اخذ ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای کار استرالیا

اخذ ویزای کار استرالیا و یا گرفتن وکیل مهاجرت در خصوص راههای مهاجرت به استرالیا و در نهایت اخذ اقامت استرالیا به مانند دیگر کشورها دارای شرایط و قوانین خاصی است که در این مقاله ما سعی بر آن داریم تا شما عزیزان نسبت به قوانین پیش روی خود آگاهی کافی یابید تا در صورتی که مایل به مهاجرت به استرالیا و گرفتن وکیل مهاجرت به استرالیا هستید و از شرایط اخذ ویزای کار استرالیا به صورت کامل اطلاع ندارید بخش زیادی از اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.اطلاع از قوانین اخذ ویزای کار استرالیا امر مهمی است که به افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا کمک خواهد نمود تا در صورتی که تمایل به مهاجرت به استرالیا دارند با آگاهی کامل در این خصوص اقدام نمایند.افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید در نظر داشته باشند که جهت مهاجرت کاری به استرالیا لازم است مدارکی ارائه شود که در این مقاله ما به شرح این مدارک خواهیم پرداخت تا اطلاعات شما عزیزان در این خصوص ارتقا یابد.با توجه به اینکه اخذ ویزای کار استرالیا در نهایت برای افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا خواهد شد و همچنین در نهایت تابعیت استرالیا خواهد بود در این راستا کسب اطلاعات کامل در باب اخذ ویزای کار استرالیا می تواند به افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا بسیار مهم باشد در این خصوص پیشنهاد بر این است با مراجعه به دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور و انجام مشاوره کامل اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص اخذ ویزای کار استرالیا از مشاورین این موسسه کسب نمایید.

پیشنهاد می شود قبل از هر انتخابی با وکیل مهاجرتی استرالیا در مورد مهاجرت کاری به استرالیا همچون تحصیل در استرالیا ، سرمایه گذاری در استرالیا ، کار در استرالیا ، و انواع ویزای کاری استرالیا مانند ویزای ۱۸۹ استرالیا و یا ویزای ۱۹۰ استرالیا  و یا ویزای ۴۹۰ استرالیا و یا روش های دیگر مانند ثبت شرکت در استرالیا ، ازدواج در استرالیا ، تولد فرزند در استرالیا مشاوره داشته باشید .

 

کشور استرالیا در راستای جذب نیروی کار به نسبت دیگر روش های مهاجرتی همواره اولویت بالایی را برای افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا در نظر گرفته است.با توجه به اینکه جز برترین کشورهای جهان در زمینه کار و اقتصاد می باشد این امر باعث شده درصد پایین بیکاری افراد متخصص، میزان استفاده کم آنها از بودجه های دولتی و کمبود نیروی ماهر کاری در استرالیا لمس شود. دولت استرالیا نیز برای غلبه به مشکل کمبود نیروی کار ماهر اقدام به جذب نیروی کار متخصص و ماهر جهت افزایش کیفیت بازار کار خود کرده است.

روش های مختلفی و معمول که در خصوص ویزای کار استرالیا وجود دارد که شامل طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا، ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای ۴۸۹ استرالیا می باشد که این سه روش برای متقاضیانی است که به دنبال اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانواده خود باشند.

 

مهاجرت از طریق ویزای ۱۸۹

اخذ اقامت دائم استرالیا به واسطه ویزای ۱۸۹ امکان پذیر می باشد که به واسطه این نوع ویزا برای افراد محدودیت محل زندگی وجود ندارد. حداقل امتیازی که افراد به واسطه این نوع ویزا باید کسب نمایند ۶۰ امتیاز می باشد. افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید براساس لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا SOL است امتیاز خود را محاسبه نمایند در صورتی که رشته شما جز لیست بود می توانید اقدام نمایید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ اقامت دائم استرالیا می باشد. در این نوع ویزا احتیاجی نیست که افراد کارفرما یا اسپانسر داشته باشند و شرایط این ویزا بر اساس مهارت متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا می باشد.

شرایط لازم ویزای ۱۸۹ استرالیا:

جهت اخذ ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا، افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. محدودیت سنی برای این نوع ویزا اعمال نشده ولی افراد زیر سن ۵۰ سال می توانند اقدام نمایند
 2. مدارک زبان باید دارای شرایط ذیل باشد:
  • داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس نمره ی ۶ که باید هر اسکیل این نمره را داشته باشد.البته باید این نکته را در نظر گرفت که متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا میتواند معادل این آزمون را در سایر آزمون های معتبر در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ارائه نماید.
  • داشتن حداقل نمره ۶۴ برای تافل که در هر مهارت باید افراد این نمرات را به ترتیب داشته باشند: گوش کردن ۱۲ امتیاز، خواندن ۱۳ امتیاز، نوشتن ۲۱ امتیاز و صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد.
  • در صورتی که از اول ژانويه ۲۰۱۵ در آزمون CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ امتیاز را به دست آورده باشند.
 3. ارائه درخواست خود مبنی بر اینکه در یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا جذب شوند.
 4. ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا :  مدارک شغلی افراد باید به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده ارائه شده باشد در این خصوص اخذ تاییدیه الزامی می باشد.بازده زمانی تعیین شده برای ارزیابی مدارک  بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر در نظر گرفته شده است.
 5. افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید در نظر داشته باشند پیش از اقدام از این طریق ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ۱۸۹:

 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک پرداختی هزینه های ویزا
 • ارائه عقدنامه در صورت تاهل
 • ارائه مدارک کارت پایان خدمت برای آقایان
 • ارسال عکس
 • مدارک کاری حداقل ۱ سال به صورت تمام وقت در ۲ سال گذشته
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده سوابق کاری مانند قراردادها، پرداخت ها، مالیات
 • مدارکی که نشان دهنده اشتغال به کار با ذکر زمان، مقام، وظایف و حقوق با جزییات در سربرگ رسمی شرکت با امضای مدیر مربوط مهمور به مهر شرکت می باشد باید ارائه شود
 • ارائه مدارک فیش حقوقی بویژه در مشاغل دولتی
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی، دییلم ها، دوره ها و تمامی دوره هایی که فرد متقاضی گذرانده است
 • مدارک پزشکی و گواهی سلامت متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا و همراهان و گواهی عدم سوپیشینه کیفری

 

همراهان ویزای ۱۸۹ شامل افراد ذیل می باشد :

 1. همسر قانونی و فرزندان متقاضی
 2. والدین متقاضی ، پدر و مادربزرگ، برادران و خواهران والدین و فرزندانشان که در یکسال گذشته از لحاظ مالی به شخص متقاضی وابسته بوده اند

 

هزینه ویزای ۱۸۹:

هزینه  اعلام شده از سوی دولت استرالیا برای ویزای ۱۸۹ برای فرد متقاضی، از ۳۶۷۰ دلار  و افراد بالای سن ۱۸ سال خانواده ۱۸۳۵ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۲۰ دلار می باشد

 

دارندگان ویزای ۱۸۹

پس از دریافت ویزای ۱۸۹ که اقامت دائم استرالیا برای فرد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا و خانواده وی صادر می شود .افراد باید پیش موعد مقرری که افسر پرونده مشخص نموده به استرالیا سفرکنند تا ویزای شما باطل نشود. پس از اولین سفر شما دیگر در رفت و آمد محدودیتی وجود ندارید و میتوانید تا ۵ سال به استرالیا رفت و آمد کنید و بعد درخواست تابعیت دهید.

امکاناتی که افراد به واسطه این ویزا دریافت میکنند شامل:

 • کار در استرالیا به صورت تمام وقت و بدون محدودیت
 • درمان رایکان
 • دریاقت پاسپورت و اقامت صرفا برای فرزندی که از افراد در این کشور متولد شود
 • دریافت تابعیت و حق شهروندی
 • استفاده و دریافت اوام مسکن

 

شرایط اقامت از طریق ویزای ۱۹۰

اقامت دائم استرالیا بوده و فقط ۲ سال اول محدودیت زندگی در ایالت مشخص شده را دارید. حداقل ۶۰ امتیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰برای متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا لازم می باشد. با توجه به اینکه ایالت موردنظر نیز ۵ امتیاز به شما کمک میکند،  شما ۵۵ امتیاز دیگر نیاز دارید. اگر رشته شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا STSOL یا SOL است امتیاز خود را برای این ویزا محاسبه کنید.

نحوه دریافت ویزای ۱۹۰ با اسپانسر ایالتی به طور معمول به این صورت است که باید طبق اعلام سایت امور مهاجرت استرالیا می باشد که این پروسه  زمانی بین ۷ تا ۱۳ ماه می‌باشد که ممکن است بر اساس شرایط خاص تغییر کند.

شرایط ویزای ۱۹۰ استرالیا:

برای اخذ این ویزای ۱۹۰ استرالیا افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. سن قانونی تعیین شده برای افراد متقاضی زیر سن ۴۵ سال
 2. داشتن حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ در هر اسکبل و تافل ۶۴ و همچنین کسب امتیاز ۱۶۹ برای CAE را افراد متقاضی باید کسب نموده
 3. ارائه درخواست در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا
 4. ارائه مدارک تحصیلی و شغلی و ارزیابی مدارک فوق توسط  یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده
 5. کسب حداقل امتیاز ۶۰ از جدول امتیازبندی این مورد

شرایط اخذ ویزای ۴۸۹:

براساس قوانین کشور استرالیا افرادی که نتوانستن به واسطه ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ وارد خاک استرالیا شوند می توانند با ویزای ۴۸۹ اقامت ۴ ساله استرالیا را دریافت نمایند که این در حالی است که بر اساس شرایط این ویزا فرد باید ۲ سال اول زندگی خود را در یکی از مناطق مشخص شده استانی باشید و حداقل ۱ سال مشغول به کار تمام وقت در آن منطقه باشد البته شرایط ایده الی که دارد این است الزامی نیست فرد در رشته خود کار کنید.

برای اخذ ویزای ویزای ۴۸۹ استرالیا، متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. افراد باید در زمان ارسال دعوت نامه زیر سن ۴۵ سال باشند
 2. حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ در هر اسکبل و تافل ۶۴ و همچنین کسب امتیاز ۱۶۹ برای CAE را افراد متقاضی باید کسب نموده باشند
 3. ارائه درخواست در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا
 4. ارائه مدارک تحصیلی و شغلی و ارزیابی مدارک فوق توسط  یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده
 5. کسب حداقل امتیاز ۶۰ از جدول امتیازبندی این مورد

 

شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا به این صورت است که این ویزاها برای افرادی صادر می شود که مایل هستند از طریق نیروی کار و تخصص و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت نمایند و با اخذ این نوع ویزا می توانند در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند. با توجه به اینکه با دریافت اقامت دائم استرالیا، افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا می توانند از مزایای درمانی استرالیا (طرح درمان ملی) بهره مند می شوند. همچنین در صورت رعایت شرایط اقامت دائم و تعهد به قوانین این کشور می توانند درخواست تابعیت استرالیا را نمایند.

 

در مورد ویزای ۴۸۹، افراد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا در صورتی که در دو مورد اول نتوانستند امتیاز لازم را به دست آورند می توانند از طریق ویزای ۴۸۹ اقدام به مهاجرت به استرالیا نمایند که در این نوع ویزا دولت استرالیا یک ویزای اقامت موقت ۴ ساله به فرد متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا اعطا می کند که برای تبدیل آن به اقامت دائم، فرد باید براساس قوانین این ویزا به مدت ۲ سال در استان کم جمعیت مشخص شده زندگی کند و یکسال از این زمان را به صورت تمام وقت در آنجا کار کند.

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص شرایط مهاجرت به استرالیا و  اخذ ویزای کار استرالیا در مقاله فوق و همچنین ذکر قوانین و شرایط خااص مهاجرت کاری به استرالیا ازطریق اخذ ویزای کار استرالیا در صورتی که شما عزیزان همچنان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان شبهاتی برایتان پیش آمد می توانید برای کسب اطلاعات کامل و بیشتر با مراجعه به دفااتر موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاوره کامل و تخصصی اطلاعات خود را ارتقا دهید. و یا همواره می توانید با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص اخذ ویزای کار استرالیا و در نهایت اخذ اقامت استرالیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ