اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا

اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا

اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا

اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به استرالیا ۲۰۱۸ به چه صورت است ؟ شرایط اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و راه های مهاجرت به استرالیا کدام است ؟ قوانین و راههای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا چگونه است ؟ اقدامات لازم جهت اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای نامزدی استرالیا به چه نحوی است ؟ آیا کسی که موفق به اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا شده است امکان تحصیل در استرالیا و یا کار در استرالیا را دارد؟ موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در این مقاله تلاش نموده است در ارتباط با اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا شرایط و نکات این ویزا اطلاعاتی در اختیار شما قرار گیرد، امید است مفید واقع گردد.

طبق اصول نظام حقوق بین الملل خصوصی در بیشترکشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج میان زوجین فرد می تواند در راستای دریافت اقامت و تابعیت اقدام نمایند . کشور استرالیا از این قائده مستثنی نمی باشد. بنابراین اگر یک نفر با یک استرالیایی ازدواج کند می تواند برای اخذ تابعیت اقدام کند

در حقوق کشور ایران نیز از این موضوع یاد شده است. برای مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی بشمار می رود.

در برخی کشورها مثل ایران آثار حقوقی برای اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور گوناگون است.اما در مورد کشور استرالیا ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود البته به صورتی که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.نیاز به بیان است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

به طور مثال :در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از دید قانون گذار خود به خودایرانی حساب می شود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.هم چنین در کشور استرالیا که ازدواج با شخص استرالیایی نیازمند در خواست برای دریافت تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی شود.

مشخص است که اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا دارای پیچیدگی ها و قوانین حقوقی خود می باشد.شما میتوانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس بگیرید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم

کشور استرالیا جزو ۶ کشور پهناور جهان محسوب می شود که از شرق با اقیانوس آرام، از غرب با اقیانوس هند، از جنوب با اقیانوس جنوبی و از شمال با چند خلیج همسایه است. پایتخت این کشور شهر کانبرا و دو شهر بزرگ آن را شهرهای سیدنی و ملبورن تشکیل داده اند. زبان رسمی مردم کشور استرالیا انگلیسی با گویش استرالیایی است و دین اکثر آنها مسیحی می باشد هم چنین واحد پول در کشور استرالیا دلار استرالیا است.

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از راه های قانونی مهاجرت به کشور استرالیا داشته باشند و از روش های گوناگون در این کشور به اقامت یا تابعیت استرالیا دست یابند، یکی از این روش ها اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا می باشد. فردی خارجی می تواند با یک شهروند استرالیایی یا مقیم  استرالیا ازدواج کرده و اقامت یا تابعیت استرالیا را اخذ نماید. بنابراین فرد می تواند می تواند اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا را دریافت نماید. کشور استرالیا به افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی یا فرد مقیم استرالیا را دارند امکان میدهد به طور موقت وارد این کشور شوند .

متقاضیانی که برای ویزای ازدواج کشور استرالیا اقدام می کنند بسته به اینکه داخل استرالیا هستند یا خارج آن شرایط متقاوتی دارند همچنین مدت زمان رسیدگی به پرونده آن ها متفاوت خواهد بود.

ویزاهایی که در این خصوص در کشور استرالیا به افراد تعلق می گیرد عبارتند از ویزای نامزدی (prospective marrage visa) و ویزای ازدواج (partner visa).

 

ویزای نامزدی کشور استرالیا :

افرادی که نامزد آنها از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا محسوب می شود یا از شهروندان کشور نیوزلند می باشد می توانند برای ویزای نامزدی استرالیا و اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا اقدام نمایند. مدت اعتبار این ویزا ۹ ماهه بوده و به فرد فرصت داده می شود در این مدت وارد کشور استرالیا شده و با فرد مورد نظر ازدواج قانونی نماید، دقت نمایید ازدواج فرد حتما نباید در کشور استرالیا صورت گیرد و این افراد می توانند در سایر کشورها ازدواج نمایند. اگر در این مدت ۹ ماه ازدواج صورت گیرد افراد می توانند برای ویزای ازدواج استرالیا و همچنین اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا تقاضا کنند.
فردی که تقاضای اخذ ویزای ازدواج دارد باید توسط partner یا شریک خود مورد حمایت مالی قرار بگیرد و شخص یا والدین و قیم وی باید نشان دهند هزینه های زندگی فرد مورد نظر را دارند هم چنین افراد به سن قانونی ازدواج (بالای ۱۸ سال) رسیده باشند و سلامت جسمی و شخصیت فرد مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که در این مدت ۹ ماه ازدواج انجام نگیرد، ویزای فرد باطل می شود و فرد باید به کشور خود بازگردد. در نظر داشته باشید که ازدواج این افراد حتما نباید در خاک کشور استرالیا صورت پذیرد. دریافت این ویزا به طور معمول بین ۲ تا ۶ ماه زمان می برد.

فردی که از خارج از کشور استرالیا برای ازدواج در استرالیا اقدام می نماید در ابتدا باید درخواست ویزای موقت به مدت ۹ ماه برای ازدواج دهد، برای این منظور شریک استرالیایی باید برنامه ازدواج خود را ارائه کرده و برای ویزای موقت نامزدی از طریق مراجعه حضوری به سفارت یا اینترنتی درخواست دهد، در خصوص اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا  این نکته اهمیت دارد که این ویزا برای تنها یک مرتبه صادر می شود و فرد باید ضامن استرالیایی داشته باشد، در این مدت فرد متقاضی اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا می تواند به کشور استرالیا وارد شده و در طول مدت این ویزا ازدواج خود را ثبت نماید، پس از ازدواج فرد می تواند برای ویزای partner(sub class 820) اقدام نموده و اقامت موقت دریافت نماید.

از شروط اخذ ویزای نامزدی در کشور استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • داشتن سلامت جسم و روان و معاینات پزشکی
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن مدارک مربوط به ازدواج و ترجمه آن
 • خواهشمندیم دقت نمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت میباشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور انجام نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور فقط ارائه کننده خدمات مشاوره میباشد.

هزینه های اداره مهاجرت استرالیا برای ویزای نامزدی در این کشور عبارتند از: (هزینه ها ثابت نبوده و امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد)

 

ویزای ازدواج کشور استرالیا:

متقاضیانی که هدف  اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و زندگی با یکی از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا را دارند می توانند برای ویزای ازدواج استرالیا درخواست نمایند. ازدواج قانونی افراد برای این ویزا الزامی بوده و افراد برای اثبات حقیقی بودن ازدواج خود باید مدارک کامل و سند ازدواج خود را ارائه نمایند. فرد می تواند برای اخذ ویزای ازدواج در استرالیا داخل یا خارج از کشور استرالیا اقدام نماید و اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا را بدست آورد . اگر ارتباط شخص با شریک استرالیایی وی قطع نشده باشد و مدت ۲ سال از ازدواج قانونی آنها گذشته باشد، در صورتی که از قبل ارتباط آنها شکل گرفته باشد و حداقل یکسال پیش از درخواست ویزا رابطه آنها اثبات شود، فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد هم چنین پس از مدت ۴ سال فرد می تواند برای اخذ شهروندی در کشور استرالیا درخواست نماید. برای اثبات رابطه واقعی این افراد، مدارک معتبر نیاز است و در صورتی که ازدواج در کشور دیگری صورت گیرد باید طبق قوانین کشور استرالیا به رسمیت شناخته شود.

در کشور استرالیا ۳ نوع فرم برای درخواست ویزای موقت و دائم فرد برای ازدواج وجود دارد که عبارتند از:

 • فرم ۴۷SP برای شهروند یا مقیم دائم استرالیا
 • فرم ۴۰SP برای حمایت مالی شهروند یا مقیم دائم استرالیا از شریک خود
 • فرم ۴۷A برای همراهان بالای ۱۸ سال فرد شامل فرزندان و ….

چنانچه تمامی فرم ها به طور صحیح تکمیل گردد، آدرس محل زندگی فرد صحیح و با دقت ارائه شود، هزینه های مدارک پرداخت شود و درخواست ویزا در مراکز و ادارات مربوط به آن ارائه شود، درخواست ویزا از طریق ازدواج معتبر خواهد بود.

از شروط اخذ ویزای ازدواج در کشور استرالیا و شروط اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • داشتن سلامت جسم و روان و معاینات پزشکی
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن مدارک مربوط به ازدواج و ترجمه آن

هزینه های اداره مهاجرت استرالیا برای ویزای ازدواج در این کشور عبارتند از: (هزینه ها ثابت نبوده و امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد)

 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای فرد اصلی متقاضی اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا : بالای ۶۸۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان بالای ۱۸ سال: بالای ۳۴۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان زیر ۱۸ سال: بالای ۱۷۰۰ دلار

افراد برای اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا حتما باید درخواست ویزای اقامت دائم نمایند و به طور خودکار اقامت دائم استرالیا را دریافت نمی کنند هم چنین افرادی که ویزای نامزدی استرالیا را دریافت می کنند می توانند تحصیل نموده یا به صورت تمام وقت کار کنند و برای تمدید ویزای خود اقدام نمایند همچنین می توانند از مزایای خدمات پزشکی رایگان در این کشور استفاده کنند. شرایط مطرح شده برای ویزای ازدواج استرالیا محدودیت کمتری نسبت به ویزای نامزدی استرالیا دارد و افرادی که برای ویزای نامزدی اقدام می کنند شرایط محدودتری نسبت به ویزای ازدواج خواهند داشت. این نکته حائز اهمیت است که تحصیل این افراد در خاک استرالیا بدون کمک یا بورسیه دولتی بوده و معمولا برای یافتن شغل نسبت به سایر افراد شرایط دشوارتری را خواهند داشت، زیرا پیشنهاد شغلی کمتری را از سوی کافرمایان دریافت می نمایند. افرادی که در ۵ سال گذشته از این ویزا استفاده نموده اند یا توسط شخص دیگری مورد حمایت قرار گرفته اند بر اساس برخی شرایط خاص می توانند از فرد دیگری حمایت مالی نموده و مجددا برای این ویزا و اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا درخواست نمایند.

به طور کلی افراد بسیاری از راه های قانونی مهاجرت به استرالیا وارد این کشور شده و اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نموده اند که همانطور که بیان شد یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا می باشد. افراد می توانند با دریافت ویزای نامزدی وارد کشور استرالیا شده و در مدت زمان این ویزا با یکی از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا ازدواج نمایند و پس از آن برای اقامت خود در این کشور درخواست دهند البته اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا راحت نبوده و شرایط خاص خود را داراست. در صورتی که افراد شرایط را دارا باشند و اثبات نمایند هدف آنها از ازدواج تنها کسب اقامت و تابعیت نیست و ازدواج آنها حقیقی می باشد می توانند موفق به دریافت این ویزا و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا شوند. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا ، نکات ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ، شرایط ویزاهای نامزدی و ازدواج در استرالیا، هزینه های اخذ ویزای نامزدی و ازدواج در استرالیا، مدارک این ویزاها و …. توضیحاتی قرار داده شد، شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا و راه های قانونی مهاجرت به استرالیا با دفاتر همکار مستقل موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و اطلاعات لازم را در خصوص اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج در استرالیا دریافت نمایید و از کارشناسان و حقوقدانان مسلط به امور بین الملل مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 نظرات, میانگین: 4٫75 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید شرایط کامل خود را بفرمایید اما اگر قصد اخذ ویزای کار را دارید باید در سیستم امتیاز بندی این کشورها قرار بگیرید که حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد و با مدارکی که دارید متاسفانه امکان اخذ ویزای کار را ندارید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 1. آرمان گفته:

  درود بر شما.راسش من هر جوری که شده باید برم به استرالیا و اقامت بگیرم.شغلم هم آرایشگری هس..چیکار کنم؟چگونه ازدواج کنم و با کی؟

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض سلام و ادب.
   برای ارائه اطلاعات کافی در این زمینه بایستی وضعیت حقوقی همسر شما در استرالیا بررسی گردد اما اقدام برای اخذ ویزا بدون صرف هزینه نخواهد بود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض سلام و ادب.
   اگر همسر شما اقامت یا تابعیت استرالیا داشته باشد خواهید توانست پس از طی مراحل قانونی اقامت و تابعیت استرالیا را به دست آورید و اظهار نظر در این زمینه نیازمند داشتن اطلاعات بیشتری در مورد شما است.
   همسر شما پس از احراز داشتن تمکن مالی کافی و سایر شرایط می توانند شما را با خود همراه داشته باشند.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
 2. نیلوفر گفته:

  سلام میخاستم بدونم عقد حتما باید در یکی تز کشورهای طرفین صورت بگیره یا ایران یا استرالیا! اگر مالزی باشه مشکل به وجود میاد؟؟؟

  پاسخ
  • امید جلالی فراهانی گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما
   عقد میتواند در یکی از کشورهای طرفین و یا در کشور ثالث صورت بگیرید پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ
 3. سارا احمدي گفته:

  سلام،من سوالي در مورد مشكل خواهرم دارم،خواهرم به تازگي از طريق ازدواج با مرد كه اقامت استراليا دارد به استراليا رفته است وويزاي موقت دارد،ولي بعداز سه ماه مشكل جدي با همسر خود دارد ،سوال من اين است كه اگر از همسر خود طلاق بگيرد همسر ايشان ميتوانداو را ديپورت كندو با الاجبار استراليا را ترك كند

  پاسخ