم، تزریق پلاستیک هم کار کردم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 33. ابوالفضل گفته:

  سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا میشه اونجا ساخت و ساز انجام داد و اینکه قیمت زمین واسه انجام اینکار به صرفه هست ؟و نهایت اینکه میشه از این طریق اقامت گرفت؟ممنون از پاسخگویی شما.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 34. محسن گفته:

  با سلام و عرض ادب
  ۲۷ سال سن دارم و کارشناس رادیولوژی
  ایا واسه رادیولوژی ترکیه کار هست؟میشه اونجا مشغول به کار شد؟

  پاسخ
 35. چکامه گفته:

  سلام وقت بخیر بنده مدرک کارشناسی نساجی دارم و سه سابقه کار بازرگانی دارم همراه با سابقه بیمه… میخواستم بدونم میتونم برای کار وتحصیل در کشور ترکیه اقدام کنم؟؟چیکاری باید انجام بدم؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل اقدام داشته باشید اما برای ویزای کار باید بتوانید کارفرما خود را پیدا نمایید وسپس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 36. توحید گفته:

  سلام
  من ۲۸ ساله هستم گواهینامه پایه دوم دارم
  همچنین مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای برق دارم
  کدام کشور برایم مناسب است مهاجرت کاری کنم تا حقوق خوبی دریافت کنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 37. زهرا گفته:

  سلام من مهندسی پزشکی خوندم و حدود ۸ سال سابقه کار در بیمارستان با بیمه دارم و حدود ۳ سال کار qcتجهیزات انجام دادم مدرک حفاظت در برابر اشعه و کنترل کیفی تجهیزات رادیولوژی از سازمان انرژی اتمی ایران دارم میخواستم بدونم با توجه به رزومه بنده کدوم کشور میتونن راحتر ویزای کار بگیرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار می توانید برای کشورهای آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند اقدام نمایید اما بهتر است شرایط خود را با کارشناسان ما بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 38. سیروس گفته:

  درود بر شما
  من سال ۹۳ رفتم ترکیه و نود روز بیشتر موندم ینی کلا ۱۸۰ روز موندم و موقع برگشت من رو ۱۸۰ لیر جریمه کردند و من جریمه رو پرداخت نکردم و من را پنج سال دیپورت کردند . آیا این امکان هست که من جریمه رو پرداخت کنم یا ویزای کاری بگیرم و یا به هر شکلی بتونم دوباره وارد کشور ترکیه بشم ؟

  پاسخ
 39. Neda گفته:

  سلام من دندانپزشک هستم و با دو سال و نیم سابقه کار ،جطوری میتونم ویزای کار ترکیه رو بگیرم،البته یه اطلاعات اولیه دارم ولی قصدم جدی است و کامل میخوام شروع به اقدام کنم،لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید در ابتدا کارفرما داشته باشید و سپس بتوانید اقدام نمایید اما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 40. پژمان گفته:

  سلام خسته نباشید،بنده در ایران دانشجو مقطع لیسانس هستم و برای کار میخواهم به ترکیه بروم با پاسپورت موقت یعنی به قید وصیقه.
  سوال من اینه که اگه بنده در ترکیه کاری پیدا کنم و با من قرداد کاری بسته بشه،امکان داره مشکلی برای گذر موقتم به وجود میاد؟سفارت ایران گذرناممو تمدید میکنه؟یا منو برمیگردونن؟
  اگه همزمان در کالج هم ثبت نام کنم،کیس من برای تمدید گذر موقتم قوی تر میشه؟!
  با تشکر

  پاسخ
 41. علی رضا گفته:

  سلام .من مهندس عمران هستم و ۱۰ سال سابقه کار اجرایی- دفتر فنی – نظارت – متره وبرآورد دارم ومسلط به کامپیوترونرم افزارهای مرتبط با رشته وآشنای با زبان انگلیسی تمایل به کار کردن در ترکیه را دارم.قبلا” از همکاری شما صمیمانه سپاسگذارم .

  پاسخ
  • عاطفه سلطانی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار در ترکیه نیاز به کافرما در ترکیه می باشد که از طریق خود شما این اقدام باید صورت گیرد.پیشنهاد می شود با چنین رزومه ی عالی برای کشورهای بسیار سطح بالای اروپایی همچون آلمان یا اتریش اقدام نمائید.در صورت بررسی دیگر شرایط شما و واجد الشرایط بودن برای کشورهایی هم چون کانادا هم شانس اخذ ویزا را دارا می باشید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰-۰۲۱
   ۸۸۵۶۷۳۲۶-۰۲۱
   ۸۸۰۸۸۶۱۴-۰۲۱

   پاسخ
Rating: 4