تحصیل دکترا در کانادا و بررسی شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل دکترا در دانشگاههای کانادا و اقامت و تابعیت و پاسپورت پس از تحصیل دکترا در این کشور در این نگارش مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. تحصیل دکترا در کانادا چه شرایطی دارد؟ نحوه کار پس از تحصیل در کانادا چگونه است؟ چطور می توان جهت تحصیل دکترا در کانادا با بورسیه اقدام کرد؟ نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است؟ در ادامه ما به تمامی سوالات شما عزیزان در باب تحصیل دکترا در کانادا پاسخ خواهیم داد. کانادا کشوری است وسیع و مهاجر پذیر که در شمال قاره آمریکا واقع شده و از طبیعت بسیار زیبایی نیز برخوردار است که البته در زمستان آب و هوای بسیار سردی دارد. از آن جهت که دانشگاه های کانادا از رتبه بالایی برخوردارند، این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان جهت ادامه تحصیل می باشد. به یاد داشته باشید که شما عزیزان می توانید همواره با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس گرفته و مشاور اولیه رایگان دریافت نمایید. هم چنین این امکان را دارید که در قسمت پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت سوالات خود را در باب تحصیل دکترا در کانادا و یا به طور کلی مهاجرت به خارج از کشور از طریق تحصیل مطرح نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آنها را دریافت نمایید.

در ادامه به بررسی این موضوعات می پردازیم:

تحصیل دکترا در کانادا | تحصیل در مقطع دکترا در کانادا
 • تحصیل دکترا در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل دکترا در کانادا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • تحصیل دکترا در کانادا و دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل دکترا در کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل دکترا در کانادا و پیدا کردن سوپروایزر) استاد راهنما) برای PHD
 • تحصیل دکترا در کانادا و طول مدت زمان تحصیل در این مقطع
 • تحصیل دکترا در کانادا و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل دکترا در کانادا و نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در کانادا
 • تحصیل دکترا در کانادا و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکترا در کانادا و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور
 • تحصیل دکترا در کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل دکترا در کانادا و شرایط عمومی

به دلیل سطح کیفی بالا و رتبه بندی عالی، دانشگاه ها و کالج های کانادا ، این کشور یکی از محبوب ترین کشور ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد. کشور کانادا در قسمت شمالی قاره پهناور و زیبای آمریکا واقع شده و از لحاظ مساحت در رتبه چهارمین کشور پهناور دنیا لقب گرفته است. این کشور از لحاظ حکومتی، فدرال بوده و به طور جزئی و دقیق از تشکل ۱۰ ایالت مختلف و ۳ قلمرو شکل گرفته است که هر بخش آن از شرایط آب و هوایی مختلفی نیز برخوردار می باشد به طوری که برخی از ایالت ها به شدت سرد بوده و زمستان های طولانی همراه با یخبندان های سنگین را تجربه می کنند. پایتخت کانادا شهر اتاوا است و زبان های رسمی مردم این کشور فرانسوی و انگلیسی می باشند. واحد پول کانادا CAD یا دلار کانادا ست.

نقشه استانی کانادا ـ مهاجرت به کانادا

کشور کانادا دارای اقتصادی بسیار قوی بر پایه کشاورزی و تجارت است و به دلیل سطح بالای رفاه و زندگی در کانادا، دانشگاه های معتبر، شرایط اخذ اقامت و پاسپورت سریعتر نسبت به اروپا، مهاجر پذیر بودن و… تحصیل در کانادا مقصد بسیاری از دانشجویان و متخصصان جهان می باشد.

پرچم کانادا | مهاجرت به کانادا

هنگام اقدام جهت اخذ پذیرش و ویزا برای تحصیل دکترا در کانادا حتما این نکته را مدنظر داشته باشید که کانادا از جمله کشورهایی است که به گپ تحصیلی حساس می باشد. به طور مثال برای پذیرش در مقطع لیسانس گپ تحصیلی ۲ نهایتا ۳ سال قابل قبول است. یکی از دیگر موارد مورد اهمیت، بازار کار رشته ایست که قصد اخذ پذیرش دارید. در لیست زیر میزان حقوق برخی از مشاغل کانادا را مشاهده می نمایید.

لیست میزان حقوق برخی مشاغل در کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

یکی از مواردی که افراد هنگام مهاجرت تحصیلی به جهت تحصیل دکترا در کانادا مد نظر قرار می دهند، بررسی امکان دریافت بورسیه و فاند به جهت کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا است. به طور کلی هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی حدودا ۲ برابر دانشجویان داخلی است. تحصیل دکترا در کانادا سالیانه هزینه ای در حدود ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا (۷۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار آمریکا) در بر خواهد داشت. این مبلغ بیش از آن هزینه ای است که یک دانشجوی بومی می پردازد، اما همچنان با این وجود از کشورهای محبوبی مانند انگلیس و امریکا کمتر می باشد.

هزینه ها در برخی دانشگاه ها به گونه ای دیگر است. به طور مثال دانشگاه تورنتو از سال ۲۰۱۸ هزینه های تحصیل برابری از دانشجویان بین المللی و داخلی دریافت می نماید. دانشگاه بروک نیز پوشش کامل هزینه های تحصیل دکترا برای دانشجویان بین المللی را آغاز نموده است.

شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل دکترا در کانادا | شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف در کانادا

در ادامه برخی از بورسیه های موجود جهت  تحصیل دکترا در کانادا را توضیح خواهیم داد:

 • برنامه بورسیه Queen Elizabeth II Diamond Jubilee Scholarships: در برخی از دوره های دکترا به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطا می شود.
 • IDRC Doctoral Research Awards: این بورسیه مبلغی تا سقف ۲۰ هزار دلار کانادا (۱۵ هزار دلار آمریکا) بالای ۳ تا ۱۲ ماه برای دانشجویانی که از کشورهای در حال توسعه جهت تحصیل دکترا در کانادا مهاجرت می کنند، اعطا می نماید.
 • IDRC Research Awards: این بورسیه کمک هزینه ای در حدود حداقل ۴۰ هزار دلار کانادا (۳۰ هزار دلار آمریکا) جهت تکمیل دوره های کارآموزی دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه در مرکز تحقیقات بین المللی توسعه ارائه می نماید.
 • Pierre Elliott Trudeau Foundation Doctoral Scholarship Programme (بورسیه دکترای ترودو): این بورسیه به جهت آموزش رهبری و مهارت، به افرادی که سابقه تحقیقی کافی داشته و قصد پژوهش های گسترده تر در کانادا دارند اعطا می گردد و برای هر محقق به ازای سه سال مبلغ ۶۰ هزار دلار کانادا ارائه می شود.
 • Vanier Canada Graduate Scholarships: سالیانه ۵۰ هزار دلار کانادا (۳۸ هزار دلار آمریکا) برای ۳ سال تحصیل دکتری در رشته های علوم بهداشتی، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی و یا علوم انسانی ارائه می نماید.

شایان ذکر است که شما با مطالعه مقاله شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بورسیه های این کشور به دست بیاورید.

تحصیل رایگان در کانادا
تحصیل ارزان در کانادا

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور

تحصیل دکترا در کانادا و دانشگاه های برتر کانادا

یکی از نکات مهم در هنگام مهاجرت تحصیلی ، انتخاب کشور و دانشگاه مناسب است. از آنجا که تعدادی از برترین دانشگاه های جهان در کانادا وجود دارند سالانه دانشجویان زیادی جهت تحصیل دکترا در کانادا ، این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند. در زیر لیستی از ۵ دانشگاه برتر کانادا را طبق رتبه بندی سایت webometrics در تاریخ سپتامبر ۲۰۱۹ مشاهده می کنید:

تحصیل دکترا در کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کاناد

پذیرش دوره های تحصیل دکترا در کانادا کاملا رقابتی است؛ چرا که اکثر دانشگاه ها تعداد ظرفیت مشخصی برای هر گروه از دانشجویان را خواهند داشت و این به آن معناست که اشخاصی که تصمیم به تحصیل دکترا در کانادا دارند، می بایست از سطح علمی و رزومه تحصیلی قابل قبولی برخوردار باشند، مدرک زبان با نمره بالا ارائه نمایند و هم چنین مقالات ISI و یا مقالات چاپ شده در نشریات و سایت های معتبر داشته باشند. دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در کانادا نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما نیز خواهند داشت؛ چرا که سوپروایزر پیش از پذیرش با وی جلسات مصاحبه برگزار خواهد کرد و نظر او در صدور پذیرش تاثیر صد در صدی خواهد داشت. افراد جهت تحصیل دکترا در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور دارند و البته یکی دیگر از الزامات دوره های PHD آن است که فرد حتما دوره های ۴ ساله کارشناسی و ۲ ساله کارشناسی ارشد در رشته مرتبط را گذرانیده باشد. دیگر موارد و مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش جهت تحصیل دکترا در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر و کپی آن
 • شناسنامه و مدارک شناسایی معتبر
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • عکس ۴*۳
 • ترجمه رزومه فرد متقاضی
 • توصیه نامه از حداقل ۲ استاد
 • انگیزه نامه
 • نمره GPA0 به بالا
 • نمره آزمون های Graduate Records Examination (GRE) و یا Graduate Management Admissions Test (GMAT)
 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی (با توجه به الزامات زبان تدریس دانشگاه مورد نظر)
 • ارائه سابقه تحقیقاتی و مقالات علمی معتبر و هم چنین ارائه پروپوزال
 • ترجمه گواهی ازدواج (درصورت متاهلی)

تحصیل دکترا در کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترای این کشور پس از اخذ پذیرش فرد می بایست با تهیه مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی از جمله بیمه، نامه تمکن مالی بانکی، مدرک زبان، پاسپورت و… به اخذ این ویزا مبادرت بورزد.

تحصیل دکترا در کانادا و پیدا کردن سوپروایزر) استاد راهنما) برای PHD

همانطور که پیش از این گفته شد یکی از الزامات اخذ پذیرش جهت تحصیل دکترا در کانادا داشتن سوپروایزر یا استاد راهنماست. متقاضی این امر می تواند برای شناسایی استاد راهنما از مجلات اصلی آکادمیک که در زمینه موضوع تحصیل و تحقیق و پژوهش وی فعالیت دارد، کمک بگیرد. شما از این طریق می توانید به مقالات اصلی مربوط به چنین موضوعاتی دست یافته و نویسندگان و استادانی را که در زمینه مورد نظر تحقیق نموده اند و مقالاتی به چاپ رسانده اند را شناسایی نمایید. با این روش نه تنها به یک سوپروایز بالقوه بلکه به موسسه و دانشگاه مورد نظرتان نیز دست خواهید یافت. بعد از این مرحله می توانید به طور مستقیم با نویسنده و یا با موسسه تماس گرفته و ابراز تمایل به همکاری با استاد مورد نظر نمایید. جهت موفقیت بیشتر می توانید از پیشینه تحصیلی قبلی (رزومه) و تحقیقات خود استفاده نمایید.

پیدا کردن استاد راهنما یا سوپر وایزر جهت تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور

تحصیل دکترا در کانادا و طول مدت زمان تحصیل در این مقطع

دانشجویانی که به منظور تحصیل دکترا در کانادا اقدام به مهاجرت می نمایند، بایستی حتما دوره های کارشناسی ۴ ساله و کارشناسی ارشد ۲ساله را از قبل گذرانده باشند. طول دوره های دکترا در کانادا ۳ الی ۴ سال می باشد؛ اما عمدتا این دوره بین ۵ تا ۶ سال نیز به طول می انجامد. در حال حاضر ۹۶ دانشگاه در زمینه تحصیل دکترا در کانادا خدمات دارند و در حدود ۱۸۹٫۵۷۳ هزار نفر از دانشجویان بین المللی در این مقطع در کانادا مشغول به تحصیل می باشند. نکته دیگر در زمینه مقطع دکترا شروع ترم های تحصیلی است که از سپتامبر تا آوریل متغیر می باشد. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هیچ گونه کپی برداری از آن مجاز نبوده و پیگرد قانونی برای متخلف خواهد داشت.

مدت زمان درخواست ویزا

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

تحصیل دکترا در کانادا و وضعیت ویزای همراه

از جمله مواردی که در هنگام درخواست ویزا به منظور تحصیل دکترا در کانادا اهمیت ویژه ای دارد، امکان اخذ ویزای همراه است. افرادی که با هدف تحصیل دکترا در کانادا به این کشور سفر می نمایند، می توانند درخواست ویزای همراه نمایند. منظور از همراه در قوانین حقوقی مهاجرت، همسر و فرزند زیر ۱۸ سال می باشد. فرد با ویزای همراه در صورتی که مجوز کار آزاد یا open work permit داشته باشد می تواند تمام وقت و بدون محدودیت به کار و فعالیت بپردازد. همراه به غیر از ایالت کبک اجازه خواهد داشت که در هر نقطه از این کشور کار و زندگی نماید و جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا تلاش نماید.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

تحصیل دکترا در کانادا و نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در کانادا

افراد جهت تحصیل دکترا در کانادا بایستی حتما این نکته مهم را در نظر داشته باشند که ممکن است مجبور شوند پروسه ای طولانی و سخت را طی نمایند؛ چرا که اخذ پذیرش در این مقطع تنها از طریق هماهنگی با سوپروایزر و مصاحبه با وی و نظر مثبت او امکان پذیر است. بنابراین در هنگام اقدام جهت تحصیل دکترا در کانادا حتما سعی کنید که سوپروایزری پیدا کنید که همسو با تحقیقات و پژوهش های شما باشد. نکته مهم بعدی داشتن مدرک زبان آیلس ۷ و نمره GRE است که شانس اخذ پذیرش در این مقطع را برای شما بالا خواهد برد. هم چنین می بایست رزومه ای قوی همراه با انگیزه نامه، پیشنهاد تحقیق، توصیه نامه از اساتید معتبر دانشگاه مبدا خود و… ارائه نمایید.

پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی | پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از خارج کشور

تحصیل دکترا در کانادا و کار بعد از تحصیل

یکی از مواردی که دانشجویان جهت تحصیل دکترا در کانادا و یا دیگر مقاطع تحصیلی باید در نظر داشته باشند، بررسی اجازه کار پس از تحصیل در کانادا و یا  post-graduation work permit (PGWP) است. اجازه کار پس از تحصیل به دانشجویانی که از موسسات و دانشگاه ها و از مقاطع بالای دیپلم فارغ التحصیل شده باشند، ارائه شده و این امکان را برای افراد فراهم می آورد که از تجربه کاری ارزشمند کانادایی بهره مند شوند و تا زمانی که واجد شرایط باشند، می توانند از داخل یا خارج از کانادا درخواست دهند. در واقع افراد تا ۱۸۰ روز پس از تایید کالج یا دانشگاه مبنی بر اتمام تحصیلات، زمان دارند که برای اجازه کار درخواست دهند. یکی از مواردی که خوب است به آن توجه نمایید، این است که کشور کانادا برنامه PGWP را از آن جهت اجرا می کند که به شدت مشتاق به تمدید حضور دانشجویانی است که از دانشگاه های این کشور در مقطع PHD و یا دیگر مقاطع فارغ التحصیل شده اند. بر طبق قوانین حال حاضر در کانادا، افرادی که طول دوره تحصیلی آن ها بین ۸ ماه تا دو سال بوده است می توانند با استفاده از این اجازه کار به اندازه مدت زمان تحصیل خود در محیط به دنبال کار باشند و در صورت حداقل یکسال کار پس از فارغ التحصیلی ، شانس بالایی برای اخذ اقامت دائم کانادا و پاسپورت این کشور خواهند داشت. بر اساس آمار، نرخ بیکاری کشور کانادا در سال ۲۰۱۸  میزان ۵٫۹۲ درصد بوده است که در طی ده سال اخیر کاهش خوبی داشته است و باتوجه به درخواست نیروی کار متخصص که دولت فدرال کانادا هر ماهه ارائه می نماید می توانید با تحصیل در این کشور شانس یافتن کار در کانادا را افزایش دهید. در ادامه نمودار نرخ بیکاری کانادا را مشاهده خواهید کرد.

هم چنین می توانید جهت بالا بردن شانس کاریابی و تحصیل با تضمین کار در کانادا از طریق پذیرش در دوره های کوآپ (COOP) کانادا اقدام نمایید. این دوره ها که به دوره های کار ضمن تحصیل نیز شناخته می شوند امکان کار پس از تحصیل در کشور کانادا را برای افراد به همراه خواهند داشت و به صورت دوره های یکساله و دو ساله ارائه می گردند. به این صورت که نیمی از دوره آکادمیک و تحصیلی است و نیمه دوم دوره های کوآپ به صورت کارورزی است که در طی آن به دانشجو حقوق ماهیانه نیز پرداخت می شود و تجربه ای که دانشجو در این دوره به دست می آورد امکان کار پس از تحصیل را برای وی تضمین می نماید.

تحصیل در دوره های کوآپ در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملک پور

پیش از تحصیل دکترا در کانادا همانند دیگر مقاطع تحصیلی می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام فرمایید. یکی از مواردی که در این پروسه اهمیت زیادی دارد آگاهی از قوانین و مسائل حقوقی است که در هر کشوری نیز شرایط آن متفاوت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای مختلف و با داشتن ده ها هزار پرونده و انواع ویزاهای صادر شده و همکاری با مشاوران ارشد و وکلای محلی در کشور کانادا و کشورهای Top اروپایی مانند اتریش، می تواند شما را در اخذ ویزا و شهروندی و پاسپورت کشورهای مختلف یاری کند. کافیست از طریق پر کردن فرم تماس رایگان مشاوران با شما درخواست تماس خود را ثبت نمایید تا در کمتر از نیم ساعت در واتس اپ با شما تماس گرفته شود.

وکیل مهاجرت | وکلای مهاجرتی | موسسات مهاجرتی

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
تحصیل دکترا در کانادا
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
تحصیل دکترا در کانادا و سخن پایانی

تحصیل دکترا در کانادا و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش برای تحصیل دکترا در کانادا در این مقاله به طور کامل و جامع بررسی گردید. از آنجا که اخذ پذیرش جهت تحصیل دکترا در کانادا نیازمند رزومه خیلی خوب و نمرات عالی و سوابق پژوهشی و علمی قابل توجهی است، اگر شرایط لازم را برای تحصیل در مقطع دکترا ندارید و از لحاظ سنی و گپ تحصیلی شرایط مناسبی دارید می توانید برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید. در این صورت می توانید بدون نیاز به داشتن سوپروایزر اقدام به تحصیل نمایید. کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، هلند، دانمارک، فنلاند و… دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می نمایند که پس از اتمام تحصیل سریعا بتوانید جذب بازار کار شده و شهروندی و پاسپورت اروپا را بدست آورید. امید است مقاله تحصیل دکترا در کانادا که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش نگارش شده توانسته باشد گامی بلند در راستای رفع ابهامات شما عزیزان برداشته باشد. در صورت داشتن هر نقطه نظری در زمینه تحصیل دکترا در کانادا و یا تحصیل در دیگر مقاطع تحصیلی می توانید در قسمت پرسش و پاسخ مهاجرت همین سایت، و یا در قسمت دیدگاه ها در انتهای همین نوشتار سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 پاسخ
 1. سایه گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من لیسانس آموزش زبان دارم(teaching) میخوام برای دکترا اقدام ک بورسیه بشم..چند تا سوال دارم اینکه ،چون رشتم زبان بوده میتونم بعد از فارغ التحیلی ارشدش مقطع دکترا ب کانادا اقدام کنم؟ از نظر کاری و تحصیلی ب مشکل برمیخورم تو این رشته..و اینکه اگه بخوام تغییر رشته بدم دیگه نمیتونم دکترا اپلای کنم برای ادامه تحصیل رشته ارشدی ک مطابق لیسانس نیست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای اخذ بورسیه رشته تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس می بایست مرتبط باشد. در حال حاضر رشته شما از رشته های دارای بازار کار خوب در اکثر کشورها از جمله در کاناداست

   پاسخ
 2. kasra گفته:

  سلام من با استاد راهنما مکاتله کردم از دانشگاه sfu ونکوور ممکنه وقتی از استاد راهنما پذیرش بگیرم بتونم از دانشگاه هم پدیزش بگیرم چون رزموه خوبی دارم کلی رشته بنده مهندسی برق از دانشگاه اصفهان ایا در صورتی که از دانشگاه پذیرش بگیرم کافیه؟
  ایتلس۷
  ۲ مقاله isi
  معدل ارش ۱۸ و کارشناسی ۱۷٫۲۵
  ۲ توصیه نامه از استاد
  سن۲۸

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیزسوابق علمی و پژوهشی و سطح زبان و سن شما بسیار خوب هست .شما در اخذ پذیرش از دانشگاه شانس بالایی دارید .

   پاسخ
 3. مهسا قریشی گفته:

  سلام بنده ۲۹ سالمه و متاهل هستم فارغالتحصیل رشته ادبیات فرانسه از دانشگاه بهشتی با معدل ۱۵.۵
  میخواستم بدونم برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا شانسی دارم؟و به چه مدارکی نیاز دارم؟
  ممنونم

  پاسخ
 4. زهرا گفته:

  سلام. ممنون از سایت خوبتون
  ۲۸ ساله هستم.
  کارشناس ارشد مهندسی شیمی از پلی تکنیک تهران با معدل ۱۶.۶۱
  کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه صنعت نفت با معدل ۱۵.۴۵
  ارایه دو مقاله در کنفرانس بین المللی
  سه سال سابقه کار با بیمه. ابتدا به عنوان کارشناس کنترل کیفیت و اخیرا بعنوان مدیر کنترل کیفیت
  در پروسه اخذ ایلتس هستم و در تلاش برای کسب نمره ۷
  با شرایط فوق شانس اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا با فاند کامل را دارم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت استاد عزیز. دانشجوی ترماخر دکتری تربیت بدنی دانشگاه تهران هستم. قصد خروج از کشور را دارم. دوست دارم از طریق پست دکتری باشه و نهایتا اینکه بمونم اونجا. هدفم کار ودرامد اونجاست. کانادا و المان را بیشتر می پسندم.

  پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  سلام ممنون از این که دلسوزانه اطلاعاتتون در اختیار ما میگذارید من یک سوال داشتم من لیسانس حقوق از غیر انتفاعی هستم و فو ق لیسانس حقوق خصوصی ار آزاد تهران مرکز یا معدل ۱۵٫۵ میخواستم ببینم میتونم برای دانشگاه رایگان آلمان یا کانادا دکتری اقدام کنم؟ اگه میشه شراطشو بگید ممنون

  پاسخ
 7. وحیده علیمرادی گفته:

  V:Alimorady:
  سلام. ببخشید. لیسانس حقوق دارم و قصد شرکت در ارشد۹۷در دانشگاه شهید بهشتی تهران و وکالت ۹۷رو دارم. سوالم اینه که:من میخوام برای دکتری دانشگاه تورنتوی کانادا بخونم استاد دانشگاه های معتبر بشم باشرایط بالا،همه ی شرایطش وکلی؟از لحاظ هزینه ها؟آموزشی؟ویزایی؟پذیرش؟. زندگی رو باید خود آدم بسازه و چون برام خیلی سرنوشت سازه میپرسم. راهنمایی کنید. ممنون.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر خود را پیدا نمایید و سپس برای پذیرش اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 8. علیرضا گفته:

  سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه دولتی میباشم که تقاضای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا را دارم.در ضمن اینجانب متاهل بوده و دارای ۱ فرزند خردسال نیز میباشم.لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای ورود به مقطع دکترا در ابتدا باید سوپروایزر خود را پیدا نمایید و سپس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. پارسا گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر ملک پور. از زمانی که با شما آشنا شدم همیشه از فیلم ها و ویس های شما انرژی های بسیار مثبتی گرفته ام بنده پارسا هستم دانشجوی کارشناسی رشته ی مهندسی پزشکی با معدل بالای ۱۷ از دانشگاه آزاد. برای تحصیل در کانادا خیلی علاقه مندم اما به دلیل شرایط مالی معمولی تصمیم دارم در مقطع دکتری اقدام کنم به جای ارشد. چند سوال داشتم. آیا کانادا در مقطع دکتری به دانشجو های خود مانند اروپا حقوق می‌دهد یا خیر؟ برای دریافت بورسیه در مقطع داکترا و ارشد چه رزومه ای نیاز است؟ سوال بعدی اینکه دانشگاه هایی مثل دانشگاه بریتیش کلمبیا یا مک گیل معدل محور هستند یا آرتیکل محور؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر خود را پیدا نمایید و سپس اقدام داشته باشید اما می توانید بورس تحصیلی اخذ نمایید تا هزینه های خود را کاهش دهید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ