بورسیه تحصیلی استرالیا و مقدمه ای بر آن

بورسیه تحصیلی استرالیا ، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، وکیل مهاجرت تحصیلی استرالیا و اخذ اقامت تحصیلی استرالیا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی و دقیق قرار می گیرد. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا چگونه است؟ بورسیه تحصیلی استرالیا به چه افرادی تعلق میگیرد؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی کشور استرالیا برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد؟ چگونه می توان موفق به اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا شد؟ در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات شما در باب بورسیه تحصیلی استرالیا پاسخ داده خواهد شد. همچنین می توانید برای بررسی شرایط خود و امکان اخذ بورسیه تحصیلی کشور استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی با مشاورین و کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ی تلفنی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

بورسیه تحصیلی استرالیا
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و هزینه های زندگی
 • بورسیه تحصیلی استرالیا و کلام آخر

بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط عمومی آن

استرالیا کشوری در نیمکره جنوبی کره ی زمین است. استرالیا ۶ امین کشور پهناور دنیا است. جمعیت کشور استرالیا ۲۵ میلیون و ۳۶۷ هزار نفر می باشد. زبان رسمی این کشور انگلیسی است. کانبرا پایتخت استرالیا است. دو شهر بزرگ استرالیا سیدنی و ملبورن می باشند. استرالیا مرز خاکی ای با کشور دیگری ندارد و دور تا دور آن را اقیانوس تشکیل داده است. استرالیا از شرق با اقیانوس آرام، از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب با اقیانوس هند و از شمال با چندین دریا و خلیج احاطه شده است. استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار دارد. قاره اقیانوسیه کوچکترین قاره در جهان است و کشور استرالیا سرزمین اصلی این قاره به شمار می رود. استرالیا به دلیل وسیع و پهناور بودنش، دارای شرایط آب و هوایی گوناگونی است. در مناطق کوهستانی دمای هوا به زیر ۰ درجه می رسد. همچنین در مناطق گرمسیر مانند شمال غرب استرالیا، دمای هوا به بالای ۵۰ درجه ی سانتی گراد می رسد. به طور کلی به غیر از مناطق شمالی استرالیا، مناطق دیگر استرالیا مانند شهرهای محبوبی چون سیدنی، ملبورن، پرت و آدلاید ۴ فصل هستند. فصل زمستان ایران معادل تابستان، فصل بهار معادل پاییز، فصل تابستان معادل زمستان و فصل پاییز ایران معادل بهار استرالیا می باشد. نمودار زیر  آب و هوای مناطق مختلف استرالیا را نشان می دهد. در راستای اخذ اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به استرالیا بر روی لینک مهاجرت به استرالیا کلیک نمایید.

 استرالیا کشوری توسعه یافته است. از لحاظ اقتصادی کشور استرالیا جز کشورهای با رنک بالا در جهان قرار می گیرد. نمودار زیر تولید ناخالص داخلی (GPD) کشور استرالیا را در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ نشان می دهد.

بورسیه تحصیلی استرالیا

 

یکی از مواردی که هر دانشجو جهت انتخاب مقصد تحصیلی خود در نظر می گیرد، نرخ بیکاری آن کشور است. کشور استرالیا دارای نرخ بیکاری کم برابر با ۵٫۲% است.

وجود دانشگاه هایی با رنک بالا در استرالیا و بورسیه های متنوع، توسعه یافته بودن استرالیا، نرخ بیکاری کم استرالیا این کشور را به یک مقصد مورد علاقه برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

بورسیه تحصیلی استرالیا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در خصوص دیدنیهای توریستی استرالیا

بورسیه های استرالیا ممکن است توسط یکی از گروه های زیر اعطا شود:

 • موسسه ی تحصیلی فرد متقاضی در استرالیا: از طریق تماس با گروه دانشجویی بین المللی یا رجوع به وبسایت موسسه می توانید از بورسیه های دانشجویی دانشکده و یا دانشگاه خود مطلع شوید. موسسات بزرگتر معمولاً دارای پایگاه اطلاع رسانی بورسیه های تحصیلی هستند واین امکان وجود دارد که اطلاعات خود را در این پایگاه وارد نموده و ثبت کنید.
 • تأمین کنندگان مسکن: برخی کالج های مسکونی و سایر فراهم کنندگان مسکن بورسیه هایی را جهت تأمین هزینه های مسکن برای دانشجویان بین المللی اعطا می کنند.
 • دولت استرالیا: دولت استرالیا براساس طرح جوایز استرالیا تعداد بسیار زیادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در حال پیشرفت و ترقی اعطا می کند؛ از جمله جوایز اندیور (Endeavour)، بورسیه های استرالیا اواردز، بورسیه های استرالیا اواردز پاسیفیک و کمکهزینه های استرالیا اواردز.
 • دپارتمان های دولتی کشور مبدأ: شما می توانید با مراجع قانونی مربوطه در کشور مبدأ خود یا کنسولگری کشور مبدأ خود در استرالیا تماس حاصل کنید.
 • موسسه تحصیلی شما در کشور مبدأ: موسسه تحصیلی فعلی شما در کشور مبدأ ممکن است بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی اعطا کند بخصوص اگر دانشجوی تبادلی باشید یا قرار است جهت تحصیلات تکمیلی به استرالیا عزیمت کنید.
 • سازمان ها: این مورد شامل سازمان های واقع در استرالیا و کشور مبدأ شما و نیز سازمان هایی نظیر خیریه ها، انجمن های صنعتی و شرکت های بزرگ است.

بورسیه تحصیلی استرالیا و شرایط اخذ آن

بورسیه های تحصیلی بسیاری در استرالیا وجود دارد که می تواند کمک هزینه ی خوبی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا باشد. بورسیه های تحصیلی استرالیا توسط دولت، مراکز آموزشی و تعدادی از مراکز دولتی و خصوصی فراهم می شود. در زیر برخی از برنامه های بورسیه های تحصیلی دولت استرالیا برای دانشجویان بین المللی ذکر شده است.

بورسیه تحصیلی استرالیا

 • جوایز استرالیا

  بورسیه جوایز استرالیا با هدف افزایش علم و ایجاد ارتباط بین کشور استرالیا و دیگر همسایگان تخصیص داده می شود. این برنامه به نام ( Australian Development Scholarships (ADS)) شناخته می شود. این نوع بورسیه مختص دانشجویان بین المللی کشورهای پیشرفته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این بورسیه شامل شهریه دانشگاه، سفر هوایی، هزینه های زندگی و بیمه می باشد.

 • بورسیه Destination Australia program (DAP)

  این بورسیه شامل دانشجویان استرالیایی و بین المللی در برخی از مناطق استرالیا می باشد که توسط دولت استرالیا تامین  می گردد. سالیانه بیش از ۱۰۰۰ مورد از این بورسیه ها به دانشجویان ملی و بین المللی با رزومه ی قوی برای برخی از مناطق استرالیا تعلق می گیرد. این بورسیه برابر با ۱۵ هزار دلار استرالیا برای یک سال می باشد.

 • بورسیه دولتی تحقیقاتی کارآموزی دولت استرالیا (Australian Government Research Training Program (RTP))

  از ژانویه ۲۰۱۷ بورسیه ی (RTP)  جایگزین بورسیه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی بین المللی (IPRS)  گردید. لازم به ذکر است که جهت مطلع شدن از امکان دریافت این بورسیه ها می توانید با موسسه ی حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما به طور دقیق بررسی گردد و از امکان اخذ بورسیه های تحصیلی مطلع شوید.

همچنین یک سری از بورسیه های تحصیلی استرالیا توسط دانشگاه ها به دانشجویان اختصاص می یابد که در زیر ذکر شده است.

 • بورسیه های تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی

  این بورسیه شامل دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا می شود. این بورسیه شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می گردد. همچنین امکان تمدید این بورسیه به مدت یک ترم برای دانشجویان مقطع دکترا وجود دارد.

 • بورسیه های بین المللی دانشگاه Macquarie

  این بورسیه به دانشجویان ممتاز در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعلق میگیرد. این بورسیه بخشی از شهریه ی دانشگاه را برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه Macquarie تامین می کند. این بورسیه تا ۱۰ هزار دلار استرالیا متغیر است.

 • بورسیه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی دانشگاه ملبورن

  این بورسیه شامل دانشجویان ملی و بین المللی ممتاز در برنامه های تحقیقاتی در مقاطع بالاتر از کارشناسی تعلق می گیرد. بورسیه ی تحقیقاتی دانشگاه ملبورن شامل شهریه ی دانشگاه به طور کامل، هزینه های زندگی و بیمه ی دانشجو می باشد.

 • بورسیه ی بین المللی آدلاید Adelaide

  دانشگاه Adelaide برنامه ی بورسیه ی بین المللی (ASI) را به منظور جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی بسیار زبده و ممتاز از اقصی نقاط جهان جهت هدایت و انجام موضوعات تحقیقاتی خود اختصاص داده است. این بورسیه بین المللی شامل هزینه های زندگی، شهریه ی دانشگاه و بیمه می شود.

 • بورسیه های بین المللی تحصیلات تکمیلی Flinder

  بورسیه های تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی Flinder به دانشجویان بسیار زبده به منظور تحقیقات تمام وقت در مقاطع بالا در دانشگاه Flinder تعلق می گیرد. این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد تا دو سال و برای مقطع دکترا تا سه سال است. بورسیه دانشگاه Flinder شهریه ی دانشگاه، هزینه های زندگی، هزینه ی هواپیما و هزینه ی نقل مکان را شامل می شود. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی استرالیا بر روی لینک بورسیه تحصیلی استرالیا کلیک نمایید.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه ی تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی به طور کلی نیازمند شرایط زیر می باشد :

 • داشتن معدل بالا در مقطع پیش دانشگاهی

 • داشتن حداقل نمره در یک سری از دروس گذرانده شده

 • داشتن مدرک زبان معادل آیلتس ۶ (این نمره می تواند بسته به دانشگاه و رشته ی مورد تقاضا متفاوت باشد)

تحصیل مهندسی در استرالیا

لازم به ذکر است همانطور که در بخش قبلی بیان شد، اکثر بورسیه های تحصیلی دولتی و دانشگاهی برای مقاطع بالاتر از کارشناسی است. از این رو امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی بسیار دشوار می باشد. همچنین بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی مختص دانشجویان کشورهای پیشرفته می باشد. لذا می توان نتیجه گرفت که امکان دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی وجود ندارد. از این رو فرد متقاضی تحصیل در دوره ی کارشناسی در استرالیا باید هزینه های تحصیل و زندگی را خود پرداخت نماید. هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا بین ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار دلار استرالیا است که بسته به دانشگاه و رشته متفاوت می باشد. در راستای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های تحصیل در استرالیا بر روی لینک هزینه های تحصیل در استرالیا کلیک نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص تحصیل در استرالیا

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل در استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط کلی اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا عبارت اند از :

 • داشتن معدل کارشناسی بالا (بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص می توان به سایت دانشگاه مورد نظر و در دپارتمان مربوطه رجوع کرد.)

 • داشتن مدرک زبان معادل آیلتس ۶٫۵ (می تواند بسته به دانشگاه و رشته بالاتر و یا پایین تر باشد.)

 • انگیزه نامه ی قوی (انگیزه نامه، نامه ای است که هدف فرد را از ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مربوطه بیان می دارد.)

 • دو یا سه معرفی نامه از اساتید دوره ی کارشناسی

 • ارائه ی پیش پروپوزال در مورد موضوع تحقیقاتی مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد

پاسپورت دانمارک

لازم به ذکر است داشتن مقاله ژورنالی معتبر (ISI)، مقامات ملی و بین المللی در جشنواره ها و مسابقات بین المللی و ثبت  اختراع  شانس فرد را برای دریافت بورسیه و امکان تحصیل رایگان بیشتر می کند. ولی به طور کلی امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی دشوار است.  برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک تحصیل در استرالیا کلیک نمایید.

بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا در زیر ذکر شده است

 • داشتن معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد
 • داشتن مدرک زبان معادل آیلتس ۷ (بسته به دانشگاه و رشته می تواند بالاتر یا پایین تر باشد)
 • ارایه ی انگیزه نامه ی قوی (انگیزه نامه نامه ای است که مقصود فرد را از ادامه تحصیل در مقطع دکتری و تحصیل در دانشگاه مربوطه بیان می دارد)
 • دو یا سه توصیه نامه از اساتید مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • داشتن حداقل یک یا دو مقاله ی ژورنالی معتبر (ISI)
 • ارائه پیش پروپوزال که موضوع تحقیقاتی دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا را مشخص می نماید.

شایان ذکر است مقامات ملی و بین المللی در جشنواره ها و مسابقات بین المللی، ثبت اختراع، تالیف کتاب و ترجمه کتاب شانس فرد را برای دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا و تحصیل رایگان افزایش می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل کلیک کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا
تحصیل دکترا در استرالیا

شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا با توجه به نوع بورسیه و سازمان یا موسسه ی اعطا کننده ممکن است متفاوت باشد.

در ادامه به شرح بهترین بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی استرالیا برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ می پردازیم.

 • بورسیه اندیور (Endeavour) :

  بورسیه تحصیلی اندیور توسط دولت استرالیا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در تمام رشته ها اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ها با توجه به رشته و مقطع مورد نظر هر فرد در سال ۲۰۱۸ متغیر است. این بورسیه کامل است و مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار درهر ترم به علاوه ی شهریه ی دانشگاه و سایر هزینه ها را تأمین می کند.

  دانشجویان برخی کشورهای مشخص و تعیین شده واجد شرایط درخواست اخذ این بورسیه ها هستند. تقریباً در تمام دانشگاه های استرالیا می توان از این بورسیه بهره مند شد.

 • بورسیه های دولت مشترک المنافع :

  این بورسیه توسط دانشگاه نیوکسل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های تجارت و حقوق، آموزش و هنر، مهندسی و محیط زیست، بهداشت و پزشکی، علوم و فناوری،زبان اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۱ اوت است. مبلغ این بورسیه ی کامل متغیراست.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط اخذ این بورسیه هستند. بورسیه را می توان در دانشگاه نیوکسل دریافت نمود.

 • بورسیه های مرکز تحقیقات محیط زیست فضایی :

  این بورسیه توسط مرکز تحقیقات محیط زیست فضایی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی پژوهش محیط زیست فضایی اعطا می شود. این بورسیه کامل شامل مبلغ حدود ۱۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار سالانه به علاوه ی ۳۰۰۰ دلار برای حمایت پژوهشی است.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط درخواست جهت اخذ این بورسیه هستند و در تمام دانشگاه های استرالیا امکان درخواست آن وجود دارد.

 • بورسیه های پژوهشی بین المللی دین (Dean) :

  بورسیه های پژوهشی بین المللی دین برای مقطع دکترا در رشته های موجود در دانشکده علوم دانشگاه سیدنی اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۰ نوامبر است. این بورسیه کامل به مبلغ ۲۶۲۸۸ دلار است و شامل شهریه ی دانشگاه و سایر هزینه ها نیز می شود.

  تمام دانشجویان بین المللی به جز نیوزیلند واجد شرایط درخواست اخذ این بورسیه هستند. بورسیه مذکور در دانشگاه سیدنی اعطا می شود.

 • طرح بورسیه ژاپن ADB :

  طرح بورسیه ژاپن ADB توسط بانک توسعه آسیا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های اقتصاد، مدیریت، بهداشت، آموزش، کشاورزی، محیط زیست، مدیریت منابع طبیعی، علوم و فناوری و سایر رشته های مرتبط با توسعه اعطا می شود.

  این بورسیه کامل شامل شهریه دانشگاه و مستمری ماهانه برای سایر هزینه ها است. دانشجویان برخی کشورهای انتخاب شده ی در حال توسعه واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند. امکان اخذ این بورسیه در موسسات دانشگاهی شرکت کننده در منطقه آسیا و اقیانوس آرام وجود دارد.

 • بورسیه های کاندیدای پژوهش بین المللی UNSW در استرالیا :

  این بورسیه توسط دانشگاه نیوساوت ولز برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، دکترا در تمام رشته های موجود در این دانشگاه اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۲۴ اوت است. مبلغ این بورسیه کامل با توجه به شرایط مختلف متغیر است.

  تمام دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست این بورسیه تحصیلی هستند و فقط در دانشگاه نیوساوت ولز امکان اخذ این بورسیه وجود دارد.

 • بورسیه های پژوهش بین المللی (IPRS) :

  این بورسیه توسط دانشگاه بند (Bond) در مقطع دکترا در رشته های تجارت، علوم بهداشت و پزشکی، حقوق، طراحی و جامعه شناسی اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۱ مارس است. این بورسیه کامل سالانه ۲۷۰۸۲ دلار به دانشجو پرداخت می کند.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه بند امکان اخذ این بورسیه وجود دارد.

 • بورسیه های پتوی(Pathway) دانشگاه موناش :

  این بورسیه توسط دانشگاه موناش برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته های علوم زیست پزشکی و برخی از سایر دوره های مقطع ارشد اعطا می شود. این بورسیه کامل با توجه به برخی شرایط ۱۰۰ درصد یا بخشی از شهریه دانشگاه را پوشش می دهد.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه موناش امکان اخذ آن وجود دارد.

 • بورسیه تحصیلی دکترای معاونت (VCPS)، دانشگاه آرمیت :

  این بورسیه توسط دانشگاه آرمیت در مقطع دکترا در رشته های موجود در این دانشگاه اعطا می شود. این بورسیه کامل سالانه ۴۲۳۸۴٫۵۰ دلار به دانشجو پرداخت می کند.

  تمام دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه آرمیت امکان اخذ آن وجود دارد.

 • بورسیه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی QUT :

  این بورسیه توسط دانشگاه فناوری کوئینزلند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های تجارت، حقوق، علوم و مهندسی و آموزش اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۰ سپتامبر است. این بورسیه کامل مبلغ ۲۵۸۴۹ دلار برای هزینه های زندگی به دانشجو پرداخت می کند.

  تمام دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه فناوری کوئینزلند امکان اخذ بورسیه مذکور وجود دارد.

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی بین المللی دانشگاه UNSW (UIPA) :

  این بورسیه توسط دانشگاه نیوساوت ولز برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ارائه شده در این دانشگاه اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۱۱ اکتبر است. این بورسیه کامل شامل پرداخت کل شهریه و مبلغ سالانه ی ۲۶۶۸۲ دلار است.

  دانشجویان تمام کشورها به جز اتباع استرالیا واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه نیوساوت ولز امکان اخذ این بورسیه وجود دارد.

 • بورسیه های بین المللی ادلاید (ASI) :

  این بورسیه ها توسط دانشگاه ادلاید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در تمام رشته های ارائه شده در این دانشگاه اعطا می شود. این بورسیه کامل شامل پرداخت شهریه دانشگاه، مستمری سالانه برای هزینه های زندگی و بیمه ی سلامت است.

  تمام دانشجویان بین المللی به جز اتباع استرالیا و اتباع نیوزیلند واجد شرایط درخواست اخذ این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه ادلاید امکان اخذ بورسیه مذکور وجود دارد

 • بورسیه های پژوهشی دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه فلیندرز (FSERA) :

  این بورسیه توسط دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه فلیندرز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ارائه شده در این دانشکده اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۲۶ ژوئن است. مبلغ این بورسیه کامل با توجه به شرایط بخصوصی ممکن است متغیر باشد.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه فلیندرز امکان اخذ بورسیه مذکور وجود دارد.

 • بورسیه های تحصیلی UQ (UQGSS) :

  این بورسیه توسط دانشگاه کوئینزلند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های ارائه شده در این دانشگاه اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۱ دسامبر است. این بورسیه کامل شامل مستمری ۲۶۶۸۲ دلار، شهریه دانشگاه و بیمه سلامت است.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط درخواست این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه کوئینزلند امکان اخذ آن وجود دارد.

 • بورسیه های رهبران آینده وستپک :

  این بورسیه توسط بنیاد دویست ساله وستپک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در تمام رشته ها اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۵ سپتامبر است. این بورسیه کامل شامل پرداخت مبلغ حداکثر ۱۲۰ هزار دلار برای مطالعات دوره ای و پژوهشی است.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط اخذ این بورسیه هستند. امکان اخذ بورسیه مذکور در دانشگاه های تاسمانی، ادلاید، وسترن استرالیا، موناش، ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا، نیوساوت ولز، دانشگاه سیدنی و دانشگاه کوئینزلند وجود دارد.

 • بورسیه های مستمری RTP دانشگاه CQ :

  این بورسیه ها توسط دانشگاه کوئینزلند مرکزی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های ارائه شده در این دانشگاه اعطا می شود. مهلت درخواست این بورسیه ۳۱ اکتبر است. این بورسیه کامل شامل مستمری ماهانه جهت هزینه های زندگی و پرداخت شهریه دانشگاه است.

  دانشجویان تمام کشورها واجد شرایط اخذ این بورسیه هستند و فقط در دانشگاه کوئینزلند مرکزی امکان اخذ آن وجود دارد.

بورسیه تحصیلی استرالیا و دانشگاه های بین المللی آن

دانشگاه های بین المللی استرالیا که بورسیه تحصیلی ارایه می دهند در زیر بیان شده است.

بورسیه تحصیلی استرالیا

برای دسترسی به لینک اطلاعاتی جامع در خصوص اعزام دانشجو به استرالیا کلیک کنید.

دانشگاه های رایگان در استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز

در زیر مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه ی تحصیلی استرالیا ذکر شده است:

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • نامه ی پذیرش دانشگاه
 • گواهی سوابق کاری جهت پر کردن گپ تحصیلی
 • پرینت حساب بانکی جهت نشان دادن تمکن مالی جهت تحصیل و زندگی در استرالیا
 • کپی و اصل مدارک تحصیلی
 • کپی و اصل ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبل

بورسیه تحصیلی استرالیا و ویزای آن

پس از اخذ نامه ی پذیرش از دانشگاه استرالیا شخص باید برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نماید. ویزای تحصیلی استرالیاsubclass 500  نام دارد. لذا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند باید برای این نوع ویزا اقدام نمایند. شخص متقاضی تحصیل در استرالیا از نظر قانونی اجازه ی ۴۰ ساعت کار در ۲ هفته را دارد. همچنین می تواند در داخل و بیرون از استرالیا سفر داشته باشد. این ویزا نهایتا ۵ ساله است و مدت زمان این ویزا به اندازه ی مدت زمان تحصیل فرد می باشد. در صورتی که فرد خواهان ادامه تحصیل در استرالیا باشد باید برای یک ویزای تحصیلی جدید اقدام نماید. ویزای تحصیلی استرالیا (subclass 500) همسر و فرزند زیر ۱۸ سال فرد را شامل می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی استرالیا و دیگر انواع ویزای استرالیا بر روی لینک انواع ویزاهای استرالیا کلیک نمایید. شایان ذکر است این امکان وجود دارد که افراد پس از اتمام تحصیل ۲ الی ۴ سال در استرالیا جهت کار کردن بمانند. با توجه به نرخ بیکاری کم در استرالیا امکان کاریابی بعد از تحصیل وجود دارد. نمودار زیر نرخ بیکاری کشور استرالیا در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان می دهد.

بورسیه تحصیلی استرالیا

این مقاله توسط موسسه ی حقوقی ملک پور گردآوری شده است. از این رو هرگونه کپی برداری از آن از لحاظ شرعی حرام و پیگرد قانونی دارد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی استرالیا بر روی لینک شرایط ویزای تحصیلی استرالیا کلیک نمایید.

بورسیه تحصیلی استرالیا و هزینه های زندگی

از فاکتورهای مهمی که هر دانشجو برای انتخاب مقصد مهاجرتی خود در نظر می گیرد، هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. جدول زیر هزینه های زندگی در کشور استرالیا را نشان می دهد.

پاسپورت استرالیا
هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا
تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی استرالیا و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی استرالیا ، چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا ، آثار حقوقی ویزای تحصیلی استرالیا در این مقاله به طور علمی و دقیق مورد مطالعه قرار گرفت. به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی غیر ممکن و در مقطع کارشناسی ارشد دشوار است. با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل در استرالیا می توانید در کشورهایی چون هلند، دانمارک و اتریش تحصیل نمایید. هزینه های زندگی در این کشورهای اروپایی بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تر می باشد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا در صورت داشتن رزومه تحصیلی قوی، انگیزه نامه، توصیه نامه و مدرک زبان امکان پذیر است. در صورت داشتن هر گونه سوال در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا، اخذ بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیلی استرالیا می توانید با کارشناسان و مشاورین ارشد موسسه ی حقوقی ملک پور همکار دفتر MIE اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی تلفنی رایگان ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پایانی این مقاله مطرح نمایید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ